Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*Το ξαναγράφω γιατί το VPN1Click έγινε paid.

1. Κάνουμε account με email εδώ.

2. Κατεβάζουμε το "Hola Δωρεάν VPN".

3. Επιλέγουμε "Οι εφαρμογές μου" έπειτα την αντίστοιχη εφαρμογή που θέλουμε π.χ. "Θέματα".

4. Επιλέγουμε "Περιήγηση από" και μετά "Σιγκαπούρη".

5. Επιλέγουμε "Ανοιχτό", "αποδοχή" κι "ΟΚ"

[ATTACH]60672[/ATTACH] [ATTACH]60673[/ATTACH] [ATTACH]60674[/ATTACH] [ATTACH]60675[/ATTACH] [ATTACH]60676[/ATTACH]

 

Εναλλακτικά το VPN Master δουλεύει επίσης καλά.

Εμένα τα κάνω όλα αλλά όταν πατάω το βελάκι να κατέβει το θέμα και συνδέομαι με το email μου πετάει την ειδοποίηση ότι δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία στην περιοχή σας η κάτι τέτοιο γμτ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα μετα απο σχεδον εξι μηνες παει το honor... πουληθηκε!.. παμε γι'αλλα!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα απο σχεδον εξι μηνες παει το honor... πουληθηκε!.. παμε γι'αλλα!!

 

Αν η συσκευή που έχεις τώρα (z3c) έβγαινε σε δικαρτο θα ήταν η κορυφαία συσκευή. Τα έχει όλα.(σχεδόν).

Συγγνώμη για το off topic.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι;Εχω emui 3.0 5.5.16.εχει dttw ενσωματωμενο;Ολα τα εχει το z3c απλα ειναι λιγο μικρο..Γιαυτο και το εδωσα στο φιλο baspats..Αν ηταν 5αρι θα ηταν ιδανικο Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

ποια θήκη flip flop μου προτείνετε με παραθυρο απάντησης κλήσης??εσπασε η Mofi που ειχα σκεφτομαι η την nilkin Spark ή την fruit....αν τις εχετε δοκιμασει ριξτε καμια ιδέα...ποια ειναι καλύτερη και καποιο link???

 

Έχω την σπαρκ αλλα δεν εχει μαγνήτη και ανοίγει εύκολα... Κατά τα άλλα είναι σούπερ. Η φροθιτ φιανεται να εχει αλλα δεν την ξέρω προσωπικά.

Εγώ έχω αυτή και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα απο ηχογράφηση συναυλίας ο ήχος ακουγόταν πολυ χαλια...Σαν μπουκωμένος με πολλα πριμα....Το εχει παρατηρήσει αλλος κανείς??? Δεν ακουγετε λεμε....ακομα και απο μακριά.....που πήγα ποιο πισω μήπως και ήταν πολυ δυνατός ο ήχος παλι τα ιδια...
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που κοιτά το honor6 ηταν smartphone οχι πυκνωτικο μικρόφωνο. Προφανώς δεν πιάνει τις συχνότητες. Όχι ότι η συναυλία είναι και το καλύτερο μέρος για να ηχογραφήσεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα απο ηχογράφηση συναυλίας ο ήχος ακουγόταν πολυ χαλια...Σαν μπουκωμένος με πολλα πριμα....Το εχει παρατηρήσει αλλος κανείς??? Δεν ακουγετε λεμε....ακομα και απο μακριά.....που πήγα ποιο πισω μήπως και ήταν πολυ δυνατός ο ήχος παλι τα ιδια...

ξέχνα κάτι τέτοιο από κινιτο, για αυτή την δουλεία υπάρχουν πικνοτικα μικρόφωνα

Link to comment
Share on other sites

ξέχνα κάτι τέτοιο από κινιτο, για αυτή την δουλεία υπάρχουν πικνοτικα μικρόφωνα

 

οκ δεν το ειχα υποψιν δεν το ειχα ξαναδοκιμασει....ολα καλα λοιπον....ειναι φυσιολογικο...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβάθμιση 5.5.16 λαγκαρει σε κανένα; Το δικο μου ακόμα και στο ξεκλειδωμα οθόνης τραβάει κάτι κολληματα.
Link to comment
Share on other sites

Είχα τρελό θέμα με την μπαταρία. Το απόγευμα έπεφτε στο 50-60% χωρίς να το πειράζω. Πέρασα με την μέθοδο των 3 κουμπιών την τελευταία stable και η μπαταρία επανήλθε στα επίπεδα που έπρεπε. Πέρασα επίσης την τελευταία dev προχθές που βγήκε και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβάθμιση 5.5.16 λαγκαρει σε κανένα; Το δικο μου ακόμα και στο ξεκλειδωμα οθόνης τραβάει κάτι κολληματα.

