Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερεις καποιο μαγαζι που να εχει accessories για το κινητο; οχι τιποτα αλλο, να γλυτωσω τις διπλες παραγγελιες.

 

Φίλε μου εγώ accessories χρόνια τώρα ψωνίζω από το aliexpress και όχι από τα μαγαζιά που παίρνω και τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Romanos και εγώ που δοκίμασα με τις ψείρες μου (http://www.sony.gr/electronics/akoustika-pseires/xba-2ip) και τα headphones μου (http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/portable-audio/akoustika/142136-beats-on-solo-drenched-white?cmicc=skroutz) όλα καλά. Καθαρός και μεστός ήχος, μάλιστα κατεβάζω την εντάση και λιγάκι γιατί είναι αρκετά δυνατά για τα δικά μου επίπεδα. Τι να πω ίσως είναι και η ποιότητα της κάθε κατασκευάστριας ακουστικών.

 

 

 

Πάνε ρυθμίσεις, ενεργοποίησε το ROG technology, κάνε restart και είσαι έτοιμος.

 

Και γω χρησιμοποίησα 3 Sony ακουστικά :blink: :X

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

στο vickmall εχει τις παρακατω επιλογες δωρεαν πριν το checkout. τις επιλεγω κανονικα να υποθεσω;

 

Service

Install Google Play

Offical Multi-language ROM

 

 

τις class 10 τις υποστηριζει το κινητο;

Edited by sakdim
Link to comment
Share on other sites

στο vickmall εχει τις παρακατω επιλογες δωρεαν πριν το checkout. τις επιλεγω κανονικα να υποθεσω;

 

Service

Install Google Play

Offical Multi-language ROM

 

 

τις class 10 τις υποστηριζει το κινητο;

 

Εγώ θα επέλεγα μόνο την Official ROM έτσι και αλλιώς το Google Play είναι υπόθεση 1 λεπτού.

 

Ναι τις υποστηρίζει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

To iGO έχει μείνει στην εποχή που είχαμε μέγιστες αναλύσεις 640x480 τι περίμενες; Βάλε SyGic 1000 φορές καλύτερο.

 

Ακυρο εντελως.... αμα "ψαξεις" βρισκεις ολες τις αναλυσεις... η δουλεια που εχει κανει συγκεκριμενο forum πανω στο Igo δεν συγκρινεται με κανενα αλλο... το εχω σε ολα τα κινητα μου αλλα με βασανισε και εμενα μεχρι να βρω τι έφταιγε...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επέλεγα μόνο την Official ROM έτσι και αλλιώς το Google Play είναι υπόθεση 1 λεπτού.

 

Ναι τις υποστηρίζει.

ευχαριστω για την απαντηση romanos και πολλα μπραβο για την συγκριση τιμων που εχεις κανει.

επειδη δεν γνωριζω διαδικασιες ''πειραγματος'' του κινητου στυλ root κλπ κλπ, μπορω να εγκαταστησω το Google Play μετα μονος μου;

υπαρχει φοβος απο τους κινεζους οτι δεν εγκαταθιστουν αυθεντικες εκδοσεις και μου προτεινεις να το αποφυγω ή για καποιο αλλο λογο;

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο εντελως.... αμα "ψαξεις" βρισκεις ολες τις αναλυσεις... η δουλεια που εχει κανει συγκεκριμενο forum πανω στο Igo δεν συγκρινεται με κανενα αλλο... το εχω σε ολα τα κινητα μου αλλα με βασανισε και εμενα μεχρι να βρω τι έφταιγε...

 

Αυτό που γράφεις αποδεικνύει περίτρανα αυτό που έγραψα πιο πίσω, το iGo έχει μείνει σε παλαιότερες εποχές.

 

 

ευχαριστω για την απαντηση romanos και πολλα μπραβο για την συγκριση τιμων που εχεις κανει.

επειδη δεν γνωριζω διαδικασιες ''πειραγματος'' του κινητου στυλ root κλπ κλπ, μπορω να εγκαταστησω το Google Play μετα μονος μου;

υπαρχει φοβος απο τους κινεζους οτι δεν εγκαταθιστουν αυθεντικες εκδοσεις και μου προτεινεις να το αποφυγω ή για καποιο αλλο λογο;

 

Έχω γράψει έναν οδηγό στις προηγούμενες σελίδες σχετικά με την εγκατάσταση του Play Store και άλλων απαραίτητων εφαρμογών.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5575863#post5575863

 

Δεν ξέρω άμα χρειάζονται Root οι κινέζοι για να το κάνουν, γιατί άμα σου κάνουν root αποχαιρετάς τις αναβαθμίσεις.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφεις αποδεικνύει περίτρανα αυτό που έγραψα πιο πίσω, το iGo έχει μείνει σε παλαιότερες εποχές.

