Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, εχει παρατηρησει κανενας οταν μιλατε στο τηλεφωνο ο συνομιλητης να ακουει την φωνη του? Νομιζα οτι δεν ειχα κοψει καλα την πρωτη σιμ αλλα απο οτι φαινεται το κανει ειτε με παιρνουν στην πρωτη ειτε στην δευτερη..

Επισης συμβαινει ειτε εγω παιρνω τηλ ειτε οταν με καλουν..

Αυτό το έχω και εγώ στην ανοιχτή ακρόαση όμως.

Συνέχεια μου παραπονιούνται ότι ακούν την φωνή τους και μπερδεύονται.

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος διόρθωσης αλλά γενικά κάνει δύσκολη την ομιλία σε ανοιχτή ακρόαση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ετυχε να χρησιμοποιησω ανοιχτη στο συγκεκριμενο, αλλα στην κανονικη ομιλια μ παραπονιουνται οτι ακουνε τον εαυτο τους πραγμα που κανει την συνομιλια δυσκολη.. Αν γνωριζει κανεις λυση ας βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση παιδια εχω την β307 με emui3 μπορω να γυρισω στν stock που ειχε emui 2.3?

αν ναι ....πως?

με τις οδηγιες της πρωτης σελιδας?

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω μια ερωτηση, εχει δοκιμασει κανείς το 4g,λειτουργει στην Ελλαδα ;παιζει ρολο το μοντελο και αν είναι root ;

Το ροοτ δεν παίζει ρόλο. Λειτουργεί μια χαρα το 4g. Νομίζω πρέπει να επιλέξεις το σωστό μοντέλο για Ελλάδα

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορώ να κάνω το dοsms να εκκινεί από προεπιλογή αντι των μηνυμάτων?

Αν ναι πώς?

Ευχαριστώ

 

Πρώτη σελίδα......επιλογή launcher και άλλων προεπιλεγμενων εφαρμογών

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εχω το κινητο μια εβδομαδα και μπορω να πω οτι μου αρεσει παρα πολυ..dual sim αψογη λειτουργια,γρηγορο, ομορφο και πολυ καλη αυτονομια..το αγορασα απο vickmall και σε λιγοτερες σε 10 ημερες το ειχα.μια ερωτηση προς τους κατοχους:μου εχει βγει αναβαθμιση(emui) αν την κανω θα χασω το playstore,θα αντιμετωπισω μηπως κανενα προβλημα?ευχαριστω.

 

 

p.s οσοι ψαχνετε dual sim μην το σκεφτεστε..δεν υπαρχει..

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη σελίδα......επιλογή launcher και άλλων προεπιλεγμενων εφαρμογών

 

έκανα ότι λέει αλλά ειδικά το dosms δεν υπάρχει σαν επιλογή...

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως

Link to comment
Share on other sites

έκανα ότι λέει αλλά ειδικά το dosms δεν υπάρχει σαν επιλογή...

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως

 

Δυστυχώς με SMS εφαρμογές από ότι κατάλαβα και γω δεν παίζει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πέρασα το καινούργιο MUI 3.0 απο ΜUI 2.3 που είχα.

Δεν λέω πολύ καλύτερο απο το προηγούμενο αλλα ουσιαστικά αντί να το αναβαθμίσει το προηγούμενο έσβυσε πολλές επιλογές χρήσιμες που είχε και δεν ξέρω αν γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να προσθέσω την επιλογή της κορνίζας στα effects όταν έβγαζες φωτογραφία. Ήταν πολύ όμορφες και χωρίς πρόσθετα προγράμματα έκανες ενα όμορφο εφεδάκι στις φωτογραφίες και τις έκανες upload κατευθείαν στην σελίδα μου του fb. Κανένας που να γνωρίζει αυτό το πρόσθετο αν μπορώ να το έχω ή κάτι αντίστιχο για αυτή τη δουλειά ;;;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω τα εφέ που έχει δεν σου κάνουν θέλεις frames?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

παντως εμενα καθε λιγο και λιγακι χανει την προεπιλογη του go sms ως default εφαρμογη των μηνυματων και χρειαζεται συνεχως αλλαγη. βεβαια ειμαι ακομα σε emui 2.3. ισως να διορθωνεται με την 3.0

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την 3.0 και δεν μπορω να τη βαλω default καν... Κατα τα αλλα επειδη μολις πηρα τη συσκευη ειμαι ενθουσιασμενος...

Δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα... Πχ τα κινεζικα φυγαν απο παντου μονα τους μετα τα update και τον ορισμο location... Μονο τα contacts του gmail εβαλα οπως λεει στην 1η σελιδα σαν app...

Link to comment
Share on other sites

Ένα πόλυ όμορφο θέμα σε μαύρο/κόκκινο.Σε 1080 ανάλυση λειτουργεί καλύτερα.

 

https://www.dropbox.com/s/ns7bdzfmr3xlokx/NeoRedBlack%20vSpecial.hwt?dl=0

 

Υ.Γ. Αν πατήσετε download και σας ζητήσει εγγραφή,ξαναδοκιμάστε και θα το κατεβάσει το αρχείο κανονικά.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

και το θέμα από εδώ έχει πολύ ωραίο iconpack.

