Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά το λινκ της πρώτης σελίδας εμφανίζει αναβάθμιση για h60 l02 και το δικό μου είναι h60 l12 και λέω μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

 

Έχεις δίκιο η πρώτη σελίδα αναφέρει μόνο το L02 αλλά είναι δύσκολο να ψάξεις άμα υπάρχει το L12? :blink:

 

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=82

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φίλοι,

 

Είμαι κάτοχος του H60-L02. Η συσκευή είναι δίκαρτη αλλά χρησιμοποιώ μία SIM. Σήμερα το πρωί διαπίστωσα ότι το δεν είχα σύνδεση στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Έκανα επανεκκινήσεις αλλά εξακολουθώ να έχω το ίδιο θέμα. Μάλιστα το τηλέφωνο αναγνωρίζει ότι υπάρχει κάρτα SIM στην υποδοχή SIM1, ζητάει το PIN1, ξεκλειδώνει, αλλά δεν συνδέεται στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (Cosmote).

 

Αν τοποθετήσω τη SIM στη δεύτερη υποδοχή (SIM2) τότε η συσκευή συνδέεται κανονικά στο δίκτυο κινητής, αλλά η σύνδεση είναι 2G.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι γνωστό θέμα για το κινητό, αλλά αν κάποιος φίλος αντιμετώπισε το θέμα ή το έχει δει να αναφέρεται κάπου θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.

 

Σας ευχαριστώ.

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω πωσ βλεπουμε ποια εκδοση εχουμε? γιατι βλεπω οτι εχω την Β313 αλλα ποια εκδοση? γιατι στο κινεζικο λεει για την 5.4.16 αλλα δεν ξερω ποια εχω και οταν παταω για ενημερωση μου λεει οτι δεν υπαρχει αλλη
Link to comment
Share on other sites

aaa οκ ,για αυτο δεν βγαζει αναβαθμιση.σε ευχαριστω.να ρωτησω και κατι ακομα,για να εχω full screen εικονα οταν κανω κληση πως μπορω να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι ανέβηκε Β390 έκδοση για το L04..

δεν τη βρήκα αντίστοιχα στο Hihonor η στο official Huawei site..

@VirusPlus γνωρίζουμε προέλευση και αλλαγές?

 

Ευχαριστώ

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι ανέβηκε Β390 έκδοση για το L04..

δεν τη βρήκα αντίστοιχα στο Hihonor η στο official Huawei site..

@VirusPlus γνωρίζουμε προέλευση και αλλαγές?

 

Ευχαριστώ

 

Προέλευση Taiwan, αλλαγές δεν γνωρίζω.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λεει το τηλέφωνο από θέμα μπαταρίας καί custom roms?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λεει το τηλέφωνο από θέμα μπαταρίας καί custom roms?
Μπαταρια απιστευτη (καλυτερη απο g2) , custom ROM δυο τρεις και αυτες δεν υποστηρίζουν δυο καρτες προς το παρον...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Δοκιμάζω να παίξω αρχείο βίντεο mkv και μου το παίζει χωρίς ήχο βγάζοντας το μήνυμα ότι ο ήχος AC3 δεν υποστηρίζεται. Το ανοίγω με mx player. Δοκίμασα βέβαια και με άλλα και πάλι το ίδιο.

 

Πρέπει να περάσουμε κάποιους codecs ; Εσείς mkv πως βλέπετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Δοκιμάζω να παίξω αρχείο βίντεο mkv και μου το παίζει χωρίς ήχο βγάζοντας το μήνυμα ότι ο ήχος AC3 δεν υποστηρίζεται. Το ανοίγω με mx player. Δοκίμασα βέβαια και με άλλα και πάλι το ίδιο.

 

Πρέπει να περάσουμε κάποιους codecs ; Εσείς mkv πως βλέπετε;

 

Πρέπει να περάσεις codecs http://bit.ly/1Du8S4m

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χιλιοειπωμένη Ερώτηση...

Πως συντονίζονται οι επαφές ρε παιδιά;

Δε βλεπω κατι πρωτη σελίδα.

Και δε βλέπω και τα services στο απ μάνατζερ

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι χιλιοειπωμένη όπως αναφέρεις, γιατί δεν κοίταξες λίγες σελίδες πιο πίσω (2); :rolleyes:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6074755#post6074755

 

Πες μου άμα δουλεύει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι χιλιοειπωμένη όπως αναφέρεις, γιατί δεν κοίταξες λίγες σελίδες πιο πίσω (2); :rolleyes:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6074755#post6074755

 

Πες μου άμα δουλεύει.

 

Κοιταξα πρωτη αλλα δεν.

Θυμώνουν το απκ αλλα να που εψαχνα χθες και δε το έβρισκα..

Ολα καλα πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Με το "ολα καλά" υποθέτω ότι δουλεύει άμα είναι να ενημερωθεί το πρώτο ποστ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ,το κατέβασα το αρχείο.Θα έχει πάλι κινεζιές μέσα;;;

Έχει κάνει κανείς σας επαν. εργ. ρυθμίσεων και αν ναι βγάλατε άκρη με τα κινέζικα που βγάζει να επιλέξεις στην αρχή;;;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει εγω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οταν το ειχα πρωτοπαρει. To L12 εχω και μολις ανοιγει το πρωτο πραγμα που σε ρωταει ειναι ποια γλωσσα θελεις να επιλεξεις. Επελεξα ελληνικα και τα υπολοιπα βηματα ηταν ευκολα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε,να ενημερωθεί.

