Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το εξής θέμα από τότε που έβαλα την 6 στο δεύτερο g3 που εχω. Όταν κάνω κλήση και το βάζω στο αυτί κλείνει η οθόνη. Φυσιολογικό. Όταν το κατεβάζω για να το κλείσω ή οθόνη παραμένει μαύρη και δεν μπορώ να το κλείσω πάρα μόνο με το βγάλω την μπαταρία. Τα ίδια και στην 30b και στην 30c stock. Στην αρχή που είχα την 30b για μερικές μέρες δεν είχε θέμα μέχρι που την ψώνισε. Τι format τι factory reset τίποτα. Τι να κάνω? Πάω για service? Ξέρει κανείς αν έχει Θεσσαλονίκη ή υποχρεωτικά Αθήνα?

 

Έχεις tempered glass?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω σημερα μου ήρθε ειδοποίηση για την mm μεσω OTA..Για ιταλικη έκδοση μιλάω..

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να οφείλεται στον proximity sensor δοκιμάσε στο κρυφό μενού να τεστάρεις αν δουλεύει. Πληκτρολογήσε στις κλήσεις

*#546368#*855#

Link to comment
Share on other sites

Έχεις tempered glass?

Ναι και είναι και πάνω στον σενσορα. Το θέμα είναι ότι κάποιο καιρό πριν σταματήσει εντελώς. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντησεις σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι πιθανό να οφείλεται στον proximity sensor δοκιμάσε στο κρυφό μενού να τεστάρεις αν δουλεύει. Πληκτρολογήσε στις κλήσεις

*#546368#*855#

Να μπω στο sensor και μετά πως θα τσεκάρω αν δουλευει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι και είναι και πάνω στον σενσορα. Το θέμα είναι ότι κάποιο καιρό πριν σταματήσει εντελώς. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντησεις σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να μπω στο sensor και μετά πως θα τσεκάρω αν δουλευει?

 

Ναι δοκίμασε το. Να ξέρεις αν λειτουργεί.

Πήγαινε στο sensor βάλε την παλάμη σου και θα σου βγάλει κάποιες ενδείξεις.

Edited by dimitrinhio_1
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε η 6.0 σημερα με αναβαθμηση μεσω ΟΤΑ. Η 30c μου μπηκε. Το κινητο μου εχει χωρα προελευσης την Γερμανια. Εντυπωσεις τωρα. Προσωπικα το κινητο μου δεν εχει κανενα lag σε σχεση με αυτα που ειχε. Η τουλαχιστον προς το παρον εγω δεν βρηκα κανενα. Οπτικα παντως αν εξαιρεσεις οτι εχει καινουργια εικονιδια και καινουργιες επιλογες στην μπαρα, μεχρι και το φλας απο πισω σαν φακο να το αναψουμε εχει, δεν βρηκα καποια αλλη διαφορα. Μιλαω παντα στο οπτικο θεμα. Τωρα παιδια σε εμενα οτι λειτουργουσε πιο πριν στο κινητο συνεχιζει να λειτουργει κανονικα. Δηλαδη διαβασα οτι σε καποιους δεν λειρουργει το knock knock. Εγω δεν ειδα κατι τετοιο. Στην αρχη μολις ανοιξει το κινητο τωρα μου βγαζει παντα ενα μυνημα οτι υπαρχει sd για μεταφορα αρχειων. Και καποιες διαφορες στις ρυθμισεις προσεξα αλλα δεν της εψαξα ολες. Τωρα το εβαλα και για φορτιση οποτε αυριο με μεση χρηση θα δω αν η μπαταρια παει καλητερα η χειροτερα με το 6.0 android.
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω απο οτι διαβαζω εχει βγαλει καποια προβληματα απλα δεν καταλαβαινω αν ειναι κατι σοβαρο η κατι απλο αυτα που γραφεται γιατι σκεφτομαι να το αγορασω απο ελλαδα μεταχειρισμενο
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω απο οτι διαβαζω εχει βγαλει καποια προβληματα απλα δεν καταλαβαινω αν ειναι κατι σοβαρο η κατι απλο αυτα που γραφεται γιατι σκεφτομαι να το αγορασω απο ελλαδα μεταχειρισμενο

