Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HiSuite έχει το λάπτοπ, επανεκκίνηση έκανες, άλλη θήρα usb?

Στο 4pda βλέπω ότι δέν θα είναι η αυριανή αναβάθμιση το 5.0

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βαλε το hisuite ή τους universal drivers απο το multitool οτυ virus

Που βρισκω τους drivers? Με το hisuite δεν αλλαξε κατι, εξακολουθει να μην το βλεπει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Μπορείς να μου πεις απο ποιό κατάστημα το πήρες και εάν το S/N στο κουτί είναι το ίδιο με αυτό στο τηλέφωνο

γιατί σε κάποια παιδιά ήταν διαφορετικό;

 

φιλε απο το vickmall το πηρα...το serial ειναι ιδιο στο κουτι και στο αυτοκολλητο που ειχε στην πλατη του κινητου...δεν γνωριζω αν υπαρχει αλλος τροπος να το δω μεσα απο το μενου

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο...

Υπάρχει τρόπος να πάψουμε τον ήχο στο intro της συσκευής;

Το πρωι το βάζω να ανοίξει με ένα ήσυχο ξυπνητήρι άλλα ο ήχος που κάνει στην έναρξη με το logo με κοψοχωλιαζει κάθε πρωί.

 

Εχω το L12 αλλα εμενα δεν εχει κανεναν ηχο οταν ανοιγει το κινητο. Τι κουλο ειναι αυτο τωρα?

 

@attalos76 πηγαινε στις ρυθμισεις -> σχετικα με το τηλεφωνο -> κατασταση. Προς το τελος θα λεει σειριακος αριθμος.

 

Εγω το εχω παρει απο To2c. Το s/n ειναι ιδιο στο κουτι και στο αυτοκολλητο που ειχε στην πλατη του κινητου αλλα μεσα στις ρυθμισεις εχει αλλο s/n. Ποιος ξερει τι απατεωνιες κανουν οι κινεζοι...

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε boot animation

Εχμ...

Που βρίσκω άλλα boot animations και πως το κάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω το L12 αλλα εμενα δεν εχει κανεναν ηχο οταν ανοιγει το κινητο. Τι κουλο ειναι αυτο τωρα?

.

 

Εγώ έχω το L04

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει και το δικό σας να έχει επιλογή του τι θα γίνεται όταν το συνδέσεις.

Οχι δεν μου δειχνει τιποτα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

φιλε απο το vickmall το πηρα...το serial ειναι ιδιο στο κουτι και στο αυτοκολλητο που ειχε στην πλατη του κινητου...δεν γνωριζω αν υπαρχει αλλος τροπος να το δω μεσα απο το μενου

 

 

Σ'ευχαριστώ. Αν μπορείς δες και μέσα στο κινητό αν είναι ο ίδιος

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου δειχνει τιποτα.

 

Oταν το συνδέεις και κατεβάσεις την κουρτίνα δεν σου λέει οτι μόνο φορτίζει;Εκεί αν θυμάμαι καλά πατας και επιλέγεις κατι απο τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Εχμ...

Που βρίσκω άλλα boot animations και πως το κάνω;

 

Μπορείς να ψάξεις και στο google έχει και πολλές εφαρμογές για να κατεβάσεις. Εν συντομία, ότι κατεβάσεις θα πρέπει να είναι zip. το ονομάζεις bootanimation.zip και το περνας με root explorer στο /data/cust/media αντικαθιστώντας το παλιό με τις ίδιες άδειες (rw-r-r). Εκεί έχει επίσης ένα φάκελο που λέει audio. Δοκίμασε να διαγράψεις τα αρχεία που έχει μέσα, μήπως φύγει με τη μία χωρίς να αλλάζεις boot animation..

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλά ειλικρινά δεν θυμάμαι πως το έκανα..... Δεν είμαι και εγώ σίγουρος.... Αλλά για να το λες μάλλον εσύ είναι σίγουρο ότι δεν γίνεται....

 

Αυτό που μου άρεσε στην 2.3 ήταν η εμφάνιση τα μεγάλα γράμματα στις ειδοποιήσεις αλλά και τα χρωματιστά εικονίδια στις ρυθμίσεις.... Από την άλλη όμως υστερουσε σε κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών facebook και άλλων εφαρμογών chat. Ειδικά για τα γράμματα θέλω να σε ρωτήσω αν έχεις υπόψιν σου να μπορούν να μεγαλώσουν ειδικά στην κουρτίνα... Στις ειδοποιήσεις.... Ίσως με εγκαταστάση xposed η κάτι άλλο κάποιο θέμα ίσως? Κάποια ιδέα πάνω σε αυτό?

