Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το L12, από το αυτόματο update του κινητού δεν έβρισκε;310. Κατέβασα το αρχείο που ανέβασε ο virusplus, ακολούθησα την διαδικασία και η αναβάθμιση έγινε σωστά. Πλέον έχω από , b307 --> b310.

 

Στις dev υπάρχουν σημαντικές διαφορές από την stable;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις dev υπάρχουν σημαντικές διαφορές από την stable;

 

Δεν ξέρω τι νέο έχει μπει στην Β310, οι dev έχουν κάποια επιπρόσθετα όπως το splitscreen μια άλλη κινεζική βλακεία που έβαλαν τώρα, γενικά τίποτα σημαντικό απλά πράγματα που δοκιμάζουν προφανώς πριν τα βάλουν στην stable.

 

UPDATE: κάθε dev και πιο κινέζικη... το LiveWallpaper "Καιρός" δεν βρίσκει τοποθεσία στην 5.1.1

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το L12, από το αυτόματο update του κινητού δεν έβρισκε;310. Κατέβασα το αρχείο που ανέβασε ο virusplus, ακολούθησα την διαδικασία και η αναβάθμιση έγινε σωστά. Πλέον έχω από , b307 --> b310.

 

Στις dev υπάρχουν σημαντικές διαφορές από την stable;

Αν σου είναι εύκολο, μπορείς να ανεβάσεις κάπου τα stock local.prop και build.prop;

Ευχαριστώ

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν σου είναι εύκολο, μπορείς να ανεβάσεις κάπου τα stock local.prop και build.prop;

Ευχαριστώ

 

 

τα έχει ήδη ανεβάσει :) δες το post αφαίρεση κινέζικων από τον dialer (Root):

https://www.mediafire.com/folder/o3tgl8z4u21dz/STOCK_build.prop_%26_local.prop

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

τα έχει ήδη ανεβάσει :) δες το post αφαίρεση κινέζικων από τον dialer (Root):

https://www.mediafire.com/folder/o3tgl8z4u21dz/STOCK_build.prop_%26_local.prop

Τα έχω δει κι εγώ αυτά, τα οποία είναι του L02. Εγώ θα ήθελα τα stock για το L12.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει κι εγώ αυτά, τα οποία είναι του L02. Εγώ θα ήθελα τα stock για το L12.

 

Για πια ROM του L12 θες?

Αν και έχω την εντύπωση πως είναι ίδια.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Για πια ROM του L12 θες?

Αν και έχω την εντύπωση πως είναι ίδια.

B307

Απλα μέσα στα αρχεία αυτά γράφει και τον κωδικό του μοντέλου σε αρκετά σημεία, γιαυτό και ζητάω του L12

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα στα ανεβάσω σε λίγο, αν δεν μπορεί άλλος, γιατί πρέπει να κατεβάσω την ROM (δεν κρατάω τις ROM του L12). Αν έχεις την Full ROM στο PC σου μπορώ να σου πω πως να τα πάρεις. Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταφέρει μόνο το build.prop να βρω. Στείλε μου PM αν θέλεις πως, μιας και το έχω το UPDATE.APP

Ευχαριστώ για τον κόπο σου

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από αρκετές προσπάθειες, επαναφορά των stock prop για την L12 (όταν είχα περάσει τα stock της L02 στην ενημέρωση λογισμικού, έλεγε πως έχω περασμένη την H60-L02V100R001CHNC00B307 και όχι την H60-L12V100R001CHNC00B307), επαναφορά του stock recovery, δοκιμή για update από την SD, από OTG USB, τοπικά κλπ, δεν κατάφερα να περάσω την B310. Δεν μπορώ να βρω τι φταίει και μου κόβει το update (δοκίμασα ακόμη και να ξεζιπάρω το update.zip) αλλά αυτό αρνείται πεισματικά να περάσει.

Τέλος πάντων, ας περιμένουμε το γλειφιτζούρι τώρα.