προχωρα αφοβα,δεν υπαρχουν προβληματα πιστευω οτι οι μικροαλαγες ειναι θεμα συνηθειας απο την προηγουμενη εκδοση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδιά να μας πείτε όσοι έχετε βάλει την 6άρα για το πως πάει η μπαταρία σας! Έχω ήδη ακούσει άσχημα πράγματα και καθότι με 5άρα το κινητό μου κρατάει βία 3 ώρες screen on time δεν θα προχωρήσω σε αναβάθμιση αν επιδεινωθεί κι άλλο η μπαταρία! Ήδη φάγαμε μια επιδείνωση περνώντας από την 4άρα στην 5άρα... Άλλη δεν σηκώνει
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με το Ελβετικό πήρα τη MM μέσω OTA σήμερα.

 

Μπηκε η 6.0 σημερα με αναβαθμηση μεσω ΟΤΑ. Η 30c μου μπηκε. Το κινητο μου εχει χωρα προελευσης την Γερμανια. Εντυπωσεις τωρα. Προσωπικα το κινητο μου δεν εχει κανενα lag σε σχεση με αυτα που ειχε. Η τουλαχιστον προς το παρον εγω δεν βρηκα κανενα. Οπτικα παντως αν εξαιρεσεις οτι εχει καινουργια εικονιδια και καινουργιες επιλογες στην μπαρα, μεχρι και το φλας απο πισω σαν φακο να το αναψουμε εχει, δεν βρηκα καποια αλλη διαφορα. Μιλαω παντα στο οπτικο θεμα. Τωρα παιδια σε εμενα οτι λειτουργουσε πιο πριν στο κινητο συνεχιζει να λειτουργει κανονικα. Δηλαδη διαβασα οτι σε καποιους δεν λειρουργει το knock knock. Εγω δεν ειδα κατι τετοιο. Στην αρχη μολις ανοιξει το κινητο τωρα μου βγαζει παντα ενα μυνημα οτι υπαρχει sd για μεταφορα αρχειων. Και καποιες διαφορες στις ρυθμισεις προσεξα αλλα δεν της εψαξα ολες. Τωρα το εβαλα και για φορτιση οποτε αυριο με μεση χρηση θα δω αν η μπαταρια παει καλητερα η χειροτερα με το 6.0 android.

Κι εμένα μου ήρθε ΟΤΑ. Από Τσεχία είναι η καταγωγή του.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδιά να μας πείτε όσοι έχετε βάλει την 6άρα για το πως πάει η μπαταρία σας! Έχω ήδη ακούσει άσχημα πράγματα και καθότι με 5άρα το κινητό μου κρατάει βία 3 ώρες screen on time δεν θα προχωρήσω σε αναβάθμιση αν επιδεινωθεί κι άλλο η μπαταρία! Ήδη φάγαμε μια επιδείνωση περνώντας από την 4άρα στην 5άρα... Άλλη δεν σηκώνει

Να κάνεις την αναβάθμιση γενικά είναι πιο ισορροπημένη η MM.

Μην φοβάσαι. Από μπαταρία έχει καλύτερη διαχείριση και δεν θα είναι χειρότερη.. Εαν είναι κάτι θα είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και κατεβαίνει η αναβάθμιση ΟΤΑ πάνω από 2 ώρες. Και είναι στο 43% ακόμα. Εσείς που την πήρατε με τον ίδιο τρόπο σήμερα πόσο σας έκανε; Σαν πολύ δεν μου αργεί εμένα;
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και κατεβαίνει η αναβάθμιση ΟΤΑ πάνω από 2 ώρες. Και είναι στο 43% ακόμα. Εσείς που την πήρατε με τον ίδιο τρόπο σήμερα πόσο σας έκανε; Σαν πολύ δεν μου αργεί εμένα;

η ταχυτητα ειναι θεμα σηματος κυριως και τι συνδεση εχει ο καθενας.παντως 2 ωρες και 43% ειναι μαλλον πολλες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

προχωρα αφοβα,δεν υπαρχουν προβληματα πιστευω οτι οι μικροαλαγες ειναι θεμα συνηθειας απο την προηγουμενη εκδοση.

