Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

Υπαρχει τμημα πωλησεων-αναζητησεων στο site ?! Που μπορω να ανεβασω αγγελια ενα καινουριο

Honor 6 μαυρο που θελω να δωσω?

Ευχαριστω πολυ

Καλησπέρα, το τηλ υπάρχει ακόμα η το εδωσες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση και απο εμενα παιδια

μιας και με το cwm recovery 6.0.5.0 δεν καταφερνα να κανω restore to back up (data error) μου εγραφε...τελικα σαν recovery εβαλα το TWRP το οποιο και κανει μια χαρα την δουλεια του,αλλά συμβαινει κατι παραξενο

καθε φορα που θα βαλω το τηλ σβηστο για φωρτηση και θα συνδεθει με τον φορτηστη ,αυτο κανει κατευθειαν boot sto recovery.ακομα και να το ξανακλεισω με το power button αυτο παλι θα ανοιξει μονο του και θα κανει boot στο recovery

εχει κανεις καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο?

και επισης ειμαι ο μοναδικος που εχει προβλημα να επαναφερει το back up απο το cwm recovery 6.0.5.0 (οπως ειπα και παραπανω,οταν φτανει να κανει restore to data partition μου γραφει data error και το back up σταματαει εκει

 

σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος απο τους κατόχους του υπέροχου Honor 6 να με βοηθήσει σε μία σύγκριση με το ποιό ταπεινό Lenovo K3 Note.

Θέλω να καταλήξω σε συσκευή 4G δίκαρτη.

Αναγνωρίζω το πλεονέκτημα της πιό ποιοτικής συσκευής , της μεγαλύτερης RAM αλλά τελικά σε καθημερινή χρήση , η φωτογραφική , το GPS, το WiFi και η CPU δείχνουν πολύ υποσχόμενα και στην συσκευή των 155 euros. Το άλμα στα 288 (vickmall) αξίζει τελικά ?

Είμαι με το δάκτυλο στη σκανδάλη ...

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

πολύ @@λα είναι ! Αντε να βγει και η ευρωπαϊκή του έκδοση να χτυπήσω ένα μαύρο :)

 

Μπορεί κάποιος απο τους κατόχους του υπέροχου Honor 6 να με βοηθήσει σε μία σύγκριση με το ποιό ταπεινό Lenovo K3 Note.

Θέλω να καταλήξω σε συσκευή 4G δίκαρτη.

Αναγνωρίζω το πλεονέκτημα της πιό ποιοτικής συσκευής , της μεγαλύτερης RAM αλλά τελικά σε καθημερινή χρήση , η φωτογραφική , το GPS, το WiFi και η CPU δείχνουν πολύ υποσχόμενα και στην συσκευή των 155 euros. Το άλμα στα 288 (vickmall) αξίζει τελικά ?

Είμαι με το δάκτυλο στη σκανδάλη ...

 

 

Σίγουρα είναι ελκυστικό το K3 note με αυτά που προσφέρει στα 155€ όμως με το Honor 6

έχεις επίσης : 1) dual active συσκευή 2) συνεχείς αναβαθμίσεις με multilang rom (δυστυχώς η lenovo τις παρατάει τις multilang στη πορεία) και 3) one hand συσκευή.

Μεταξύ μας ξέρεις οτι δε συγκρίνονται καθώς επίσης ξέρεις πολύ καλά ποιο θα αγοράσεις.:p

Αν ρώτας αν αξίζει τα 130 επιπλέον ευρώ πίστεψε με δε θα μετανιώσεις ουτε για το 1 σεντ παραπανω.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

2) συνεχείς αναβαθμίσεις με multilang rom (δυστυχώς η lenovo τις παρατάει τις multilang στη πορεία) και

 

Η Lenovo δεν βγάζει Multilanguage, μόνο CN + EN, οι Multilanguage είναι πειραγμένες από μαγαζιά/χρήστες/οποιονδήποτε, και συνήθως στις αρχές με αρκετά bugs, γκουχ γκουχ ασυγχρόνιστο flash γκουχ γκουχ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο vickmall παρελαβα με sgp

Ηρθε σε 10 μερες και ηταν ολα αψογα

Ζητησα θηκη δωρο των 15€ εξτρα και ειπαν αμεσως οκ ...

