Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψαχνοντας στο διαδικτυο για πληροφορίες για το κινητο, επεσα στην παρακάτω ιστοσελίδα.

 

https://foxosmall.com/index.php/huawei-honor-6-dual-sim-4g-fdd-lte-octa-core-cpu-3gb-ram-16gb-rom-android-4-4.html?ref=bestprice.gr

 

Το αναφέρω διοτι , αν και παρακολουθω το forum απο την πρώτη σελίδα, δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί εδω οτι υπάρχει e-shop ελληνικό που να το πουλάει.

 

Γνωρίζεται κατι παραπάνω εσεις;

 

Το έχουν πουλήσει αρκετά μαγαζιά στο παρελθόν και υποθέτω θα συνεχίσουν για λίγο στο μέλλον, απλά δεν αξίζει η αγορά του από Ελλάδα μιας και μιλάμε για τις κινέζικες εκδόσεις που στην ουσία δεν έχουν εγγύηση και το μαγαζί με τη σειρά του θα πρέπει να το στείλει Κίνα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα φορτιζει κανονικα.

 

Φορτίζει,αλλά....Είναι μαϊμού Samsung και όχι 2Α..Ούτε 1Α...Κάνει 6 ώρες + ,για να φορτίσει..Την πάτησα κι εγώ...Μακριά..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και τους δύο . Το go sms πάλι τα ίδια μου έκανε και μετά την επιλογή. το chompsms δουλεψε κανονικά

Νομίζω θέλει επανεκκίνηση το κινητό για να δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

το vickmall έχει αποθήκη στην ελλάδα?

μου βγάζει "Greece(delivery in the next working day) "

 

????:confused::confused::confused::confused:

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

το vickmall έχει αποθήκη στην ελλάδα?

μου βγάζει "Greece(delivery in the next working day) "

 

????:confused::confused::confused::confused:

 

 

 

Εαν λες για το Eu Warehouse vickmall.com προφανώς πρεπει να ισχύει,όμως μιλάμε για το honor 6 plus.

Έχω αγοράσει ενα zte nubia z7 mini απο merimobiles eu warehouse και ήρθε με dhl σε 23 ώρες. Αντιλαμβανεστε οτι είχα πάθει τη πλάκα μου...ουτε που καταλαβα τι εστι tracking,αλλη φαση ρε παιδιά.Επειδη ειμαι γκαντεμης με sg post ή nl post (27-34 μερες αναμονη) αξιζαν τα 25€ παραπάνω πάντως.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

έβαλα χτες το βράδυ στις 12 το κινητό στην ultra saving mode ενώ ειχε 27% μπαταρία, αλλά κατά τις 7 το πρωί είχε κλείσει. και απο εκεινη την ώρα δεν μπορούσα να το ανοίξω.

δοκιμάσα να το βάλω στον φορτιστη (το αφησα πάνω απο μία ώρα) , να το συνδέσω στον υπολογιστή αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντιδρούσε.

 

τελικά άνοιξε όταν το συνέδεσα στον υπολογιστη και προσπάθησα να το ανοιξω σε fastboot mode (κρατημένο το power button και το vol down για πανω απο δέκα δεύτερα) και η μπαταρία εμφάνισε ποσοστο 10%.

 

εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το πως έπεσε η μπατάρια έτσι...

Edited by paraskevasnp

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. ενδιαφερομαι για ultimate shield tempered glass και για βαση αυτοκινητου.

για το tempered glass εχω βρει αυτο το link απο το forum και νομιζω οτι δεν κανω λαθος:

http://www.ebay.co.uk/itm/Ultimate-Shield-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Huawei-Honor-6-/121415557523?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c44ee6193#ht_3913wt_1063

 

θα ηθελα τη γνωμη σας για τις παρακατω βασεις (αν και για τη 2η δεν εχω καταλαβει που κουμπωνει) εκτος αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο:

http://www.ebay.co.uk/itm/WIND-SHIELD-CAR-HOLDER-FOR-HUAWEI-HONOR-6-CHARGER-VEHICLE-WINDOW-MOUNT-PHONE-/400810533110?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item5d522b60f6#ht_1319wt_1063

 

http://www.ebay.co.uk/itm/kwmobile-WIND-SHIELD-CAR-HOLDER-FOR-HUAWEI-HONOR-6-CHARGER-DASHBOARD-VEHICLE-/351345309038?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item51cdcff56e#ht_2260wt_1063

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν σήμερα ενημερώσεις στις εικόνες οθόνης κλειδώματος και δεν είναι πια κινέζικα αλλά στα αγγλικά τα κειμενακια που γράφουν.

και μπήκαν και καινούριες πολύ ωραίες εικόνες.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν σήμερα ενημερώσεις στις εικόνες οθόνης κλειδώματος και δεν είναι πια κινέζικα αλλά στα αγγλικά τα κειμενακια που γράφουν.

και μπήκαν και καινούριες πολύ ωραίες εικόνες.

 

Που ακριβώς είναι;;;Εγώ ,μάλλον,την είχα σβήσει αυτή με τα κινέζικα και δε ξέρω πώς να τη κατεβάσω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το bloom(magazine)εννοείς;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ...το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν σήμερα ενημερώσεις στις εικόνες οθόνης κλειδώματος και δεν είναι πια κινέζικα αλλά στα αγγλικά τα κειμενακια που γράφουν.

και μπήκαν και καινούριες πολύ ωραίες εικόνες.

