Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας απαντήσει κάποιος πιο ειδικός.

 

Αν και δεν είμαι ειδικός είναι η εφαρμογή της Ηuawei για την διαχείριση των κινητών της στο pc.

http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς απάντηση στο πώς συνδέω την οθόνη με τηλεόραση μέσω WiFi?? Επίσης όσοι έχετε καιρό το κινητακι έχετε να προτείνετε rom που ήταν καλύτερη από την τελευταία developer αλλά χωρίς σοβαρές ελλείψεις??

 

 

Εαν εχεις ενεργοποίησει το pairing στις ρυθμίσεις της τηλεόρασης τότε το μόνο που σου μένει είναι να ενεργοποιήσεις τις πολλαπλές οθόνες (στις συντομεύσεις σου λογικά θα είναι) απο το κινητό σου και θα ψάξει να βρει την τηλεοραση σου.Όταν την βρει την επιλέγεις και μετα η τηλεοραση σου θα ζητήσει επιβεβαίωση.Μετα νομιζω πως γνωρίζεις τι πρεπει να κάνεις.

Υ.Γ. Φιλέ kaliakman δεν είχα δίκιο τελικά;Είναι ή δεν είναι κινητάρα;

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς απάντηση στο πώς συνδέω την οθόνη με τηλεόραση μέσω WiFi?? Επίσης όσοι έχετε καιρό το κινητακι έχετε να προτείνετε rom που ήταν καλύτερη από την τελευταία developer αλλά χωρίς σοβαρές ελλείψεις??

 

 

Εαν εχεις ενεργοποίησει το pairing στις ρυθμίσεις της τηλεόρασης τότε το μόνο που σου μένει είναι να ενεργοποιήσεις τις πολλαπλές οθόνες (στις συντομεύσεις σου λογικά θα είναι) απο το κινητό σου και θα ψάξει να βρει την τηλεοραση σου.Όταν την βρει την επιλέγεις και μετα η τηλεοραση σου θα ζητήσει επιβεβαίωση.Μετα νομιζω πως γνωρίζεις τι πρεπει να κάνεις.

Υ.Γ. Φιλέ kaliakman δεν είχα δίκιο τελικά;Είναι ή δεν είναι κινητάρα;

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προβάλλει μόνο εικόνες και βίντεο... Εγώ θέλω την οθόνη συνεχόμενα..

Αυτό που θες λέγεται miracast...έτσι θα το βρεις στη TV σου...μόλις το ενεργοποιήσεις θα πατήσεις παλι πολλαπλές οθόνες...το έχω κανει πολλές φορες σε Sony και lg tv

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον έχει πρόβλημα να εγκαταστήσει τη νέα HiSuite v2.3.5.0, να κάνει δεξιό κλικ επάνω στο αρχείο HiSuite_2.3.50.exe και να το "τρέξει" ως administrator.

Θα το εγκαταστήσει κανονικά. Εάν υπάρχει προηγούμενη έκδοση εγκατεστημένη, θα την απεγκαταστήσει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θες λέγεται miracast...έτσι θα το βρεις στη TV σου...μόλις το ενεργοποιήσεις θα πατήσεις παλι πολλαπλές οθόνες...το έχω κανει πολλές φορες σε Sony και lg tv

 

Και εγώ τα ίδια απλά η μόνη επιλογή που μου εμφάνιζε ήταν αυτή για τις φωτογραφίες.. Ε σήμερα μου έβγαλε δύο επιλογές με διαφορετικά εικονίδια.. Το ένα είναι ήταν το miracast

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια απλά η μόνη επιλογή που μου εμφάνιζε ήταν αυτή για τις φωτογραφίες.. Ε σήμερα μου έβγαλε δύο επιλογές με διαφορετικά εικονίδια.. Το ένα είναι ήταν το miracast

Και πώς βρίσκουμε το miracast σε τηλεοραση LG ;

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου έχει μια λειτουργία με το τελευταίο update που λέγεται share screen. Την ανοίγεις και όταν πατήσεις στο κινητό τo multi screen βγάζει επιλογή να συνδεθείσ με την τηλεόραση..
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου έχει μια λειτουργία με το τελευταίο update που λέγεται share screen. Την ανοίγεις και όταν πατήσεις στο κινητό τo multi screen βγάζει επιλογή να συνδεθείσ με την τηλεόραση..

Ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στην εφαρμογή youtube δεν μου δίνει την επιλογή να βάλω 1080p . Έχω διαβάσει στο νετ πως μετά από κάποιες αναβαθμίσεις το έχουν ανενεργοποιησει . Έχουμε κάποια λύση για αυτό?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

κάποιος είχε αναφέρει ότι σε μια ρομ δεν υπήρχε συμβατότητα για κάποιες εφαρμογές.μετά μάλλον διορθώθηκε.το ίδιο συμβαίνει και στο honor 3c μου τώρα.λέτε να διορθωθεί όπως σε εσάς η μπορεί και όχι;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...το κινητο μου ειχε την h60-l12 V100R001CHNC00B116SP02 και μου εβγαλε να κανω update το εκανα και πηγε στην B119SP01 και μου ξανα εβγαλε update.η ερωτηση ειναι η εξης.ποια εκδοση θεωρειτε πιο αξιοπιστη ωστε να μην εχουμε θεμα με την μπαταρια η τιποτα κολληματα....περιμενω τις γνωμες σας....ευχαριστω

 

Υ.Γ...

