Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου εμφανισε ενα καινουριο θεματακι απο χθες. Δεν αναγνωριζει την καρτα μνημης. Ενω ειναι τοποθετημενη κανονικα, μου βγαζει μνμ "αποσυνδεθηκε η καρτα μνημης απροσδοκητα κλπ κλπ" και λιγα δευτερολεπτα μετα γραφει "τοποθετηθηκε καρτα sd". Μετα απο λιγο παλι τα ιδια αφαιρεθηκε, τοποθετηθηκε κλπ. Ολο αυτο κανει.

Εννοειται πως εχω ελεγξει πως την βαζω, σωστα ειναι τοποθετημενη και φυσικα την εβαλα για δοκιμη σε αλλες 2 συσκευες και την αναγνωρισαν κανονικα οπως επισης την διαβαζει κανονικα και το pc μου μεσω card reader. Τι να φταιει; Η υποδοχη πισω να τα επαιξε απο το μπες-βγες της καρτας;

 

Δοκίμασε και με άλλη κάρτα να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο ξαφνικής ασυμβατότητας μεταξύ τους και μετά μάλλον δεν γλιτώνεις το service.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε και με άλλη κάρτα να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο ξαφνικής ασυμβατότητας μεταξύ τους και μετά μάλλον δεν γλιτώνεις το service.

Σωστη σκεψη. Να βρω μια να δοκιμασω και θα σου πω.

 

EDIT: Δοκιμασα. Δεν την αναγνωρίζει καν αυτη.

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Devill0 το G2 ήταν ελληνικό και σου έδωσαν καινούργιο; γιατί εμένα αρνούνται να μου δώσουν καινούργιο γιατί είναι ιταλικό

Ελληνικο ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε άμα έρθει; Hard Reset και πέρασμα απο την αρχή ή δεν αξίζει;

Γιατί είναι μεγάλη ταλαιπωρία...

 

Μετά την εγκατάσταση της marshmallow το hard reset.

Αλλά μιας και είναι η τελευταία αναβάθμιση του G3 καλό θα ήταν μια εντελώς καθαρή εγκατάσταση δίχως υπολείμματα με flash tool, θεωρώ ότι μπορεί να γίνει και σε μελλοντικό χρόνο αυτό, όμως είμαι εντελώς ανίδεος σε αυτά τα πράγματα, ελπίζω να βοηθήσουν οι επαΐοντες του σπορ κατάλληλα. Αυτό από παλιότερο σχόλιο που είχα διαβάσει κατά τα τέλη του περασμένου έτους τότε που ήταν να καταφθάσει με ορμή! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα σήμερα το g3 32gb παρτίδα 601 Γαλλίας, μέ εγκατεστημένη τή Lillipop.

Ξέρετε κάτι γιαυτό?

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα σήμερα το g3 32gb παρτίδα 601 Γαλλίας, μέ εγκατεστημένη τή Lillipop.

Ξέρετε κάτι γιαυτό?

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές

 

Τι γιατί αυτό όταν κατασκευάστηκε Lollipop φορούσε αν είχαν άλλο φόρεμα θα της το φορούσαν.

Γυμνές δεν στέλνουν :X

 

Α! και καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστη σκεψη. Να βρω μια να δοκιμασω και θα σου πω.

 

EDIT: Δοκιμασα. Δεν την αναγνωρίζει καν αυτη.

Τότε κάνεις hard reset, δοκιμάζεις και αν κάνει τα ίδια πας service.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τότε κάνεις hard reset, δοκιμάζεις και αν κάνει τα ίδια πας service.

 

Eκανα hard reset και παλι δεν αναγνωριζει καμια καρτα. Επειδη δεν εχω παει ποτε κινητο σε service, δεν χρειαστηκε, πληρωνουμε η οχι;

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την οθονη, που οταν την πατάς κατω χαμηλά, κανει σαν νερά καλυπτεται απο την εγγυηση?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την οθονη, που οταν την πατάς κατω χαμηλά, κανει σαν νερά καλυπτεται απο την εγγυηση?

Δεν νομιζω να εχει παραπονεθεί κάποιος άλλος εδώ μέσα για τέτοιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα εχει αναφερθει. Και εσυ αν το πατησεις με λιγη δυναμη κατω στα soft keys θα το καταλαβεις. Απλα εμενα τωρα το κανει περισσότερο τωρα.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα εχει αναφερθει. Και εσυ αν το πατησεις με λιγη δυναμη κατω στα soft keys θα το καταλαβεις. Απλα εμενα τωρα το κανει περισσότερο τωρα.