 

Εμένα μου κάνει επανακινήσεις μόνο του!!!!

λυσεις??????????????

Link to comment
Share on other sites

Backup εγκατάσταση με 3 κουμπιά ξανά της rom

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα απο ηχογράφηση συναυλίας ο ήχος ακουγόταν πολυ χαλια...Σαν μπουκωμένος με πολλα πριμα....Το εχει παρατηρήσει αλλος κανείς??? Δεν ακουγετε λεμε....ακομα και απο μακριά.....που πήγα ποιο πισω μήπως και ήταν πολυ δυνατός ο ήχος παλι τα ιδια...

 

Τελευταία φορά που κοιτά το honor6 ηταν smartphone οχι πυκνωτικο μικρόφωνο. Προφανώς δεν πιάνει τις συχνότητες. Όχι ότι η συναυλία είναι και το καλύτερο μέρος για να ηχογραφήσεις.

 

ξέχνα κάτι τέτοιο από κινιτο, για αυτή την δουλεία υπάρχουν πικνοτικα μικρόφωνα

 

Το είχα αναφέρει κι παλιότερα που έτυχε να βρεθώ σε συναυλία κι ο ήχος στα video ήταν απαράδεκτος. Τις απαντήσεις για πυκνωτικά μικρόφωνα τις βρίσκω, με όλο τον σεβασμό, αστείες. Ο φίλος μου δίπλα ήταν με ένα Lenovo Α806 (των 150 ευρώ) και ο ήχος του ήταν πεντακάθαρος, δεν νομίζω να έχει πυκνωτικό μικρόφωνο το Α806. Το κινητό μας σε 2-3 πραγματάκια είναι απλά απαράδεκτο κι ένα από αυτά είναι το μικρόφωνο του.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν πιάνει τις συγκεκριμένες συχνότητες. Δεν βρίσκω κάτι κακό εγώ το είπα στα πλαίσια αστείου :P.

 

Από την άλλη άμα θες να ηχογραφήσεις σε συναυλία, τουλάχιστον προσωπικά, σε καμιά περίπτωση δεν θα το έκανα με κινητό είτε αυτό ήταν το a806 είτε το honor 6, είτε το Samsung Galaxy Alpha Note X.

 

Είναι σαν να προσπαθείς να παρακολουθήσεις τα αστέρια μέσω της κάμερας, επειδή από μέσα περνάει φως. Προφανώς δεν θα κάνει καλά την δουλειά του.

 

Είχατε ποτέ πρόβλημα με καταγραφή βίντεο ή ηχογράφηση εκτός συναυλίας; εγώ προσωπικά δεν κάνω ούτε το ένα ούτε το άλλο οπότε δεν μπορώ να απαντήσω.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είχατε ποτέ πρόβλημα με καταγραφή βίντεο ή ηχογράφηση εκτός συναυλίας; εγώ προσωπικά δεν κάνω ούτε το ένα ούτε το άλλο οπότε δεν μπορώ να απαντήσω.

 

Πλάκα κάνεις πάλι? Με τις default τιμές των bitRate και sampleRate που έχει η συσκευή ο ήχος στα video είναι το απόλυτο μηδέν.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Εάν γίνει ροοτ θα έρχονται οι αναβάθμισης;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Εάν γίνει ροοτ θα έρχονται οι αναβάθμισης;;;

 

Ναι, αλλά ίσως να μην γίνετε η εγκατάστασή τους αν έχεις αφαιρέσει system apps.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις πάλι? Με τις default τιμές των bitRate και sampleRate που έχει η συσκευή ο ήχος στα video είναι το απόλυτο μηδέν.

