Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε ολους

μια ερωτηση και απο εμενα

ενω εχω το τηλ με την Β313 που ειναι stable και την εχω περάσει ολόκληρη με την μεθοδο των τριων κουμπιων,ειναι λογικο να μου βγαζει την αναβάθμιση 5.6.1 σημερα?...αυτη ειναι stable? h dev?γιατι θυμαμε απο τον οδηγο της πρώτης σελίδας πως το τηλ ενα από τα δυο τους δυο τύπους αναβαθμίσεων δεχεται...ή κανω λάθος?

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε ολους

μια ερωτηση και απο εμενα

ενω εχω το τηλ με την Β313 που ειναι stable και την εχω περάσει ολόκληρη με την μεθοδο των τριων κουμπιων,ειναι λογικο να μου βγαζει την αναβάθμιση 5.6.1 σημερα?...αυτη ειναι stable? h dev?γιατι θυμαμε απο τον οδηγο της πρώτης σελίδας πως το τηλ ενα από τα δυο τους δυο τύπους αναβαθμίσεων δεχεται...ή κανω λάθος?

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε. Δεν γνωρίζω γιατί το κάνει...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα έπρεπε. Δεν γνωρίζω γιατί το κάνει...

 

ευχαριστω για την απαντηση φιλε romanos. φυσικα εχω custom recovery και root αλλά δεν νομιζω οτι αυτο εχει σημασια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση φιλε romanos. φυσικα εχω custom recovery και root αλλά δεν νομιζω οτι αυτο εχει σημασια

 

Η custom recovery μπορεί να έχει σημασία.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου εχει βγει η παρακατω αναβαθμιση..να την κανω ή θα εχω καποιο προβλημα με ελληνικα η οτιδηποτε αλλο?ευχαριστω Edited by elias87_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου εχει βγει η παρακατω αναβαθμιση..να την κανω ή θα εχω καποιο προβλημα με ελληνικα η οτιδηποτε αλλο?ευχαριστω

 

 

Καλησπέρα, φυσικά και την κάνεις και δεν χάνεις τίποτα.Καλού κακού όμως κάνε πρώτα ένα backup.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με 2 ακουστικα bluetooth και με αποστολη αρχειων σε αλλο κινητο αλλα και με συνδεση στο bluetooth του αυτοκινητου ειμαι οκ

το θεμα με το bluetooth εν μερη λυθηκε με nokia bh-118 δεν δουλευει,με itech voice clip 1100 δεν δουλευει,με μοτορολα hk100 δουλευει μια χαρα .Επομενως μου μυριζει προβλημα συμβατοτητας.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με το bluetooth εν μερη λυθηκε με nokia bh-118 δεν δουλευει,με itech voice clip 1100 δεν δουλευει,με μοτορολα hk100 δουλευει μια χαρα .Επομενως μου μυριζει προβλημα συμβατοτητας.

 

 

 

Θα σου προτείνω το εξής: http://offers841.rssing.com/browser.php?indx=6158659&item=7483

τα οποία είναι αξιόπιστα, οικονομικά και συμβατά με Bluetooth 4.0 που διαθέτει η κινητάρα μας :D

Αν θες ακόμα περισσότερα απο την παραπανω εταιρεία τοτε δες τα :style και stealth :wacko:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου σκόρδα και άλλο κακό να μην σε βρει.

Επιτέλους καλορίζικο και καλοδουλευτο

Ευχαριστώ φίλε μου...ήδη βγάζει τα λεφτά του...άντε να δούμε την νέα έκδοση Lolipop....