 

 

 

 

Έχω γράψει έναν οδηγό στις προηγούμενες σελίδες σχετικά με την εγκατάσταση του Play Store και άλλων απαραίτητων εφαρμογών.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5575863#post5575863

 

Δεν ξέρω άμα χρειάζονται Root οι κινέζοι για να το κάνουν, γιατί άμα σου κάνουν root αποχαιρετάς τις αναβαθμίσεις.

θα το τσεκαρω αλλα προυποθεση ειναι να παρω το κινητο. θα επαιρνα το thl5000 αλλα κατι δεν μου παει καλα και μαλλον θα δωσω κατι παραπανω για το huawei. ελπιζω να μην με απογοητευσει γιατι 80€ παραπανω δεν ειναι λιγα.

ψαχνω τα μαγαζια για να παρω και accessories μαζι προκειμενου να μην κανω διπλες παραγγελιες οπως εγραψα και προηγουμενως. το vickmall κοιταζω που εχει απο τις πιο χαμηλες τιμες το κινητο αλλα δεν εχει πολλα εξτρας.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σύγκριση με το Galaxy S5. Θα ήθελα να σε ρωτήσω άμα έχεις το ίδιο "πρόβλημα" που έχω εγώ με τα ακουστικά που ακούγονται πολύ χαμηλά.

 

πρεπει να του βρεις συμβατά ακουστικά,το αυτο συνέβη σε μια φίλη μου ,στο S3 της.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να του βρεις συμβατά ακουστικά,το αυτο συνέβη σε μια φίλη μου ,στο S3 της.

 

Εχω παραγγείλει ήδη τα official Πιστεύω αυτή ή την επόμενη εβδομάδα θα τα έχω στα χέρια μου.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μήπως ξέρει κανείς τι δείκτη SAR έχει? Αναφέρει κάτι το Manual?

Λίγο που το έψαξα κάπου πέτυχα να λέει 0.645w/kg (δεν ξέρω από που το βρήκαν) αλλά στα πιο πολλά λέει ΝΑ.

Επίσης έχει πάρει κανείς το μαύρο? ή τα έχει δει και τα δυο από κοντά να μας πει εντυπώσεις όσον αφορά την εμφάνιση?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αρκετό καιρό τώρα και θα σας γράψω τις απόψεις μου για αυτό το τηλέφωνο.

Σαν μέτρο σύγκρισης έχω το Htc sensation, htc one x και Galaxy s5 που ακόμα κατέχω.

Σε γενικές γραμμές είναι τέλειο... Από ταχύτητα είναι πιο γρήγορο από το galaxy s5 αλλά μιλάμε για κλάσμα δευτερολέπτου όταν ανοίγω εφαρμογές όπως facebook GTA san andreas κ.α Στο antutu χτυπάει 38κ και δεν είναι cheat αλλα πραγματικό σκόρ μιάς και το είδα και σε real life use.

Πολύ καλή οθόνη και με τρελαίνει και η επιλογή που έχει να την γυρνάς σε 720p από 1080p τα χρώματα πολύ καλά και απαλά.

Η μπαταρία... τι να πώ... 4 ώρες on screen time με antutu ,internet, κλήσεις και λίγο gaming. Και το καλύτερο? όταν το γυρνάς στις 720p όσο και να το παλέψεις δεν τελειώνει η μπαταρία σε μια μέρα με τίποτα μιλάμε για 6 ώρες on screen time όσοι φορτίζατε το τηλέφωνο σας κάθε μέρα ξεχάστε το, πλέον κάθε δεύτερη.

Το touch screen είναι βελούδο και έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση η καλύτερη που έχω νιώσει και ναι είναι καλύτερο από htc one x και galaxy s5, τώρα πρέπει να έχει κάποια ειδική επίστρωση που το κάνει αυτό, ελπίζω να μην γρατζουνιέται εύκολα (η επίστρωση εννοώ γιατί για το gorilla glass 3 δεν τίθεται θέμα).

