Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχει καμια διαφορα εαν γινει απο ΟΤΑ ή απο τωρα μεσο lg suite η αναβαθμιση;;φανταζομαι οτι οχι αρα δν υπαρχει λογος να περιμενουμε μεσο ΟΤΑ και παιζουμε μπαλα απο τωρα με την suite ε;;και επειδη δν το εχω τσεκαρει επειδη ειμαι απο δουλεια ακομα το γαλλικο μοντελο εχει παρει το update;;ξερει καποιος;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσους έχουν πρόβλημα με το e-mail:

1. Επανεκκίνηση το τηλέφωνο

2. Μπαίνετε στις εφαρμογές --> Όλες

3. Βρίσκετε την εφαρμογή e-mail.

4. Υποχρεωτική διακοπή

 

Αν δεν επανέλθει ακριβώς από κάτω Αποθήκευση -> Διαγραφή cache και εκκαθάριση δεδομένων. Στην συνέχεια ξαναρυθμίζετε όμως τα e-mail.

Σε εμένα αυτό λειτούργησε.

 

τιποτα.εχω κανει τα παντα.4φορες εχω φλασαρει εκανα οτι ειπες αλλα τπτ.ενταξει εμενα δεν με πολυκαιει απλα ηθελα να δω αν ειναι γενικο το προβλημα.λογικα το εχει και η 30b αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Eχει καμια διαφορα εαν γινει απο ΟΤΑ ή απο τωρα μεσο lg suite η αναβαθμιση;;φανταζομαι οτι οχι αρα δν υπαρχει λογος να περιμενουμε μεσο ΟΤΑ και παιζουμε μπαλα απο τωρα με την suite ε;;και επειδη δν το εχω τσεκαρει επειδη ειμαι απο δουλεια ακομα το γαλλικο μοντελο εχει παρει το update;;ξερει καποιος;;

Το ίδιο αποτέλεσμα έχεις και με τους δύο τρόπους....

Τα γαλλικά G3 δεν έχουν πάρει ακόμα την αναβάθμιση.....

Περιμένουμε....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο αποτέλεσμα έχεις και με τους δύο τρόπους....

Τα γαλλικά G3 δεν έχουν πάρει ακόμα την αναβάθμιση.....

Περιμένουμε....

 

thanks jim

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω το κινητό -φορητό σημείο-, εκτός από την ενεργοποίησή του,πρέπει να ενεργοποιήσω και τα δεδομένα;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω το κινητό -φορητό σημείο-, εκτός από την ενεργοποίησή του,πρέπει να ενεργοποιήσω και τα δεδομένα;

Εννοείται.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί όταν πάω στίς επαφές και θέλω να αλλάξω τον ήχο

κλήσης σε κάποιες επαφές ενώ το ρυθμίζω και το δείχνει κανονικά,όταν με πέρνουν

τηλ. ακούγεται ο προεπιλεγόμενος ήχος κλήσης, και όχι αυτός πού έβαλα σε αυτές τις επαφές.

 

Κάποια βοήθεια κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς βέβαια μέσω usb να δίνεις internet σε υπολογιστή που δεν έχει wifi, το οποίο internet το κινητό θα παίρνει από το wifi, σε αυτή τη περίπτωση δε χρειάζεται να ανοίξεις δεδομένα όμως ένα router το χρειάζεσαι

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Ελβετικό ota δεν φαινόταν κάτι οπότε απλώς τσέκαρα το site με τα kdz αρχεία με βάση το imei. Τελικά εμφανίστηκε εκεί και το πέρασα χθες με LG up κι όλα OK. Το μόνο θέμα προς το παρόν είναι μια ειδοποίηση για την sd όταν κάνω restart η οποία αναφέρει available for moving images and other media files. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό;
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα μου το βγάζει, απλά ενημερωτικό Notification κλάιν

 

άμα ξεκινούσε με unmounted την sd τότε ναι θα με ενοχλούσε

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μίλα κι ήμουν έτοιμος για format στην κάρτα. Δεν ξέρω κι αν αυτό χτυπάει κάπου αλλού. Κατά τα άλλα η mm τρέχει μια χαρά εκτός βέβαια από το ότι βγάλανε τα μάτια στο knock code.
Link to comment
Share on other sites

η πρώτη mm (που είχαν μόνο οι πολωνοί) δε το έκανε, τώρα το κάνει αλλά οκ δε τρέχει κάτι, σιγά μη κάνουμε φορμάτ

 

αν δεν την έβλεπε ναι, αλλά τώρα απλά λέει ότι υπάρχει

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από ότι βλέπω παίζει ρόλο..Πως βλέπουμε ''από που ειναι το κινητό '' ? ελβετικό ,ιταλικό κλπ ..

 

Κατέβασε το lg phone from απο playstore και έχει όλες τις πληροφορίες της συσκευής

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μια συμβουλή για όσους σκέφτονται να πειραματιστουν με root, custom κλπ, ας κατεβάσουν από τώρα το kdz αρχείο ώστε μια πιθανή επιστροφή back to stock να είναι πιο εύκολη στο μέλλον
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πέρασα κι εγώ mm σε ρουμανικο g3 32gb μέσω pc suite. Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις. Μπαταρία δεν μπορώ να κρίνω ακόμα αλλά σε αναμονή βελτιώθηκε κι άλλο. Σημαντική διαφορά όμως είδα στην γενικότερη απόδοση της συσκευής που πλέον είναι πολύ πιο ομαλή. Αν και χρησιμοποιουσα και συνεχίζω να χρησιμοποιώ Nova launcher που βελτιώνει τα πράγματα σε σχέση με στοκ τώρα το κινητό συμπεριφερεται πολύ καλύτερα. Επίσης μου άρεσαν οι αισθητικες αλλαγές που εγιναν στα μενού. Σίγουρα πιο προσεγμένη η νέα έκδοση. Edited by jiimmygian
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το lg phone from απο playstore και έχει όλες τις πληροφορίες της συσκευής

 

και έπειτα ? απο το IMEY το καταλαβαίνουμε ? :what:

:thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Με τον chrome...

