Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει να ρίξετε μια ματιά....στον φορτιστή για smartphones που αποκαθιστά 100% αυτονομία σε 30 δευτερόλεπτα (υπάρχει ήδη και αναπτύχθηκε από την ισραηλινή StoreDot)!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ρίξετε μια ματιά....στον φορτιστή για smartphones που αποκαθιστά 100% αυτονομία σε 30 δευτερόλεπτα (υπάρχει ήδη και αναπτύχθηκε από την ισραηλινή StoreDot)!!!!

 

Δεν είναι φορτιστής, είναι μπαταρία, και μάλιστα μικρή (900 mAh) σε ποσότητα αλλά και πολύ μεγάλη σε μέγεθος.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είστε πολύ πιο οργανωμένοι εδώ με οδηγίες κτλ .. Αυτές που έχει γράψει ο VirusPlus για fastboot , bootloader unlocked , κτλ .. λειτουργούν και σε άλλες huawei συσκευές ? Έχω ένα huawei p7 με την official emui 3 και έχω αρκετά θεματάκια και θα θελα να περάσω custom recovery (όχι από το honor 6 εννοείτε :p) για να πάω σε custom rom ... Απλά άμα είναι οι διαδικασία ανάλογη και στο p7 .. Bootlader, fastboot, flash image , Adb κτλ ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είστε πολύ πιο οργανωμένοι εδώ με οδηγίες κτλ .. Αυτές που έχει γράψει ο VirusPlus για fastboot , bootloader unlocked , κτλ .. λειτουργούν και σε άλλες huawei συσκευές ? Έχω ένα huawei p7 με την official emui 3 και έχω αρκετά θεματάκια και θα θελα να περάσω custom recovery (όχι από το honor 6 εννοείτε :p) για να πάω σε custom rom ... Απλά άμα είναι οι διαδικασία ανάλογη και στο p7 .. Bootlader, fastboot, flash image , Adb κτλ ..

 

Γενικές οδηγίες για android είναι.

Εκτός από τον τρόπο ξεκλειδώματος, που αντίστοιχος θα είναι και για το P7 αφού είναι της ίδιας εταιρείας, όλα τα άλλα είναι ίδια για όλα τα android.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Γενικές οδηγίες για android είναι.

Εκτός από τον τρόπο ξεκλειδώματος, που αντίστοιχος θα είναι και για το P7 αφού είναι της ίδιας εταιρείας, όλα τα άλλα είναι ίδια για όλα τα android.

Ευχαριστώ για την απάντηση .. θα δοκιμάσω να μπω σε fastboot να δω άμα έχω ξεκλείδωτο bootloader.. Με τον τρόπο που γράφεις γιατί με το power button + volume - δεν μπαίνει που λένε ..Και άμα έχω ξεκλείδωτο , φλασάρω custom recovery και μετά είναι όλα πιο απλά ..

ΥΓ.Να σαι καλά βρε παλικαρε .. Μπήκα στο fastboot με τον τρόπο που λες , με κλειστό το κινητό και volυme - και σύνδεση με το pc.. Τον είχα ξεκλείδωτο το bootloader γιατί το είχα ρουτάρει στην emui 2.3 με το root genius.. Μετά ήταν όλα εύκολα για φλασάρισμα ..Ευχαριστώ και πάλι ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για ακομα μια φορα...οσο ψαχνω το κινητο τοσο μεγαλυτερες αποριες υπαρχουν και μια απο αυτες ειναι γιατι στην αναλυση οθονης το κινητο γραφει 720χ1280 ενω στα σαιτ λεει για 1080 x 1920.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δήλωσες τις εφαρμογές προστατευμένες σημαίνει το ακριβώς αντίθετο,(δεν κλείνουν μετάτην απενεργοποίηση της οθόνης).

Μόλις βρήκες τι φταίει για την κατανάλωση που έχεις.;)

 

Όχι το διατύπωσα λάθος.

Οι εφαρμογές όλες εκτός από μια κλείνουν μετά το κλείσιμο της οθόνης παρ'όλα αυτά οπως αναφέρω η πτώση είναι το λιγότερο 6% κατά την διάρκεια της νύχτας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε προστασία οθόνης σε ποιο μενού είναι αυτή η ρύθμιση;

 

Συντομεύσεις - προστ. Οθόνης (με σήμα μια μπαταρία με ένα κεραυνό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Εχω το μοντελο H60-L02 εκανα ολες τις αναβαθμισεις αλλα δεν μπορω να συγχρονισω τις επαφες.