Αυτό που με χαλάει είναι ότι είναι πιο συμπαγές και γερό από το galaxy s5 μου :confused: και κοστίζει τα μισά λεφτά, όταν πιέζω το s5 ακούγετε τρίξιμο το honor 6 δεν κουνιέται καν, τι να πείς...

Πολύ βολικό για την δουλειά μιας και έχει 2 sim και έχω και τις 2 μέσα προσωπική και δουλειάς και πολύ χώρο μιας και έχω βάλει 64gb sd card.

H Camera είναι απίστευτη σε καλό φωτισμό είναι στα επίπεδα galaxy s5 δεν περίμενα και κάτι λιγότερο από sony exmor imax 214, σε χαμηλό φωτισμό είναι καλές αλλά χάνει από το galaxy s5 και μόνο όταν κάνεις zoom του Huawei έχουν ποιο πολύ θόρυβο το βράδι, το φλάς είναι πιο δυνατό του honor 6 από to s5 και με εμφανή διαφορά, με το honor 6 βγάζεις φωτό το βράδι στα 5 μέτρα φωτίζει άνετε το s5 στα 4 χάνετε.

Στα μείον βάζω μόνο τα on screen buttons, έχει επιλογή και να τα κρύψεις και έτσι βλέπεις full screen μόνο που θα πρέπει να κάνεις swipe από κάτω από το μαύρο πλαίσιο προς την οθόνη για να ξανα εμφανιστούν, η έχει και την επιλογή για αιρούμενο κουμπί σε όποια γωνιά της οθόνης θες.

Μιλάμε ουσιαστικά για flag ship phone με τα μισά λεφτά από τον ανταγωνισμό και με 2 sim και sd τι άλλο να θέλει κανείς.

Φίλε μου σου είναι εύκολο να ανεβάσεις φωτογραφίες σε αντιπαράθεση με το s5?

Αν είναι δυνατόν εκτός από φωτεινές συνθήκες να υπαρχουν και σε συνθήκες νυκτός με φλας και χωρίς φλάς.

Επειδή θεωρώ πολύ καλές τις κάμερες των galaxy θα είχε πολύ ενδιαφέρον να δούμε πόσο κοντά η μακριά είναι οι δυο συσκευές σε αυτόν το τομέα

 

Επισης μερικες ερωτησεις …

Το πλαστικο πορτάκι που εχει στο πλαι για σιμ κουμπώνει καλα και γενικότερα είναι σταθερο;

Εχω μια φοβια σε αυτου του ειδους τα κουμπώματα και φοβαμαι μηπως μετα από μερικα ανοιξε κλεισε κρεμάσουν.

Από τα 3 gb ram ποση μνημη μενει ελευθερη κατά την εκκίνηση της συκευης ;

 

Επισης μου κανουν εντύπωση τα υψηλα σκορ στο Antutu για cpu που τρεχει μολις στα 1,7.

Και δεν ειμαι και πολύ σίγουρος ότι τρεχει στα 1.7 κατά τα τεστ γιατι οσες εικονες εχω δει στα αποτελεσματα δειχνουν μονο τους 4πυρινες που τρεχουν στα 1.3.

Δεν είναι περίεργο που βγαζει 40000 ;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σου είναι εύκολο να ανεβάσεις φωτογραφίες σε αντιπαράθεση με το s5?

Αν είναι δυνατόν εκτός από φωτεινές συνθήκες να υπαρχουν και σε συνθήκες νυκτός με φλας και χωρίς φλάς.

Επειδή θεωρώ πολύ καλές τις κάμερες των galaxy θα είχε πολύ ενδιαφέρον να δούμε πόσο κοντά η μακριά είναι οι δυο συσκευές σε αυτόν το τομέα

 

Επισης μερικες ερωτησεις …

Το πλαστικο πορτάκι που εχει στο πλαι για σιμ κουμπώνει καλα και γενικότερα είναι σταθερο;

Εχω μια φοβια σε αυτου του ειδους τα κουμπώματα και φοβαμαι μηπως μετα από μερικα ανοιξε κλεισε κρεμάσουν.

Από τα 3 gb ram ποση μνημη μενει ελευθερη κατά την εκκίνηση της συκευης ;

 

Επισης μου κανουν εντύπωση τα υψηλα σκορ στο Antutu για cpu που τρεχει μολις στα 1,7.