Μεχρι και φωτο το πακετο οπως εφυγε μου εστειλαν με τη διευθυνση μου επανω

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα να ειπώθηκε κάτι ανάλογο αλλά πήγα στην τελευταία dev και το widget καιρού δεν εμφανίζει τοποθεσία και θερμοκρασία πλέον. (έχω αλλάξει το local.prop σε GR και el)
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο εμενα παιδια

μιας και με το cwm recovery 6.0.5.0 δεν καταφερνα να κανω restore to back up (data error) μου εγραφε...τελικα σαν recovery εβαλα το TWRP το οποιο και κανει μια χαρα την δουλεια του,αλλά συμβαινει κατι παραξενο

καθε φορα που θα βαλω το τηλ σβηστο για φωρτηση και θα συνδεθει με τον φορτηστη ,αυτο κανει κατευθειαν boot sto recovery.ακομα και να το ξανακλεισω με το power button αυτο παλι θα ανοιξει μονο του και θα κανει boot στο recovery

εχει κανεις καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο?

και επισης ειμαι ο μοναδικος που εχει προβλημα να επαναφερει το back up απο το cwm recovery 6.0.5.0 (οπως ειπα και παραπανω,οταν φτανει να κανει restore to data partition μου γραφει data error και το back up σταματαει εκει

 

σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

 

 

καποια βοηθεια ???

Link to comment
Share on other sites

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ελαβα και εγω μολις το H60-L12 απο vichmall . Θελω να ρωτησω για το Bluetooth δεν μου δουλευει. στη σαρωση δεν βρισκει τιποτα. ειναι γενικο η εχει να κανει με την εκδοση V4 .
Link to comment
Share on other sites

 

Τους πήρε λίγο παραπάνω...

Ανακοινώθηκε το 6.0 και εμείς ακόμα να πάρουμε το 5.0...

Καλό θα ήταν στην Huawei να βελτιώσουν λίγο την ταχύτητα τους...:blink::blink:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια κατοχος honor 6 plus επειδη στο αλλο φορουμ επικρατει ησυχια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε αυτο

Λοιπον εχει κανει κανεις root με το apk KingRoot?επειδη απο οτι προλαβα να διαβασω κανει την συσκευη ρουτ χωρις να χρειαστει να κανεις unlook τον bootloader και να βαλεις custom recovery.

Ευχαριστω

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ελαβα και εγω μολις το H60-L12 απο vichmall . Θελω να ρωτησω για το Bluetooth δεν μου δουλευει. στη σαρωση δεν βρισκει τιποτα. ειναι γενικο η εχει να κανει με την εκδοση V4 .

Κανονικα θα επρεπε να δουλευει. Το οτι ειναι v4 δεν εχει να κανει. Εχεις ελεγξει οτι το visibility των συσκευων που θελεις να ψαξεις ειναι ενεργοποιημενο. Επισης δοκιμασε να ψαξεις για το honor 6 απο καποια αλλα συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια κατοχος honor 6 plus επειδη στο αλλο φορουμ επικρατει ησυχια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε αυτο

Λοιπον εχει κανει κανεις root με το apk KingRoot?επειδη απο οτι προλαβα να διαβασω κανει την συσκευη ρουτ χωρις να χρειαστει να κανεις unlook τον bootloader και να βαλεις custom recovery.

