Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok sory το ειχα κανει στο παρελθον πολυ παλια αλλα νομιζω με τρια κουμπια το ειχα κανει. Αλλα μαλλον θα εχεις δικιο...ισως κανω λαθος.

 

Από 3.0 σε 2.3 με 3κουμπια? Από 3.0 σε 3.0 οκ γίνεται.

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά βάση των όσων λέει η huawei δεν πρέπει να γίνεται.

Η 3.0 έχει διαφορετικό boot από την 2.3 το downgrade στην καλύτερη θα σου δώσει bootloop στη χειρότερη brick.

Τώρα αν το έχεις κάνει δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το tempered glass της nilkin . η θηκη σιλικονης το ενοχλει.... Την εβγαλα αλλα γλιστραει πολυ το τηλεφωνο
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το tempered glass της nilkin . η θηκη σιλικονης το ενοχλει.... Την εβγαλα αλλα γλιστραει πολυ το τηλεφωνο

 

 

 

 

Μπροστά ή πίσω γυαλί έβαλες;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μπροστα. Πιαω εβαλα κανονικο

 

 

 

Αν εχεις βάλει πίσω ζελατίνα τοτε η nillkin frosted case θά σου κουμπώνει τέλεια και δε θα γλιστράει στο χέρι.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Από 3.0 σε 2.3 με 3κουμπια? Από 3.0 σε 3.0 οκ γίνεται.

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά βάση των όσων λέει η huawei δεν πρέπει να γίνεται.

Η 3.0 έχει διαφορετικό boot από την 2.3 το downgrade στην καλύτερη θα σου δώσει bootloop στη χειρότερη brick.

Τώρα αν το έχεις κάνει δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω.

 

Το εκανα αλλά ειλικρινά δεν θυμάμαι πως το έκανα..... Δεν είμαι και εγώ σίγουρος.... Αλλά για να το λες μάλλον εσύ είναι σίγουρο ότι δεν γίνεται....

 

Αυτό που μου άρεσε στην 2.3 ήταν η εμφάνιση τα μεγάλα γράμματα στις ειδοποιήσεις αλλά και τα χρωματιστά εικονίδια στις ρυθμίσεις.... Από την άλλη όμως υστερουσε σε κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών facebook και άλλων εφαρμογών chat. Ειδικά για τα γράμματα θέλω να σε ρωτήσω αν έχεις υπόψιν σου να μπορούν να μεγαλώσουν ειδικά στην κουρτίνα... Στις ειδοποιήσεις.... Ίσως με εγκαταστάση xposed η κάτι άλλο κάποιο θέμα ίσως? Κάποια ιδέα πάνω σε αυτό?

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα παρουμε OTA 3.0 οσοι ειμαστε στη 2.3 ; Βασικα υπαρχει περιπτωση να παρουμε ; :P

 

Φίλε μου μην περιμένεις OTA. Το να περάσεις μόνος σου είναι όσο απλό είναι να κατεβάσεις και να μεταφέρεις ένα αρχείο.

Συμβουλέψου την πρώτη σελίδα.

 

Μια ερώτηση στους γνώστες. Παρέλαβα θήκη που κλείνει μπροστά αλλά δεν μπορώ να το κάνω να ανοίγει και να κλείνει όταν κάνω τις αντίστοιχες κινήσεις με την θήκη.Το ερώτημα είναι αν υποστηρίζεται η παραπάνω λειτουργεία(Έχω ενεργοποιημένο το smart cover)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην περιμένεις OTA. Το να περάσεις μόνος σου είναι όσο απλό είναι να κατεβάσεις και να μεταφέρεις ένα αρχείο.

Συμβουλέψου την πρώτη σελίδα.

 

Μια ερώτηση στους γνώστες. Παρέλαβα θήκη που κλείνει μπροστά αλλά δεν μπορώ να το κάνω να ανοίγει και να κλείνει όταν κάνω τις αντίστοιχες κινήσεις με την θήκη.Το ερώτημα είναι αν υποστηρίζεται η παραπάνω λειτουργεία(Έχω ενεργοποιημένο το smart cover)

 