Και δεν ειμαι και πολύ σίγουρος ότι τρεχει στα 1.7 κατά τα τεστ γιατι οσες εικονες εχω δει στα αποτελεσματα δειχνουν μονο τους 4πυρινες που τρεχουν στα 1.3.

Δεν είναι περίεργο που βγαζει 40000 ;

 

Ναι έχω βγάλει σε δοκιμές που έκανα στο ποδήλατο της κόρης μου με φλας και χωρίς είναι σχεδόν ίδιες απλά όταν κάνεις ζουμ εμφανίζεται πιο γρήγορα θόρυβος στο huawei.

Θα τις περάσω στο PC μην παιδεύομαι από τηλέφωνο, το πορτάκι κλείνει πολύ καλά τώρα για το πόσες φορές δεν ξέρω θα σε γελάσω αν αντέξει για 100 η 1000 χρήσεις.

Για τον επεξεργαστή δεν δουλεύουν 4 την φορά όταν το ζητήσει δουλεύουν και οι 8 ταυτόχρονα για αυτό και το υψηλό σκόρ είναι ο πρώτος επεξεργαστής που ξέρω με 4+4 cores που δουλεύουν ταυτόχρονα, για την μνήμη μένει κάπου 1.8-1.6gb.

Edited by thunderc8
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σου είναι εύκολο να ανεβάσεις φωτογραφίες σε αντιπαράθεση με το s5?

Αν είναι δυνατόν εκτός από φωτεινές συνθήκες να υπαρχουν και σε συνθήκες νυκτός με φλας και χωρίς φλάς.

Επειδή θεωρώ πολύ καλές τις κάμερες των galaxy θα είχε πολύ ενδιαφέρον να δούμε πόσο κοντά η μακριά είναι οι δυο συσκευές σε αυτόν το τομέα

 

Επισης μερικες ερωτησεις …

Το πλαστικο πορτάκι που εχει στο πλαι για σιμ κουμπώνει καλα και γενικότερα είναι σταθερο;

Εχω μια φοβια σε αυτου του ειδους τα κουμπώματα και φοβαμαι μηπως μετα από μερικα ανοιξε κλεισε κρεμάσουν.

Από τα 3 gb ram ποση μνημη μενει ελευθερη κατά την εκκίνηση της συκευης ;

 

Επισης μου κανουν εντύπωση τα υψηλα σκορ στο Antutu για cpu που τρεχει μολις στα 1,7.

Και δεν ειμαι και πολύ σίγουρος ότι τρεχει στα 1.7 κατά τα τεστ γιατι οσες εικονες εχω δει στα αποτελεσματα δειχνουν μονο τους 4πυρινες που τρεχουν στα 1.3.

Δεν είναι περίεργο που βγαζει 40000 ;

 

Μερικές απαντήσεις μπορείς να πάρεις στο review μου http://honor6.nianios.gr/review.html

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει ρουτάρει επιτυχώς; Αν ναι θέλω τα εξής:

1) Να εκτελέσει από adb terminal τις εξής εντολές:

adb shell

su

cat /proc/mounts

2) Να μου γράψει τι βγάζει εδώ η όπου θέλει

 

Θέλω να φτιάξω το twrp recovery για αυτό τα ζητάω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έλαβα κι εγώ το δικό μου την Παρασκευή αλλά δεν είχα χρόνο να γράψω κάτι. Στο ενδιάμεσο με πρόλαβε ο Romanos :cool:

 

Στα θετικά η υπέροχη οθόνη, στιβαρή κατασκευή, πανάλαφρο στην τσέπη, σούπερ μπαταρία.

Επίσης τα πλήκτρα τα οποία κρύβονται δίνουν περισσότερο χώρο σε αρκετές εφαρμογές και ταινίες.

Το lock screensaver είναι ωραία θετική πινελιά αλλά μόνο που είναι συνδεδεμένο με το κινέζικο newsfeed(?) το οποίο δεν μπορείς να πειράξεις. Υπάρχει φήμη για δυνατότητα παραμετροποιησής του στο EMUI 3.0 για επιλογή προσωπικών φωτογραφιών.

 

Η μπαταρία του που διαφημίζεται ώς 590 Wh/L ουσιαστικά μας δίνει τη μέτρηση πόση ενέργεια χρονικά μπορεί να χωρέσει σε 1 Λίτρο όγκου της συγκεκριμένης μπαταρίας (590Wh - δηλαδή 1 Watt για 590 ώρες).

