Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η default κάμερα δεν υπάρχει να φανταστώ μετά το φλασαρισμα..

Δεν επηρεάζει την default camera. Ξεχωριστές εφαρμογές φλασαρει

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου πως βρισκουμε το S/N (Serial Number) του κινητου μας για να παρω τον κωδικο?

 

Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Κατάσταση > Σειριακός αριθμός

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Κατάσταση > Σειριακός αριθμός

Να ξέρετε ότι εμένα δε μου δούλεψε με τον σειριακό αριθμό που έγραφε εκεί, αλλά με το σειριακό αριθμό που έγραφε το κουτί και που είναι διαφορετικός.

Μου φάνηκε περίεργο στην αρχή, αλλά το κουτί έχει το ίδιο ΙΜΕΙ αλλά διαφορετικό S/N από αυτό που γράφει το software μέσα, και το σωστό ήταν αυτό του κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!Ακολουθώντας τη τσιπικη λύση του κοψίματος κάρτας SIM,κατάφερα να την κολλήσω για τα καλά μέσα στη σχισμή...Ούτε τσιμπιδάκι,ούτε τίποτα..τι μπορώ να κάνω;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο λινκ του stock recovery για να το κατεβάσω κατευθείαν στο κινητό και να το κάνω flash μέσω flashify ?

 

Δηλαδή να γλιτώσω Την διαδικασία του extract και την χρήση pc

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!Ακολουθώντας τη τσιπικη λύση του κοψίματος κάρτας SIM,κατάφερα να την κολλήσω για τα καλά μέσα στη σχισμή...Ούτε τσιμπιδάκι,ούτε τίποτα..τι μπορώ να κάνω;;;;;

 

Τώρα θέλει προσοχή.. Εγώ κατάφερα με ένα μυτερό μαχαίρι να την τραβήξω κάνοντας μια μικρή τρίο ούλα στην πλευρά που δεν έχει κυκλωματα.. Αλλά θέλει προσοχή μην την σπρωξεισ και άλλο μέσα

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα ει είναι παλιά και λίγο παχυτερη από τις τωρινές..Εκεί,έγκειται το κόλλημα..Δε χωράει κάτι πάνω η κάτω..Σκέφτηκα να βάλω ισχυρή κόλλα σε κάτι και να το φέρω σ'επαφή με τη κάρτα...Αλλά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αφου ξεμπερδεψα με την ιστορια που ειχα με το minideal λεω να αγορασω το κινητο απο το vickmall. Υπαρχει μηπως κανενα εκπτωτικο κουπονι? Επισης τι δωρα δινουν μαζι με το κινητο? Το κινητο ερχεται με την εργοστασιακη ζελατινα κτλ ή τα βγαζουν αυτοι? Το λεω γιατι αν βγαλουν αυτη την ζελατινα που εχει το κινητο στο πισω μερος που γραφει και τον σειριακο αριθμο που θα ξερω εγω οτι το κινητ ειναι καινουριο και οχι refurbished? Μετα την ιστορια με το minideal εχω γινει πολυ καχυποπτος. Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

*Το ξαναγράφω γιατί το VPN1Click έγινε paid.

1. Κάνουμε account με email εδώ.

2. Κατεβάζουμε το "Hola Δωρεάν VPN".

3. Επιλέγουμε "Οι εφαρμογές μου" έπειτα την αντίστοιχη εφαρμογή που θέλουμε π.χ. "Θέματα".

4. Επιλέγουμε "Περιήγηση από" και μετά "Σιγκαπούρη".

5. Επιλέγουμε "Ανοιχτό", "αποδοχή" κι "ΟΚ"

[ATTACH]60672[/ATTACH] [ATTACH]60673[/ATTACH] [ATTACH]60674[/ATTACH] [ATTACH]60675[/ATTACH] [ATTACH]60676[/ATTACH]

 

Εναλλακτικά το VPN Master δουλεύει επίσης καλά.

 

Για να καταλαβω, αυτη τη διαδικασια την κανουμε για να κατεβασουμε μονο θεματα και να κανουμε περιηγηση, ή μπορουμε να αποθηκευσουμε και δεδομενα στο cloud;

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, αυτη τη διαδικασια την κανουμε για να κατεβασουμε μονο θεματα και να κανουμε περιηγηση, ή μπορουμε να αποθηκευσουμε και δεδομενα στο cloud;

 

Κυρίως για τα θέματα, κατάφερα να αποθηκεύσω κάποια αρχεία στο cloud αλλά είναι πολύ αργό και δεν αξίζει νομίζω.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Σήμερα θα πάρω από ψιλό το huawei honor 6 H60-L02...

Τι θα χρειαστώ για να βάλω ελληνική ρομ και play store; ; ευχαριστώ εκ των προτέρων..

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως για τα θέματα, κατάφερα να αποθηκεύσω κάποια αρχεία στο cloud αλλά είναι πολύ αργό και δεν αξίζει νομίζω.

 

Virus, πώς γίνεται εμένα να μου εμφανίζει καινούρια θέματα στην εφαρμογή χωρίς να έχω κάνει κάτι στο κινητό.Ούτε root ούτε τίποτα.:confused:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Virus, πώς γίνεται εμένα να μου εμφανίζει καινούρια θέματα στην εφαρμογή χωρίς να έχω κάνει κάτι στο κινητό.Ούτε root ούτε τίποτα.:confused:

 

Μπορείς να τα κατεβάσεις όμως?