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα. Δεν εισαι ο μονος ατυχος χρηστης, πιστεψε με. Ειχα παραγγειλει το κινητο απο minideal και τη πρωτη φορα κανανε λαθος και μου στειλανε την ευρωπαικη εκδοση με την μια καρτα sim. Το εστειλα πισω και μου στειλανε ενα κινητο το οποιο ηταν εμφανως μεταχειρισμενο και ειχε τα εξης δυο προβληματα : 1) η δευτερη sim slot ηταν ελατωματικη αφου δεν μπορουσες να αφαιρεσεις την καρτα παρα μονο με καρφιτσα! 2) η μπαταρια επεφτε σε 6 ωρες περιπου 25% χωρις καμια απολυτως χρηση και χωρις καμια καρτα sim μεσα! Το κινητο ηταν 200% μεταχειρισμενο/ανακατεσκευασμενο και μετα απο αρκετη πιεση στο εν λογω μαγαζι το εστειλα πισω και ζητησα τα λεφτα μου. Μου λεγανε να το κρατησω και να μην τους το στειλω πισω και θα μου δινανε 30$ σε δωρα σε επομενη αγορα! Το aftersales τους ειναι ανυπαρκτο πραγματικα! Τελικα αγορα το κινητο απο vickmall μετα απο παροτρυνση ενος συμφορουμιτη και το κινητο ειναι πραγματικα απιστευτο και πανω απ ολα καινουριο. Το δε vickmall ειναι πραγματικο το καλυτερο κινεζικο μαγαζι απο το οποιο εχω αγορασει και εννοειται θα προτιμηθει με κλειστα τα ματια σε επομενες αγορες. Μακρια απο το minideal, οι τυποι ειναι απαραδεκτοι! Αυτα απο μενα.

 

Μακρυά από αυτούς....το vickmall θα προτιμώ απο εδώ και πέρα και εγώ...με αυτά που τράβηξα!!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος του honor 6 εδώ και μία εβδομάδα , πραγματικά το κινητό τα έχει όλα. Τα μόνα αρνητικά που τα ήθελα καλύτερα: τα κουμπιά έντασης - power, η μπαταρία θα δείξει και τα κουμπιά αφής στο κάτω μέρος (σε άλλα κινητά υπάρχει κουμπί όλων των εφαρμογών και ρυθμίσεων, μπορεί να αλλάζει από την rom). Ήθελα να ρωτήσω πως διορθώνεται το εξής πρόβλημα: εφαρμογές όπως whocall, bluetooth on call οι οποίες πρέπει να ενεργοποιούνται την στιγμή της κλήσης ή πχ typemail που πρέπει όταν έχεις νέο email να σε ειδοποιεί ακόμα και σε κατάσταση αναμονής δεν λειτουργούν πάντα. Εάν ανοίξω κάποια από αυτές τις εφαρμογές, αμέσως μετά λειτουργεί κανονικά, όμως μετά από κάποια ώρα τα ίδια (δεν υπάρχει ειδοποίηση ή εκτέλεση τη στιγμή της κλήσης). Υπόψιν ότι έχω ενεργοποιήσει όλα τα δικαιώματα για αυτές τις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό που νομίζω δηλαδή εφαρμογή τύπου auto Bluetooth ,που ανοίγει αυτόματα τοBluetooth σε εισερχόμενες ή εξερχόμενες κλήσεις, τότε η λύση που βρήκα είναι να απενεργοποιήσετε στο πρόγραμμα διαχείρισης τηλεφώνου τη λειτουργία για τα δικαιώματα. Αύτο το ανακάλυψα τυχαία όταν ενώ παγωνοντας τη διαχείριση άνοιγε κανονικά τοBluetooth ,εννοείται πως είχα δώσει όλα τα δικαιώματα πιο πριν για τοauto Bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος του honor 6 εδώ και μία εβδομάδα , πραγματικά το κινητό τα έχει όλα. Τα μόνα αρνητικά που τα ήθελα καλύτερα: τα κουμπιά έντασης - power, η μπαταρία θα δείξει και τα κουμπιά αφής στο κάτω μέρος (σε άλλα κινητά υπάρχει κουμπί όλων των εφαρμογών και ρυθμίσεων, μπορεί να αλλάζει από την rom). Ήθελα να ρωτήσω πως διορθώνεται το εξής πρόβλημα: εφαρμογές όπως whocall, bluetooth on call οι οποίες πρέπει να ενεργοποιούνται την στιγμή της κλήσης ή πχ typemail που πρέπει όταν έχεις νέο email να σε ειδοποιεί ακόμα και σε κατάσταση αναμονής δεν λειτουργούν πάντα. Εάν ανοίξω κάποια από αυτές τις εφαρμογές, αμέσως μετά λειτουργεί κανονικά, όμως μετά από κάποια ώρα τα ίδια (δεν υπάρχει ειδοποίηση ή εκτέλεση τη στιγμή της κλήσης). Υπόψιν ότι έχω ενεργοποιήσει όλα τα δικαιώματα για αυτές τις εφαρμογές.

