Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια στην εφαρμογη του messenger (facebook) στο κινητο, δεν μου βγαζει αυτη την αναδυομενη στρογγυλη φωτογραφια

του συνομιλητη στην οθονη οταν μου ερχεται μηνυμα. Δεν θυμαμαι απο που ρυθμιζεται αυτο. Μπορειται να βοηθησετε?

 

Στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων στην 2η καρτέλα που λεει Dropzone ενεργοποίησε το messenger.

 

Κάπου είχα διαβάζει ότι γίνεται να αλλάξεις την κάρτα που παίζει 4g.. Αλλά δεν μπορώ να βρω που... Καμιά βοήθεια..??

 

προσθέτωντας (εφόσον είσαι root και emui 3.0) στο cust\unicomelectric\cn\prop\local.prop τις 2 αυτές γραμμές:

ro.modem.type=6260

persist.sys.dualcards=true

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω φτιάξει θέμα και το έχω δεις, δεν έχει αρχεία που επηρεάζουν επουδενι τον ήχο ή κάτι στο hardware.

Το καταλαβαίνω, αλλά μόλις αφαιρέθηκε το θέμα, δεν το ξαναεκανε. Το έχεις βάλει αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω, αλλά μόλις αφαιρέθηκε το θέμα, δεν το ξαναεκανε. Το έχεις βάλει αυτό το θέμα;

 

Ναι το χρησιμοποιώ από την ήμερα που το πόσταρα και εδώ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάζει ότι γίνεται να αλλάξεις την κάρτα που παίζει 4g.. Αλλά δεν μπορώ να βρω που... Καμιά βοήθεια..??

 

Σελιδα 359 post#5372

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το έβαλα άλλα ακόμα Ε μου βγάζει... Και ναι έχω σήμα....

 

Χρειαζετε επανεκκινηση του τηλεφωνου και μετα πας "ρυθμισεις->διαχειριση καρτας sim" και αλλαζεις τυν επιλεγμενη καρτα στο "Yποδογη 4G".

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει κανείς ιδέα τι είναι το system app "Smart-E" που προστέθηκε με την τελευταία αναβάθμιση 5.5.1?

[ATTACH]60266[/ATTACH]

 

Είναι ένας assistant. Προστέθηκε και στα Settings. Είναι το αιωρούμενο κουμπί + assistant από ότι κατάλαβα αλλά δεν ασχολήθηκα πολύ.

 

Τι νέα έχει η τελευταία ενημέρωση;

 

:worry::worry::worry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την tempered touchplus που μου ήρθε προχθές. Βολική αίσθηση και λειτουργικοτητα 100%. Καμία σχέση με την ζελατίνα touchplus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες να πάρω το εν λόγω κινητό (την πρώτη φορά μου στείλανε την ευρωπαικη έκδοση με την μια κάρτα σιμ και την δευτερη φορά μου στειλανε ελατωματικο κινητο στο οποιο η μια σιμ δεν εβγαινε με τιποτα, παρα μονο με καρφιτσα και η μπαταρια τελειωνε απιστευτα γρηγορα), ειμαι σε διλημμα για το τι να κανω. Προσφερθηκαν μετα απο αρκετη πιεση να μου επιστρεψουν ολο το ποσο πισω (συν τα μεταφορικα που πληρωσα τις δυο φορες για να το στειλω πισω) αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι το πιο πιθανο ειναι αν παρω τα λεφτα να αγορασω το ιδιο κινητο απο άλλο μαγαζι (το εν λογω μαγαζι ειναι το minideal). Τι προτείνετε? Θα το ρισκαρατε για τριτη φορα? Υπ 'οψην το κινητο ειχε γινει παραγγελια αρχες Ιανουαριου και τωρα ειναι Μαιος!
Link to comment
Share on other sites

Θα δω τι θα μου πουνε και αν τελικα μου επιστρεψουν τα λεφτα γιατί απ' οτι εχω καταλαβει τα κινεζο-μαγαζα σε εξυπηρετηση πελατων δεν ειναι και οτι καλυτερο. Αν μου τα επιστρεψουν χωρις πολλα πολλα θα δοκιμασω την τυχη μου απο το vickmall :)
Link to comment
Share on other sites

Θα δω τι θα μου πουνε και αν τελικα μου επιστρεψουν τα λεφτα γιατί απ' οτι εχω καταλαβει τα κινεζο-μαγαζα σε εξυπηρετηση πελατων δεν ειναι και οτι καλυτερο. Αν μου τα επιστρεψουν χωρις πολλα πολλα θα δοκιμασω την τυχη μου απο το vickmall :)

 

Αν πάρεις τα λεφτά σου τσέκαρε το vickmall έχω πάρει πολλά και είμαι ευχαριστημενος . πάντως τσέκαρε και αυτό αν δεν θες δικαρτο http://www.honorbuy.com/53-xiaomi-mi4-4g-lte-2gb-smartphone-white.html ( ευρωπαϊκό κατάστημα) και lg g3 πάλι μονοκαρτο.

Εγώ έχω πάρει το honor 6 plus και είναι super και τώρα περιμένω ένα ακόμη honor 6 plus 32.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το tempered σώζει ζωές και συγκεκριμενα οθόνες :happy:

Είχε αφήσει η σύζυγος το κινητό στο τραπέζι και ένας απροσεχτος σερβιτόρος έριξε το ποτήρι πανω στο κινητό..Το μονο που έσπασε ηταν το nilkin που είχα βάλει και η καρδιά μας ήρθε στη θέση της..Οποτε όσοι δεν έχετε καλό θα ηταν να βαλετε..Μέχρι να ερθει το επόμενο tempered δεν το βγάζει απο την τσάντα της το κινητό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση/Πρόσβαση στο Huawei Cloud/Themes

1. Κάνουμε account εδώ.

2. Κατεβάζουμε το Vpn One Click.

3. Επιλέγουμε "Connecting to Hong Kong".

4. Δουλεύουν όλα τώρα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση/Πρόσβαση στο Huawei Cloud/Themes

1. Κάνουμε account εδώ.

2. Κατεβάζουμε το Vpn One Click.

3. Επιλέγουμε "Connecting to Hong Kong".

4. Δουλεύουν όλα τώρα.

Πως κάνεις account αφού στέλνει verification code στο νούμερο που θα δηλώσεις και δεν έχει Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνεις account αφού στέλνει verification code στο νούμερο που θα δηλώσεις και δεν έχει Ελλάδα!

 

Θα το κοιτάξω και θα σου πω, γιατί εγώ είχα λογαριασμό από πιο παλιά δεν έκανα τώρα.

Δοκίμασε να κάνεις λογαριασμό από το κινητό.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...