Το δοκίμασα τώρα και δεν βλέπω τιποτα περίεργο

Το εχω 17 μηνες....παντως ειναι κατι σπάνιο πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι σπανια περίπτωση. Ξερεται που να το παω για σερβις. Μπορω κάπου κοντά Πειραιά?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο είναι procordia στο ψυχικό πάντως

Μονο εκει πρεπει να το παω για χρησιμοποιήσω την εγγυηση?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μονο εκει πρεπει να το παω για χρησιμοποιήσω την εγγυηση?

 

πάρε στην lg hellas και θα σου πουν τι να κάνεις

 

Εχει 1 τηλεφωνο εδω παιρνεις λεει και ερχονται αυτοι και στο παιρνουν, το φτιαχνουν και στο επιστρεφουν. Θα παρω αυριο να ρωτησω γιατι δεν παιζει να τρεχω σε κανενα Ψυχικο για το ..."εργαλειο". Απο το 2006 αγοραζω smartphone, τιποτα δεν μου εβγαλαν. Αυτο και ραγισμα και κιτρινιλα στην οθονη και fail στην υποδοχη microSD... ΟΚ. :down:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα, εχασα παρα πολλες κλησεις με fulmics..

για περιπου 3-4 ωρες.. το θεμα ειναι οτι μου ειπαν οτι το κινητο ελεγε οτι ο συνδρομιτης δεν ειναι διαθεσιμος εμενα ομως δεν μου εχον ερθει ουτε τα μηνυματα ουτε κατι αλλο.

αυτο εγινε σε ενα διαστημα 3ων περιπου ωρων και μιλαμε για 10-15 κλησεις χαμενες απο διαφορετικα ατομα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω για την γνήσια θήκη του g3 αν ξέρετε.

Ποιά είναι καλύτερη αυτή που βγαίνει το καπάκι ή αυτή πού δεν βγαίνει.

Άν δεν κάνω λάθος τα μοντέλα 340 και 345 είναι.Το κινητό γλυστράει καί

μού φαίνεται πως δεν θα την αποφύγω (είναι και πολύ ακριβή).

Ξέρει κανείς κάποια φτηνότερη που να αξείζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω για την γνήσια θήκη του g3 αν ξέρετε.

Ποιά είναι καλύτερη αυτή που βγαίνει το καπάκι ή αυτή πού δεν βγαίνει.

Άν δεν κάνω λάθος τα μοντέλα 340 και 345 είναι.Το κινητό γλυστράει καί

μού φαίνεται πως δεν θα την αποφύγω (είναι και πολύ ακριβή).

Ξέρει κανείς κάποια φτηνότερη που να αξείζει?

Εγώ πήρα μια από το eBay με €2,50 (δωρεάν μεταφορικά) και είναι μια χαρά. Και οι εφαρμογές quick circle λειτουργούν και το nfc. Τι; Ποιότητα; Φυσικά και είναι πολύ χειρότερη από την γνήσια. Δυόμιση ευρώ είπαμε ότι κάνει. :D

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε αυτή που αφαιρείται το καπάκι από το κινητό...πολύ κομψή θήκη λειτουργική και δεν γλιστράει. Την πέτυχα σε προσφορά στα 20 ευρώ από eshop. Δεν το μετάνιωσα καθόλου κι έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος!!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα, εχασα παρα πολλες κλησεις με fulmics..

για περιπου 3-4 ωρες.. το θεμα ειναι οτι μου ειπαν οτι το κινητο ελεγε οτι ο συνδρομιτης δεν ειναι διαθεσιμος εμενα ομως δεν μου εχον ερθει ουτε τα μηνυματα ουτε κατι αλλο.

αυτο εγινε σε ενα διαστημα 3ων περιπου ωρων και μιλαμε για 10-15 κλησεις χαμενες απο διαφορετικα ατομα..

 

να πω ότι δεν τα έλεγα...

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει μία hard silicone case από ebay με λιγότερο από δύο ευρώ και είναι τέλεια! Είναι τρομερά λεπτή, δεν την αλλάζω με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...