 

Σύμφωνα με τον κατασκευαστή η μπαταρία αποδίδει 11.8 Wh, άρα:

με energy density 590 Wh/L => 590/11.8 = 50 => 1000ml/50 = 20ml

 

Δηλαδή η μπαταρία στο honor 6 έχει όγκο 20ml για την συγκεκριμένη ενέργεια που παράγει.

Φυσικά αυτό το ρεκόρ δεν αργεί να σπάσει. Ήδη η panasonic έχει απο πέρσι φτιαξει μπαταρία Li-Ion σε ΑΑ 3100mAh και energy density 675 Wh/L

http://www.orbtronic.com/batteries-chargers/panasonic-3100mah-ncr18650a-li-ion-rechargeable-18650-battery-cell-made-in-japan

 

Στα αρνητικά για μένα βρίσκεται η υποδοχή ακουστικών. Ενώ ο ήχος είναι τέλειος δοκιμάζοντας τα iphone earplugs και τα sennheiser momentum τα μικρόφωνα και των δύο απέτυχαν να λειτουργήσουν. Όταν δέν βάλεις τελείως μέσα το βύσμα στην υποδοχή (1 χιλιοστό έξω) ο ήχος ακούγεται μία χαρά καί από τα δύο μικρόφωνα (apple/sennheiser).

Πιθανολογώ πως η υποδοχή είναι ελάχιστα μεγαλύτερη απο το κανονικό και τα βύσματα handsfree huawei ελαφρώς μεγαλύτερα από το κανονικό. Δεν θέλω να μπώ σε λεπτομέρειες για να μήν κουράσω πάντως αυτά τα hands free ξεχάστε τα εκτός κι αν βάλετε μια μικρή τσιμούχα στο βύσμα ή στην υποδοχή :lol:

 

Επίσης άλλο αρνητικό έιναι πώς ενώ όλοι οι έλεγχοι κίνησης δουλεύουν άψογα, η λειτουργεία "Σήκωστε το" (απαντάς το τηλέφωνο ή κάνεις κλήση απλά σηκώνοντας το τηλέφωνο και βάζοντας το στο αυτί) δουλεύει ΜΟΝΟ όταν είσαι μέσα στην επιλογή. Όσοι έχουν το κινητό μπορούν να το δοκιμάσουν, εάν τους δουλεύει πείτε το μου για να δώ εάν κάνω κάτι λάθος. Ευελπιστώ πως θα το λύσουν σε επόμενο update.

 

Δεν κατάφερα βάζοντας το gmail app να προσθέσω επιπλέον λογαριασμό εκτός από τον default του google play.

Στα "Γενικά =>Λογαριασμοί => Προσθήκη λογαριασμού" δεν υπάρχει επιλογή gmail.

Από το "Γενικά =>Λογαριασμοί =>google" υπάρχει μόνο συγχρονισμός και διαγραφή.

Ο λόγος που δεν με βολεύει το default είναι πως σε διάφορα emails δεν μου κάνει σωστό formatting και δεν διαβάζονται σωστά.

Εάν γνωρίζει κανείς τον τρόπο κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Το app center δεν το έσβησα γιατί πιθανολογώ πως ίσως βρώ εφαρμογή η οποία δεν κυκλοφορεί στο google play της χώρας μου.

 

Ωραία πινελιά τα Θέματα (Themes) σε περίπτωση που βαρεθείτε το μοτίβο που υπάρχει.

Το music app δεν μου αρέσει γιατί δεν έχει equaliser. Καλύτερο το google Music play εάν και ψήνομαι να κατεβάσω κάποιο άλλο.

 

Camera app:

Ωραία πινελιά επίσης το swipe up στις φωτογραφίες όπου στέλνει αυτόματα τη φωτογραφία στην συσκευή της επιλογής μας μέσω bluetooth.

Αρνητικό όμως η εφαρμογή retouch των φωτογραφιών μέσα απο την εφαρμογή της κάμερας η οποία είναι στα κινέζικα (ίσως φτιαχτεί σε επόμενη έκδοση?)

