Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα μία σύγκριση του φλας με το σ3 που έχω. Στο σ3 άν και έχει ένα λεντ είναι πιο μεγάλο και πιο δυνατό και έχει μια σαν κατεύθυνση σαν φακός ένα πράγμα ενώ στο honor έχει διπλό φλας όμως είναι πιο αδύναμο αλλά καλύπτει περισσότερο χώρο. Στην φωτογραφία μάλλον θα υστερεί θα το δοκιμάσω αύριο αν και δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Εγώ την κάμερα του τηλεφώνου την έχω σαν πρόχειρο άν θέλω να βγάλω σωστές φωτογραφίες παίρνω μηχανή.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ την κάμερα του τηλεφώνου την έχω σαν πρόχειρο άν θέλω να βγάλω σωστές φωτογραφίες παίρνω μηχανή.
Την μηχανη δεν την εχεις παντα μαζι σου οπως το κινητο, οσο τσεπης και να ειναι. Αν ξαφνικα και απρογραμματιστα χρειαστεις να βγαλεις, αναγκαστικα θα βγαλεις με το κινητο. Σιγουρα τα κινητα δεν θα φτασουν σε ποιοτητα ποτε τις φωτογραφικες μηχανες αλλα θα ειναι παντα η λυση για εκτακτες περιπτωσεις με καποιο τιμημα βεβαια στο τελικο αποτελεσμα. Ευτυχως αυτο συμβαινει σπανιωτερα.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άμα χρειάζονται Root οι κινέζοι για να το κάνουν, γιατί άμα σου κάνουν root αποχαιρετάς τις αναβαθμίσεις.

Είσαι σίγουρος γι 'αυτό που λες; Στο XDA λένε πως περνούν κανονικά updates με ξεκλείδωτο bootloader και root.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Στο 3c με root, update δεν περνούσε

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει απο ibuygou.com, αλλο τηλεφωνο πριν 3 μηνες, επελεξα αποστολη με NL Post, δεν αντιμετωπισα προβλημα με τελωνεια. Μαλιστα, ηλθε παρα πολυ γρηγορα (περιπου 12 μερες).

 

 

 

Αυτο ειναι που προβληματιζει κι εμενα!!! Συγκεκριμενα, στο δικτυο της Vodafone, αντιμετωπιζω σημαντικο προβλημα, το τηλεφωνο χανει συνεχως το σημα, οταν εχεις επιλεξει Auto 4G/WCDMA/GSM, με αποτελεσμα να χρειαζεται διαρκως επανεκκινηση!!!:mad::mad:

Αλλαξα SIM, τα ιδια και με την καινουρια!!!:(

Δοκιμασα με SIM της COSMOTE, κανενα προβλημα, ολα δουλεψαν ρολοι!!!!:blink::wacko::wacko: Εχει κανεις να δωσει καποια εξηγηση????:confused::lost:

καλυτερο σημα μηπως??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλυτερο σημα μηπως??

 

Φιλε μου, δεν ειναι θεμα μη καλου σηματος, αλλα προβληματος της συσκευης η μη συμβατοτητας της, με καρτες SIM της vodafone.

Και στο λεω αυτο, μετα απο 2 αλλαγες καρτων SIM στον ιδιο αριθμο (δοκιμαστηκαν συνολικα 3 καρτες, επομενως).

Το προβλημα ειναι πως οταν εναλασσεται μεταξυ 4G και 3G/2G, χανεται τελειως η συνδεση και αρκετες φορες, φαινεται σα να τοποθετηθηκε καινουρια SIM και το τηλεφωνο ζητα επανεκκινηση.

Επισης, εμφανιζεται ενδειξη σηματος 4G, ακομη και σε σημεια που δεν υπαρχει καλυψη (σε ορη κι αγρια βουνα!!!), κατι που θεωρω εσφαλμενο, με τις λιγες γνωσεις που εχω.

Τιποτα απο αυτα δε συνεβη, με καρτα COSMOTE. Και οχι, δεν ειμαι fun του συγκεκριμενου δικτυου, περισσοτερο hater ειμαι θα ελεγα!!! (κατοχος 2 συνδεσεων vodafone κι 1 καρτοκινητου Cosmote).

Edited by alexyari
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, δεν ειναι θεμα μη καλου σηματος, αλλα προβληματος της συσκευης η μη συμβατοτητας της, με καρτες SIM της vodafone.

Και στο λεω αυτο, μετα απο 2 αλλαγες καρτων SIM στον ιδιο αριθμο (δοκιμαστηκαν συνολικα 3 καρτες, επομενως).

Το προβλημα ειναι πως οταν εναλασσεται μεταξυ 4G και 3G/2G, χανεται τελειως η συνδεση και αρκετες φορες, φαινεται σα να τοποθετηθηκε καινουρια SIM και το τηλεφωνο ζητα επανεκκινηση.

Επισης, εμφανιζεται ενδειξη σηματος 4G, ακομη και σε σημεια που δεν υπαρχει καλυψη (σε ορη κι αγρια βουνα!!!), κατι που θεωρω εσφαλμενο, με τις λιγες γνωσεις που εχω.

Τιποτα απο αυτα δε συνεβη, με καρτα COSMOTE. Και οχι, δεν ειμαι fun του συγκεκριμενου δικτυου, περισσοτερο hater ειμαι θα ελεγα!!! (κατοχος 2 συνδεσεων vodafone κι 1 καρτοκινητου Cosmote).

φιλε μου εαν το αφησεις στο 3g στην vodafone εχεις προβλημα ?

και κατι αλλο το τηλεφονω εχει επιλογη για 3g & 4g ?

