Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατα το power button για 15 δευτερόλεπτα , απελευθέρωσε και δοκίμασε να το ανοίξεις (είναι σαν να βγαζεις μπαταρια). Να υποθεσω βεβαια ότι εχει κανονικα μπαταρια και δοκιμασές να το φορτισεις και με άλλο φορτιστη :) . Όταν βαζει το φορτιστη αναβει το led?

Ευχαριστώ..Τελικά αυτό ήταν. Δεν ξέρω γιατί κόλλησε.. Πάντως και σε Iphone 4 που είχα και αυτό κόλλαγε και άνοιγε με τον ίδιο τρόπο..

Edited by tsotras_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά μόλις έβαλα τη κάρτα με βρήκε κανονικά.

Άλλο θέμα τώρα. Το δικό του ημερολόγιο δε κάνει συγχρονισμό με του Google; Πρέπει να κατεβάσω το ημερολόγιο του Google;

Συγγνώμη που ρωτάω τόσα άλλα δε βρήκα κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτά από όταν πείρα το κινητό χωρίς κανένα προβλημα.

 

Ωραίος, ευχαριστώ! Αν και με προβληματίζει λίγο η χαμηλή τιμή, ίσως γιατί γλυκοκοιτάζω τα glass της Nillkin.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόλις έβαλα τη κάρτα με βρήκε κανονικά.

Άλλο θέμα τώρα. Το δικό του ημερολόγιο δε κάνει συγχρονισμό με του Google; Πρέπει να κατεβάσω το ημερολόγιο του Google;

Συγγνώμη που ρωτάω τόσα άλλα δε βρήκα κάτι σχετικό.

Κοιτά στο πρωτο ποστ γράφει για το συγχρονισμό ημερολογίου και επαφών

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

L12 B310 OTA.

  • Μετονομασία σε update.zip
  • Τοποθέτηση σε dload
  • local update

Το Multi-Tool αναβαθμίστηκε για L12 περιμένω B310 και για το L02.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστώ! Αν και με προβληματίζει λίγο η χαμηλή τιμή, ίσως γιατί γλυκοκοιτάζω τα glass της Nillkin.

 

Με της Nillkin έχουν αναφερθεί προβλήματα στο touch, επίσης είσαι σίγουρος ότι βρήκες το πακέτο για μπρος-πίσω tempered της Nillkin, γιατί το πακέτο της Nillkin που είχα πάρει εγώ μόνο μπρος είχε tempered πίσω είχε απλή ζελατίνα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Με της Nillkin έχουν αναφερθεί προβλήματα στο touch, επίσης είσαι σίγουρος ότι βρήκες το πακέτο για μπρος-πίσω tempered της Nillkin, γιατί το πακέτο της Nillkin που είχα πάρει εγώ μόνο μπρος είχε tempered πίσω είχε απλή ζελατίνα.

 

Σετάκι δεν τις βρήκα, όχι. Μόνο ξεχωριστά. Η front έχει απλή ζελατίνα για πίσω, όπως λες.

 

Στα του update, προσπαθώ να περάσω την ΟΤΑ (με local update) αλλά εξακολουθεί να με «κόβει». Πέρασα και τα stock build & local.prop αλλά δεν! Κατέβασα και από εδώ τα stock αλλά μετά διαπίστωσα πως αυτά είναι της L02 έκδοσης. Όχι τίποτα άλλο, δεν κράτησα και αυτά που είχα :X

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

L12 B310 OTA.

  • Μετονομασία σε update.zip
  • Τοποθέτηση σε dload
  • local update

Το Multi-Tool αναβαθμίστηκε για L12 περιμένω B310 και για το L02.[/QU

 

Το update.zip το τοποθετούμε στο download της μνήμης του τηλεφώνου να υποθέσω;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Το update.zip το τοποθετούμε στο download της μνήμης του τηλεφώνου να υποθέσω;

 

Κάνε έναν φάκελο με την ονομασία dload στη μνήμη τηλεφώνου και βάλε μέσα εκεί το update.zip.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

VirusPlus στο Mega μου δινει L12B310 μονο 62.7mb...επειδη ειμαι πρωταρης στις rom και τα update της Huawei (προερχομενος απο xiaomi mi3 και zte nubia z7 mini συνηθως τα update ηταν τολαχιστον 600mb) αυτο ειναι φυσιολογικο:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus στο Mega μου δινει L12B310 μονο 62.7mb...επειδη ειμαι πρωταρης στις rom και τα update της Huawei (προερχομενος απο xiaomi mi3 και zte nubia z7 mini συνηθως τα update ηταν τολαχιστον 600mb) αυτο ειναι φυσιολογικο:

 

Είναι ΟΤΑ της Β307, γι'αυτο κι είναι μικρο.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το genius maps γιατί τα άλλα ήταν ακριβά για την τσέπη μου. Με καλύπτει σε μεγάλο βαθμό και μου φαίνεται πολύ πιο εύχρηστο ειδικά στην αναζήτηση σε σχέση με το sygic. Το navigon δεν το έχω δουλέψει ποτέ.