 

Αυτά προς το παρόν.... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έλαβα κι εγώ το δικό μου την Παρασκευή αλλά δεν είχα χρόνο να γράψω κάτι. Στο ενδιάμεσο με πρόλαβε ο Romanos :cool:

:rolleyes: :rolleyes:

 

Στα αρνητικά για μένα βρίσκεται η υποδοχή ακουστικών. Ενώ ο ήχος είναι τέλειος δοκιμάζοντας τα iphone earplugs και τα sennheiser momentum τα μικρόφωνα και των δύο απέτυχαν να λειτουργήσουν. Όταν δέν βάλεις τελείως μέσα το βύσμα στην υποδοχή (1 χιλιοστό έξω) ο ήχος ακούγεται μία χαρά καί από τα δύο μικρόφωνα (apple/sennheiser).

Πιθανολογώ πως η υποδοχή είναι ελάχιστα μεγαλύτερη απο το κανονικό και τα βύσματα handsfree huawei ελαφρώς μεγαλύτερα από το κανονικό. Δεν θέλω να μπώ σε λεπτομέρειες για να μήν κουράσω πάντως αυτά τα hands free ξεχάστε τα εκτός κι αν βάλετε μια μικρή τσιμούχα στο βύσμα ή στην υποδοχή :lol:

 

Λες γι'αυτό να μην δούλεψαν τα δικά μου :worry:

 

Δεν κατάφερα βάζοντας το gmail app να προσθέσω επιπλέον λογαριασμό εκτός από τον default του google play.

Στα "Γενικά =>Λογαριασμοί => Προσθήκη λογαριασμού" δεν υπάρχει επιλογή gmail.

Από το "Γενικά =>Λογαριασμοί =>google" υπάρχει μόνο συγχρονισμός και διαγραφή.

Ο λόγος που δεν με βολεύει το default είναι πως σε διάφορα emails δεν μου κάνει σωστό formatting και δεν διαβάζονται σωστά.

Εάν γνωρίζει κανείς τον τρόπο κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Κατέβασε την εφαρμογή YouTube στο πρώτο τρέξιμο σου βγάζει παράθυρο να επιλέξεις Άμα θα κάνεις Sign In με τον ήδη υπάρχοντα λογαριασμό ή άμα θέλεις να προσθέσεις κάποιον άλλο, αυτό λογικά θα κάνει την δουλειά που θέλεις ;)

 

Το app center δεν το έσβησα γιατί πιθανολογώ πως ίσως βρώ εφαρμογή η οποία δεν κυκλοφορεί στο google play της χώρας μου.

Αρκετά Updates βγαίνουν πιο γρήγορα στην Κίνα, συνήθως της Google και του FB.

 

Το music app δεν μου αρέσει γιατί δεν έχει equaliser. Καλύτερο το google Music play εάν και ψήνομαι να κατεβάσω κάποιο άλλο.

JetAudio της Cowon, από τότε που το αγόρασα δεν το μετάνιωσα. Equalisers απλά ξεχειλίζουν, ωραίο UI, πολλές επιλογές, edit ID3Tags, Album Arts etc.

 

Αρνητικό όμως η εφαρμογή retouch των φωτογραφιών μέσα απο την εφαρμογή της κάμερας η οποία είναι στα κινέζικα (ίσως φτιαχτεί σε επόμενη έκδοση?)

 

Ναι την έκανα update και έχει αγγλικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει ρουτάρει επιτυχώς; Αν ναι θέλω τα εξής:

1) Να εκτελέσει από adb terminal τις εξής εντολές:

adb shell

su

cat /proc/mounts

2) Να μου γράψει τι βγάζει εδώ η όπου θέλει

 

Θέλω να φτιάξω το twrp recovery για αυτό τα ζητάω.

 

Ευχαριστώ

 

Αν και δεν το έχω κάνει παραθέτω το link για όποιον θέλει να ρισκάρει (εγώ περιμένω το emui 3.0 τον σεπτεμβριο).

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2800079

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έλαβα κι εγώ το δικό μου την Παρασκευή αλλά δεν είχα χρόνο να γράψω κάτι. Στο ενδιάμεσο με πρόλαβε ο Romanos :cool:

 

Στα θετικά η υπέροχη οθόνη, στιβαρή κατασκευή, πανάλαφρο στην τσέπη, σούπερ μπαταρία.

Επίσης τα πλήκτρα τα οποία κρύβονται δίνουν περισσότερο χώρο σε αρκετές εφαρμογές και ταινίες.

Το lock screensaver είναι ωραία θετική πινελιά αλλά μόνο που είναι συνδεδεμένο με το κινέζικο newsfeed(?) το οποίο δεν μπορείς να πειράξεις. Υπάρχει φήμη για δυνατότητα παραμετροποιησής του στο EMUI 3.0 για επιλογή προσωπικών φωτογραφιών.