 

Τα "travel" και "car" είχαν πάντα αγγλική περιγραφή, απλά πρόσθεσαν περισσότερες εικόνες στις συγκεκριμένες κατηγορίες. Οι υπόλοιπες κατηγορίες παραμένουν με περιγραφή στα κινεζικά.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...παρελαβα χτες το h60-l12. τι να πω κορυφη το κινητο.εχει μεσα το emui 2,3 και μου εβγαλε αναβαθμιση...τι κανω τώρα και πως?το κινητο δεν πρεπει να ειναι root και δεν ειχε τιποτα απο κινεζικα apps.επισης θελω να μαθω αν εχει air gesture και πως το ενεργοποιω...σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Air gestures δεν έχει.

Αν θέλεις παίξε λίγο με την 3.2 και μετά αν πιστεύεις πως δεν σε καλύπτει βάλε την 3.0

Έχε υπόψη πως αλλάζει αρκετά η συσκευή με την 3.0

 

 

Κάτι άλλο...

Υπάρχει τρόπος να πάψουμε τον ήχο στο intro της συσκευής;

Το πρωι το βάζω να ανοίξει με ένα ήσυχο ξυπνητήρι άλλα ο ήχος που κάνει στην έναρξη με το logo με κοψοχωλιαζει κάθε πρωί.

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Air gestures δεν έχει.

Αν θέλεις παίξε λίγο με την 3.2 και μετά αν πιστεύεις πως δεν σε καλύπτει βάλε την 3.0

Έχε υπόψη πως αλλάζει αρκετά η συσκευή με την 3.0

 

 

Κάτι άλλο...

Υπάρχει τρόπος να πάψουμε τον ήχο στο intro της συσκευής;

Το πρωι το βάζω να ανοίξει με ένα ήσυχο ξυπνητήρι άλλα ο ήχος που κάνει στην έναρξη με το logo με κοψοχωλιαζει κάθε πρωί.

 

ok ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...παρελαβα χτες το h60-l12. τι να πω κορυφη το κινητο.εχει μεσα το emui 2,3 και μου εβγαλε αναβαθμιση...τι κανω τώρα και πως?το κινητο δεν πρεπει να ειναι root και δεν ειχε τιποτα απο κινεζικα apps.επισης θελω να μαθω αν εχει air gesture και πως το ενεργοποιω...σας ευχαριστω

Γεια χαρά. Μπορείς να μου πεις απο ποιό κατάστημα το πήρες και εάν το S/N στο κουτί είναι το ίδιο με αυτό στο τηλέφωνο

γιατί σε κάποια παιδιά ήταν διαφορετικό;

Edited by kzr
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θεματακι με viber απο τοτε που πέρασα την 5.3.16 με 3 κουμπιά. Έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά αλά στην κουρτίνα όταν παταω πάνω στην ειδοποίηση δεν ανοίγει το viber όπως πριν, πρέπει να πάω στην εφαρμογή. Ξέρετε πως διορθώνεται?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θεματακι με viber απο τοτε που πέρασα την 5.3.16 με 3 κουμπιά. Έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά αλά στην κουρτίνα όταν παταω πάνω στην ειδοποίηση δεν ανοίγει το viber όπως πριν, πρέπει να πάω στην εφαρμογή. Ξέρετε πως διορθώνεται?

 

Δεν υπάρχει αυτό το προβλημα σε εμένα με την 5.3.16, ίσως κάτι δεν έχει πατήσει καλά στην εγκατάσταση ή δεν έχεις δώσει όλα τα δικαιώματα στο viber.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν πουλήσει αρκετά μαγαζιά στο παρελθόν και υποθέτω θα συνεχίσουν για λίγο στο μέλλον, απλά δεν αξίζει η αγορά του από Ελλάδα μιας και μιλάμε για τις κινέζικες εκδόσεις που στην ουσία δεν έχουν εγγύηση και το μαγαζί με τη σειρά του θα πρέπει να το στείλει Κίνα.

 

Ευχαριστώ, Romanos

Link to comment
Share on other sites

Air gestures δεν έχει.

Αν θέλεις παίξε λίγο με την 3.2 και μετά αν πιστεύεις πως δεν σε καλύπτει βάλε την 3.0

Έχε υπόψη πως αλλάζει αρκετά η συσκευή με την 3.0

 

 

Κάτι άλλο...

Υπάρχει τρόπος να πάψουμε τον ήχο στο intro της συσκευής;

Το πρωι το βάζω να ανοίξει με ένα ήσυχο ξυπνητήρι άλλα ο ήχος που κάνει στην έναρξη με το logo με κοψοχωλιαζει κάθε πρωί.

 

Άλλαξε boot animation

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνδεω το τηλεφωνο σε ενα καινουριο λαπτοπ που εχω παρει και δεν το αναγνωριζει, μονο το φορτιζει.

Εχω τσεκαρει τον εντοπισμο σφαλματων usb. Ξερετε τι μπορει να φταιει?

Εδω κανεις?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θεματακι με viber απο τοτε που πέρασα την 5.3.16 με 3 κουμπιά. Έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά αλά στην κουρτίνα όταν παταω πάνω στην ειδοποίηση δεν ανοίγει το viber όπως πριν, πρέπει να πάω στην εφαρμογή. Ξέρετε πως διορθώνεται?

 

κι εμενα κανει το ιδιο... κι εγω την 5.3.16 με τρια κουμπια την εχω περασει...

 

Παιδια συνδεω το τηλεφωνο σε ενα καινουριο λαπτοπ που εχω παρει και δεν το αναγνωριζει, μονο το φορτιζει.

Εχω τσεκαρει τον εντοπισμο σφαλματων usb. Ξερετε τι μπορει να φταιει?

βαλε το hisuite ή τους universal drivers απο το multitool οτυ virus

Link to comment
Share on other sites

Εδω κανεις?

 

HiSuite? Drivers? Ο εντοπισμός σφαλμάτων δεν χρειάζεται να είναι ενεργοποιημένος για να το δει ο υπολογιστής ίσως κι αυτό σου δημιουργεί προβλημα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...