Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν εχεις βρει καποια αλλη λυση κανε μια τελευταια προσπαθεια με τον φορτιστη συνδεδεμενο.

 

Βρήκα και αυτή τη σελίδα με όλα τα δυνατά πράγματα που μπορείς να κάνεις για να εκκινήσεις το κινητό: http://www.phonetipsandtricks.com/tips/huawei-honor-6/hard-reset-factory-reset-101/

 

Αυτό που κατάφερα τώρα είναι, αντί για την απόλυτη μη-ανταπόκριση, να έχω το λεντάκι να αναβοσβήνει αργά με κόκκινο χρώμα. Δεν φαίνεται να κάνει κάτι όταν το βάζω στον φορτιστή, ούτε όταν το συνδέω στο πισί. Απλά το έχω και το βλέπω... Θα δοκιμάσω μήπως σβήσει από μπαταρία σε καναδυό μέρες και αν και μετά δεν κάνει τίποτα, θα το στείλω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη με καιει το θεμα ξερει κανενας κατι???

βαζω στο play το account μου αλλα δεν μου τις κατεβαζει

Ούτε πρόκειται γιατί λύπει η εφαρμογή που κάνει sync τις επαφές, μία λύση είναι να την κάνεις manually εγκατάσταση μέσω apk, αμφιβάλω άμα θα δουλέψει, η άλλη λύση είναι root και φλασάρισμα τις gapps λογικά αυτό θα δουλέψει.

 

Νομίζω επιτρέπονται μόνο Αγγλικά και Ελληνικά στο φόρουμ όλα τα άλλα απαγορεύονται,συμπεριλαμβανομένων των Κινέζικων:ninja:

 

Πέρα από την πλάκα δεν έχω ασχοληθεί οπότε για να το λες κάτι παραπάνω θα ξέρεις..

 

Παλία ήμουνα encoder, πάνε χρόνια βέβαια :p

 

Βρήκα και αυτή τη σελίδα με όλα τα δυνατά πράγματα που μπορείς να κάνεις για να εκκινήσεις το κινητό: http://www.phonetipsandtricks.com/tips/huawei-honor-6/hard-reset-factory-reset-101/

 

Αυτό που κατάφερα τώρα είναι, αντί για την απόλυτη μη-ανταπόκριση, να έχω το λεντάκι να αναβοσβήνει αργά με κόκκινο χρώμα. Δεν φαίνεται να κάνει κάτι όταν το βάζω στον φορτιστή, ούτε όταν το συνδέω στο πισί. Απλά το έχω και το βλέπω... Θα δοκιμάσω μήπως σβήσει από μπαταρία σε καναδυό μέρες και αν και μετά δεν κάνει τίποτα, θα το στείλω πίσω.

 

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι για να σε βοηθήσω. :cry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ούτε πρόκειται γιατί λύπει η εφαρμογή που κάνει sync τις επαφές, μία λύση είναι να την κάνεις manually εγκατάσταση μέσω apk, αμφιβάλω άμα θα δουλέψει, η άλλη λύση είναι root και φλασάρισμα τις gapps λογικά αυτό θα δουλέψει.

Ενα αλλο honor6 που εχει φιλος και το αγορασε τον 8/2014 παροτι το εχει αναβαθμισει σε b313 δου λευουν κανονικα οι επαφες του....αυτο πως γινεται??? ειναι περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

Είχα τους ίδιους ενδοιασμούς με εσένα.. Αλλά τελικά έχω παίξει GTA:SA,The Room(1,2),Asphalt,Leo's Fortune,Limbo,Real Racing 3,Angry Birds GO ολα στα υψηλότερα δυνατά γραφικά χωρίς κανένα πρόβλημα...

TIP: Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να συνδέω PS3 Controller στο κινητάκι και να παίζω GTA στην τηλεόραση μετά από μια κουραστική ημέρα....

 

Από το G2 εγώ δεν το θεωρώ αναβάθμιση όπως είπε και ο Romanos.. Επίσης έχω λειτουργήσει και τα δύο χρώματα και πιστεύω οτί το μαύρο είναι πιο ωραίο αλλά αυτό είναι υποκειμενικό...

