Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό και με προβληματίζει μόνο ένα πράγμα.

 

Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να αλλάξει την μπαταρία, τι κάνει; Ξέρω ότι δεν είναι user removable, αλλά τι γίνεται μετά από δύο χρόνια που θα πέσει η απόδοσή της; Υπάρχει κάπου να πωλείται μπαταρία ξεχωριστά, έτσι ώστε έστω με κατσαβίδι κτλ να μπορεί κάποιος να την αλλάξει;

 

Ψάξε στο thread 12 Αυγούστου έβαλα ένα post για το θέμα

 

Μπαταρία: Huawei μοντέλο HB4242B4EBW 3000mAh Rated/3100 mAh Typical

Αν ψάξεις στο ιντερνετ θα βρεις sites πυ την πουλανε:

 

http://bestbattery.biz/HB4242B4EBW.html

Edited by Talos74
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΗΡΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

για να δουμε τι ψαρια πιανει,περα απο το αντουτου που επιασε 41700

Α ναι,η σιμ της βονταφον δεν καθεται αχχαχαχααχαχαχαχαχ

 

ρε παιδια,τις επαφες απο τη google πως τις τραβαω;

δεν εχω κανενα τηλ παρα το οτι προσθεσα τον λογαριασμο κανονικα.

τι εννοεις φιλε η σιμ της βονταφον δεν καθεται ?

την δοκιμασες και δεν σου παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο thread 12 Αυγούστου έβαλα ένα post για το θέμα

 

Μπαταρία: Huawei μοντέλο HB4242B4EBW 3000mAh Rated/3100 mAh Typical

Αν ψάξεις στο ιντερνετ θα βρεις sites πυ την πουλανε:

 

http://bestbattery.biz/HB4242B4EBW.html

 

Thanx! :D

 

Δεν έβρισκα τον κωδικό της μπαταρίας για να τον google it και είπα να απευθυνθώ εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είπα ότι η μπαταρία σπάει όλα τα ρεκόρ. Το τηλέφωνο το έβαλα για φόρτιση μετά από 6 ώρες ακόμα με 9% και σύνολο 1μέρα 18ώρες και 3,5 ώρες οθόνη : αρκετό ιντερνέτ, tapatalk, ομιλία, και 30 λεπτά real racing 3 και αν σκεφτείς ότι όλα αυτά σε σχεδόν δύο μέρες και Octa-core για μένα είναι πολύ καλά.

Φαντάζομαι χωρίς games να τα πάει καλύτερα.

Ίσως τετραωρο με οθόνη ενεργή

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις φιλε η σιμ της βονταφον δεν καθεται ?

την δοκιμασες και δεν σου παιζει ?

Μου την είχαν κόψει για το ζενφον και τώρα δεν καθόταν στην υποδοχή, οπότε πενταευρω και όλα καλά.

Δε ξέρω με τo 4g τι παίζει, γιατί δε ξέρω καν αν έχουμε εδώ πέρα, μιας και ακόμα και το 3γ είναι ελεεινό...

 

Τις επαφές από τη Google πώς τις τραβάω;;

----------------------

Λοιπόν έψαξα λίγο και βρήκα το συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου της Google.

Τα ανέβασα ζιπισεαρ.http://www6.zippy-share.com/v/76682380/file.html

 

Χωρίς την παύλα.

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Μου την είχαν κόψει για το ζενφον και τώρα δεν καθόταν στην υποδοχή, οπότε πενταευρω και όλα καλά.

Δε ξέρω με τo 4g τι παίζει, γιατί δε ξέρω καν αν έχουμε εδώ πέρα, μιας και ακόμα και το 3γ είναι ελεεινό...

