Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω και λιγες ωρες και εγω μελος της παρεας σας με ενα h60-l02! εφαγα 3μιση ωρες περιπου να το στησω αλλα ολα ετοιμα,πεταξα ΟΛΑ τα κινεζικα με freeze,εβαλα τις εφαρμογες μου ολα καλα.

 

το μονο που με στεναχωρησε ειναι οτι δεν δουλευει το xposed,αλλα οκ θα ζησω,μονο για το greenify το ηθελα που ετσι και αλλιως η βασικη του λειτουργια(auto hibernation) δουλευει,και οτι δεν υπαρχει(ή δεν το βρηκα) double tap 2 wake.

 

ενα μεγαλο ευχαριστω για τους οδηγους στο πρωτο ποστ, μπραβο παιδια για την δουλεια!

 

ps.εμεινα στην β310 που διαβαζα οτι ειναι η πιο σταθερη και θα αλλαξω μονο σε λολιποπ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το app center ειναι κολλημένο σε αυτό το σημείο και δεν κάνει τίποτα.

Ξέρετε πως ξεκολλαει;

 

[ATTACH]58654[/ATTACH]

Εδώ κανείς;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω πως τη δουλειά του greenify την κάνει και η default εφαρμογή διαχείρισης της συσκευής.Κάνω λάθος;Επίσης είναι πιθανό να δούμε double tap 2 wake στο μέλλον;
Link to comment
Share on other sites

μια απλη ερωτηση μονο γιατι με την αναζητηση δεν εβγαλα ακρη,μπορω να χρησιμοποιησω συγχρονως και 2 σιμ και καρτα micro sd? ειχα την εντυπωση οτι μπορουσα μονο 2 καρτες σιμ ή 1 καρτα σιμ και μια καρτα μνημης αλλα τωρα βλεπω 3 υποδοχες και εχω μπερδευτει
Link to comment
Share on other sites

Kάτι θα πρέπει να καταναλώνει και στην αναμονή πχ σύνδεση με κυψελες κινητης.Δοκίμασε και σε λειτουργεία πτήσης,λογικά θα καταναλώσει ακόμα λιγότερο.Ή και τελείως κλειστό,το ξυπνητήρι δουλευει και με κλειστό κινητό(τουλάχιστον σε P7) .

 

 

 

Εξαρτάται.Για παράδειγμα στο δικό μου, το βράδυ με όλα κλειστά Εκτός από το Bluetooth, σε 2g και οι δύο κάρτες, το ποσοστό πέφτει περίπου 1% κάθε 2 ώρες.

Αν το έχεις σε 3g θα καταναλώνει περισσότερο, ειδικά αν είσαι σε περιοχή με κακό σήμα.

Επίσης έχω παρατηρήσει και κάτι ακόμη. Οπότε φορτιζω το κινητό στο 100% και το αφήσω ανοιχτό το βράδυ ,η πτώση είναι ακόμη μικρότερη, της τάξης του 1% ανά 3ωρο με 4ωρο. Καταλήγω στο ότι όσο πιο κοντά στο 100% τόσο πιο αργά αποφορτίζεται και αντίθετα όσο πιο κοντά στο 0% τόσο πιο γρήγορα.

 

Πληροφοριακά το έχω στο αυτόματο και στην περιοχή μου έχω πολύ καλό σήμα 3G.

Επειδή αναφέρθηκες σε ποσοστό να πω πως η πτώση έγινε απο το 44% στο 38%

Ίσως αν ήταν στο 100% η πτώση να ήταν μικρότερη.

Link to comment
Share on other sites

μια απλη ερωτηση μονο γιατι με την αναζητηση δεν εβγαλα ακρη,μπορω να χρησιμοποιησω συγχρονως και 2 σιμ και καρτα micro sd? ειχα την εντυπωση οτι μπορουσα μονο 2 καρτες σιμ ή 1 καρτα σιμ και μια καρτα μνημης αλλα τωρα βλεπω 3 υποδοχες και εχω μπερδευτει

το honor 6+ ειναι με μια καρτα και microsd ή δυο καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες. Μου ηρθε το tempered glass και λεω να το περασω αλλα σκεφτομαι μηπως βγαινει λογω της θηκης σιλικονης. Θα ενοχλει λετε;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά το έχω στο αυτόματο και στην περιοχή μου έχω πολύ καλό σήμα 3G.

Επειδή αναφέρθηκες σε ποσοστό να πω πως η πτώση έγινε απο το 44% στο 38%

Ίσως αν ήταν στο 100% η πτώση να ήταν μικρότερη.