Πριν τις αναβαθμισεις το ειχα καταφερει με τις οδηγιες του παρακατω λινκ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394520&page=34

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το διατύπωσα λάθος.

Οι εφαρμογές όλες εκτός από μια κλείνουν μετά το κλείσιμο της οθόνης παρ'όλα αυτά οπως αναφέρω η πτώση είναι το λιγότερο 6% κατά την διάρκεια της νύχτας.

 

Αν την sim 1 την έχεις 4g ή 3g και στο σπίτι σου δεν έχεις καλό σήμα, είναι και αυτός ένας λόγος μεγαλύτερης κατανάλωσης.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αν την sim 1 την έχεις 4g ή 3g και στο σπίτι σου δεν έχεις καλό σήμα, είναι και αυτός ένας λόγος μεγαλύτερης κατανάλωσης.

 

Καταρχην ειναι μονοκαρτη η συσκευη μου και επειδή δεν εχω 4G στην περιοχή μου το εχω μόνιμα 3G ( που σημειωτέον εχω εξαιρετικό σήμα)

Σημερα θα δοκιμασω να μην αφησω ουτε μια εφαρμογή ανοιχτή ( αν η μια που αφήνω ευθύνεται , πολυ θα με εντυπωσιάσει)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση , στο H60-L02 η δεύτερη σίμ έχει επιλογή 3g - 4g γιατί στο δικό μου δεν βλέπω κάτι, μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις.

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ειναι μονοκαρτη η συσκευη μου και επειδή δεν εχω 4G στην περιοχή μου το εχω μόνιμα 3G ( που σημειωτέον εχω εξαιρετικό σήμα)

Σημερα θα δοκιμασω να μην αφησω ουτε μια εφαρμογή ανοιχτή ( αν η μια που αφήνω ευθύνεται , πολυ θα με εντυπωσιάσει)

Κοίτα να δεις που Τελικά αυτό ήταν.

Το gmd gesture που χρησιμοποιώ για να μην έχω on screen soft keys μου έτρωγε σε ώρες ηρεμίας ( την νύχτα) περίπου 6% .

Σήμερα που δοκίμασα χωρίς αυτό και μετά από εξιμιση ώρες η μπαταρία έπεσε μόλις 1%.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και χρόνια πολλά! Ξέρει κάποιος πώς λέγεται η εφαρμογή καιρού που έχετε στα huawei όπως στο honor 6, το g750 κλπ για να την κατεβάσω? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία για rollback σε EMUI 2.3 είναι ίδια με αυτήν που ακολουθούμε για κάθε ρομ?Προσπάθησα με αυτόν τον τρόπο αλλά δεν κάνει το update, γι'αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση , στο H60-L02 η δεύτερη σίμ έχει επιλογή 3g - 4g γιατί στο δικό μου δεν βλέπω κάτι, μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις.

ευχαριστώ!

 

Μόνο η πρώτη έχει αυτή την επιλογή.Η δεύτερη θέση είναι 2G.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση , στο H60-L02 η δεύτερη σίμ έχει επιλογή 3g - 4g γιατί στο δικό μου δεν βλέπω κάτι, μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις.

ευχαριστώ!

Μπορείς να διαλέγεις ποια SIM θα έχει 4G -> http://forum.xda-developers.com/honor-6/help/sim2-data-speed-t3027931/page2

Λογικά θα πρέπει να είσαι root για να κάνεις αυτές τις αλλαγές, δεν το έχω δοκιμάσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαινεται το playstore κατεβηκε απο το huawei app center. Εχεις κανεις καμια ιδεα καποιον αλλο τροπο για να το κανουμε install?Απ'οτι φαινεται το Google Play Services υπαρχει (φαινεται στην διαχειριση εφαρμογων).Ευχαριστω Edited by Guest40
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατέβηκαν απλά για κάποιο λόγο δεν φαίνονται στην αναζήτηση. Στο site version του appstore φαίνονται κανονικά http://a.vmall.com/search?wd=%20google

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...