Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και Καλή χρονιά. Για κάποιο λόγο δε μου αναγνωρίζει το otg όταν το συνδέω. Τις προάλλες προσπάθησα για update και δεν έγινε τίποτα και σήμερα προσπάθησα να βάλω και τραγούδια με τον es explorer από άλλο φλασακι αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα. Γνωρίζει κανείς τι πάει στραβά;
Link to comment
Share on other sites

βλέπω 300 σχεδόν σελίδες ,που δεν πιστεύω αν κάτσω να τις διαβάσω θα βγάλω άκρη :p

 

Εν συντομία το θέλω για τον αδερφό μου για δώρο σημαντικό να έχει Dual Sim Και θέλει να είναι καλύτερο ή ίδιο με το S4 γιατί τον είχε βολέψει.

 

Στο δια ταύτα,

Η to2com το δίνει με 4.4.2 έκδοση.

Το θέμα είναι οτι μέσα θα είναι με ένα κιλό κινέζικα προγράμματα.

 

Υπάρχει κάποια έκδοση που είναι καθαρή ώστε να είναι ,ένα καθαρό κινητό που την περνάς από επάνω ;

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά με υγεία!Έχει κανείς video από συναυλία ή κλάμπ κάπου που να παίζει δυνατά μουσική?Σε video φίλου που τράβηξε με p7 ο ήχος δεν ακούγεται καθόλου καθαρά δεν μπορείς να ακούσεις την μουσική.Το ίδιο και στο δικό μου p1 που εντάξει είναι παλιό.Στο νήμα του international honor στους XDA κάποιος αναφέρει το ίδιο και πως κάποιος με ασιατικό μοντέλο άλλαξε το sound sample απο 48000 σε 44100.Κάθε απάντηση καλοδεχούμενη μιας και με ενδιαφέρει πολυ το συγκεκριμένο θέμα.:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μου κατεβαζει δεδομενα καιρου σε μια εφαρμογη για τον καιρο που εχω.

Ξερετε τι μπορει να φταιει?

EDIT: Οκ ολα ενταξει τελικα.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, επειδη στη γυναίκα μου της αρέσει η κάμερα του τηλεφώνου μας γιατι βγαζει γρήγορα φωτογραφίες, προσπάθησα να της μεταφέρω την εφαρμογή Hwcamera.apk και βρήκα και ενα αρχείο Hwcamera.odex , μπας και δουλέψει στο κινητό της lenovo s850. Δυστυχώς οταν ξεκινάει η εγκατάσταση μου λεει οτι η εφαρμογή απέτυχε να εγκατασταθεί, χωρις κάποιο λόγο..Ξερει κανείς να βοηθήσει, παιζει κανα ρόλο το odex αρχείο? Το δοκίμασα να τα αντιγράψω και μαζί αλλά τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται και το HUAWEI framework για να δουλέψει δεν νομίζω να τα καταφέρεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για χιλιοστή φορά λοιπόν, για να γίνει το update θες:

  • stock recovery
  • stock /system/local.prop
  • stock /data/cust/prop/build.prop

Το ΟΤΑ Β307-Β310 του L12 μου το στείλανε από το XDA άρα το πήρανε, δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, εγώ έχω το L02 και είμαι σε dev ROM, δεν έχω δει δηλαδή ούτε για το L02 Β310.

 

EDIT: Μισό λεπτό... γιατί μάλλον δεν κατάλαβα καλά κάτι, είσαι σε EMUI2.3 και περιμένεις Β310 που είναι EMUI3.0? Γιατί αυτό είναι αδύνατον. Η Β310 έρχεται από Β307.

Αν είσαι σε EMUI2.3 και δεν παίρνεις update για EMUI3.0 θα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα μια EMUI3.0 Full ROM (~1GB) B302 ή B307 με local update.

Ήμουν με την 4.12.16 δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω ota update με τίποτα , πέρασα τα στοκ local και build και τώρα το τηλέφωνο δεν ανοίγει, έχει κολλήσει στην αρχική οθόνη με το λογότυπο honor. κράτησα το power 15 δεύτερα κλείνει αλλά πάλι ανοίγει εκεί, υπάρχει λύση?????