Εμφανίστηκε ΟΤΑ 5.5.16 παρεμπιπτόντως.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα κατεβάσεις όμως?

Εμφανίστηκε ΟΤΑ 5.5.16 παρεμπιπτόντως.

 

Ναι. Τα κατεβάζω κανονικά.

Και κάτι ακόμη....η λυχνία ειδοποιήσεων ενώ έχει 4 χρώματα, αυτά τα έβλεπα όλα μόνο κατά την φόρτιση. Από τα 4 μόνο το πράσινο μου εμφάνιζε στις αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα. Σήμερα παρατήρησα ότι στο viber μου εμφανίζει το κίτρινο. Υπάρχει ρύθμιση για αυτο ή είναι του συστήματος ;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

ποια θήκη flip flop μου προτείνετε με παραθυρο απάντησης κλήσης??εσπασε η Mofi που ειχα σκεφτομαι η την nilkin Spark ή την fruit....αν τις εχετε δοκιμασει ριξτε καμια ιδέα...ποια ειναι καλύτερη και καποιο link???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

μετά από αρκετή σκέψη και ψάξιμο παρήγγειλα από Vickmall (διάβασα καλά λόγια εδώ...).

Μια ερώτηση μόνο. Ως όχι και τοπ χρήστης android θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω root το honor 6

με κάποιο προγραμματάκι τύπου Kingo Root για να μην κάνω καμιά πατάτα αν ακολουθήσω τις οδηγίες της 1ης σελίδας...

(πχ δεν ξέρω πιο recovery να διαλέξω και θα προτιμούσα αναβαθμίσεις να κάνω OTA)

 

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

μετά από αρκετή σκέψη και ψάξιμο παρήγγειλα από Vickmall (διάβασα καλά λόγια εδώ...).

Μια ερώτηση μόνο. Ως όχι και τοπ χρήστης android θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω root το honor 6

με κάποιο προγραμματάκι τύπου Kingo Root για να μην κάνω καμιά πατάτα αν ακολουθήσω τις οδηγίες της 1ης σελίδας...

(πχ δεν ξέρω πιο recovery να διαλέξω και θα προτιμούσα αναβαθμίσεις να κάνω OTA)

 

Ευχαριστώ πολύ...

Καλύτερα να αποφύγεις το kingo root και να ακολουθήσεις τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.

Μπορεί μεν με το king να καταφέρεις να το ρουταρεις γρήγορα άλλα θα κάνεις ζημιά στον boot loader.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Σήμερα θα πάρω από ψιλό το huawei honor 6 H60-L02...

Τι θα χρειαστώ για να βάλω ελληνική ρομ και play store; ; ευχαριστώ εκ των προτέρων..

1η σελίδα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα χτες μια θηκη σιλικονης που ειχα στο κινητο και εβαλα μια της nillkin με καπακι που κλεινει απο μπροστα και με παραθυρακι για να δειχνει ειδοποιησεις ,ωρα κτλ.

Ενα πραγμα που με ξενερωσε ειναι οτι το πισω καπακι του κινητου ειναι πολυ ευαισθητο. Απο την ωρα που πηρα το κινητο το ειχα με την θηκη σιλικονης. Και ομως χτες που την εβγαλα, ειχε πεντε εξι σημαδακια πισω που ηταν σαν χτυπηματακια , οχι γρατσουνιες δηλαδη. :(

Εβαλα μια ζελατινα στην πισω πλευρα καλου κακου κ μετα εβαλα και την καινουρια θηκη. Πηγα να βαλω και μπροστα στην οθονη tempered glass αλλα εκπληκτος ειδα οτι δεν εχει "τρυπουλα" εκει που ειναι η μπροστινη καμερα. Το tempered glass εχει τρυπουλες μονο στο ακουστικο κ αριστερα απο αυτο αλλη μια. Στα δεξια που ειναι η καμερα δεν εχει , ενω οι απλες ζελατινες εχουν τρυπουλα και για την καμερα. Οσοι εχουν tempered glass , ετσι ειναι και σε εσας?

Δευτερον , λογικα η απαντηση θα ειναι αρνητικη αλλα ας ρωτησω , υπαρχει τροπος να εχουμε περισσοτερες πληροφοριες/ειδοποιησεις στο παραθυρακι που εχουν οι θηκες με ενεργοποιημενη τη λειτουργια "εξυπνο καλλυμα" ?

 

Επισης , οπως ειπε και ενα παιδι πιο πανω , και εγω μπορω να κατεβασω θεματα στο κινητο μου απο την εφαρμογη της huawei. Απλα μπαινω και τα κατεβαζω. Huawei id , root , και λοιπα δεν εχω. H60-L12 σε stock rom B313 ειμαι.

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη τελευταία αναβάθμιση εξαφανίστηκε η εφαρμογή συλλογή που στο καλό πήγε?

 

Σε καινούργια οθόνη. Τουλαχιστον σε εμένα έτσι έκανε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...