 

Η μπαταρία του που διαφημίζεται ώς 590 Wh/L ουσιαστικά μας δίνει τη μέτρηση πόση ενέργεια χρονικά μπορεί να χωρέσει σε 1 Λίτρο όγκου της συγκεκριμένης μπαταρίας (590Wh - δηλαδή 1 Watt για 590 ώρες).

 

Σύμφωνα με τον κατασκευαστή η μπαταρία αποδίδει 11.8 Wh, άρα:

με energy density 590 Wh/L => 590/11.8 = 50 => 1000ml/50 = 20ml

 

Δηλαδή η μπαταρία στο honor 6 έχει όγκο 20ml για την συγκεκριμένη ενέργεια που παράγει.

Φυσικά αυτό το ρεκόρ δεν αργεί να σπάσει. Ήδη η panasonic έχει απο πέρσι φτιαξει μπαταρία Li-Ion σε ΑΑ 3100mAh και energy density 675 Wh/L

http://www.orbtronic.com/batteries-chargers/panasonic-3100mah-ncr18650a-li-ion-rechargeable-18650-battery-cell-made-in-japan

 

Στα αρνητικά για μένα βρίσκεται η υποδοχή ακουστικών. Ενώ ο ήχος είναι τέλειος δοκιμάζοντας τα iphone earplugs και τα sennheiser momentum τα μικρόφωνα και των δύο απέτυχαν να λειτουργήσουν. Όταν δέν βάλεις τελείως μέσα το βύσμα στην υποδοχή (1 χιλιοστό έξω) ο ήχος ακούγεται μία χαρά καί από τα δύο μικρόφωνα (apple/sennheiser).

Πιθανολογώ πως η υποδοχή είναι ελάχιστα μεγαλύτερη απο το κανονικό και τα βύσματα handsfree huawei ελαφρώς μεγαλύτερα από το κανονικό. Δεν θέλω να μπώ σε λεπτομέρειες για να μήν κουράσω πάντως αυτά τα hands free ξεχάστε τα εκτός κι αν βάλετε μια μικρή τσιμούχα στο βύσμα ή στην υποδοχή :lol:

 

Επίσης άλλο αρνητικό έιναι πώς ενώ όλοι οι έλεγχοι κίνησης δουλεύουν άψογα, η λειτουργεία "Σήκωστε το" (απαντάς το τηλέφωνο ή κάνεις κλήση απλά σηκώνοντας το τηλέφωνο και βάζοντας το στο αυτί) δουλεύει ΜΟΝΟ όταν είσαι μέσα στην επιλογή. Όσοι έχουν το κινητό μπορούν να το δοκιμάσουν, εάν τους δουλεύει πείτε το μου για να δώ εάν κάνω κάτι λάθος. Ευελπιστώ πως θα το λύσουν σε επόμενο update.

 

Δεν κατάφερα βάζοντας το gmail app να προσθέσω επιπλέον λογαριασμό εκτός από τον default του google play.

Στα "Γενικά =>Λογαριασμοί => Προσθήκη λογαριασμού" δεν υπάρχει επιλογή gmail.

Από το "Γενικά =>Λογαριασμοί =>google" υπάρχει μόνο συγχρονισμός και διαγραφή.

Ο λόγος που δεν με βολεύει το default είναι πως σε διάφορα emails δεν μου κάνει σωστό formatting και δεν διαβάζονται σωστά.

Εάν γνωρίζει κανείς τον τρόπο κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Το app center δεν το έσβησα γιατί πιθανολογώ πως ίσως βρώ εφαρμογή η οποία δεν κυκλοφορεί στο google play της χώρας μου.

 

Ωραία πινελιά τα Θέματα (Themes) σε περίπτωση που βαρεθείτε το μοτίβο που υπάρχει.

Το music app δεν μου αρέσει γιατί δεν έχει equaliser. Καλύτερο το google Music play εάν και ψήνομαι να κατεβάσω κάποιο άλλο.

 

Camera app:

Ωραία πινελιά επίσης το swipe up στις φωτογραφίες όπου στέλνει αυτόματα τη φωτογραφία στην συσκευή της επιλογής μας μέσω bluetooth.

Αρνητικό όμως η εφαρμογή retouch των φωτογραφιών μέσα απο την εφαρμογή της κάμερας η οποία είναι στα κινέζικα (ίσως φτιαχτεί σε επόμενη έκδοση?)