 

Τις επαφές από τη Google πώς τις τραβάω;;

 

Έχω οδηγό πιο πίσω για Play Store και Sync Contacts + Calendar.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 16 πόσο ελεύθερο χώρο έχει stock? Σκέφτομαι ποια από τις εκδόσεις να πάρω και δεν μ' ενδιαφέρει το nfc που το θεωρώ τελείως άχρηστο. Μια 32άρα class 10 κάρτα μνήμης έχει γύρω στα 15 ευρώ τώρα. Σκέφτομαι να το αγοράσω από hotmid.com, που η διαφορά των εκδόσεων είναι στα 42 ευρώ περίπου. Μου αρέσει το mobile gaming οπότε θα περάσω μερικά μεγάλα παιχνίδια. Θα φτάσουν τα 16 Gb εσωτερικού για τις εφαρμογές μου ή να προτιμήσω το μεγαλύτερο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 16 πόσο ελεύθερο χώρο έχει stock? Σκέφτομαι ποια από τις εκδόσεις να πάρω και δεν μ' ενδιαφέρει το nfc που το θεωρώ τελείως άχρηστο. Μια 32άρα class 10 κάρτα μνήμης έχει γύρω στα 15 ευρώ τώρα. Σκέφτομαι να το αγοράσω από hotmid.com, που η διαφορά των εκδόσεων είναι στα 42 ευρώ περίπου. Μου αρέσει το mobile gaming οπότε θα περάσω μερικά μεγάλα παιχνίδια. Θα φτάσουν τα 16 Gb εσωτερικού για τις εφαρμογές μου ή να προτιμήσω το μεγαλύτερο?

 

παρε το 16αρι,εχει ~11γβ ελευθερα.

αν παρεις ΣΔ,να παρεις μια γρηγορη,οχι κλασσικη με 10μβ/σεκ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους-ες, μολις σημερα παρέλαβα το τερατακι της huawei απο minideal. απο οτι βλεπω δεν εχει play store και εχω ξενερωσει. μπορεί καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους-ες, μολις σημερα παρέλαβα το τερατακι της huawei απο minideal. απο οτι βλεπω δεν εχει play store και εχω ξενερωσει. μπορεί καποιος να βοηθησει?

Εγκατάσταση Google Play Store / Contact Sync / Calendar Sync (post #496)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

παρε το 16αρι,εχει ~11γβ ελευθερα.

αν παρεις ΣΔ,να παρεις μια γρηγορη,οχι κλασσικη με 10μβ/σεκ

 

Η microSD είναι ένα θέμα που πρέπει να θίξουμε. Αφού δέχεται μέχρι 64 GB σημαίνει πως παίρνει τις microsdxc που έχουν ταχύτητες 10MB/sec (Class 10) μέχρι 30MB/sec (UHS Class Speed 3). Κι εδω είναι που έχω χαθεί γιατί υπάρχουν ultra/extreme/extreme plus/premium με ταχύτητες που φτάνουν μέχρι 80Mb/sec (ισώς και παραπάνω?). Το ζήτημα είναι ποιές κάρτες υποστηρίζει το honor έτσι ώστε να έχουμε τη δυνατότητα να επιλέξουμε την καλύτερη δυνατή χωρίς όμως να αγοράσουμε κάρτα που υποστηρίζει ταχύτητες που το honor δεν υποστηρίζει....

Link to comment
Share on other sites

Η microSD είναι ένα θέμα που πρέπει να θίξουμε. Αφού δέχεται μέχρι 64 GB σημαίνει πως παίρνει τις microsdxc που έχουν ταχύτητες 10MB/sec (Class 10) μέχρι 30MB/sec (UHS Class Speed 3). Κι εδω είναι που έχω χαθεί γιατί υπάρχουν ultra/extreme/extreme plus/premium με ταχύτητες που φτάνουν μέχρι 80Mb/sec (ισώς και παραπάνω?). Το ζήτημα είναι ποιές κάρτες υποστηρίζει το honor έτσι ώστε να έχουμε τη δυνατότητα να επιλέξουμε την καλύτερη δυνατή χωρίς όμως να αγοράσουμε κάρτα που υποστηρίζει ταχύτητες που το honor δεν υποστηρίζει....

 

Και για να τρελαθουμε λιγο....