Ναι αλλα λογικα δεν θα ειναι η ΟΤΑ ιδια με τις ROMS που κυκλοφορουν στο ιντερνετ.Δηλαδη εννοω οτι μια επισημη ROM απο τους Huaweιδες για το κινητο μας, θα ειναι πιο προσεγμενη και σιγουρα καλυτερα μελετημενη στις ιδιαιτεροτητες που εχει το H6. Το λεω αυτο γιατι οσες 3.0 δοκιμασα απο ιντερνετ(συμπεριλαμβανομενου και του επισημου site -Emui-) , ειτε θα λαγκαρε το κινητο -και το παραμικρο κολλημα με τρελαινει :lol: - ειτε θα μου υποβαθμιζε σε σοβαρο βαθμο την ποιοτητα της φωτογραφικης -πανω απο 2 σεκ το φοκους, μπροστινη καμερα θυμιζει 1.3MP VGA ποιοτητα- και ας μην κανω λογο και για το ανεβασμα της θερμοκρασιας με το παραμικρο που αν εριχνα 2 χωριατικα στο πι και φι θα 'ταν ετοιμα...

 

Οσο για το προβλημα σου, πες μου λιγο τι μαρκα ειναι θηκη που πηρες ή αν ειναι απο τις επισημες της Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Η ota είναι αυτή από το site emui που είπες... Οπότε δεν θα βρεις κάτι καλύτερο... Εμένα πάντως ούτε ένα κολλημα δεν έχει με τη 3.0. Η θήκη είναι αγορασμένη από ebay... Δεν είναι μάρκα.. Αν βρω θα στείλω link..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους γνώστες. Παρέλαβα θήκη που κλείνει μπροστά αλλά δεν μπορώ να το κάνω να ανοίγει και να κλείνει όταν κάνω τις αντίστοιχες κινήσεις με την θήκη.Το ερώτημα είναι αν υποστηρίζεται η παραπάνω λειτουργεία(Έχω ενεργοποιημένο το smart cover)

ειχα μια ήκη της nillkin προβληματική που δεν λειτουργούσε, αγορασμένη απο vickmall.

μετά απο επικοινωνία μου με το κατάστημα, δέχτηκαν να μου στείλουν άλλη για αντικατάσταση, με αποτέλεσμα να μου μείνει και η ελαττωματική.

Η θήκη αυτή έχει ένα μικρό παραλληλόγραμμο μαγνητάκι στην μπροστινή πλευρά, που όταν κλείνει, ακουμπάει κάπου κοντά στην μπροστινή κάμερα. αν πιέσεις λιγάκι την θήκη σε εκείνο το σημείο, θα καταλάβεις που βρισκεται.

αφού μου έμεινε λοιπον η θήκη, έκανα μια εγχειρηση να δω αν μπορεσω να την κάνω να δουλεψει. Το πρόβλημά λύθηκε όταν έβγαλα το μαγνητάκι και το έβαλα ανάποδα, το μπρός - πίσω.

Αν θέλεις να τσεκάρεις αν δουλευει η λειτουργία smart cover της συσκευής σου, πλησίασε έναν οποιοδήποτε μαγνήτη λίγο κάτω απο την μπροστινή κάμερα, και όταν βρεις το σημείο θα πρεπει να ενεργοποιηθεί το "παραθυράκι".

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μου βγαζει σφαλμα; εχω βαλει την β313. Εκανα αυτα που πρεπει απο την πρωτη σελιδα[ATTACH]58709[/ATTACH]

Εχει κανεις καμια ιδεα; ευχαριστω

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μας πεί πως το κάνουμε να στελενει ελληνικά sms με 160 χαρακτήρες??? Με το go sms δεν μου βγάζει μέσα στις ρυθμισεις το Send settings > Enable locale support ώστε να δουλέψει. Εννοείται πως θα χρειάζεται να είναι και για dual sim γιατί κάποια προγράμματα που δοκίμασα υποστήριζουν μεν 160 αλλά όχι dual sim.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μας πεί πως το κάνουμε να στελενει ελληνικά sms με 160 χαρακτήρες??? Με το go sms δεν μου βγάζει μέσα στις ρυθμισεις το Send settings > Enable locale support ώστε να δουλέψει. Εννοείται πως θα χρειάζεται να είναι και για dual sim γιατί κάποια προγράμματα που δοκίμασα υποστήριζουν μεν 160 αλλά όχι dual sim.