Ευχαριστω

 

Το χω εγκαταστήσει στο δικό μου αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα σε καλύψει η απάντηση μου γιατί έχω ηδη ξεκλειδώσει τον bootloader.Τώρα όσον αφορά την custom recovery έχω τη δικιά του για να χω OTA.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα επρεπε να δουλευει. Το οτι ειναι v4 δεν εχει να κανει. Εχεις ελεγξει οτι το visibility των συσκευων που θελεις να ψαξεις ειναι ενεργοποιημενο. Επισης δοκιμασε να ψαξεις για το honor 6 απο καποια αλλα συσκευη.

 

Με δυο bluetooth που το δοκιμασα δεν τα βλεπει . ειδε μονο ενα αλλο κινητο samsung που του εστειλα μια επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις bluetooth ακουστικα , τα εβαλες πρωτα σε pair mode ωστε να τα βρει? Αν οχι ,κοιταξε τις οδηγιες τους για το πως μπαινουν σε pair mode. Παντως αφου βρηκε το αλλο κινητο μεσω bleutooth , δε νομιζω να εχει καποιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις bluetooth ακουστικα , τα εβαλες πρωτα σε pair mode ωστε να τα βρει? Αν οχι ,κοιταξε τις οδηγιες τους για το πως μπαινουν σε pair mode. Παντως αφου βρηκε το αλλο κινητο μεσω bleutooth , δε νομιζω να εχει καποιο προβλημα.

 

καλημερα σε ολους. στο θεμα μας τωρα ,

ναι bluetooth ακουστικα εννοω τα εβαλα σε pair mode το samsung τα βλεπει κανονικα και συνδεεται το honor οχι.με το samsung συνδεεται αυτη ειναι η πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Νέα dev έκδοση 5.6.1

Changelog από google translation

 

 

Update:

[Features]

Add voice control system to increase common functions, such as opening the shortcut bar switch, adjust brightness and other system-level operations

Added hold down the small slide toward the outside of the screen e assistant, adjustable small footprint e Assistant

New camera support object recognition, including general classification and commodity classification, general classification support flowers and pets, commodity classification capabilities to support shopping guide

Added support for time-lapse photography, recorded video playback acceleration

New Desktop negative one screen increases Huawei pleasure reading function, press and desktop - more added Huawei pleasure reading switch (Glory 6Plus endemic)

Optimize your camera speed (Glory 6Plus endemic)

 

[system]

Google optimization update the latest security patches (Glory 6Plus endemic)

The overall stability of Optimization System (glory 6Plus endemic)

 

[Camera]

Added support for object recognition, including the general classification and commodity classification, general classification support flowers and pets, commodity classification capabilities to support shopping guide

Added support for time-lapse photography, recorded video playback acceleration

Repair probabilistic image can not be saved to the library issue (Glory 6Plus endemic)

Optimize your camera speed (Glory 6Plus endemic)

 

[Desktop]

New Desktop negative one screen increases Huawei pleasure reading function, press and desktop - more added Huawei pleasure reading switch (Glory 6Plus endemic)

Repair phone upgrade, low probability gallery and small-time robot icon icon changes, and the Gallery application can be uninstalled (Glory 6 endemic)

 

[Theme]

The new combined online wallpaper and wallpaper displayed in a local interface in

 

[Mobile butler]

When seen in picture gallery restoration, received a text message, the phone housekeeper low probability to stop running

Clear Mobile housekeeper after the repair data, click Settings - traffic management, suggesting that "mobile butler stopped"

 

[Calendar]

The new daily, weekly view on the time zone press enter to create event page

Optimization of the calendar subscription, birthday, local calendar, global holidays, mainland holiday arrangements, account number, etc. into the menu settings - calendar to display, user-friendly management and viewing

 

[Weather clock]

After optimization of the system to obtain the time zone from the network, the weather clock refresh my location to use the system time zone area

Weather the day before repairing the probability of one night to read the weather forecast

 

[Contact]

Many optimization when phone records, click on the contact details - fell view call records, the reaction is slow

 

[Recorder]

When the player has been repaired telephone recording, press the return key to exit, click the notification bar telephone recording, recording tab enter the general interface