 

Αυτά προς το παρόν.... :cool:

ΜΗΝ σβήσεις το app center θα σου χρειαστεί να περάσεις Google apps μετά από φορματ!

Επίσης για προσθήκη δεύτερου Google λογαριασμού γίνεται μέσα από την εφαρμογή YouTube! από πουθενά αλλού!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω βγάλει σε δοκιμές που έκανα στο ποδήλατο της κόρης μου με φλας και χωρίς είναι σχεδόν ίδιες απλά όταν κάνεις ζουμ εμφανίζεται πιο γρήγορα θόρυβος στο huawei.

Θα τις περάσω στο PC μην παιδεύομαι από τηλέφωνο, το πορτάκι κλείνει πολύ καλά τώρα για το πόσες φορές δεν ξέρω θα σε γελάσω αν αντέξει για 100 η 1000 χρήσεις.

Για τον επεξεργαστή δεν δουλεύουν 4 την φορά όταν το ζητήσει δουλεύουν και οι 8 ταυτόχρονα για αυτό και το υψηλό σκόρ είναι ο πρώτος επεξεργαστής που ξέρω με 4+4 cores που δουλεύουν ταυτόχρονα, για την μνήμη μένει κάπου 1.8-1.6gb.

 

Το ειδα φιλε μου το review σου και είναι ακρετα πληρες και χρήσιμο

Συγχαρητήρια…

Εχω αποιες αποριες σχετικα με τις δυο εικονες που παραθέτεις σχετικα με την μπαταρια του.

Η λειτουργία ηταν με την ανάλυση στα 720 η στα 1080;

Μηπως ειχες ενεργοποιημένες τις λειτουργίες εξοικονόμησης ενέργειας;

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα φιλε μου το review σου και είναι ακρετα πληρες και χρήσιμο

Συγχαρητήρια…

Εχω αποιες αποριες σχετικα με τις δυο εικονες που παραθέτεις σχετικα με την μπαταρια του.

Η λειτουργία ηταν με την ανάλυση στα 720 η στα 1080;

Μηπως ειχες ενεργοποιημένες τις λειτουργίες εξοικονόμησης ενέργειας;

 

1080 τίποτα ενεργοποιημένο. :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: :rolleyes:

 

 

 

Λες γι'αυτό να μην δούλεψαν τα δικά μου :worry:

 

 

 

Κατέβασε την εφαρμογή YouTube στο πρώτο τρέξιμο σου βγάζει παράθυρο να επιλέξεις Άμα θα κάνεις Sign In με τον ήδη υπάρχοντα λογαριασμό ή άμα θέλεις να προσθέσεις κάποιον άλλο, αυτό λογικά θα κάνει την δουλειά που θέλεις ;)

 

 

Αρκετά Updates βγαίνουν πιο γρήγορα στην Κίνα, συνήθως της Google και του FB.

 

 

JetAudio της Cowon, από τότε που το αγόρασα δεν το μετάνιωσα. Equalisers απλά ξεχειλίζουν, ωραίο UI, πολλές επιλογές, edit ID3Tags, Album Arts etc.

 

 

 

Ναι την έκανα update και έχει αγγλικά.

 

Το youtube κολπακι δουλεψε τέλεια :up:

 

για την καμερα δεν ξερω πως γίνεται update. στο app center δεν μου την βγάζει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το youtube κολπακι δουλεψε τέλεια :up:

 

:happy:

 

για την καμερα δεν ξερω πως γίνεται update. στο app center δεν μου την βγάζει :wacko:

 

Εγώ νόμιζα μιλούσες για το MeituPic.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει ήδη τα official Πιστεύω αυτή ή την επόμενη εβδομάδα θα τα έχω στα χέρια μου.

 

Απο που αν επιτρεπεται ? :)

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ νόμιζα μιλούσες για το MeituPic.

 

Όχι, μιλάω όταν πας στην εφαρμογή κάμερα στις φωτογραφίες και κάνεις κλικ πάνω της τα δυο εικονίδια κάτω αριστερά τα οποία παρεπιπτόντως είναι του meitupic. Απ'οτι κατάλαβα έχουν βάλει κώδικα του meitupic στο default camera app. Αλλά είναι εφαρμογή συστήματος οποτε περιμένω να γίνει update ...μεχρι τότε ...meitupic...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...