Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με πρόλαβες...Ήθελα να ρωτήσω,αν κάποιος βρήκε διαφορά;

 

Εδώ και 1 μήνα είμαι με developer και είναι τόσο ωραία που δε με τρώει καν η περιέργεια να γυρίσω σε stable για να δω πώς είναι...:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα .... Δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά από χθές στο L12

 

 

Εχεις 100% δικιο..Την περασα και εγω και καμια διαφορα..

Waiting for Lolli...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις 100% δικιο..Την περασα και εγω και καμια διαφορα..

Waiting for Lolli...

 

Με πρόλαβες...Ήθελα να ρωτήσω,αν κάποιος βρήκε διαφορά;

 

Απο B313 πηγες σε B316 και δεν παρατήρησες καμία διαφορά;

Τζάμπα η 4μηνη αναμονή δηλαδή;

 

Από μπαταρία έχει προλάβει κανείς να δεί κάτι άξιο προσοχής;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι αυτό που λες γιατί μου θυμίζει πολύ αυτο που περιγράφω και εγώ στο τελευταίο post της προηγούμενης σελίδας (#6525);

 

"Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι το WhatApp παρόλο που το έχω προστατευόμενη εφαρμογή και να επιτρέπεται στο Πρόγραμμα Διαχείρισης Έναρξης δεν μου στέλνει πάντα ειδοποιήσεις και μόνο εαν ανοίξω την εφαρμογή μου έρχονται.

Επίσης, όταν κάνω μία εγκατάσταση από το appstore μέσω υπολογιστή ελάχιστες φορές ξεκινάει αυτόματα το downloading στο κινητό. Τις περισσότερες φορές απλά δε γίνεται τίποτα απολύτως και κάποιες λίγες φορές ξεκινάει αφού όμως ανοίξω την εφαρμογή του google play στο κινητό. Να σημειώσω ότι και στη περίπτωση του Google Play το έχω προστατευόμενη εφαρμογή και να επιτρέπεται στο Πρόγραμμα Διαχείρισης Έναρξης. Μήπως τα 2 αυτά προβλήματα σχετίζονται κάπως; Γιατί η όλη συμπεριφορά μοιάζει πολύ!"

 

Πάντως εγώ λύση δεν έχω βρει ακόμα...:blink:

Δοκίμασα με απενεργοποίηση δικαιωμάτων και έγινε ακόμα χειρότερο. Ίσως να υπάρχει πρόβλημα με την rom. Έχω έκδοση android 4.4.2 , έκδοση ΕMUI 3.0 όπως ήρθε από vickmall και το έχω rootάρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να έχω αγγλική αναγνώριση φωνής αντί για κινέζικα

πχ. στην εφαρμογή drive?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόβλημα με το ηλιθιο fb. Τα βίντεο οταν σερφαρω στην εφαρμογή φαίνεται να παίζουν αλλά με μαύρη οθόνη. Το έχει και αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόβλημα με το ηλιθιο fb. Τα βίντεο οταν σερφαρω στην εφαρμογή φαίνεται να παίζουν αλλά με μαύρη οθόνη. Το έχει και αλλος;

Με το προηγούμενο update μου το έκανε κι εμένα, αλλά όταν πατουσα να παίξει, επαιζε κανονικά.

Με το τελευταιο update δεν έχει τέτοιο θέμα.

 

Επίσης με το τελευταιο update του facebook, μπορούμε επιτέλους να μπούμε στις ρυθμίσεις χωρίς να κρασαρει η εφαρμογή.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόβλημα με το ηλιθιο fb. Τα βίντεο οταν σερφαρω στην εφαρμογή φαίνεται να παίζουν αλλά με μαύρη οθόνη. Το έχει και αλλος;

 

Και σε εμένα το ίδιο κανει.απο την προηγούμενη αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω αλλά νόμιζα πως ήταν θέμα του fb :lol::lol:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

 

Είμαι κάτοχος του H60-L02. Η συσκευή είναι δίκαρτη αλλά χρησιμοποιώ μία SIM. Σήμερα το πρωί διαπίστωσα ότι το δεν είχα σύνδεση στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Έκανα επανεκκινήσεις αλλά εξακολουθώ να έχω το ίδιο θέμα. Μάλιστα το τηλέφωνο αναγνωρίζει ότι υπάρχει κάρτα SIM στην υποδοχή SIM1, ζητάει το PIN1, ξεκλειδώνει, αλλά δεν συνδέεται στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (Cosmote).

 

Αν τοποθετήσω τη SIM στη δεύτερη υποδοχή (SIM2) τότε η συσκευή συνδέεται κανονικά στο δίκτυο κινητής, αλλά η σύνδεση είναι 2G.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι γνωστό θέμα για το κινητό, αλλά αν κάποιος φίλος αντιμετώπισε το θέμα ή το έχει δει να αναφέρεται κάπου θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.

 

Σας ευχαριστώ.

Νίκος

 

Καλησπέρα φίλοι. Πάνε κοντά 2 μήνες που έχω το πρόβλημα του "no service" στο πρώτο SIM slot, με ό,τι κάρτα SIM και αν δοκίμασα. Στο δεύτερο slot παίζουν όλες κανονικά, όπως και σε άλλα τηλέφωνα. Μήπως τυχαίνει να έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα και να το έχει λύσει;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αλλος προβλημα με το go sms μετα το update της εφαρμογης? Μου κρασαρει δεν ανοίγει...!
Link to comment
Share on other sites

Honor6 Android 5.1 + EMUI3.1 Beta

http://club.huawei.com/thread-4520658-1-1.html#userconsent#

Είμαστε σε καλό δρόμο!!!