[ATTACH]61410[/ATTACH]

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

παιδια εχετε θεμα με την καμερα,μου τα βγαζει καπως θολα αλλα μπορει να φταει και το οτι ειχα το iso στο 1600

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις? :P

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνολικά 6 μήνες περίπου από τους 9 μήνες που θεωρητικά έχω το τηλέφωνο, μου ήρθε από το Minideal ένα άλλο Honor 6, κατά 90% καινούργιο όπως μου είπαν οι απίθανοι τύποι της Minideal...το τηλέφωνο όντως είναι σε εξαιρετική κατάσταση, και το πιο σημαντικό η μπαταρία κρατάει όπως θα έπρεπε...το σοβαρό μου πρόβλημα με το δικό μου ήταν η πτώση της μπαταρίας, σε σημείο που να πηγαίνει απο το 100% στο 10% σε λιγότερο απο 24 ώρες, χωρίς χρήση ουσιαστικά....

Χρειάστηκε για να πάρω άλλο τηλέφωνο, έστω και μεταχειρισμένο, 2 αποστολές στην Κίνα, συνεχής πίεση στους πωλητές, 4 εμαιλ στην μητρική εταιρία Huawei (αν και δεν έπαιξε μάλλον και τόσο ρόλο - μου απάντησαν σε μια μέρα λέγοντας ότι θα έπρεπε να αγόραζα από τα δικά τους eshops - ότι νάναι!!!!) και γενικά πολύ γκρίνια στο Minideal....το οποίο έχει απαράδεκτο aftersales τμήμα....μακρυά!!!!

Πρέπει να κατέχω τον τίτλο του πιο άτυχου χρήστη Honor 6, μιας και περισσότερο καιρό διάβαζα το φόρουμ, παρά "έπαιζα" με αυτή την τηλεφωνάρα...ελπίζω τώρα που μου έστειλαν άλλο, να μην υπάρχει άλλο θέμα - ήδη η μπαταρία σε αυτό είναι στο 10% μετά από 2 μέρες και 9 ώρες....

Θα τα λέμε συχνότερα πλέον!!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνολικά 6 μήνες περίπου από τους 9 μήνες που θεωρητικά έχω το τηλέφωνο, μου ήρθε από το Minideal ένα άλλο Honor 6, κατά 90% καινούργιο όπως μου είπαν οι απίθανοι τύποι της Minideal...το τηλέφωνο όντως είναι σε εξαιρετική κατάσταση, και το πιο σημαντικό η μπαταρία κρατάει όπως θα έπρεπε...το σοβαρό μου πρόβλημα με το δικό μου ήταν η πτώση της μπαταρίας, σε σημείο που να πηγαίνει απο το 100% στο 10% σε λιγότερο απο 24 ώρες, χωρίς χρήση ουσιαστικά....

Χρειάστηκε για να πάρω άλλο τηλέφωνο, έστω και μεταχειρισμένο, 2 αποστολές στην Κίνα, συνεχής πίεση στους πωλητές, 4 εμαιλ στην μητρική εταιρία Huawei (αν και δεν έπαιξε μάλλον και τόσο ρόλο - μου απάντησαν σε μια μέρα λέγοντας ότι θα έπρεπε να αγόραζα από τα δικά τους eshops - ότι νάναι!!!!) και γενικά πολύ γκρίνια στο Minideal....το οποίο έχει απαράδεκτο aftersales τμήμα....μακρυά!!!!

Πρέπει να κατέχω τον τίτλο του πιο άτυχου χρήστη Honor 6, μιας και περισσότερο καιρό διάβαζα το φόρουμ, παρά "έπαιζα" με αυτή την τηλεφωνάρα...ελπίζω τώρα που μου έστειλαν άλλο, να μην υπάρχει άλλο θέμα - ήδη η μπαταρία σε αυτό είναι στο 10% μετά από 2 μέρες και 9 ώρες....

Θα τα λέμε συχνότερα πλέον!!!!

 

Καλησπερα. Δεν εισαι ο μονος ατυχος χρηστης, πιστεψε με. Ειχα παραγγειλει το κινητο απο minideal και τη πρωτη φορα κανανε λαθος και μου στειλανε την ευρωπαικη εκδοση με την μια καρτα sim. Το εστειλα πισω και μου στειλανε ενα κινητο το οποιο ηταν εμφανως μεταχειρισμενο και ειχε τα εξης δυο προβληματα : 1) η δευτερη sim slot ηταν ελατωματικη αφου δεν μπορουσες να αφαιρεσεις την καρτα παρα μονο με καρφιτσα! 2) η μπαταρια επεφτε σε 6 ωρες περιπου 25% χωρις καμια απολυτως χρηση και χωρις καμια καρτα sim μεσα! Το κινητο ηταν 200% μεταχειρισμενο/ανακατεσκευασμενο και μετα απο αρκετη πιεση στο εν λογω μαγαζι το εστειλα πισω και ζητησα τα λεφτα μου. Μου λεγανε να το κρατησω και να μην τους το στειλω πισω και θα μου δινανε 30$ σε δωρα σε επομενη αγορα! Το aftersales τους ειναι ανυπαρκτο πραγματικα! Τελικα αγορα το κινητο απο vickmall μετα απο παροτρυνση ενος συμφορουμιτη και το κινητο ειναι πραγματικα απιστευτο και πανω απ ολα καινουριο. Το δε vickmall ειναι πραγματικο το καλυτερο κινεζικο μαγαζι απο το οποιο εχω αγορασει και εννοειται θα προτιμηθει με κλειστα τα ματια σε επομενες αγορες. Μακρια απο το minideal, οι τυποι ειναι απαραδεκτοι! Αυτα απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...