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με την 4.12.16 δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω ota update με τίποτα , πέρασα τα στοκ local και build και τώρα το τηλέφωνο δεν ανοίγει, έχει κολλήσει στην αρχική οθόνη με το λογότυπο honor. κράτησα το power 15 δεύτερα κλείνει αλλά πάλι ανοίγει εκεί, υπάρχει λύση?????

 

Προφανώς δεν άλλαξες τα permissions.

Μπορείς να βρεις οδηγούς γενικά πως να αλλάξεις τα permissions από adb ή με TWRP να κάνεις fix permissions ή να φλασαρεις το system.img απο fastboot ή το unbrick από το Multi-Tool που λέει ο komatoza παραπάνω.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το multi tool του VirusPlus

 

δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα , δέν κλείνει , κάνει συνεχώς επανακινήσεις κ κολλάει στο αρχικό logo

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα , δέν κλείνει , κάνει συνεχώς επανακινήσεις κ κολλάει στο αρχικό logo

 

Το συνδέεις με το PC, κρατάς παρατεταμένα το power και μόλις σβήσει για να κάνει restart κρατάς το volum down και μπήκε σε fastboot.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή χρονιά. Για κάποιο λόγο δε μου αναγνωρίζει το otg όταν το συνδέω. Τις προάλλες προσπάθησα για update και δεν έγινε τίποτα και σήμερα προσπάθησα να βάλω και τραγούδια με τον es explorer από άλλο φλασακι αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα. Γνωρίζει κανείς τι πάει στραβά;

Καμία ιδέα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντυπωση πως με την B307 χασαμε την δυνατοτητα αλλαγής οθόνης απο 1080p σε 720p :worry:.Σκαλίζοντας λοιπον το τηλ :p ενεργοποίησα τη προστασία οθόνης έκανε reboot και τώρα είμαι στα 720p :D.Θα μου πείτε ε και;Ευελπιστώ λοιπόν σε καλύτερη διαχείριση μπαταριας και έχω για όσους δε το γνωρίζουν και ειναι λάτρεις του antutu ενα νεο.Κυριες και κυριοι απο 43433 το H60-L12 μου απογειώθηκε στα 46813.:D

Φανταστείτε τι έχει να γίνει εαν στις επόμενες rom προσφέρουν τι δυνατότητα για 4Κ. :wacko:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς, 4Κ?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα;;;;;

 

Διαμόρφωση σε fat32, αν είναι ntfs δεν θα αναγνωρίζεται. Νομίζω ότι και σε ext3,ext4 θα τα βλέπει, αν έχεις Linux διανομή, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς, 4Κ?

 

 

 

Φιλτατε Romane πριν το Honor μου είχα στην κατοχή μου το Zte Nubia z7 mini στο οποίο σε μια αναβάθμιση του νομιζω στην 1.62 και μετα είχε την δυνατότητα για εγγραφή video σε 4Κ (2560×1440).Μάλιστα ενα βιντεακι που είχα τραβήξει δεν μπορεί να το αναπαραγει το Honor και επειδή νόμιζα πως το είχα χασει το ξανατσεκαρα στο z7 mini οπου εκεί επαιζε κανονικά.

Αλλωστε έχω διαβάσει πως το Honor 6 έχει την ίδια κάμερα με το one plus one απλα οι φιλοι μας στη μακρινή ανατολή τοποθέτησαν οικονομικοτερους αλγορίθμους για να κρατήσουν το κοστος χαμηλότερο.Γνωρίζεις κάτι τέτοιο ή αναπαράγω φανφάρες ως άλλος ποιητής Φανφάρας;:lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε Romane πριν το Honor μου είχα στην κατοχή μου το Zte Nubia z7 mini στο οποίο σε μια αναβάθμιση του νομιζω στην 1.62 και μετα είχε την δυνατότητα για εγγραφή video σε 4Κ (2560×1440).Μάλιστα ενα βιντεακι που είχα τραβήξει δεν μπορεί να το αναπαραγει το Honor και επειδή νόμιζα πως το είχα χασει το ξανατσεκαρα στο z7 mini οπου εκεί επαιζε κανονικά.