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι. Πάνε κοντά 2 μήνες που έχω το πρόβλημα του "no service" στο πρώτο SIM slot, με ό,τι κάρτα SIM και αν δοκίμασα. Στο δεύτερο slot παίζουν όλες κανονικά, όπως και σε άλλα τηλέφωνα. Μήπως τυχαίνει να έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα και να το έχει λύσει;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

μου είχε τύχει να μην έχει ενεργοποιείται κάρτα που μόλις αγόρασα στην 1η θέση, αλλά την εβαλα σε αλλο κινητο και ενεργοποιηθηκε εκει. οποτε μολις την εβαλα πισω στο honor, βρηκε σημα. Παρομοιο προβλημα δλδ..

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο κανει.απο την προηγούμενη αναβαθμιση.

 

 

Και εγώ το έχω αλλά νόμιζα πως ήταν θέμα του fb :lol::lol:

Έκανα το εξής, τo έσβησα και το πέρασα από app center, παίζει κανονικά. Έκανε και ενα update από play store και συνεχίζει να παίζει. Αν το κάνετε στις ρυθμίσεις μην ξεχάσετε το βίντεο να ξεκινά αυτόματα.

Με το προηγούμενο update μου το έκανε κι εμένα, αλλά όταν πατουσα να παίξει, επαιζε κανονικά.

Με το τελευταιο update δεν έχει τέτοιο θέμα.

 

Επίσης με το τελευταιο update του facebook, μπορούμε επιτέλους να μπούμε στις ρυθμίσεις χωρίς να κρασαρει η εφαρμογή.

Μέχρι εκεί, μόλις πατήσεις να μπεις στις ειδοποιήσεις σε πετά στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Νέα dev έκδοση 5.6.1

Changelog από google translation

 

Νομίζω μπήκε στην 5.6.1. Δεν το είχα ξαναδεί...

Όταν απαντάς σε SMS βγαίνει αντίστροφη μέτρηση με το που πατήσεις αποστολή για να το κάνεις DELETE.

Link to comment
Share on other sites

Honor6 Android 5.1 + EMUI3.1 Beta

http://club.huawei.com/thread-4520658-1-1.html#userconsent#

Είμαστε σε καλό δρόμο!!!

 

Γράφτηκα στο beta group, αμφιβάλλω άμα θα λάβω τίποτα, αφού δεν έχω κινέζικο κινητό αριθμό.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με την αναβαθμιση απο b313 σε B316...μου βγαζει σφαλμα στην εγκατάσταση και δεν την περνάει..Γιατί??? Θελω να βαλω μια rom να εχω καλή μπαταρία...ποια προτείνετε είτε stable είτε dev...???
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με την αναβαθμιση απο b313 σε B316...μου βγαζει σφαλμα στην εγκατάσταση και δεν την περνάει..Γιατί??? Θελω να βαλω μια rom να εχω καλή μπαταρία...ποια προτείνετε είτε stable είτε dev...???

 

 

 

Κατέβασε την Β316 ολόκληρη από xda με mega και τοποθέτησε τη όπως γράφει το πρώτο post.Να ναι καλά ο virusplus.Τώρα ή 5.6.1 (dev) με βαριά χρήση δίνει 5 με 5.5 ώρες οθόνη γεμάτες με 10% υπόλοιπο.Για την Β316 (stab) δε γνωρίζω να σου πω αλλά ή B313 μου τρώγε το κάτι παραπάνω.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

μου είχε τύχει να μην έχει ενεργοποιείται κάρτα που μόλις αγόρασα στην 1η θέση, αλλά την εβαλα σε αλλο κινητο και ενεργοποιηθηκε εκει. οποτε μολις την εβαλα πισω στο honor, βρηκε σημα. Παρομοιο προβλημα δλδ..

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα κανε επαναφορά εργοστασιακων και θα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Virus έχω αποθηκεύσει το ota αρχείο αναβάθμισης B313-B316 για l02 . Στο στέλνω κάπου ή το έχεις ήδη ;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Virus έχω αποθηκεύσει το ota αρχείο αναβάθμισης B313-B316 για l02 . Στο στέλνω κάπου ή το έχεις ήδη ;

 

Έχω ένα από το 4pda που το είχαν σαν Β314-Β316 84.9ΜΒ πιστεύω είναι το ίδιο.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

επανήλθε το κινέζικο μάρκετ και τώρα δείχνει με αναζήτηση Google όλες τις εφαρμογές της και για επαφές και για ημερολόγιο!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την Β316 ολόκληρη από xda με mega και τοποθέτησε τη όπως γράφει το πρώτο post.Να ναι καλά ο virusplus.Τώρα ή 5.6.1 (dev) με βαριά χρήση δίνει 5 με 5.5 ώρες οθόνη γεμάτες με 10% υπόλοιπο.Για την Β316 (stab) δε γνωρίζω να σου πω αλλά ή B313 μου τρώγε το κάτι παραπάνω.

 

Αρα κανει καλυτερη διαχείριση μπαταρίας η 5.6.1....εχω stable Ομως και δεν θυμάμαι αν μπορω να παω σε dev ετσι απλα....χωρίς να χασω τις ρυθμίσεις και δεδομένα...μου...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αλλος προβλημα με το go sms μετα το update της εφαρμογης? Μου κρασαρει δεν ανοίγει...!

Εμενα εχει μαυρο φοντο και τα γραμματα ειναι τοσο αχνά που δεν φαινονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...