 

το βρισκω 150-160€.πιστευω ειναι πολυ καλη τιμη.αν το δινει καποιος απο εδω ας μου στειλει πμ θα το προτιμησω απο εδω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασε το. Να ξέρεις αν λειτουργεί.

Πήγαινε στο sensor βάλε την παλάμη σου και θα σου βγάλει κάποιες ενδείξεις.

 

Δουλεύει κανονικά οπότε τι να πω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις την αναβάθμιση γενικά είναι πιο ισορροπημένη η MM.

Μην φοβάσαι. Από μπαταρία έχει καλύτερη διαχείριση και δεν θα είναι χειρότερη.. Εαν είναι κάτι θα είναι καλύτερη.

 

Κι εγώ για καλύτερη διαχείριση είχα ακούσει αλλά άλλα λένε τρία τέσσερα παιδιά εδώ μέσα....

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω wipe data χωρίς κανενα αποτελεσμα. Μηπως κανω καποιο λαθος? Θα μου πει καποιος την διαδικασια?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για καλύτερη διαχείριση είχα ακούσει αλλά άλλα λένε τρία τέσσερα παιδιά εδώ μέσα....

Μιλάμε για αναβάθμιση κινητού με νέο λειτουργικό.

Υπάρχουν τ; θετικά και τα αρνητικά.

Ανάλογα τι χρήση κάνει ο καθένας μας βγάζει και ανάλογα νούμερα. Κάνε την αναβάθμιση και εαν δεν σου αρέσει σε μια βδομάδα γύρνα ξανά πίσω εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Στό Γαλικό παρτίδα 601 έχει έρθει σε κάποιον ΟΤΑ?

 

φιλε μου μαλλον απο τα τελευταια ειναι τα γαλλικα οπως εγραψα και διπλα.

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Λυπάμαι που σας γνωρίζω με τέτοιο τρόπο άλλα αναγκάστηκα να ψάξω γτ απο τις 6 περιπου το κινητο μου κανει την νεα αναβάθμιση. Την έκανε εν τέλη μου δειχνει ότι ολοκληρώθηκε και το κιν κανει επανεκκίνηση μετα κάνει βελτιστοποίηση 44 εφαρμογών δειχνει οτι το android ξεκιναει και κολλαει στην οθόνη με το σήμα της LG.... απο τα λιγα που διαβασα βρηκα οτι και καποιος johnakis25 ειχε το ιδιο προβλημα αλλα δεν μπορω να κτλβ την λυση που το δίνετε με το pcsuite και εκτος αυτου δεν το αναγνωρίζει το pcsuite το κιν.... Υπαρχει καποια λυση???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Λυπάμαι που σας γνωρίζω με τέτοιο τρόπο άλλα αναγκάστηκα να ψάξω γτ απο τις 6 περιπου το κινητο μου κανει την νεα αναβάθμιση. Την έκανε εν τέλη μου δειχνει ότι ολοκληρώθηκε και το κιν κανει επανεκκίνηση μετα κάνει βελτιστοποίηση 44 εφαρμογών δειχνει οτι το android ξεκιναει και κολλαει στην οθόνη με το σήμα της LG.... απο τα λιγα που διαβασα βρηκα οτι και καποιος johnakis25 ειχε το ιδιο προβλημα αλλα δεν μπορω να κτλβ την λυση που το δίνετε με το pcsuite και εκτος αυτου δεν το αναγνωρίζει το pcsuite το κιν.... Υπαρχει καποια λυση???

 

Μόλις αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα.Έκανα ένα wipe data και όλα λύθηκαν.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...