Αλλωστε έχω διαβάσει πως το Honor 6 έχει την ίδια κάμερα με το one plus one απλα οι φιλοι μας στη μακρινή ανατολή τοποθέτησαν οικονομικοτερους αλγορίθμους για να κρατήσουν το κοστος χαμηλότερο.Γνωρίζεις κάτι τέτοιο ή αναπαράγω φανφάρες ως άλλος ποιητής Φανφάρας;:lol:

 

Δεν πιστεύω πως ο λόγος ήταν οικονομικός που διαλέξαν αυτούς τους αλγόριθμους και οι αλγόριθμοι αυτοί καθ'αυτοί δεν είναι τελείως μάπα, όπως μπορεί να άφησα να εννοηθεί σε άλλα μου ποστ, απλά είναι πιο aggressive με το να κάνουν περισσότερο sharping από ότι χρειάζεται. Ναι φοράει την ίδια κάμερα ευελπιστώ να δούμε κάποια στιγμή 4K. Το συγκεκριμένο videaki προσπάθησες να το αναπαράγεις στο Honor 6 με MX Player?

 

 

Καλή φάση, να δούμε πως θα πάει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω πως ο λόγος ήταν οικονομικός που διαλέξαν αυτούς τους αλγόριθμους και οι αλγόριθμοι αυτοί καθ'αυτοί δεν είναι τελείως μάπα, όπως μπορεί να άφησα να εννοηθεί σε άλλα μου ποστ, απλά είναι πιο aggressive με το να κάνουν περισσότερο sharping από ότι χρειάζεται. Ναι φοράει την ίδια κάμερα ευελπιστώ να δούμε κάποια στιγμή 4K. Το συγκεκριμένο videaki προσπάθησες να το αναπαράγεις στο Honor 6 με MX Player?

 

 

Το έκανε αναπαραγωγή αλλά σε slow motion μορφή (και ο ήχος διεκεκομενος) και το H/W αποκωδικοποιητή δεν το αναγνώρισε.Προς Θεού η κάμερα του Honor 6 σε σχέση με αλλά μου κινητά τα σπάει...απλά θα θελα να χα και την επιλογή για καλύτερη εγγραφή όχι οτι το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα έτσι απλα επειδή είμαι ψώνιο :blink:.Φυσικά ως ψώνιο που είμαι ηδη έχω το καλυτερο τηλέφωνο βάσει των προδιαγραφών μου μέχρι στιγμης :p.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε σχέση με το mx player, πολύ καλή εφαρμογή αλλά δεν παίζει αρχεία ac3

 

Ναι γιατί κανονικά πρέπει να πληρώσεις για royalties, άμα ψάξεις στο xda θα δεις πως μπορείς να αναπαράγεις Ac3 με τον mx :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλος θελει να παρει το τηλεφωνο και ειναι αναμεσα στο 16 και το 32GB. Δεν εχει προβλημα για την χρηματικη διαφορά,

απλα αξιζει να παρει το 32αρι κι αν ναι τι να προσεξει?

Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά με υγεία!Έχει κανείς video από συναυλία ή κλάμπ κάπου που να παίζει δυνατά μουσική?Σε video φίλου που τράβηξε με p7 ο ήχος δεν ακούγεται καθόλου καθαρά δεν μπορείς να ακούσεις την μουσική.Το ίδιο και στο δικό μου p1 που εντάξει είναι παλιό.Στο νήμα του international honor στους XDA κάποιος αναφέρει το ίδιο και πως κάποιος με ασιατικό μοντέλο άλλαξε το sound sample απο 48000 σε 44100.Κάθε απάντηση καλοδεχούμενη μιας και με ενδιαφέρει πολυ το συγκεκριμένο θέμα.:)

 

Κάποιος που να γνωρίζει?:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...