Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώστε φωτο να δούμε και εμείς που το περιμένουμεεε!!
http://imgur.com/kBFMcPD

http://imgur.com/9nYzrrM

http://imgur.com/CRlvZ27

Ελπίζω να κάνουν, μόλις τις έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχωρήστε μου την ερώτηση αλλά.

Έως τώρα οταν ρουταρα ένα κινητό, το ξερουταρα και μετά πέρναγα την εκάστοτε νέα αναβάθμιση κανονικά.

Για το honor6 ισχύει το ίδιο; αν ξεκλειδώσω μπουτλοουντερ κ ρουταρω, δε θα έχω θέμα μετά ε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παραλάβει το δικό μου ακόμα για να σου απαντήσω με σιγουριά, όμως στο XDA λένε πως λαμβάνουν OTA με unlocked Bootloader και Root. Απ την άλλη ο Bootloader κλειδώνει από adb όπως ξεκλειδώνει οπότε λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Β118SP02 (Full version, 1.05Gb) - 5 Sept 2014

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ta led notification μπορούμε να αλλάξουμε τα χρωματα και εαν ναι πως ?

 

Το led δεν υποστηρίζει πολλά χρώματα. Έχω γράψει για το led στο review μου.

 

http://honor6.nianios.gr/review.html

 

Επίσης έγινε update για το πρόβλημα με τον ήχο και ένα mini review για τα official ακουστικά του Honor 6.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το led δεν υποστηρίζει πολλά χρώματα. Έχω γράψει για το led στο review μου.

 

http://honor6.nianios.gr/review.html

 

Επίσης έγινε update για το πρόβλημα με τον ήχο και ένα mini review για τα official ακουστικά του Honor 6.

 

ευχαριστω για την απαντηση κατι αλλο ηθελα να ρωτησω μπορουμε να απενεργοπιησουμε το app center τις huawei για να μην εμφανιζει τα update σε καποιες κινεζικες εφαρμογες ? η με καποιο αλλο τροπο να σταματησω να μου εμφανιζει update στις κινεζικες εφαρμογες ?

Link to comment
Share on other sites

Στο app center έχει δίπλα στο update κάθε εφαρμογής ένα βελάκι το πατάς και βγάζει επιλογές πάτα ignore

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρουμε τί προσφέρει η καινούργια αναβάθμιση?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε παραγγελία από minideal. Καλοδούλευτα σε όλους.
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τί προσφέρει η καινούργια αναβάθμιση?

 

Αυτό που κατάλαβα με τα φτωχά μου κινέζικα είναι το εξής:

 

Αυτή η αναβάθμιση ήταν για να λύσει ένα συγκεκριμένο πρόβλημα.

Το πρόβλημα ήταν η μη απεγκατάσταση μίας εφαρμογής JD, και φάγαν κράξιμο.

Όπως είπα και σε άλλο ποστ η Huawei ακολουθεί την λογική των 15 ημερών ανά update, οπότε έχουμε

άλλες 9 ημέρες μέχρι το επόμενο ουσιώδες update.

 

Επίσης όπως είναι ήδη γνωστό η EMUI 3.0 για το Honor 6 είναι ήδη σε closed beta. Αναμένεται να γίνει open beta αρχές Οκτωβρίου... Για να δούμε...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κατάλαβα με τα φτωχά μου κινέζικα είναι το εξής:

 

Αυτή η αναβάθμιση ήταν για να λύσει ένα συγκεκριμένο πρόβλημα.

Το πρόβλημα ήταν η μη απεγκατάσταση μίας εφαρμογής JD, και φάγαν κράξιμο.

Όπως είπα και σε άλλο ποστ η Huawei ακολουθεί την λογική των 15 ημερών ανά update, οπότε έχουμε

άλλες 9 ημέρες μέχρι το επόμενο ουσιώδες update.

 

Επίσης όπως είναι ήδη γνωστό η EMUI 3.0 για το Honor 6 είναι ήδη σε closed beta. Αναμένεται να γίνει open beta αρχές Οκτωβρίου... Για να δούμε...

Ακριβώς αυτό. Γι'αυτό άλλωστε και το update βγήκε νωρίτερα από το αναμενόμενο. Επίσης στο xda κάποιοι χρήστες (από Κίνα βέβαια) ανέφεραν χειρότερο 3g signal με το Β118 update (όχι το SP2 που βγήκε χθες). Ίσως διορθώθηκε κάτι και σε αυτό. Πάντως εγώ και με τα 2 δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά.

