Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορούμε να βάλουμε miui rom;;; και δεύτερον ποτέ θα έχουμε lollipop στο honor 6 H60-L02 dual-SIM;; ;

 

5 post πιο πάνω έχω γράψει σχετικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

5 post πιο πάνω έχω γράψει σχετικά.

 

Δεν βρήκα τίποτα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω κάτι γιαυτό.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια να ξεκαθαρίσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί.

Αν ακολουθήσω τη διαδικασία κανονικά της σελίδας 1 για να κάνω root τη συσκευή,

μετά τι πρέπει να κάνω για να παραμείνει root αλλά να μπορώ να αναβαθμίζω OTA?

πρέπει να ξανακλειδώσω τον bootloader? Και αν ναι θα πρέπει να επαναφέρω το κινητό σε stock ROM με τη μέθοδο των 3 κουμπιών πριν οπωσδήποτε?

ευχαριστώ

Βασικά αυτό που θα ήθελα είναι μια rootαρισμένη συσκευή που να αναβαθμίζει OTA...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που εμποδίζει το ΟΤΑ είναι το cwm που χρειάζεται για να γίνει root. Οταν τελειώσεις με το root επαναφερεις την stock recovery και αναβαθμίζεις. Μετά την αναβάθμιση απλά θα χάσεις το root.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ως Dual Sim Full Active να κάνει το παρακάτω ;

 

Θέλω στην μια sim να χρησιμοποιώ το τηλεφωνικό μου νούμερο και στην δεύτερη sim θέλω να τοποθετήσω μια κάρτα data ( mobile broadband χωρίς ομιλία) που έχω με αρκετά gb για να κάνω tethering στο laptop όταν είμαι έξω και έτσι να μην κουβαλάω έξτρα usb stick modem ή mifi.

 

Θα μπορώ να μιλάω με την πρώτη sim και να δίνω internet στo laptop από την δεύτερη sim χωρίς να κόβεται η συνομιλία και το internet την ίδια στιγμή ;

 

Το έχει δοκιμάσει κάποιος να δουλεύει ταυτόχρονα internet από την μια sim και να μιλάει με κάποιο από την δεύτερη sim την ίδια στιγμή ;

 

Ευχαριστώ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, όταν περάσουμε την lolipop , όταν βγει, οι εφαρμογές που έχουμε εγκαταστήσει (sygic, here κτλ) θα λειτουργούν:::::

 

Αν και όταν .... θα δούμε!!!

Εκτός αν ξέρεις κατι παραπάνω οπότε θέλω να μου δωσεις το τζοκερ!!:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ως Dual Sim Full Active να κάνει το παρακάτω ;

 

Θέλω στην μια sim να χρησιμοποιώ το τηλεφωνικό μου νούμερο και στην δεύτερη sim θέλω να τοποθετήσω μια κάρτα data ( mobile broadband χωρίς ομιλία) που έχω με αρκετά gb για να κάνω tethering στο laptop όταν είμαι έξω και έτσι να μην κουβαλάω έξτρα usb stick modem ή mifi.

 

Θα μπορώ να μιλάω με την πρώτη sim και να δίνω internet στo laptop από την δεύτερη sim χωρίς να κόβεται η συνομιλία και το internet την ίδια στιγμή ;

 

Το έχει δοκιμάσει κάποιος να δουλεύει ταυτόχρονα internet από την μια sim και να μιλάει με κάποιο από την δεύτερη sim την ίδια στιγμή ;

 

Ευχαριστώ.

 

Όταν ήμουν Ελλάδα είχα το broadband πακέτο 20gb στο πρώτο σλοτ και στο δεύτερο wind για τηλέφωνα. Όταν είχα κλήση και έπρεπε να δω κάτι στο internet δεν είχα πρόβλημα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν Ελλάδα είχα το broadband πακέτο 20gb στο πρώτο σλοτ και στο δεύτερο wind για τηλέφωνα. Όταν είχα κλήση και έπρεπε να δω κάτι στο internet δεν είχα πρόβλημα.