 

[setup]

Increasing the prompt box and input language, switch system language - New Set

 

[Cloud services]

Added support for 3gp format video uploads

Fix to open the contacts automatically sync switch, press the return key finishing data interface, Huawei cloud service stops running

Repair restore the phone back to factory settings after taking a picture / video, screenshots, can not trigger automatic upload

 

Little Helper [e]

Add voice control system to increase common functions, such as opening the shortcut bar switch, adjust brightness and other system-level operations

Added hold down the small slide toward the outside of the screen e assistant, adjustable small footprint e Assistant

When new mobile phones into full-screen, small e suspension hide; when you exit full-screen, small e suspended display

Repair the open small e assistant music pause playback, after a dialogue with small e Assistant completed, the music does not automatically continue playing

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ελαβα και εγω μολις το H60-L12 απο vichmall . Θελω να ρωτησω για το Bluetooth δεν μου δουλευει. στη σαρωση δεν βρισκει τιποτα. ειναι γενικο η εχει να κανει με την εκδοση V4 .

 

Εγω παντως με 2 ακουστικα bluetooth και με αποστολη αρχειων σε αλλο κινητο αλλα και με συνδεση στο bluetooth του αυτοκινητου ειμαι οκ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επανέφερα local.prop kai build.prop για να περάσω απο την προτελευταία dev στην τελευταία και κολλάει το κινητό στο λογότυπο honor. HELP!

 

Edit: Virus σε λατρεύω! Με το multi-tool προχώρησα σε unbrick μετά το οποίο άνοιξε κανονικά χωρίς να χρειαστεί μέθοδο 3 κουμπιών και απώλεια δεδομένων...

Edited by Blue_Engineer
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει έστω και μια φορά με προστασία οθόνης να κρατάει η μπαταρία αισθητά λιγότερο απ ότι σε fhd;με ίδια χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει έστω και μια φορά με προστασία οθόνης να κρατάει η μπαταρία αισθητά λιγότερο απ ότι σε fhd;με ίδια χρήση.

 

Καλημέρα, μου είχε συμβεί να έχω την ίδια σχεδόν κατανάλωση όταν είχα την B313 με συνεχείς ελέγχους στη φωτεινότητα (αυτόματη ή μή).

Έχω την εντύπωση πως η 5.6.1 έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας απ όλες τις υπόλοιπες μέχρι στιγμής.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Εδω και μία εβδομάδα είμαι και εγώ κάτοχος του Honor 6 (H60-L12, EMUI B313). Μέχρι στιγμής, επειδή δεν το κατέχω το άθλημα, δεν το έχω πειράξει καθόλου (Root, αλλαγή ROM κλπ) και το μόνο που έκανα είναι η ενημέρωση του EMUI και όλα πάνε ρολόι. Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι το WhatApp παρόλο που το έχω προστατευόμενη εφαρμογή και να επιτρέπεται στο Πρόγραμμα Διαχείρισης Έναρξης δεν μου στέλνει πάντα ειδοποιήσεις και μόνο εαν ανοίξω την εφαρμογή μου έρχονται.

Επίσης, όταν κάνω μία εγκατάσταση από το appstore μέσω υπολογιστή ελάχιστες φορές ξεκινάει αυτόματα το downloading στο κινητό. Τις περισσότερες φορές απλά δε γίνεται τίποτα απολύτως και κάποιες λίγες φορές ξεκινάει αφού όμως ανοίξω την εφαρμογή του google play στο κινητό. Να σημειώσω ότι και στη περίπτωση του Google Play το έχω προστατευόμενη εφαρμογή και να επιτρέπεται στο Πρόγραμμα Διαχείρισης Έναρξης. Μήπως τα 2 αυτά προβλήματα σχετίζονται κάπως; Γιατί η όλη συμπεριφορά μοιάζει πολύ:blink:!

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις σας:)!

Edited by fuero
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...