Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα!Επειδη με ψηνει να το αγορασω αμεσα,gorilla glass εχει?

 

http://www.vmall.my/index.php/honor-6-sales.html#

 

Ψάξε για τη λέξη gorilla

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι μου βγαζει σφαλμα; εχω βαλει την β313. Εκανα αυτα που πρεπει απο την πρωτη σελιδα[ATTACH]58709[/ATTACH]
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έβγαλε την καλύτερη μπαταρία που μου έχει βγάλει μέχρι τώρα.. 5 ώρες οθόνη με 22% να μένει.. Μπόλικο παιχνίδι και Spotify... (σημειωτέον ότι το φόρτιζα μέχρι 93%).. Αν δεν κρατήσει την ίδια αυτονομία απλά γυρνάμε στη προηγούμενη.. Αν και δεν την συμφέρει την Huawei να κάνει τέτοια κόλπα γιατί δεν πρόκειται να ξαναγορασει κανείς.. Ήδη γίνεται χαμός στο Internet επειδή δεν δίνουν update
Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλει τροφοδοσία. Από θύρα USB έδωσα και δούλεψε. Δεν δοκίμασα τον φορτιστή, αλλά θεωρητικά είναι ΟΚ και με εκείνον.

Προσοχή στα mhl γιατί εγώ την πατησα...υπαρχουν δυο ειδών... 5pin και 11pin...για μας κανει το 5pin

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έβγαλε την καλύτερη μπαταρία που μου έχει βγάλει μέχρι τώρα.. 5 ώρες οθόνη με 22% να μένει.. Μπόλικο παιχνίδι και Spotify... (σημειωτέον ότι το φόρτιζα μέχρι 93%).. Αν δεν κρατήσει την ίδια αυτονομία απλά γυρνάμε στη προηγούμενη.. Αν και δεν την συμφέρει την Huawei να κάνει τέτοια κόλπα γιατί δεν πρόκειται να ξαναγορασει κανείς.. Ήδη γίνεται χαμός στο Internet επειδή δεν δίνουν update

 

Ναι δεν υπάρχει η μπαταρία του, χθες πρώτη φόρτιση Εγώ το έβαλα στην μπριζα με 19% και είχε γράψει 5 ώρες και 10 λεπτά οθόνη! Δηλώνω εντυπωσιασμένος που έρχομαι από το επίσης παρά πολύ καλό oppo find 7a

 

*με μια κάρτα για την ώρα

 

*Όταν είμαι σε Wi-Fi κλειστά τα δεδομένα και το δίκτυο σε 2g και αυτόματη φωτεινότητα

 

*για τουλάχιστον μια ώρα φουλ φωτεινότητα και 3g με πολλά τεστ για σύγκριση με Sony z3.

 

*αν συνεχίσει έτσι με Wi-Fi Μόνο άνετα θα έχει τις 7 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι λίγο την φοβάμαι με όλα αυτά που διαβάζω για τις αυτονομιες των συσκευών που πήραν lollipop

Μα υποτίθεται είναι λιγότερο ενεργοβόρο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως το κανουμε ροοτ ;; Εχω δοκιμασει τα παντα τπτ δεν λειτουργησε... Παω σε αυτο το σαιτ : http://en.club.vmall.com/emotiondownload.php?mod=unlock&action=pre

Κανω τα παντα σωστα αλλα μου λεει οτι εχω βαλει λαθος το ID ενω ειναι το σωστο ..

Καμια ιδεα παιζει ;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε με το Link που δίνεται στο αρχικό ποστ. Είναι κινέζικα αλλά με υπομονή και google translate όλα γίνονται.πριν 2 μέρες το έκανα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.Ό,τι απορία έχεις εδώ είμαστε..
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε με το Link που δίνεται στο αρχικό ποστ. Είναι κινέζικα αλλά με υπομονή και google translate όλα γίνονται.πριν 2 μέρες το έκανα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.Ό,τι απορία έχεις εδώ είμαστε..

 

Πατησα στο λινκ το εκανα μεταφραση-γραφτηκα και πλεον με βγαζει στην αρχικη της emui :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως το κανουμε ροοτ ;; Εχω δοκιμασει τα παντα τπτ δεν λειτουργησε... Παω σε αυτο το σαιτ : http://en.club.vmall.com/emotiondownload.php?mod=unlock&action=pre

Κανω τα παντα σωστα αλλα μου λεει οτι εχω βαλει λαθος το ID ενω ειναι το σωστο ..

Καμια ιδεα παιζει ;

 

Τσέκαρε Μήπως έχεις κάνει λάθος στο imei ή το s/n. Αν βάλεις ένα από τα δύο λάθος σου βγάζει ότι το identification code που βάζεις ότι είναι λάθος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλαξουμε εμφανισιακά καποια πραγματα στην emui 3.0 με αυτά της 2.3???Πχ καποιος φίλος που το αγόρασε προσφατα...καναμε μια σύγκριση το δικο του στην 2.3 με το δικο μου που φοραει την τελευταία 3.0 b313 με ΟΤΑ την 314 ....και μου αρεσαν περισσότερο πχ τα εικονίδια των ρυθμίσεων που ειναι εγχρωμα αλλα και οι ειδοποιήσεις στην κουρτίνα με ποιο μεγαλα ευδιάκριτα γραμματα..οπως και bold τα εικονίδια στις συντομέυσεις και παλι στην κουρτίνα.....Αλλαζουν αυτά?? πχ με καποια αλλαγή στο xposed?? η κατι αλλο? Ειναι σημαντικο καθως πλεον ειδικα τις ειδοποιήσεις θελω καθε φορα να φοραω γυαλια για να τις βλέπω λογω πεσβυωπίας... Γεραματα...βλεπετε...΄