 

Κάποια ιδέα κανείς παιδιά? Έχω ρώτησει 4 φορές και δεν έχω λάβει κάποια απάντηση..... Έστω και αρνητική.... Εκπέμπω SOS πριν αλλάξω το κινητό γιατί έχω πρόβλημα με τα μικρά γράμματα.... Αν δεν μπορέσω να το κάνω μάλλον πάω για άλλο καθώς τα μικρά γράμματα με δυσκολευουν παρα πολύ στην καθημερινότητα μου....

Link to comment
Share on other sites

Oταν το συνδέεις και κατεβάσεις την κουρτίνα δεν σου λέει οτι μόνο φορτίζει;Εκεί αν θυμάμαι καλά πατας και επιλέγεις κατι απο τα υπόλοιπα.

To ξερω αυτο, αλλα δεν κανει τιποτα,μονο φορτιζει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια ιδέα κανείς παιδιά? Έχω ρώτησει 4 φορές και δεν έχω λάβει κάποια απάντηση..... Έστω και αρνητική.... Εκπέμπω SOS πριν αλλάξω το κινητό γιατί έχω πρόβλημα με τα μικρά γράμματα.... Αν δεν μπορέσω να το κάνω μάλλον πάω για άλλο καθώς τα μικρά γράμματα με δυσκολευουν παρα πολύ στην καθημερινότητα μου....

 

ρυθμισεις -> προβολη -> μεγεθος γραμματοσειρας

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ιδέα κανείς παιδιά? Έχω ρώτησει 4 φορές και δεν έχω λάβει κάποια απάντηση..... Έστω και αρνητική.... Εκπέμπω SOS πριν αλλάξω το κινητό γιατί έχω πρόβλημα με τα μικρά γράμματα.... Αν δεν μπορέσω να το κάνω μάλλον πάω για άλλο καθώς τα μικρά γράμματα με δυσκολευουν παρα πολύ στην καθημερινότητα μου....

Για να μην σου απαντά κανείς, μάλλον δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ψάξεις και στο google έχει και πολλές εφαρμογές για να κατεβάσεις. Εν συντομία, ότι κατεβάσεις θα πρέπει να είναι zip. το ονομάζεις bootanimation.zip και το περνας με root explorer στο /data/cust/media αντικαθιστώντας το παλιό με τις ίδιες άδειες (rw-r-r). Εκεί έχει επίσης ένα φάκελο που λέει audio. Δοκίμασε να διαγράψεις τα αρχεία που έχει μέσα, μήπως φύγει με τη μία χωρίς να αλλάζεις boot animation..

Τελικά βρήκα τον ήχο boot animation στο system, media, audio το έσβησα και ησύχασα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Μπορείς να μου πεις απο ποιό κατάστημα το πήρες και εάν το S/N στο κουτί είναι το ίδιο με αυτό στο τηλέφωνο

γιατί σε κάποια παιδιά ήταν διαφορετικό;

 

Και σε μένα το s/n του κουτιού είναι διαφορετικό από το αυτό που υπάρχει στο "Σχετικά με το τηλέφωνο". Αγορασμένο από to2c.

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό ρε παίδες;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε από πριν η lockscreen αλλά τώρα με τα αγγλικά την έχω ερωτεύτει:love::love:

Δεν ξέρω τι θα κάνω αμά χρειαστεί κάποια στιγμή να αλλάξω κινητό.. πρέπει να βρούμε ένα τρόπο να μπαίνει παντου:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για τα serial numbers, δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να αγχώνεστε.

Ρίξτε και μια ματιά σε παρόμοια θέματα άλλων. [1] [2].

 

Κάνα καλό widget καιρού;;;

 

Είσαι σε λάθος μέρος. Ψάξε εδώ.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

HiSuite έχει το λάπτοπ, επανεκκίνηση έκανες, άλλη θήρα usb?

Στο 4pda βλέπω ότι δέν θα είναι η αυριανή αναβάθμιση το 5.0

 

Φίλε μου είναι σίγουρο αυτό?? Για να δούμε αύριο..

Link to comment
Share on other sites

Εχω το L12 αλλα εμενα δεν εχει κανεναν ηχο οταν ανοιγει το κινητο. Τι κουλο ειναι αυτο τωρα?