 

Θα ενημερωθεί λογικά τις επόμενες ώρες όταν μπει ο navi55. Προστέθηκε και ο συγχρονισμός ημερολογίου. ;)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Παιδιά θα ήθελα να με διαφωτήσετε μιας και είμαι σε ενα μικρό δίλειμα. Να πάρω το Honor 6 με 32 GB ram ή το Honor 6 Plus με 16 GB Ram ; To Plus το 32GB είναι αρκετά ακριβό και δεν μπαίνω στον κόπο να περιμένω μιας και χρειάζομαι σχετικά σύντομα κινητό. Από τα τεχνικά χαρακτηριστικά και των 2 κατάλαβα ότι δεν υπάρχουν ιδιαίτερες διαφορές, πέρα από τον επεξεργαστή. Με την κάρτα γραφικών επίσης τι ακριβώς παίζει; Υπάρχουν τεράστια προβλήματα σε σχέση με κινητά των ίδιων περίπου κινητών;

Και κάτι τελευταίο, η αναβάθμιση σε lolipop 5.0 γίνεται εύκολη?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Παιδιά θα ήθελα να με διαφωτήσετε μιας και είμαι σε ενα μικρό δίλειμα. Να πάρω το Honor 6 με 32 GB ram ή το Honor 6 Plus με 16 GB Ram ; To Plus το 32GB είναι αρκετά ακριβό και δεν μπαίνω στον κόπο να περιμένω μιας και χρειάζομαι σχετικά σύντομα κινητό. Από τα τεχνικά χαρακτηριστικά και των 2 κατάλαβα ότι δεν υπάρχουν ιδιαίτερες διαφορές, πέρα από τον επεξεργαστή. Με την κάρτα γραφικών επίσης τι ακριβώς παίζει; Υπάρχουν τεράστια προβλήματα σε σχέση με κινητά των ίδιων περίπου κινητών;

Και κάτι τελευταίο, η αναβάθμιση σε lolipop 5.0 γίνεται εύκολη?

 

Σας ευχαριστω

Καταρχην 13 και 32 ειναι η εσωτερικη μνημη και οχι η RAM , που και στα δυο μοντελα ειναι 3gb . Η βασικες διαφορες εκτος απο τον επεξεργαστη ειναι οτι το 6 εχει 5 ιντσες οθονη ενω το 6+ 5,5 ιντσες. το 6 στην εκδοση L02 & L012 ειναι δικαρτο , ενω το 6+ αν βαλεις δευτερη καρτα χανεις το memory slot και το βασικο πλεονεκτημα του 6+ ειναι η καμερα με τους δυο φακους. Η καρτα γραφικων ειναι μια χαρα και παιζει ολα τα παιχνιδια απροβληματιστα. Lollipop τον Ιουνιο και μετα και στα δυο μοντελα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Παιδιά θα ήθελα να με διαφωτήσετε μιας και είμαι σε ενα μικρό δίλειμα. Να πάρω το Honor 6 με 32 GB ram ή το Honor 6 Plus με 16 GB Ram ; To Plus το 32GB είναι αρκετά ακριβό και δεν μπαίνω στον κόπο να περιμένω μιας και χρειάζομαι σχετικά σύντομα κινητό. Από τα τεχνικά χαρακτηριστικά και των 2 κατάλαβα ότι δεν υπάρχουν ιδιαίτερες διαφορές, πέρα από τον επεξεργαστή. Με την κάρτα γραφικών επίσης τι ακριβώς παίζει; Υπάρχουν τεράστια προβλήματα σε σχέση με κινητά των ίδιων περίπου κινητών;

Και κάτι τελευταίο, η αναβάθμιση σε lolipop 5.0 γίνεται εύκολη?

 

Σας ευχαριστω

 

Καλησπέρα,

 

Πρώτα από όλα έχεις καθόλου εμπειρία γιατί μπορεί να χρειαστεί να κάνεις δύο τρία πράγματα για να το φέρεις στα μέτρα σου..

Αν πιστεύεις οτί δεν το έχεις καλύτερα να πάρεις από Ελλάδα που θα έχεις και εγγύηση(Υπάρχουν πολλά αξιολόγα όπως LG G2)

Τώρα αν ακόμα επιμένεις πρέπει να αναρωτηθείς κάτι.. Θα δώσεις τα παραπάνω λεφτά για το plus για καλύτερη κάμερα?(Αυτή είναι η ουσιαστική διαφορά) αλλά χάνεις είτε μία sim είτε την SD...Όσο για την κάρτα γραφικών εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα ότι παιχνίδι και αν έχω παίξει...

 

Η αναβάθμιση σε Lollipop θα έρθει τον Ιούνη και ο τρόπος για να την περάσεις θα είναι ο ίδιος με αυτόν που περιγράφεται στην 1η σελίδα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με θέματα σχετικά με root αν και έχω να rootαρω κινητό κανά 2 χρόνια. Επιπλέον το θέμα καλή κάμερα δεν μου λέει τίποτα και δεν πρόκειται να δώσω επιπλέον λεφτά για καλύτερη κάμερα. Απλά αναρωτιόμουν για τις διαφορές οι οποίες είναι απειροελάχιστες και τελικώς δεν με πείθουν να πάρω το 6+ Σε περίπτωση που μιλούσαμε για αρκετά πιο γρήγορο επεξεργαστή θα το σκεφτόμουν.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...