Θα σου ακουστεί περίεργο αλλά δεν σκέφτεσαι να πας σε άλλον ε; Εγώ δεν βρήκα λύση με τον UC HD και τον άφησα.

Μήπως τα στέλνεις σε καμία sd? Αλλά από ότι θυμάμαι δεν έχει τέτοια επιλογή ο chrome ε;

Επίσης ρώτησα πριν κάποια ποστ για το JB ExeNow που δεν δούλευε στην ΜΜ, τελικά βρήκα τη λύση.Άλλαξαν κάποιες ρυθμίσεις και ήθελε να μπεις σε ένα υπομενού. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα pm.

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

και έπειτα ? απο το IMEY το καταλαβαίνουμε ? :what:

:thanks::thanks:

Πάτα get product information και θα σου βγάλει τις πληροφορίες. Εκεί που λέει provider είναι η χώρα προέλευσης. Πχ. Bal είναι από χώρες τις βάλτικης. Αν θες μόλις το δεις πες μας τι σου λέει σε περίπτωση που δεν το καταλαβαίνεις μα σου πουμε χώρα. Εκεί που λέει serial number τα τρία πρώτα νούμερα είναι η παρτίδα και εκεί που λέει production date είναι η μέρα που το παρηγαγαν στο εργοστάσιο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην εικόνα σου είσαι στο check phone info να αλλάξεις tab και να πας στο πρώτο αριστερά εκεί θα βρεις το μενού για την αναβάθμιση τελευταίο στο κάτω μέρος.

Αν είναι τσεκαρισμένο το κουτάκι άμα συνδέσεις το κινητό σε λιγότερο από δίλεπτο κάνει μόνο του τον έλεγχο

Όσο αφορά την αναβάθμιση σε marshmallow ή root καλύτερα αν δεν είσαι εξοικειωμένος ας το για αργότερα.

Μέσα στο μήνα λογικά θα τη δούμε over the air.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έλα ντε!

:lol::lol::lol:

Τελικά το πρόβλημα είναι ότι μέσω PC suite για mac μάλλον δεν γίνεται να αναβαθμίσεις γενικά. Εγκατέστησα το αντίστοιχο windows app σε parallels και έχει πολλές περισσότερες επιλογές, και μου έβγαλε την αναβαθμιση. Μέγα λάθος απ την LG η μη ύπαρξη της επιλογής στα mac ή έστω μια επισήμανση για να το ξέρουμε. Επίσης κατέβασα και ένα mobile support tool το οποίο επίσης μου βγάζει να κάνω αναβάθμιση το λογισμικό του κινητού όταν το σύνδεσα... Είναι το ίδιο πράγμα;

Επίσης για να κάνω clean install την mm απλά αναβαθμιζω και αμέσως μετά factory reset;;;

Edited by johnakis25
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα από τότε που έβαλα την 6 στο δεύτερο g3 που εχω. Όταν κάνω κλήση και το βάζω στο αυτί κλείνει η οθόνη. Φυσιολογικό. Όταν το κατεβάζω για να το κλείσω ή οθόνη παραμένει μαύρη και δεν μπορώ να το κλείσω πάρα μόνο με το βγάλω την μπαταρία. Τα ίδια και στην 30b και στην 30c stock. Στην αρχή που είχα την 30b για μερικές μέρες δεν είχε θέμα μέχρι που την ψώνισε. Τι format τι factory reset τίποτα. Τι να κάνω? Πάω για service? Ξέρει κανείς αν έχει Θεσσαλονίκη ή υποχρεωτικά Αθήνα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

mm κι εγω....μετά από σκίσιμο πήρα 4 ώρες οθόνη....όλα πάνε καλά,η συσκευή έγινε ποιο σβέλτη.

ένα bug με το email app...κρασάρει συνέχεια...μέχρι hard reset έκανα για χάρη του,τζίφος.βαράει συνέχεια διακοπή.όμως μετά από 2-3 προσπάθειες επανέρχεται.

https://drive.google.com/file/d/0BwlfpzsH6a_3MU95cFZYRlB0UTg/view?usp=sharing

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν υπάρχει κανείς που ξενυχτάει. Προσπάθησα να κάνω το update μεσω pc suite, μου έδειχνε ότι ολοκληρώθηκε και το κιν έκανε επανεκκίνηση, και τώρα έχει κολλήσει σε ένα σημείο που κάνει βελτιστοποίηση 44 εφαρμογών, και αμέσως μετά μου γράφει το android ξεκινάει, πλήν όμως κολλάει στην οθόνη με το σήμα της LG. Έβγαλα την μπαταρία, το κινητό φαίνεται σαν να ξεκινάει κανονικά, όμως φτάνει μέχρι to σημείο όπου πεταχτά μου δείχνει το φόντο της homescreen(χωρίς εικονίδια, χωρίς να μου έχει ζητήσει ΠΙΝ, μόνο την φωτό του φόντου) και αμέσως μετά ξανακάνει επανεκκίνηση όπου και κολλάει. Μπαίνει στο recovery και download mode. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...