Υπαρχει τροπος το μενου να γινει μαυρο αλλα δεν θυμαμαι σε ποιο ποστ το διαβασα...help

Edited by attalos76
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...το κινητο μου ειχε την h60-l12 V100R001CHNC00B116SP02 και μου εβγαλε να κανω update το εκανα και πηγε στην B119SP01 και μου ξανα εβγαλε update.η ερωτηση ειναι η εξης.ποια εκδοση θεωρειτε πιο αξιοπιστη ωστε να μην εχουμε θεμα με την μπαταρια η τιποτα κολληματα....περιμενω τις γνωμες σας....ευχαριστω

 

Καλησπέρα.. δεν έχω "ζησει" τις EMUI rom 2.3 οπότε όσο αφορα την 3.0 η λιγοτερο ενεργοβορα είναι η B310.Αν θες μείνε σε αυτή που είσαι κάνα δυο μέρες τσεκαρε ώρες οθόνης και αν θες μας λες τις εντυπώσεις σου.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. δεν έχω "ζησει" τις EMUI rom 2.3 οπότε όσο αφορα την 3.0 η λιγοτερο ενεργοβορα είναι η B310.Αν θες μείνε σε αυτή που είσαι κάνα δυο μέρες τσεκαρε ώρες οθόνης και αν θες μας λες τις εντυπώσεις σου.

 

ok ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον έχει πρόβλημα να εγκαταστήσει τη νέα HiSuite v2.3.5.0, να κάνει δεξιό κλικ επάνω στο αρχείο HiSuite_2.3.50.exe και να το "τρέξει" ως administrator.

Θα το εγκαταστήσει κανονικά. Εάν υπάρχει προηγούμενη έκδοση εγκατεστημένη, θα την απεγκαταστήσει μόνο του.

 

Σ εμενα συνεχιζει να κολαει η εγκατασταση. Και μαλιστα δεν μπορω ουτε να τη σταματησω.Πρεπει να κλεισω το λαπ τοπ απ το κουμπι, δεν κλεινει ουτε απ την "εναρξη", ουτε επανεκινηση κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα...το κινητο μου ειχε την h60-l12 V100R001CHNC00B116SP02 και μου εβγαλε να κανω update το εκανα και πηγε στην B119SP01 και μου ξανα εβγαλε update.η ερωτηση ειναι η εξης.ποια εκδοση θεωρειτε πιο αξιοπιστη ωστε να μην εχουμε θεμα με την μπαταρια η τιποτα κολληματα....περιμενω τις γνωμες σας....ευχαριστω

 

Εγω παντως δεν εχω προβλημα με την Β313.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την φόρτιση το notification led ενώ ξεκινά με χρώμα κόκκινο γρήγορα γίνεται πράσινο χωρίς όμως να έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση.

Λογικά δεν θα έπρεπε να γίνει πράσινο όταν η μπαταρία φτάσει στο 100%;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από 90% και πάνω γίνεται πράσινο...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ενημερώσω τους συμφορουμίτες για το πρόβλημα με τον ήχο στο βίντεο σε χώρο με δυνατή μουσική.Άλλαξα το sample rate απο τα 48000 στα 44100 όπως έγραφαν στους xda αλλά δεν παρατήρησα καμία διαφορά δυστυχώς..:(:(Πρίν αναγκαστώ με βαριά καρδια να αλλάξω κινητό γνωρίζει κάποιος κάτι επάνω στο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πράσινο όπως λένε τα παιδιά στο 90% επειδή αυτές οι μπαταρίες είναι το καλύτερο να δουλεύουν ανάμεσα σε 25-90%(χωρισ να σημαίνει ότι αν την φορτίσεις πλήρως θα χαλάσει.)

 

Υ. Γ. Κάτι ετοιμάζει για αύριο η Huawei για να δούμε..

Edited by kaliakman
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Διαχείρηση εφαρμογών -> Μενού -> Επαναφ. προτιμ. εφαρμ.

 

τέλεια! εφυγαν κ οι αλλες ρυθμισεις αλλα τις διορθωσα. Θενξ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ενημερώσω τους συμφορουμίτες για το πρόβλημα με τον ήχο στο βίντεο σε χώρο με δυνατή μουσική.Άλλαξα το sample rate απο τα 48000 στα 44100 όπως έγραφαν στους xda αλλά δεν παρατήρησα καμία διαφορά δυστυχώς..:(:(Πρίν αναγκαστώ με βαριά καρδια να αλλάξω κινητό γνωρίζει κάποιος κάτι επάνω στο θέμα?

 

Πρέπει να αλλάξεις και το bitrate από 96000 σε 256000.

Και με τις παραπάνω αλλαγές πάντως, σε συναυλία που βρέθηκα εχτές ο ήχος που γράφει είναι άθλιος.

Σε normal video η βελτίωση ήχου με τις παραπάνω αλλαγές είναι εμφανής, σε χώρους με δυνατό ήχο είναι χάλια.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...