 

Αφού το ανέφερα ότι δεν το χρησιμοποιώ το μικρόφωνο εκτός λειτουργίας κλήσεων γιατί να σου κάνω πλάκα;

 

Άμα θυμάμαι καλά είχες βρει το path με τις παραμέτρους του encoder, αλλάζοντας τις παραμέτρους, έγινε τίποτα;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού το ανέφερα ότι δεν το χρησιμοποιώ το μικρόφωνο εκτός λειτουργίας κλήσεων γιατί να σου κάνω πλάκα;

 

Άμα θυμάμαι καλά είχες βρει το path με τις παραμέτρους του encoder, αλλάζοντας τις παραμέτρους, έγινε τίποτα;

 

Ο ήχος είναι μια χαρά σε normal video με αλλαγή των bitRate και sampleRate αλλά το αρχείο του video γίνεται κατά πολύ μεγαλύτερο σε όγκο.

Σε καταστάσεις τύπου συναυλίας ο ήχος παραμένει χάλια, προσωπικά έτυχε να το διαπιστώσω σε hiphop συναυλία και θεώρησα πως το μικρόφωνο έχει προβλημα στην καταγραφή των μπάσων, καθώς ήμουν στο κέντρο και έτρωγα όλο το μπάσο στη μάπα.

Το μόνο video που έχω από την συναυλία κι ο ήχος είναι οκ είναι ένα κομμάτι που έχει σταματήσει τελείως η μουσική και τραγουδάει μόνο ο κόσμος, εκεί η καταγραφή έχει γίνει μια χαρά καθαρή.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια εφαρμογή όπου να κάνει ροοτ;; εκτός από το πρώτο ποστ;;; Edited by Nos1453

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να κανω καποιες ερωτησουλες;Το κινητο ειναι ρουταρισμενο με την κλασσικη μεθοδο τις πρωτης σελιδας..Στο τιτανιουμ ομως παω να σβησω τις κινέζικες εφαρμογες και μου βγαζει μηνυμα "δεν βρεθηκε το apk".Γιατι;Επισης ποιες απο αυτες μπορω να σβησω με ασφάλεια ωστε να μην εχω θεμα στην ομαλη λειτουργία του κινητου;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα μπορουσε καποιος να μου πει καποια ακουστικα που ειναι συμβατα με το συγκεκριμενο κινητο και η τιμη τους να μην ξεπερναει τα 30-35 ευρω;

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Συγνωμη αν ρωταω καποια βλακεια απλα θελω να ειμαι 100% σιγουρος.

Το κινητο μου κανει πολλες επανεκινησεις σχεδον 2-3 φορες τη βδομαδα,υπερθερμενεται και τρωει σχεδον ολη την μπαταρια,μου βγαζει οτι η εφαρμογη των επαφων δεν λειτουργει,οι υπηρεσιες google play δεν λειτουργουν,η αρχικη σελίδα της huawei δεν λειτουργει και τετοια χαζα :(

Έχω ακομα την B307 επειδη βαριόμουν να ξανα περναω όλα τα προγράμματα απο την αρχη,απλα τώρα λέω να κάνω αναβαθμιση μπας και δεν φταιει η συσκευή αλλά είναι λόγω λογισμικού!

Την αναβάθμιση στην Β307 την είχα κάνει μεσω ενός λινκ που μου ειχε στειλει η Σελίνα απο Vickmall,οπότε δεν ειμαι 100% σιγουρος ποια πρεπει να κατεβάσω.

Το κινητο μου ειναι το H60-L02 και ειναι η εκδοση με το κινεζικο λογότυπο woo που βγαζει όταν το ανοιγεις.

Η τελευταία stable είναι αυτή που κάνει για το δικό μου κινητό(δεν ξερω αν παιζει ρόλο που ειναι branded το κινητο για το ποια Ρομ να κατεβασω)?

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=76

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία stable είναι αυτή που κάνει για το δικό μου κινητό(δεν ξερω αν παιζει ρόλο που ειναι branded το κινητο για το ποια Ρομ να κατεβασω)?

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=76

 

 

Το site που παραθέτεις ειναι το original της Huawei οπότε κατέβασε την Β310 ή την Β313 να βρεις την υγεια σου.Προσωπικά νομίζω πως η Β313 είναι πιο ενεργοβόρα.

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...