Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν έχω την δυνατότητα σύνδεσης του κινητού με το pc(windows 7) προκειμένου να έχω πρόσβαση στα αρχεία μου και στην κάρτα μνήμης.Δεν θέλω να είμαι σε διαδικασία αποσυνδέω κάρτα sd,την τοποθετώ με αντάπτορα και ότου κάθε εξής...:(

 

Airdroid? :shifty:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να συνδέσω το honor 6 και δεν μου βγάζει το υπομενού(σύνδεση usb,απλή φόρτιση,μεταφορά δεδομένων κ.τ.λ)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το honor 6 και δεν μου βγάζει το υπομενού(σύνδεση usb,απλή φόρτιση,μεταφορά δεδομένων κ.τ.λ)

Ανάβει το led? Δοκίμασες με άλλο καλώδιο; σε άλλο PC?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το honor 6 και δεν μου βγάζει το υπομενού(σύνδεση usb,απλή φόρτιση,μεταφορά δεδομένων κ.τ.λ)

Έχεις τικ στο sub debugging?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Romane βγήκες σωστός,στον δευτερο υπολογιστη που έχω με ίδιο λειτουργικό με το που τον συνδεσα μου έβγαλε το υπομενου(Μέθοδοι συνδεσης USB).Κάτι έχει γίνει με τον πρώτο μου υπολογιστή ,το led ανάβει πορτοκαλί.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Romane βγήκες σωστός,στον δευτερο υπολογιστη που έχω με ίδιο λειτουργικό με το που τον συνδεσα μου έβγαλε το υπομενου(Μέθοδοι συνδεσης USB).Κάτι έχει γίνει με τον πρώτο μου υπολογιστή ,το led ανάβει πορτοκαλί.:rolleyes:

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις το HiSuite της Huawei γιατί μαζί κατεβαίνουν και οι απαραίτητοι drivers. Ίσως αυτό φτιάξει το πρόβλημα στο 1ο υπολογιστή.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα στο http://honor6.nianios.gr/review.html ή στο Google Docs χωρίς εικόνες

 

Για περισσότερες πληροφορίες ή απορίες αφήστε ένα σχόλιο εδώ. :)

φιλε μου οταν λες για τον ηχο στα ακουστικα οτι ειναι χαμηλος δοκιμασες με αλλα ακουστικα ? μηπως ειναι θεμα ακουστικων ?

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ένα παράθυρο εγκατάστασης του PC Suite(Hi Siute) για συνεργασια του κινητου με το pc

 

Κάνε το εγκατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου οταν λες για τον ηχο στα ακουστικα οτι ειναι χαμηλος δοκιμασες με αλλα ακουστικα ? μηπως ειναι θεμα ακουστικων ?

 

Δοκίμασα 2-3 που είχα και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο, επιπλέον είχα το ίδιο θέμα και στο Honor 3C, περιμένω βέβαια και τα official ακουστικά, ελπίζω να έχω κάνει λάθος :X

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Romane μόλις εγκατέστησα την πλατφόρμα Hi Suite αναγνώρισε το τηλέφωνο και είμαι οκ.Ευχαριστω

Για τα ακουστικά που διάβασα προηγουμένως, σε ζευγάρι που δοκίμασα, δεν παρατήρησα χαμηλή ακουστική.

Edited by panteli
Link to comment
Share on other sites

δεν ακους καθολου ?ειναι τοσο χαμηλα ?

 

 

Ακούω αλλά είναι αρκετά χαμηλά για να ακούσεις σε ένα θορυβώδες περιβάλλον. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει να ακούω το εξωτερικό περιβάλλον κάτι τέτοιο με 2 ζευγάρια ακουστικά που χρησιμοποίησα στο δρόμο δεν ήταν εφικτό. Εναντιθέσι με το Lenovo A820 που είχα και δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα όπως και με τα περισσότερα mp3 players που είχα.

 

Σε ευχαριστώ Romane μόλις εγκατέστησα την πλατφόρμα Hi Suite αναγνώρισε το τηλέφωνο και είμαι οκ.Ευχαριστω

 

Τίποτα, δεν ξέρω πιο HiSuite έβαλες αλλά ετοιμάζεται και νέο και νομίζω πως θα γίνει launch μαζί με την EMUI 3.0

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

To review ειναι αψογο και σε ευχαριστούμε για το χρόνο που διάθεσες για εμάς τους υπόλοιπους που είμαστε σε διαδικασία αγοράς .

 

Μονο μια προσωπική ερώτηση :Επειδή ήσουν ανάμεσα και το OPO τι σε έκανε να το επιλέξεις το Honor 6 .Σε ρωτάω γιατί είμαι στο ίδιο δήλλημα .

 

Σε ευχαριστώ και πάλι αν και κλείνω πρός το Honor 6 γιατι και εγώ είμαι υπερευχαριστημένος με το 3c

Link to comment
Share on other sites

gorilla glass παντος δεν νομιζω οτι εχει .....ας με διαψεύσει καποιος παρακαλω

 

"The Huawei Honor 6 has 5 inch screen size with 1920 × 1080p screen resolution, the screen is covered by Corning Gorilla Glass 3, this material is more strong than the previous model of the Gorilla Glass."