 

και ενα δευτερο...θυμήστε μου πως μπορουμε να βαζουμε κατα την δημιουργία επιθετο και ονομα σε ξεχωριστα πεδία...χωρίς την εφαρμογή που αναφερετε στην πρωτη σελιδα..Δεν θελω να βαλω δευτερη εφαρμογή για επαφες...Υπαρχει αλλος τρόπος?

 

κανείς απάντηση για το 1ο ειδικα??? δυσκολεύομαι ....ειδικα στην κουρτίνα....καποια αλλαγή γραμματοσειράς αν γίνει μεγαλυτερη ή κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλό είναι όταν γράφετε τις ώρες οθόνης να συμπληρώνεται και τις συνολικές ώρες λειτουργίας της συσκευής.

Έτσι θα έχουμε καλύτερα συμπεράσματα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα. περιμενω το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο μερα σε μερα πιστευω δευτερα τριτη να το εχω στα χερια μου...θελω να ρωτησω το εξης.επειδη εχω 2 σιμ μια Q και μια F2G πως ειναι καλυτερα να μπουν?δηλαδη πια στο slot1 και πια στο 2?για data δουλευω και τις 2 απλως η Q δουλευει με roaming και κατι διαβασα οτι εχει θεμα.καθε βοηθεια δεκτη.

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να κάνω rollback στην 2.3; Μιας και στην 3.0 δεν βρήκα κάτι το διαφορετικό... Αν ναι μηπως υπάρχει κάποιο guide εδώ ή κάπου αλλού;
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να κάνω rollback στην 2.3; Μιας και στην 3.0 δεν βρήκα κάτι το διαφορετικό... Αν ναι μηπως υπάρχει κάποιο guide εδώ ή κάπου αλλού;

 

Μονο με την μέθοδο των τριών κουμπιών οπως αναφέρετε στην πρώτη σελιδα...μπορεις να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Μονο με την μέθοδο των τριών κουμπιών οπως αναφέρετε στην πρώτη σελιδα...μπορεις να το κανεις.

 

Δεν γίνεται έτσι downgrade από EMUI3.0 σε EMUI2.3 μόνο με τα αντίστοιχα pack της huawei γίνεται.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλι και απο εμενα

εχω μεγαλο προβλημμα με τις ειδοποιησης στο τηλ μου!!

Εκανα οτι λεει η πρωτη σελιδα αλλα και παλι δεν μουυ ερχονται κανονικα τα email με την εφαρμογη τις yahoo και τα μηνηματα απο το viber ερχονται ετερωχρονισμενα τι αλλο μπορω να κανω?

εχω 5,3,18

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλι και απο εμενα

εχω μεγαλο προβλημμα με τις ειδοποιησης στο τηλ μου!!

Εκανα οτι λεει η πρωτη σελιδα αλλα και παλι δεν μουυ ερχονται κανονικα τα email με την εφαρμογη τις yahoo και τα μηνηματα απο το viber ερχονται ετερωχρονισμενα τι αλλο μπορω να κανω?

εχω 5,3,18

 

Αναβάθμισε τα google play services.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ως τωρα η μεγαλύτερη αυτονομία που εχω βγαλει σε κινητο ( μονο το thl 5000 την εχει ξεπερασει)

Μια ημερα και εννιαμιση ωρες λειτουργίας και 7 ωρες οθονης.

Η φωτεινοτητα στο 55-60% στο auto με εξοικονόμηση οθονης και με προστατευμένες από κατανάλωση μετα το σβήσιμο της οθονης ολες τις εφαρμογές εκτος από μια που χρειάζομαι να δουλευει συνέχεια και αυτές που δεν μπορω να κλείσω ( google services κτλ)

Κλήσεις σχετικά λιγες περιπου 30 λεπτα καθόλου gps και 3G αλλα με συνέχεια ανοικτό καθολη την διαρκεια το wifi και συνεχή πλοήγηση στο Internet.

Η συσκευή το βραδυ έκλεισε και το παράξενο που παρατήρησα( και θα ήθελα τις παρατηρήσεις σε αυτό) είναι πως ενώ εκλεισε με ποσοστό 29% όταν το άνοιξα το πρωι έγραφε 31%

Αυτό το εχω παρατηρήσει μονο στο thl 5000 που φορα όμως διαφορετικού τυπου μπαταρια από οσο γνωρίζω.

 

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/Screenshot_2015-03-29-14-32-33_zpsdql9ciea.jpeg

 

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/Screenshot_2015-03-29-14-32-40_zpsaujm9cfa.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται έτσι downgrade από EMUI3.0 σε EMUI2.3 μόνο με τα αντίστοιχα pack της huawei γίνεται.

 

ok sory το ειχα κανει στο παρελθον πολυ παλια αλλα νομιζω με τρια κουμπια το ειχα κανει. Αλλα μαλλον θα εχεις δικιο...ισως κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...