Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθες το βράδυ έκανα την αναβάθμιση και στήνω το τηλέφωνο από την αρχή. Μέχρι τώρα όλα καλά.

Τώρα με την 6 πώς θα το ρουτάρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ έκανα την αναβάθμιση και στήνω το τηλέφωνο από την αρχή. Μέχρι τώρα όλα καλά.

Τώρα με την 6 πώς θα το ρουτάρουμε?

βαλε το κινγκ ρουτ απο πλαυστορ,τρεξτο και μετα βαλε aytorecMMD855 παλι απο πλαυ και τρεξτο,μετα βρες το hacerPermisivo.zip και φλασαρε το με το ρεκοβερυ που ειδη εχεις. μετα φλασαρεις το beta-supersu-v2.52.zip η νεωτερο και εισαι οκ.τονιζω οτι ο οδηγος ειναι στο xda και δουλεψε σε εμενα τοσο σε λολιποπ οσο και σε mm.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από μπαταριά ποιος έβγαλε συμπέρασματα για την mm?

σχεδον ιδια με πριν ισως και ιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

mm κι εγω....μετά από σκίσιμο πήρα 4 ώρες οθόνη....όλα πάνε καλά,η συσκευή έγινε ποιο σβέλτη.

ένα bug με το email app...κρασάρει συνέχεια...μέχρι hard reset έκανα για χάρη του,τζίφος.βαράει συνέχεια διακοπή.όμως μετά από 2-3 προσπάθειες επανέρχεται.

https://drive.google.com/file/d/0BwlfpzsH6a_3MU95cFZYRlB0UTg/view?usp=sharing

για το εμαιλ κρασαρει σχεδον σε ολες τις mm και σε εμενα, μονο στην unick (stable custom rom) τρεχει κανονικα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

βαλε το κινγκ ρουτ απο πλαυστορ,τρεξτο και μετα βαλε aytorecMMD855 παλι απο πλαυ και τρεξτο,μετα βρες το hacerPermisivo.zip και φλασαρε το με το ρεκοβερυ που ειδη εχεις. μετα φλασαρεις το beta-supersu-v2.52.zip η νεωτερο και εισαι οκ.τονιζω οτι ο οδηγος ειναι στο xda και δουλεψε σε εμενα τοσο σε λολιποπ οσο και σε mm.

 

Το KingRoot από μόνο του, δεν αρκεί για να rootaroume thn 6, όπως την Lollipop?? Δεν το έχω πολυψάξει το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

βαλε το κινγκ ρουτ απο πλαυστορ,τρεξτο και μετα βαλε aytorecMMD855 παλι απο πλαυ και τρεξτο,μετα βρες το hacerPermisivo.zip και φλασαρε το με το ρεκοβερυ που ειδη εχεις. μετα φλασαρεις το beta-supersu-v2.52.zip η νεωτερο και εισαι οκ.τονιζω οτι ο οδηγος ειναι στο xda και δουλεψε σε εμενα τοσο σε λολιποπ οσο και σε mm.

 

Το KingRoot από μόνο του, δεν αρκεί για να rootaroume thn 6, όπως την Lollipop?? Δεν το έχω πολυψάξει το θέμα...

εγραψα αυτο που εκανα και εγω με βαση τις οδηγιες απο το xda.βεβαια εαν θες μονο ρουτ τοτε το kingoroot φτανει,τα υπολοιπα ειναι αν θες ρεκοβερυ για να βαζεις ρομς και μοντιες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγραψα αυτο που εκανα και εγω με βαση τις οδηγιες απο το xda.βεβαια εαν θες μονο ρουτ τοτε το kingoroot φτανει,τα υπολοιπα ειναι αν θες ρεκοβερυ για να βαζεις ρομς και μοντιες.

 

Οκ!!! Ευχαριστώ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το σαιτ θα επρεπε απο τις 4/11 να εχει βγει το update αλλα ακομα τιποτα , ουτε μεσω pc suite.. Εχω το πορτογαλικο 6PR . Η δεν εχω καταλβει σωστα ? :X
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το σαιτ θα επρεπε απο τις 4/11 να εχει βγει το update αλλα ακομα τιποτα , ουτε μεσω pc suite.. Εχω το πορτογαλικο 6PR . Η δεν εχω καταλβει σωστα ? :X

 

Είναι branded η δική σου συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Είναι branded η δική σου συσκευή;

Όχι ! Ούτε στο κουτί έγραφε τίποτα ούτε εμφανίζεται κάτι στο τηλέφωνο

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Όχι ! Ούτε στο κουτί έγραφε τίποτα ούτε εμφανίζεται κάτι στο τηλέφωνο

 

Στο δικό μου 6NE γράφει 22/3/2016 αλλά ακόμα τίποτα.

Λάθος έχει ο ιστότοπος και στο δικό μου ακόμα να πάρουμε κάτι.

Νομίζω η αναγραφή ημερομηνίας είναι σε μεταγενέστερο χρόνο της αναβάθμισης πρώτα διαπίστωση και μετά αναφορά αυτή την εντύπωση είχα σχηματίσει από παλιότερα :confused:.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου 6NE γράφει 22/3/2016 αλλά ακόμα τίποτα.

Λάθος έχει ο ιστότοπος και στο δικό μου ακόμα να πάρουμε κάτι.

Νομίζω η αναγραφή ημερομηνίας είναι σε μεταγενέστερο χρόνο της αναβάθμισης πρώτα διαπίστωση και μετά αναφορά αυτή την εντύπωση είχα σχηματίσει από παλιότερα :confused:.