Βέβαια λέω πριν βγει το 3.0 να δοκιμάσω καμμιά custom rom (B117-based) από needrom που έχω διαβάσει τα καλύτερα τουλάχιστον όσον αφορά το battery consumption. Σήμερα μάλιστα βγήκε και b118-based custom rom. Θα δείξει. Όχι ότι δεν με καλύπτει η stock rom αλλά είναι αυτό το καταραμένο μικρόβιο του flashing...:D

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Γι'αυτό άλλωστε και το update βγήκε νωρίτερα από το αναμενόμενο. Επίσης στο xda κάποιοι χρήστες (από Κίνα βέβαια) ανέφεραν χειρότερο 3g signal με το Β118 update (όχι το SP2 που βγήκε χθες). Ίσως διορθώθηκε κάτι και σε αυτό. Πάντως εγώ και με τα 2 δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά.

Βέβαια λέω πριν βγει το 3.0 να δοκιμάσω καμμιά custom rom (B117-based) από needrom που έχω διαβάσει τα καλύτερα τουλάχιστον όσον αφορά το battery consumption. Σήμερα μάλιστα βγήκε και b118-based custom rom. Θα δείξει. Όχι ότι δεν με καλύπτει η stock rom αλλά είναι αυτό το καταραμένο μικρόβιο του flashing...:D

 

Σε θυμάμαι από το Lenovo A820 :lol:

Πάντως η Huawei μετά τα αρχικά μοντέλα που πραγματικά τα παράτησε στη τύχη τους, δείχνει πως πλέον θέλει να αλλάξει πρόσωπο, έφτασε και 3η θέση πλέον και δεν την παίρνει να κάνει τον Κινέζο στις αναβαθμίσεις. Στο Honor 3C η beta κάθε 15 ημέρες και stable πολύ συχνά, σχεδόν κάθε μήνα. Τώρα στο Honor 6 stable κάθε 15 ημέρες :happy: , άντε να δούμε.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να κάνω hide τις κινεζικες εφαρμογές. Επίσης μου βγάζει συνέχεια ένα μήνυμα '' Location not found'' πως μπορώ να το βγάλω; Τέλος ξέρετε κάνα trick; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να κάνω hide τις κινεζικες εφαρμογές. Επίσης μου βγάζει συνέχεια ένα μήνυμα '' Location not found'' πως μπορώ να το βγάλω; Τέλος ξέρετε κάνα trick; Ευχαριστώ

 

Για να κάνετε hide λογικά χρειάζεστε ένα custom launcher, με αυτόν της Huawei δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Αυτό το Location not Found μου το βγάζει και μένα δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω. Μερικά tricks αναφέρθηκαν μερικές σελίδες πίσω. ;)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη κοινότητα και από εμένα. Μόλις εχθές το παρήγγειλα και εγώ από Vickmall.

Τα τελευταία 3 χρόνια ήμουν με Samsung Galaxy s2, Note 2 και s4 και είπα να δοκιμάσω και εγώ την τύχη μου με την Huawei.

Το θετικό είναι ότι βλέπω πως αρκετοί από εδω μέσα έχουν άποψη και έτσι θα υπάρχει υποστήριξη που είναι και ο σημαντικότερος παράγοντας μετά την αγορά ενός smartphone.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιήσετε κινέζικες εφαρμογές πάτε ρυθμίσεις-διαχείριση εφαρμογών βρίσκεται την εφαρμογή που θέλετε πατάτε πάνω της και στην σελίδα που θα ανοίξει πατάτε απενεργοποίηση.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνετε hide λογικά χρειάζεστε ένα custom launcher, με αυτόν της Huawei δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Αυτό το Location not Found μου το βγάζει και μένα δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω. Μερικά tricks αναφέρθηκαν μερικές σελίδες πίσω. ;)

Σας ευχαριστώ πολύ,επίσης λίγο πιο πάνω μιλάτε για ένα update,εγώ δεν το δέχτηκα σήμερα... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να απενεργοποιήσετε κινέζικες εφαρμογές πάτε ρυθμίσεις-διαχείριση εφαρμογών βρίσκεται την εφαρμογή που θέλετε πατάτε πάνω της και στην σελίδα που θα ανοίξει πατάτε απενεργοποίηση.

 

Σας ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ,επίσης λίγο πιο πάνω μιλάτε για ένα update,εγώ δεν το δέχτηκα σήμερα... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ :)

 

Νομίζω δεν έγινε ota

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ,επίσης λίγο πιο πάνω μιλάτε για ένα update,εγώ δεν το δέχτηκα σήμερα... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ :)

 

Μονο με τη σουίτα κατεβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...