 

@aplostra Επειδή είμαι πολύ περίεργος μπορείς να μου πεις που και πως το έκανες το κινητό να κολλήσει ή να πάει αργά? Γιατί με πάνω από 130 εφαρμογές installed δεν εχω παρατηρήσει το παραμικρό...

 

ενδεικτικά world of tanks 15 fps

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο honor6 που εχει φιλος και το αγορασε τον 8/2014 παροτι το εχει αναβαθμισει σε b313 δου λευουν κανονικα οι επαφες του....αυτο πως γινεται??? ειναι περιεργο...

 

Θα ακολούθησε τον οδηγό τηε πρώτης σελίδας ο οποίος πλέον δεν δουλεύει.

 

Κατεβάζετε πλέον αυτά τα αρχεία. Ο λόγος είναι ότι δεν εμφανίζονται πλέον στο App Store της Huawei που είναι περασμένο στις συσκευές μας, ενώ άμα το επισκεφτείς από browser εμφανίζονται κανονικα.

 

Οδηγίες

Κατεβάζετε τα Apk, και τα περνάτε όπως θα εγκαθαστούσατε οποιοδήποτε άλλο apk.

 

 

Συγχρονισμός επαφών

http://122.11.38.214/dl/appdl/application/apk/71/7119fb9d13a6414483180f417e7b9cd8/com.google.android.syncadapters.contacts.1305201513.apk

 

Συγχρονισμός Ημερολογίου

http://122.11.38.214/dl/appdl/application/apk/6d/6dd704087ebe4728864c94c106ad6328/com.google.android.syncadapters.calendar.1305201513.apk

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω το widget καιρού με ρολόι του honor στον nova και μου το βγάζει συνέχεια διπλό

Γίνεται κάτι με αυτό.

Δοκίμασα και με τον tsf με το ίδιο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια.. Ειμαι καινουργιος στην παρεα, μολις προχτες παρελαβα το κινητο, κ εχω ενα θεμα με την εσωτερικη μνημη. Το κινητο ειναι το L12 με τα 32gb, οταν μπαινω στις ρυθμισεις να δω ποσο διαθεσιμη μνημη εχει το κινητο μ δειχνει περιπου 2,0gb διαθεσιμο κ οτι συνολο εχω 3,86gb????!! ξερει κανεις τι γινεται..;; Edited by nik_fak
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια.. Ειμαι καινουργιος στην παρεα, μολις προχτες παρελαβα το κινητο, κ εχω ενα θεμα με την εσωτερικη μνημη. Το κινητο ειναι το L12 με τα 32gb, οταν μπαινω στις ρυθμισεις να δω ποσο διαθεσιμη μνημη εχει το κινητο μ δειχνει περιπου 2,0gb διαθεσιμο κ οτι συνολο εχω 3,86gb????!! ξερει κανεις τι γινεται..;;

 

Ξαναπέρασε την ROM, σου έχουν βάλει λάθος ROM.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε την ROM, σου έχουν βάλει λάθος ROM.

 

Υπαρχει περιπτωση με το update σε EMUI 3.0 να αλλαξει κατι ή δε εχει σχεση? (δεν το πολυ εχω το θε μα για αυτο..:D)

Απο οτι βλεπω στην εκδοση υλικου λεει στο τελος Η60L02 οποτε λογικα εκει ειναι το λαθος?

Edited by nik_fak
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Μέσω updater μου δίνει update από dev 5.4.1 σε 5.4.16. ξέρουμε update log?

 

Google Translate:

 

[Features]

Added contacts list Birthday housekeeper settings can be a timely reminder of the former friends birthday

New settings - Application Management - the default application settings, increase the default browser settings

Double-click to enter the new SMS text when in full-screen mode, select the text easy to operate

Optimized weather warning only the city and the current position of the Permanent bad weather warning

Optimize system power

 

[system]

New ROM upgrade package, cancel the preset Sina Weibo, to save you more space (6 peculiar glory)

New ROM upgrade package, cancel the preset Sina Weibo, high moral navigation, to save you more space (Glory 6Plus endemic)

Optimize system power

Repair phone into dual interface card into the dial, dial position asymmetric key icon

 

[setup]

New settings - Application Management - the default application settings, increase the default browser settings