Βλακείες ... Αρα περιμένουμε

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν υπάρχει κανείς που ξενυχτάει. Προσπάθησα να κάνω το update μεσω pc suite, μου έδειχνε ότι ολοκληρώθηκε και το κιν έκανε επανεκκίνηση, και τώρα έχει κολλήσει σε ένα σημείο που κάνει βελτιστοποίηση 44 εφαρμογών, και αμέσως μετά μου γράφει το android ξεκινάει, πλήν όμως κολλάει στην οθόνη με το σήμα της LG. Έβγαλα την μπαταρία, το κινητό φαίνεται σαν να ξεκινάει κανονικά, όμως φτάνει μέχρι to σημείο όπου πεταχτά μου δείχνει το φόντο της homescreen(χωρίς εικονίδια, χωρίς να μου έχει ζητήσει ΠΙΝ, μόνο την φωτό του φόντου) και αμέσως μετά ξανακάνει επανεκκίνηση όπου και κολλάει. Μπαίνει στο recovery και download mode. Τι να κάνω;

 

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κ γω όταν έκανα αναβάθμιση της γυναίκας μέσω pcsuite το lg g3 16gb από Vodafone ιταλιας(6di) ...αφού φλασαρα όλα τα mm που είχαν βγει κ δεν κατάφερα να στρώσει εν τελει το έκανα downgrade με το lgup στην μαμά lollipop ROM και έστρωσε. Στο τσακ ημουν για να το στείλω σερβις.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια σημερα που πατησα την ενημερωση λογισμικου μου την εβγαλε....το προγραμμα του lg phone from μου εβγαλε οτι ειναι απο γερμανια. Οποτε το παταω και θα γινει σημερα μεσω ΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις reset μέσω recovery τότε φτιάχνει,αλλά χάνεις όλα τα δεδομένα σου.Εμένα τουλάχιστον έτσι έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το εβαλα να κατεβαινει. Ειναι η 30c. Μαλλον ειμαι απο τους τυχερους η την εβγαλε και σε κανενα αλλο. Θεωρητικα ομως επρεπε να μου το βγαλει απο μονο του οτι ειναι διαθεσιμη. Απλα εγω καθε μερα πηγαινα και πατουσα την ενημερωση λογισμικου ετσι απο περιεργια. Αυτο εκανα και σημερα και μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση λογισμικου OS.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι και μεγαλη..........769mb και η μπαταρια εχει παρει την κατω βολτα.

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα οταν περναω ενα βιντεο απο το κινητο στο λαπτοπ η το πσ.δεν παιζουν η αν παιζουν τα βιντεο εχω μονο ηχο και οχι εικονα .το χω δοκιμασει σε αρκετους υπολογιστες.Τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα οταν περναω ενα βιντεο απο το κινητο στο λαπτοπ η το πσ.δεν παιζουν η αν παιζουν τα βιντεο εχω μονο ηχο και οχι εικονα .το χω δοκιμασει σε αρκετους υπολογιστες.Τι μπορει να φταιει;

 

Μπορεί να λέω και κοτσάνα αλλά θα το πω... Παίζει το pc σου να μην σηκώνει την ανάλυση του βίντεο του G3?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να λέω και κοτσάνα αλλά θα το πω... Παίζει το pc σου να μην σηκώνει την ανάλυση του βίντεο του G3?

 

Το θεμα ειναι οτι σε πολλους υπολογιστες το κανει.Επισης παρατηρησα οτι βιντεο που τα χω περασει στο λαπτοπ εδω και ενα χρονο παιζουν κανονικα.Δε ξερω τι μπορει να φταιει.Αν γνωριζει κανεις κατι ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εβαλα να κατεβαινει. Ειναι η 30c. Μαλλον ειμαι απο τους τυχερους η την εβγαλε και σε κανενα αλλο. Θεωρητικα ομως επρεπε να μου το βγαλει απο μονο του οτι ειναι διαθεσιμη. Απλα εγω καθε μερα πηγαινα και πατουσα την ενημερωση λογισμικου ετσι απο περιεργια. Αυτο εκανα και σημερα και μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση λογισμικου OS.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι και μεγαλη..........769mb και η μπαταρια εχει παρει την κατω βολτα.

 

30c πέρασα κι εγώ

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα από τότε που έβαλα την 6 στο δεύτερο g3 που εχω. Όταν κάνω κλήση και το βάζω στο αυτί κλείνει η οθόνη. Φυσιολογικό. Όταν το κατεβάζω για να το κλείσω ή οθόνη παραμένει μαύρη και δεν μπορώ να το κλείσω πάρα μόνο με το βγάλω την μπαταρία. Τα ίδια και στην 30b και στην 30c stock. Στην αρχή που είχα την 30b για μερικές μέρες δεν είχε θέμα μέχρι που την ψώνισε. Τι format τι factory reset τίποτα. Τι να κάνω? Πάω για service? Ξέρει κανείς αν έχει Θεσσαλονίκη ή υποχρεωτικά Αθήνα?

 

Είχα το ίδιο ακριβώς θέμα με το δικό μου g3, αλλά δεν είχε προκύψει λόγω κάποιας αναβάθμισης. Αυτό που είχε γίνει ήταν ότι είχε μαζέψει σκόνη ο αισθητήρας, οπότε το έστειλα για service, το καθάρισαν και όλα καλά. Μόνο Αθήνα για επίσημο σέρβις αν είσαι εντός εγγύησης (έρχονται με courier παραλαμβάνουν το κινητό και στο επιστρέφουν, χωρίς έξοδα όλα αυτά) . Αν δεν έχεις εγγύηση μπορείς να το ανοίξεις και μόνος σου να το καθαρίσεις, είναι γελοία διαδικασία.

Επίσης, αν θέλει μόνο καθάρισμα, και εκτός εγγύησης να είσαι θα στο κάνουν τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...