Link to comment
Share on other sites

Import (Item arrived at country of destination)

 

Πόσες μέρες λέτε θέλει ακόμα;

Σαν το πάρω, να το βάλω για πολλές ώρες φόρτιση ή δεν υπάρχει θέμα λόγω λιθιου;

Link to comment
Share on other sites

Σε 2-5 μέρες. Η καινούργιες μπαταρίες δεν χρειάζονται καθόλου το πέρνεις και το ανοίγεις.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εαν το αφησεις στο 3g στην vodafone εχεις προβλημα ?

και κατι αλλο το τηλεφονω εχει επιλογη για 3g & 4g ?

 

Στην επιλογη 3G/2G auto, δεν εχω παρατηρησει καποιο θεμα, στις 3 μερες που το δουλευω. Οι επιλογες που εχεις ειναι:

4G/3G/2G auto

3G/2G auto

2G.

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το κινητό μόνο και μόνο για την κάμερα. Διάβασα τα reviews το παιδιών και πάνω που αποφάσισα να σπάσω το φράγμα το 200 ευρώ για κινητό κάποια post πιο πίσω που αναφέρονται στην κάμερα με ψιλοξενέρωσαν.... Θα μπορούσε κάποιος να ανεβάσει καμιά φωτογραφία μπας και καταλήξω κάποια στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, δεν ειναι θεμα μη καλου σηματος, αλλα προβληματος της συσκευης η μη συμβατοτητας της, με καρτες SIM της vodafone.

Και στο λεω αυτο, μετα απο 2 αλλαγες καρτων SIM στον ιδιο αριθμο (δοκιμαστηκαν συνολικα 3 καρτες, επομενως).

Το προβλημα ειναι πως οταν εναλασσεται μεταξυ 4G και 3G/2G, χανεται τελειως η συνδεση και αρκετες φορες, φαινεται σα να τοποθετηθηκε καινουρια SIM και το τηλεφωνο ζητα επανεκκινηση.

Επισης, εμφανιζεται ενδειξη σηματος 4G, ακομη και σε σημεια που δεν υπαρχει καλυψη (σε ορη κι αγρια βουνα!!!), κατι που θεωρω εσφαλμενο, με τις λιγες γνωσεις που εχω.

Τιποτα απο αυτα δε συνεβη, με καρτα COSMOTE. Και οχι, δεν ειμαι fun του συγκεκριμενου δικτυου, περισσοτερο hater ειμαι θα ελεγα!!! (κατοχος 2 συνδεσεων vodafone κι 1 καρτοκινητου Cosmote).

Μπορει καποιος αλλος να επιβεβαιωσει το προβλημα αυτο? εχω συμβολαια vodafone & cosmote αλλα της vodafone εχει 2γιγα ιντερνετ ενω της cosmote 750ΜΒ οποτε θα δουλεψω την vodafone.... αν ομως υπαρχει προβλημα τοτε αυτο ειναι ενα θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι ροοτ και ΟΤΑ ενημέρωση πάνε παρέα

 

Συμφωνω και γω... και το Mediapad και το P7 τα εχω ροοτ και δεν εχουν κανενα προβλημα στα updates..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Τα επίσημα ακουστικά θα τα έχω σε λίγες ημέρες στα χέρια μου.

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Ενδιαφέρεται κανείς για review?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα επίσημα ακουστικά θα τα έχω σε λίγες ημέρες στα χέρια μου.

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Ενδιαφέρεται κανείς για review?

Ναι κάνε ένα κόπο

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες πίσω ένας φίλος έγραψε ότι δεν του δουλεύει κάποια κίνηση άν δεν κάνω λάθος ήταν το "σήκωσε το" το δοκίμασα σήμερα και όλα δουλεύουν απλά πρέπει το τηλέφωνο να ακουμπήσει καλά το αφτί.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνε ένα κόπο

 

Εντάξει λογικά το ερχόμενο σκ

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έβαλα το Go Pro SMS που υποστηρίζει 2 κάρτες.

Για να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες κάνε το εξής:

 

Μέσα απο το Go Pro SMS:

Settings -> Send&Receive ->Τελευταία επιλογή (SMS/MMS Advanced Settings) -> Enable locale support (ΟΝ)->Επόμενη επιλογή Supported languages -> Greek SMS Mode (check) -> OK

 

Επίσης Settings -> Application (T language) -> Ελληνικά (Download) θα σε βγαλει στο App store για να κατεβασεις το ελληνικο plug in.

 

Πλέον έχω και ελληνικά στα sms 160 χαρακτήρες και υποστήριξη 2 καρτών :cool::cool::cool:

 

Υποσημείωση...τα παραπάνω είναι για όσους δέν το ξέρουν...ίσως πρέπει να μπεί σε άλλο νήμα το παρόν μυνημά? χμμμ...

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω παραγγείλει τη συσκευή από την Vickmall.com εδω και 10 περιπου μέρες και στην singpost τις τελευταίες 6 μερες μου βγαζει το εξής μήνυμα: " Sorry, the track item service is currently having some issue, please try again later". το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

;)

be yourself....:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω παραγγείλει τη συσκευή από την Vickmall.com εδω και 10 περιπου μέρες και στην singpost τις τελευταίες 6 μερες μου βγαζει το εξής μήνυμα: " Sorry, the track item service is currently having some issue, please try again later". το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

;)

 

Κοιτα trackitonline.ru

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στα άβαταρ αρκετών μάχιμα κινητά.Όταν σας έρθει το Honor κάντε μια σύγκριση να δούμε τι πουλιά πιάνει και με τα υπόλοιπα.:happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...