Και το Navigon είναι καλό και πιο απλό απ το sygic.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω ότι για τα προγράμματα πλοήγησης απευθυνόμαστε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με της Nillkin έχουν αναφερθεί προβλήματα στο touch, επίσης είσαι σίγουρος ότι βρήκες το πακέτο για μπρος-πίσω tempered της Nillkin, γιατί το πακέτο της Nillkin που είχα πάρει εγώ μόνο μπρος είχε tempered πίσω είχε απλή ζελατίνα.

Εγώ πήρα της Νίλκιν και μου ήρθαν μπρος πίσω. Επίσης δεν έχώ κανένα πρόβλημα στο touch, δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα της Νίλκιν και μου ήρθαν μπρος πίσω. Επίσης δεν έχώ κανένα πρόβλημα στο touch, δουλεύει μια χαρά.

 

Που το βρήκες το μπρος πίσω? Αν μπορείς να δώσεις link.

Εγώ το μπρος το έχω στο κουτί του αχρησιμοποίητο, δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά θυμάμαι κάποιον από εδώ που είχε προβλημα με το touch.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω tempered μπροστα της IMAK και ολα δουλευουν αψογα!
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι θα δούμε πρωτοχρονιατικο dev update 5.1.1 Romanos :lol:

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι θα δούμε πρωτοχρονιατικο dev update 5.1.1 Romanos :lol:

 

Ρε τους κινέζους :lol::lol: Πάντως από αλλαγές (με βάση τις εικόνες) δεν ενθουσιάστηκα :p

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο Έλλην dev spanorg από XDA είναι ανάμεσά μας παρεμπιπτόντως?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και γω. Το πήρα από vickmal. Εφυγε απο εκεί 11/12 και 24/12 ήταν Ελλάδα! Απλά λόγω αργιών το παρέλαβα χτες. Η πιό γρήγορη αποστολή ever. Είχε μαζί και δώρο μία NILKIN tempered glass για τη πλάτη που τους είχα ζητήσει. Είχε και κάτι άλλα ψιλοπράγματα για δώρο. Πήρα και τα γνήσια ακουστικά του.

Γενικά είναι άριστο όσο το έχω δουλέψει. Τη μπαταρία θα τη δω στη πορεία.

Καθώς έρχομαι από Mi2 είχα συνηθίσει στο MIUI και το EMUI δεν έχει τρελές διαφορές. Με βοήθησε πολύ και το πρώτο post για τους συγχρονισμούς μου καθώς και τα παιδιά εδώ όταν δεν έβλεπα καλά το τι δίνει το πρώτο post. Με το άνοιγμα πήρε κανονικά τις αναβαθμίσεις του μέχρι την 307 ΟΤΑ (το L12 έχω-βαριέμαι να κατεβάζω για να κάνω τοπικές εκτός αν η 310 πιστεύετε ότι προσφέρει κάτι πολύ σημαντικό).

Root ακόμα δε του έκανα αλλά μάλλον θα του κάνω. Ελπίζω μετά να έρχονται κανονικά οι αναβαθμίσεις (μόνο επίσημες και stable, βαριέμαι τις dev!).

 

Και δύο τελευταίες ερωτήσεις.

1. Προβλέπεται lollipop?

2. Double tap to unlock έχει κάπου γιατί όσο κι αν έψαξα δε βρήκα.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα κι εγω το δικο μου l12 και προσπαθησα να κανω βημα βημα τον τελευταιο οδηγο για την αναβαθμιση στην εκδοση B310. Με το που ξεκιναει ομως τη διαδικασια μου λεει installation failed.... Τι πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη βρε παιδιά, αλλά θα σκάσω. Έχει βάλει κάποιος από εσάς POP λογαριασμό στη εργοστασιακή εφαρμογή email του τηλεφώνου και να του δουλεύουν τα push notifications;

Σας παρακαλώ ας με βοηθείσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη βρε παιδιά, αλλά θα σκάσω. Έχει βάλει κάποιος από εσάς POP λογαριασμό στη εργοστασιακή εφαρμογή email του τηλεφώνου και να του δουλεύουν τα push notifications;

Σας παρακαλώ ας με βοηθείσει κάποιος.

Εγώ είχα βάλει IMAP εναν λογαριασμό αλλά δεν μου λειτουργουν τα notification..δεν το εψαξα πολύ γιατί ηταν ασήμαντος ο λογαριασμος..για καποιους χρησιμους λογαριασμους χρησιμοποιω το mymail...

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...