 

Η πτώση από 44% σε 38% σε πόσες ώρες έγινε;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το app center ειναι κολλημένο σε αυτό το σημείο και δεν κάνει τίποτα.

Ξέρετε πως ξεκολλαει;

 

[ATTACH]58654[/ATTACH]

 

Με περιστροφή της οθόνης ξεκόλλησε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να δοκιμάσω την συμπεριφορά της μπαταρίας χωρίς χρήση.

Συνήθως την νύχτα απενεργοποιω την συσκευή και την έχω στον φορτιστή.

Σήμερα την άφησα για ένα οκτάωρο ανοικτη με κλειστά όμως wifi , Bluetooth κτλ και το πρωι είδα πως η μπαταρία είχε μειωθεί κατά 6%.

Είναι φυσιολογική αυτή η πτώση η να ρωτήσω καλύτερα θεωρείται μικρό η μεγάλο το ποσοστό πτώσης.

 

Εμένα μόνο με το wifi ανοιχτό και 2g πεφτει 1-2% όλο το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Με περιστροφή της οθόνης ξεκόλλησε σε μένα.

Ευχαριστω πολυ φιλε, δουλεψε! :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Περίπου οκτώ ωρες

 

Μέσα σε φυσιολογικά όρια είναι. Αν θέλεις απόψε δοκίμασε το εξής......

Από την διαχείρηση εφαρμογών,κάνε αναγκαστική διακοπή σε ότι μπορεί να καταναλώνει ενέργεια.Άλλαξε σε 2g την sim.

Φόρτισέ το στο 100%( κλειστό το κινητό) και μετά ενεργοποίησέ το και αφησέ το.Να δούμε αύριο το αποτέλεσμα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες. Μου ηρθε το tempered glass και λεω να το περασω αλλα σκεφτομαι μηπως βγαινει λογω της θηκης σιλικονης. Θα ενοχλει λετε;

 

 

 

Σε μένα "φούσκωνε" το μπροστά tempered glass στις γωνιες λόγω της θήκης σιλικόνης και το πίσω στα πλαϊνά λόγω της nillkin frosted case.Τώρα του χω μπρος πίσω tempered glass nillkin και χωρίς θήκες (γυμνό) και ησύχασα.:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μπροστά με θήκη τής nillkin την frosted και δεν φουσκώνει τίποτα. Καλύτερα βάλε το tempered glass και άφησε το να κολλήσει καλά μία μέρα με δύο και μετά βάλε ότι θήκη θέλεις.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Με mhl έχει συνδέσει κάνεις το κινητό με τηλεόραση?
Link to comment
Share on other sites

Με mhl έχει συνδέσει κάνεις το κινητό με τηλεόραση?

 

Ναι. Δουλεύει. Έχει αναφερθεί και εδώ.

Εμένα μου δουλεύει με αυτό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δουλεύει. Έχει αναφερθεί και εδώ.

Εμένα μου δουλεύει με αυτό.

Έχεις βάλει τροφοδοσία στον ανταπτορα? Γιατί εμένα δεν παίζει... υποψιάζομαι ότι έχει θέμα ο ανταπτορας μου

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει τροφοδοσία στον ανταπτορα? Γιατί εμένα δεν παίζει... υποψιάζομαι ότι έχει θέμα ο ανταπτορας μου

 

Ναι θέλει τροφοδοσία. Από θύρα USB έδωσα και δούλεψε. Δεν δοκίμασα τον φορτιστή, αλλά θεωρητικά είναι ΟΚ και με εκείνον.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως κανω downgrade απο emui 3.0 σε 2.3?

Συγκεκριμενα απο απο b313 σε b117?μεσω Local update δεν γινεται τπτ,ολο πεταει install failed.Δοκιμασα να flasharo την recovery του b117 και παλι τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως κανω downgrade απο emui 3.0 σε 2.3?

Συγκεκριμενα απο απο b313 σε b117?μεσω Local update δεν γινεται τπτ,ολο πεταει install failed.Δοκιμασα να flasharo την recovery του b117 και παλι τπτ.

αν είναι όπως στο honor 3c μου πρέπει να βρεις ένα μικρό αρχειακι από το σάιτ της Huawei που κάνει την "γέφυρα" και επιτρέπει να πας πίσω.πάλι με τοπική το κάνεις εγκατάσταση πρώτα αυτό και μετά το μεγάλο αρχείο της ρομ που θες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Επειδη με ψηνει να το αγορασω αμεσα,gorilla glass εχει?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...