 

Καλή Χρονιά!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να περασω την B307 ενώ την έχω κάνει κατεβάσει στη μνήμη του κινητού, πως μπορώ μιας και δεν έχω κάρτα μνήμης sd;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά με υγεία..! ακουστε τι έπαθα χτες πάτησα Καταλαθος την λειτουργία πτήσης και από εκείνη την ώρα και μετά η πρώτη σιμ πάει μέχρι 2g και η δεύτερη γραφει καμιά υπηρεσία τις άλλαξα μεταξύ τους και απλά πάλι το ίδιο παίζει μέχρι 2g αυτή που είναι στην πρώτη υποδοχη και καμιά υπηρεσία η δεύτερη...Βοήθεια please!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά...Έχω ένα μικρό θέμα..Ενώ,προεπιλέγω το gosms pro, οταν ξανανοιγω το κινητό(ενεργοποιώ) μου ξαναζηταει την επιλογή..Επίσης,με τη custom εφαρμογή μηνυμάτων πως μπορώ να στέλνω πάνω από 50 χαρακτήρες σ'ένα μήνυμα;; Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Για να περασω την B307 ενώ την έχω κάνει κατεβάσει στη μνήμη του κινητού, πως μπορώ μιας και δεν έχω κάρτα μνήμης sd;;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757730#post5757730

εκανες οτι λεει στο post 3032;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα βάζοντας το αρχείο σε φάκελο dload αλλα στην εσωτερική μνήμη του κινητού και όχι σε sd card όπως επίσης και με otg αλλα μου γράφει ότι δε βρέθηκε αρχείο.... Τι άλλο να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά...Έχω ένα μικρό θέμα..Ενώ,προεπιλέγω το gosms pro, οταν ξανανοιγω το κινητό(ενεργοποιώ) μου ξαναζηταει την επιλογή..Επίσης,με τη custom εφαρμογή μηνυμάτων πως μπορώ να στέλνω πάνω από 50 χαρακτήρες σ'ένα μήνυμα;;

 

Καμία βοήθεια;;Επείγει,γιατί σήμερα θα στείλω ένα σωρό μηνύματα..

Link to comment
Share on other sites

Άμα όλα αποτύχουν back up ότι μπορείς και ξανά πέρασμα με 3 κουμπιά της ρομ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα όλα αποτύχουν back up ότι μπορείς και ξανά πέρασμα με 3 κουμπιά της ρομ.

Τελικά τα κατάφερα :D!!! Ευχαριστώ πολύ πάντως. Καλή χρονιά να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους!!

ο καινουριος χρονος μπηκε πολύ δυναμικά με δώρο ένα L12!!

τώρα θέλει χρόνο για να στηθεί σωστά, να rootαριστεί κλπ κλπ αλλα σε πρώτη εικόνα φαίνεται να πετάει το κινητό.

ήθελα επίσης να δώσω συγχαρητήρια σε οσα παιδιά έχουν κάνει αυτό το θέμα τόσο πλήρες με οδηγίες για κάθετι από την πρώτη σελίδα!!

(ελπίζω να μην μου δημιουργηθούν πολλές απορίες στο στησιμο)

συνεχίστε την καλή δουλειά, και ευχαριστούμε!!!

Καλή Χρονιά και πάλι!!!

Edited by paraskevasnp

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Επίσης,μερικές φορές στο viber,στα μηνύματα κα "νεκρωνει"το πληκτρολόγιο με τα γράμματα και επανέρχεται μονο με επανεκκίνηση της εφαρμογής..Γράφω,δηλαδή,και δεν εμφανίζεται κάτι..

.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά...Έχω ένα μικρό θέμα..Ενώ,προεπιλέγω το gosms pro, οταν ξανανοιγω το κινητό(ενεργοποιώ) μου ξαναζηταει την επιλογή..Επίσης,με τη custom εφαρμογή μηνυμάτων πως μπορώ να στέλνω πάνω από 50 χαρακτήρες σ'ένα μήνυμα;;

Και σε μένα το κάνει αυτό και το εχω ως προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά..... Μου ήρθε OTA update η 4.12.16_5.1.1 αλλά ακόμα δεν την πέρασα γιατί είμαι εκτός εδρας διακοπές με δεδομένα κινητής.... Υπάρχει καμία σημαντική αλλαγή γιαυτους που την δοκιμασαν?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...