Repair settings - application management, set "fast map browsing" is the default library program, quit and then into the viewing gallery becomes the default program UC Browser (Glory 6 unique)

 

[Desktop]

After the repair uninstall applications market to download applications, add the folder icon to the desktop can still see the uninstall application

 

[Locker]

Unlock screen when slide open repair part, with the other hand and hold the slide open part, hands after release, jammed the lock screen

 

[Camera]

Optimized front camera focusing speed (Glory 6Plus endemic)

Optimizer AF response speed (Glory 6Plus endemic)

 

[status Bar]

New settings - Intelligent Assistant - Notification bar and status bar - the drop-down notification bar rules, select the "left open the drop-down notice, the right to open the drop-down switch"

 

[Contact]

Added contacts list Birthday housekeeper settings can be a timely reminder of the former friends birthday

 

[Weather Clock]

Optimized weather warning only the city and the current position of the Permanent bad weather warning

 

[information]

Double-click to enter the new SMS text when in full-screen mode, select the text easy to operate

 

[Call]

When the repair set the default storage for internal storage, automatic open call recording, call after call to unplug error SD card

 

[Video]

The phone repair part ape audio file with a cover of automatic identification has become a video file

 

Huawei [Mall]

Optimization Huawei Mall Home sliding Caton

Huawei repair shop first opened, balloon font larger

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το gesture (Swype down ) που βγάζει την μπάρα αναζήτησης ( εφαρμογών μηνυμάτων επαφών) μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε και με άλλον launcher η δουλεύει μόνο με τον ενσωματωμένο launcher;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε 5.4.1 και δεν μου βγαζει να κανω αναβαθμηση σε 5.4.16 ουτε με το κιν ουτε με το HISUITE γιατι?

Την δοκιμασε καποιος 5.4.16?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και καλημέρα σας

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα είδα τό λινκ με τη μπαταρία είναι σίγουρα αυθεντική? Δεν είδα να γράφει Huawei πάνω ενώ σε αυτή που είναι μέσα στο τηλ γράφει και δεύτερον δεν έχει σχόλια και έχει καί ανεβασμένη τιμή βλέπω και με 15-20€

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Τι γίνεται βρε παιδιά με τα κινέζικα κινητά;Αγόρασα το honor 6 με τις 2 κάρτες και 32gb rom,αλλά πρώτον μου λέει 3,5gb περίπου συνολικό και δεύτερον τα έχει όλα στα κινέζικα ακόμη και όταν επιλέγω Ελληνικά.Διάβασα σε προηγούμενο post ότι για την rom θα πρέπει να μπω στην σελίδα της emui και να κατεβάσω ένα αρχείο,αλλά ποιό ακριβώς;Με τα κινέζικα γίνεται τίποτα ή θα πρέπει να μάθω και αυτήν την γλώσσα;;;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλέ. Είμαι βέβαια σε δίλημμα η μιά ακριβή η άλλη φτηνή αν και έχει λίγες καλές κριτικές
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Τι γίνεται βρε παιδιά με τα κινέζικα κινητά;Αγόρασα το honor 6 με τις 2 κάρτες και 32gb rom,αλλά πρώτον μου λέει 3,5gb περίπου συνολικό και δεύτερον τα έχει όλα στα κινέζικα ακόμη και όταν επιλέγω Ελληνικά.Διάβασα σε προηγούμενο post ότι για την rom θα πρέπει να μπω στην σελίδα της emui και να κατεβάσω ένα αρχείο,αλλά ποιό ακριβώς;Με τα κινέζικα γίνεται τίποτα ή θα πρέπει να μάθω και αυτήν την γλώσσα;;;

 

Κ εγω το ιδιο προβλημα ειχα γτ μ ειχαν περασσει λαθος ρομ.. Στο πρωτο ποστ εχουν βαλει τα παιδια τις ρομ, αλλιως emui κ google translate.. Eγω εκανα οτι εχουν βαλει τα παιδια στην πρωτη σελιδα κ δουλεψε..

Link to comment
Share on other sites

Απλά το λινκ της πρώτης σελίδας εμφανίζει αναβάθμιση για h60 l02 και το δικό μου είναι h60 l12 και λέω μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...