Σε κινητό που είναι dual sim αλλά stand by active αυτό που λες ισχύει;η μόνο σε dual sim active?

Link to comment
Share on other sites

Σε dual active

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προέκυψε ένα μικρό θέμα..Όποτε ανοίγω το κινητό,μου βγάζει ειδοποίηση νέου μηνύματος από την custom εφαρμογή,την οποία δεν χρησιμοποιώ..Έχω ως default gosms pro..Πηγαίνοντας στη διαχείριση των εφαρμογών δε μπορώ να εντοπσω που είναι η custom...Και μπαίνοντας στα sms της custom ,δε βρίσκω καποιο νέο μήνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Στην τελευταια dev 5.5.16 οταν εχω ειδοποιηση απο handcent sms me popup παραθυρο ειτε απαντησω αμέσως είτε το κλεισω για να απαντησω αργοτερα μου κρασαρει το keyguard. τι ειναι αυτο? μπορω να το απενεργοποιήσω με καποιο τρόπο ή να το ξαναπεράσω?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Υπαρχει τμημα πωλησεων-αναζητησεων στο site ?! Που μπορω να ανεβασω αγγελια ενα καινουριο

Honor 6 μαυρο που θελω να δωσω?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλά δεν είναι προσβάσιμο για νέα μέλη πρέπει να έχεις συγκεκριμένο αριθμό ποστ και να είσαι κάποιο χρονικό διάστημα μέλος.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει την ρύθμιση για να δέχομαι ειδοποιήσεις push από εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο;

 

Στο Viber συγκεκριμένα αν δεν μπω στην εφαρμογή δεν μου έρχονται τα μηνύματα. Μου έρχονται μόνο όταν την έχω ανοίξει προσφάτως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει την ρύθμιση για να δέχομαι ειδοποιήσεις push από εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο;

 

Στο Viber συγκεκριμένα αν δεν μπω στην εφαρμογή δεν μου έρχονται τα μηνύματα. Μου έρχονται μόνο όταν την έχω ανοίξει προσφάτως.

Δειαχειριση ειδοπ.--->Διαχειριση αναδ.παραθυρου--->Τσεκαρεις το Viber. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν φαίνονται ακόμη οι εφαρμογές για contact &calendar sync.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν φαίνονται ακόμη οι εφαρμογές για contact &calendar sync.

Ε εντάξει σιγά σιγά κινέζοι είναι αυτοί...πάλι καλά πάντως που επανήλθε

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση σε 5.5.16, όταν άνοιγες το τηλ παταγες το πιν της πρώτης κάρτας, μετά για την δεύτερη κράταγε το ίδιο πιν και απλά πάταγε οκ και ξεκλείδωνε, τώρα θα πρέπει να το πληκτρολογήσεις πάλι.

γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να το κάνουμε να γίνεται πάλι μέσω κάποιων ρυθμίσεων:::

δεν είναι κάτι τραγικό ωστόσο ήταν πολύ πρακτικό

Link to comment
Share on other sites

Δειαχειριση ειδοπ.--->Διαχειριση αναδ.παραθυρου--->Τσεκαρεις το Viber. :)

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω τσεκαρισμένο όμως εκεί.

 

Στη διπλανή καρτέλα τώρα έχει τρεις επιλογές. Αποδοχή - περιορισμός - Ειδοποίηση. Τί πρέπει να έχουμε προεπιλεγμένο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχει παρατηρησει κανενας οταν μιλατε στο τηλεφωνο ο συνομιλητης να ακουει την φωνη του? Νομιζα οτι δεν ειχα κοψει καλα την πρωτη σιμ αλλα απο οτι φαινεται το κανει ειτε με παιρνουν στην πρωτη ειτε στην δευτερη..

Επισης συμβαινει ειτε εγω παιρνω τηλ ειτε οταν με καλουν..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...