Καρτα 128gb ειδικα για το honor 6 (glory 6 για την κινα)

http://www.amazon.com/gp/aw/d/1060606496/ref=redir_mdp_mobile

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι χάνει η οθόνη στην αφή; ειδικά στην πληκτρολογηση...

Πατάω δυο κ τρεις μερικές φορές...

Τα πλήκτρα στο κάτω μέρος της οθόνης, κλέβουν από τις 5" ε;

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι χάνει η οθόνη στην αφή; ειδικά στην πληκτρολογηση...

Πατάω δυο κ τρεις μερικές φορές...

Τα πλήκτρα στο κάτω μέρος της οθόνης, κλέβουν από τις 5" ε;

 

Δεν έχω δεί πρόβλημα στην αφή.

Τα πλήκτρα ναι κλέβουν απο την οθόνη. Με τα πλήκτρα είναι 4 ιντσες και 5.5/8.

Παρεπιπτόντως βλέπω μια ανεπαίσθητη κιτρινάδα στο κάτω μέρος της οθόνης χωρίς τα πλήκτρα. Κάποιος το είχε σχολιάσει από μια φωτογραφία που βρήκε στο ίντερνετ. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος εάν βλέπει το ίδιο; Δοκιμάστε σε άσπρο φόντο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δεί πρόβλημα στην αφή.

Τα πλήκτρα ναι κλέβουν απο την οθόνη. Με τα πλήκτρα είναι 4 ιντσες και 5.5/8.

Παρεπιπτόντως βλέπω μια ανεπαίσθητη κιτρινάδα στο κάτω μέρος της οθόνης χωρίς τα πλήκτρα. Κάποιος το είχε σχολιάσει από μια φωτογραφία που βρήκε στο ίντερνετ. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος εάν βλέπει το ίδιο; Δοκιμάστε σε άσπρο φόντο.

 

Όχι και 4 ίντσες... Η κιτριναδα λένε πως φεύγει μετά από λίγες ημέρες χρήσης

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι και 4 ίντσες... Η κιτριναδα λένε πως φεύγει μετά από λίγες ημέρες χρήσης

 

4 ιντσες και 5.5/8 της ιντσας :D

Μακάρι να φεύγει η κιτρινάδα αλλιώς θα του βάλω διαβολάκο του λεκκέ :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγνωμη αν εχει απαντηθει νωριτερα αλλα στην προστασια οθονης τι εχει;Corning glass gorilla 3;αν ξερει καποιος ας μας δωσει τα φωτα του
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

4 ιντσες και 5.5/8 της ιντσας :D

Μακάρι να φεύγει η κιτρινάδα αλλιώς θα του βάλω διαβολάκο του λεκκέ :p

 

:lol::lol::lol:

 

Ρε παιδια συγνωμη αν εχει απαντηθει νωριτερα αλλα στην προστασια οθονης τι εχει;Corning glass gorilla 3;αν ξερει καποιος ας μας δωσει τα φωτα του

 

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=8866012

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμιά κιτρινίλα δε βλέπω, ακόμα κ τέρμα φωτισμό που έβαλα.

Ευτυχώς τα πλήκτρα είναι προσθαφαιρουμενα. Τελικά είναι + πώς το κάναν.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα. Εφόσον έχετε χρησιμοποιήσει τη λειτουργία «Αναζήτησης» βεβαιωθείτε ότι όλες οι λέξεις είναι ορθογραφημένες. Επίσης δοκιμάστε διαφορετικές ή/και πιο γενικές λέξεις-κλειδιά.

 

μια διορθωση στο Link γιατι βγαζει το παραπανω μυνημα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. μια γρηγορη βοηθεια. το μοντελο H60-L02 δεν θελουμε για Ελλαδα?

 

Ναι. Αυτό που λες υποστηρίζει ελληνικά δίκτυα 3g.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αυτό που λες υποστηρίζει ελληνικά δίκτυα 3g.

οκ σε ευχαριστω. ειμαι στη διαδικασια παραγγελιας για 1η φορα απο vickmall και προσπαθω να καλυψω ολα τα ενδεχομενα. υπαρχει κατι που πρεπει να τους πω ή να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...