τώρα απο εκεί και πέρα....

Link to comment
Share on other sites

"The Huawei Honor 6 has 5 inch screen size with 1920 × 1080p screen resolution, the screen is covered by Corning Gorilla Glass 3, this material is more strong than the previous model of the Gorilla Glass."

τώρα απο εκεί και πέρα....

Aλλα το γραφουν και αλλα οχι .... με σιγουρια μονο απο μαμα μπορουμε να πουμε σιγουρα και δεν το βλεπω:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Romanos καλομιλητο το εργαλείο !

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου πού σπαταλησες να γράψεις αναλυτικά την άποψη σού !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Aλλα το γραφουν και αλλα οχι .... με σιγουρια μονο απο μαμα μπορουμε να πουμε σιγουρα και δεν το βλεπω:rolleyes:

 

Ε πόσο ψεύτες πια...

Νομίζω ότι οι κάτοχοι μπορούν να καταλάβουν

Link to comment
Share on other sites

Romanos, μπράβο για το review

Μονο μια προσωπική ερώτηση :Επειδή ήσουν ανάμεσα και το OPO τι σε έκανε να το επιλέξεις το Honor 6 .Σε ρωτάω γιατί είμαι στο ίδιο δήλλημα .

Δεν ήταν ο Romanos με το δίλημμα, εγώ ήμουν και επέλεξα (μάλλον λογω timing of 1+1 invite) το ΟΡΟ, το οποίω αναμένω εντός εβδομάδας...

Το ξανα-γραψα: Τα specs του OPO ειναι φοβερά αλλα δεν ξέρω πως "τρώγεται" το μέγεθος (ειδικά τα 153mm ύψος...), θα το δω και αν δεν το "τρώω" θα φύγει (εύκολα πιστεύω) και θα παραγγελθεί ένα Honor 6!

Οσον αφορά το Gorilla Glass, @corning δεν υπάρχει η Huawei ως πελάτης, οπότε το πιθανότερο έιναι να είναι "τυπου Gorilla Glass"...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα φωτογραφία για το πόσο καλή είναι η μπαταρία του!!!!!
δεν μας εδειξες ομως το ποσες ωρες ειναι αναμμενη η οθονη.αυτο εχει σημασια
Link to comment
Share on other sites

Romanos, μπράβο για το review

 

Δεν ήταν ο Romanos με το δίλημμα, εγώ ήμουν και επέλεξα (μάλλον λογω timing of 1+1 invite) το ΟΡΟ, το οποίω αναμένω εντός εβδομάδας...

Το ξανα-γραψα: Τα specs του OPO ειναι φοβερά αλλα δεν ξέρω πως "τρώγεται" το μέγεθος (ειδικά τα 153mm ύψος...), θα το δω και αν δεν το "τρώω" θα φύγει (εύκολα πιστεύω) και θα παραγγελθεί ένα Honor 6!

Οσον αφορά το Gorilla Glass, @corning δεν υπάρχει η Huawei ως πελάτης, οπότε το πιθανότερο έιναι να είναι "τυπου Gorilla Glass"...

 

Σε ευχαριστώ πολύ Asot .Θα περιμένω και εγώ να σου έρθει γιατί και εγώ το μέγεθος φοβάμαι συν τα δυο τρία προβληματάκια (παιδικές ασθένιες μάλλον ) και θα σε ξαναρωτήσω άμα είναι .

Link to comment
Share on other sites

δεν μας εδειξες ομως το ποσες ωρες ειναι αναμμενη η οθονη.αυτο εχει σημασια

 

Είναι σε χαμηλό επίπεδο ρυθμισμένη η φωτεινότητα,όσο για τις ώρες όντως δεν το πάτησα και δεν γνωρίζω να σου πω.Την επόμενη φορά

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπείτε στο http://honor.cn/honor6 το επίσημο site της HUAWEI θα δείτε πως αναφέρει το Gorilla Glass 3

 

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπείτε στο http://honor.cn/honor6 το επίσημο site της HUAWEI θα δείτε πως αναφέρει το Gorilla Glass 3

 

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

 

Καταρχας να σαι καλα για το πολυ καλο και αναλυτικο review , μιας και βοηθας και εμας που ειμαστε σε διαδικασια αγορας κινητου.

Δεν ξερω σε ποια περιοχη μενεις και αν υποστηριζεται εκει δικτυο 4g αλλα αν το εχεις δοκιμασει θα ηθελα να μας πεις τις εμπειριες σου και αν ανταποκρινεται ενταξει το κινητο στο 4g δικτυο . Και τελος επειδη φαινεται οτι ''το κατεχεις το αθλημα'' , ειμαι αναμεσα σε στο honor 6 και στο xiaomi mi3 . Με την χρηση που εχεις κανει πιστευεις οτι αξιζει να δωσω αυτα τα 60 ευρω παραπανω και να παρω το huawei ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...