 

@attalos76 πηγαινε στις ρυθμισεις -> σχετικα με το τηλεφωνο -> κατασταση. Προς το τελος θα λεει σειριακος αριθμος.

 

Εγω το εχω παρει απο To2c. Το s/n ειναι ιδιο στο κουτι και στο αυτοκολλητο που ειχε στην πλατη του κινητου αλλα μεσα στις ρυθμισεις εχει αλλο s/n. Ποιος ξερει τι απατεωνιες κανουν οι κινεζοι...

 

τελικα εχεις δικιο αλλα γραφει απο εξω και αλλα μεσα η συσκευη εχει διαφορετικο s/n.μηπως ξερεις να μου πεις γιατι με καθε επανεκιννηση δεν βλεπει τηn sd και θελει φορματ....χανω καθε φορα τα παντα εφαρμογες και φωτο .ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχεις δικιο αλλα γραφει απο εξω και αλλα μεσα η συσκευη εχει διαφορετικο s/n.μηπως ξερεις να μου πεις γιατι με καθε επανεκιννηση δεν βλεπει τηn sd και θελει φορματ....χανω καθε φορα τα παντα εφαρμογες και φωτο .ευχαριστω

 

Φιλε μου οι καρτες sd ειναι πονεμενη ιστορια για μενα.

 

Πριν απο το honor 6 ειχα ενα alcatel ot 6010d στο οποιο ειχα βαλει μια 16αρα micro sd καινουρια. Μετα απο καιρο που αρχισαν διαφορα προβληματα ,υπηρχε κ το προβλημα του οτι στα καλα καθουμενα μου εβγαζε ειδοποιηση οτι αφαιρεθηκε η καρτα μνημης. Δωστου επανεκκινηση το κινητο , επανερχοταν και την διαβαζε. Μετα απο καποιες μερες παλι τα ιδια. Την ειχα κανει και format αλλα το προβλημα παρεμενε. Μερα παρα μερα σχεδον ειχα αυτο το θεμα με αποκορυφωμα το τελευταιο διαστημα πριν το παρατησω το κινητο να ηθελε καμια 3,4 επανεκκινησεις για να ερθει στα ισα του.

 

Μετα απο πολυ υπομονη , πριν κανα μηνα περιπου αγορασα το honor 6. Μαζι αγορασα και μια micro sd 64 gb απο ελληνικο eshop. Επωνυμη , class 10 , ακριβη ( 50 € ) , με την ελπιδα να μην εχω παρομοια προβληματα. Βγηκε απο το κουτι της και μπηκε κατευθειαν στο honor. Περασα και καποια multimedia αρχεια απο το προηγουμενο και ολα καλα. Αμ πως! Λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο! Τριτη μερα λειτουργιας , ειδοποιηση οτι αφαιρεθηκε η καρτα sd και οτι πρεπει να κανω επανεκκινηση για να καταχωρηθει η εσωτερικη μνημη ως προεπιλεγμενος χωρος αποθηκευσης. Με τον καιρο διαπιστωσα οτι τουλαχιστον στο honor δεν χρειαζεται να κανω επανεκκινηση το κινητο. Ανα τρεις μερες χονδρικα μου το κανει αυτο. Και μολις δω την ειδοποιηση απλα το αφηνω κ μετα απο λιγα δευτερολεπτα λεει "προετοιμασια καρτας μνημης , ελεγχος για σφαλματα" και επανερχεται στα ισα του.

 

Μακαρι να'ξερα να σε βοηθησω. Οσο ειχα το alcatel στις αρχες που το εκανε αυτο ειχα φαει ολο το ιντερνετ να βρω λυση. Δεν καταφερα τιποτα. Ωσπου κουραστηκα να ψαχνω και το αφησα οπως ηταν να κανει τα δικα του.

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Εχω το L12 αλλα εμενα δεν εχει κανεναν ηχο οταν ανοιγει το κινητο. Τι κουλο ειναι αυτο τωρα?

 

@attalos76 πηγαινε στις ρυθμισεις -> σχετικα με το τηλεφωνο -> κατασταση. Προς το τελος θα λεει σειριακος αριθμος.

 

Εγω το εχω παρει απο To2c. Το s/n ειναι ιδιο στο κουτι και στο αυτοκολλητο που ειχε στην πλατη του κινητου αλλα μεσα στις ρυθμισεις εχει αλλο s/n. Ποιος ξερει τι απατεωνιες κανουν οι κινεζοι...

 

Και το δικο μου δεν εχει ηχο οταν ανοιγει, αλλά προσωπικα δε μ ενοχλει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...