Στις προχωρημενες ρυθμίσεις ενεργοποιεις τα συμπαγη μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έκανα βλακεία και χάλασα τα θέματα Αλλά δεν Είμαι σίγουρος. Όταν ανοίγεται μια εφαρμογή η πάνω μπάρα γίνεται μαύρη εσάς ή μένει στο χρώμα του θέματος Όπως εμένα ?
Link to comment
Share on other sites

ειχα μια ήκη της nillkin προβληματική που δεν λειτουργούσε, αγορασμένη απο vickmall.

μετά απο επικοινωνία μου με το κατάστημα, δέχτηκαν να μου στείλουν άλλη για αντικατάσταση, με αποτέλεσμα να μου μείνει και η ελαττωματική.

Η θήκη αυτή έχει ένα μικρό παραλληλόγραμμο μαγνητάκι στην μπροστινή πλευρά, που όταν κλείνει, ακουμπάει κάπου κοντά στην μπροστινή κάμερα. αν πιέσεις λιγάκι την θήκη σε εκείνο το σημείο, θα καταλάβεις που βρισκεται.

αφού μου έμεινε λοιπον η θήκη, έκανα μια εγχειρηση να δω αν μπορεσω να την κάνω να δουλεψει. Το πρόβλημά λύθηκε όταν έβγαλα το μαγνητάκι και το έβαλα ανάποδα, το μπρός - πίσω.

Αν θέλεις να τσεκάρεις αν δουλευει η λειτουργία smart cover της συσκευής σου, πλησίασε έναν οποιοδήποτε μαγνήτη λίγο κάτω απο την μπροστινή κάμερα, και όταν βρεις το σημείο θα πρεπει να ενεργοποιηθεί το "παραθυράκι".

 

Δεν έχει μαγνητακι :ρ θα πατενταρω κανενα μικρούλη αν βρω..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μας πεί πως το κάνουμε να στελενει ελληνικά sms με 160 χαρακτήρες??? Με το go sms δεν μου βγάζει μέσα στις ρυθμισεις το Send settings > Enable locale support ώστε να δουλέψει. Εννοείται πως θα χρειάζεται να είναι και για dual sim γιατί κάποια προγράμματα που δοκίμασα υποστήριζουν μεν 160 αλλά όχι dual sim.

 

εγω κατεβασα το chompsms και ειναι ολα κομπλε! απλα ενεργοποιεις στις ρυθμισεις τα συμπαγη μυνηματα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έκανα βλακεία και χάλασα τα θέματα Αλλά δεν Είμαι σίγουρος. Όταν ανοίγεται μια εφαρμογή η πάνω μπάρα γίνεται μαύρη εσάς ή μένει στο χρώμα του θέματος Όπως εμένα ?

 

Οπως σε εσενα...

Μένει με το χρωμα του θεματος

Link to comment
Share on other sites

Στις προχωρημενες ρυθμίσεις ενεργοποιεις τα συμπαγη μηνύματα

 

εγω κατεβασα το chompsms και ειναι ολα κομπλε! απλα ενεργοποιεις στις ρυθμισεις τα συμπαγη μυνηματα

 

ευχαριστώ και τους δύο . Το go sms πάλι τα ίδια μου έκανε και μετά την επιλογή. το chompsms δουλεψε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την καμερα του…

Υπαρχει τροπος να συμμαζέψουμε λιγο το sharpness?

Ιδιαίτερα σε εγγραφή βιντεο η εικονα είναι ακομα πιο σκληρη.

Επίσης εάν υπάρχει δυνατότητα να τσιμπηθεί λιγο χρωματικά αφου και οι φώτο είναι σχετικά άτονες.

Σε αντίθεση περίπτωση βελτιώνονται τα πραγματα με καποιο άλλο software καμερας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνδεω το τηλεφωνο σε ενα καινουριο λαπτοπ που εχω παρει και δεν το αναγνωριζει, μονο το φορτιζει.

Εχω τσεκαρει τον εντοπισμο σφαλματων usb. Ξερετε τι μπορει να φταιει?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψαχνοντας στο διαδικτυο για πληροφορίες για το κινητο, επεσα στην παρακάτω ιστοσελίδα.

 

https://foxosmall.com/index.php/huawei-honor-6-dual-sim-4g-fdd-lte-octa-core-cpu-3gb-ram-16gb-rom-android-4-4.html?ref=bestprice.gr

 

Το αναφέρω διοτι , αν και παρακολουθω το forum απο την πρώτη σελίδα, δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί εδω οτι υπάρχει e-shop ελληνικό που να το πουλάει.

 

Γνωρίζεται κατι παραπάνω εσεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...