 

Εμένα πάλι αυτό που λες γιατί μου θυμίζει πολύ αυτο που περιγράφω και εγώ στο τελευταίο post της προηγούμενης σελίδας (#6525);

 

"Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι το WhatApp παρόλο που το έχω προστατευόμενη εφαρμογή και να επιτρέπεται στο Πρόγραμμα Διαχείρισης Έναρξης δεν μου στέλνει πάντα ειδοποιήσεις και μόνο εαν ανοίξω την εφαρμογή μου έρχονται.

Επίσης, όταν κάνω μία εγκατάσταση από το appstore μέσω υπολογιστή ελάχιστες φορές ξεκινάει αυτόματα το downloading στο κινητό. Τις περισσότερες φορές απλά δε γίνεται τίποτα απολύτως και κάποιες λίγες φορές ξεκινάει αφού όμως ανοίξω την εφαρμογή του google play στο κινητό. Να σημειώσω ότι και στη περίπτωση του Google Play το έχω προστατευόμενη εφαρμογή και να επιτρέπεται στο Πρόγραμμα Διαχείρισης Έναρξης. Μήπως τα 2 αυτά προβλήματα σχετίζονται κάπως; Γιατί η όλη συμπεριφορά μοιάζει πολύ!"

 

Πάντως εγώ λύση δεν έχω βρει ακόμα...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό που νομίζω δηλαδή εφαρμογή τύπου auto Bluetooth ,που ανοίγει αυτόματα τοBluetooth σε εισερχόμενες ή εξερχόμενες κλήσεις, τότε η λύση που βρήκα είναι να απενεργοποιήσετε στο πρόγραμμα διαχείρισης τηλεφώνου τη λειτουργία για τα δικαιώματα. Αύτο το ανακάλυψα τυχαία όταν ενώ παγωνοντας τη διαχείριση άνοιγε κανονικά τοBluetooth ,εννοείται πως είχα δώσει όλα τα δικαιώματα πιο πριν για τοauto Bluetooth

 

Επειδή αυτό παίζει να σχετίζεται με το ότι εμένα δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις εδώ και δύο μέρες, εννοείς μέσω titanium το permission manager?

Link to comment
Share on other sites

Τις καλησπερες μου στη παρεα.Μολις μ ηρθε ενημερωση για Β316...

Την εχει τσεκαρει κανεις??

Τhx in advance :D

 

Εγώ την έβαλα .... Δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά από χθές στο L12

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω dev rom πάνω από stable? Ευχαριστώ

 

 

 

Στη πρώτη σελίδα περιγράφει αναλυτικά ο οδηγός το πώς μπορείς.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω καταφέρει να βρω το συγκεκριμένο μήπως μπορείς να μου πεις που ακριβώς το περιγράφει; Εκτός εάν μπορείς να κατεβάσεις κάποια dev και να την περάσεις local

Ευχαριστώ.και πάλι

Edited by kzr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα .... Δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά από χθές στο L12

 

Απο B313 πηγες σε B316 και δεν παρατήρησες καμία διαφορά;

Τζάμπα η 4μηνη αναμονή δηλαδή;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Απο B313 πηγες σε B316 και δεν παρατήρησες καμία διαφορά;

Τζάμπα η 4μηνη αναμονή δηλαδή;

 

Με πρόλαβες...Ήθελα να ρωτήσω,αν κάποιος βρήκε διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω καταφέρει να βρω το συγκεκριμένο μήπως μπορείς να μου πεις που ακριβώς το περιγράφει; Ευχαριστώ.και πάλι

 

Πας εκεί που γράφει Flashing/Root

και επιλέγεις το πρώτο θέμα ακριβως απο κατω..Boot Fastboot/Boot Recovery...κ.τ.λ.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...