Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την εγκατάσταση του πρώτου αρχείου....τώρα κατεβάζει και το παραπάνω!!!!

Τώρα πως θα σου το στείλω???

 

Δεν καταλαβαίνω, πείρες update Β307-Β310 (EMUI3.0) και μετά από την Β310 παίρνεις update B116SP02-B119SP01 (EMUI2.3)??

Θα πρέπει να το ανεβάσεις σε ένα cloud άμα δεν το έχεις γενικά δεν πειράζει θα περιμένω κάποιον άλλον.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα που αναφέρετε για μηνύματα... Απο που βλέπουμε τα απεσταλμένα μηνύματα στην μανισια εφαρμογή που εχει των μηνυμάτων? Τα έχει όλα μαζί δεν υπάρχει διαχωρισμός?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπα βγήκε νέα έκδοση b310?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ενδιαφερομαι για την συσκευη και θα ηθελα να μαθω την ποιοτητα του gps. Ειστε ευχαριστημενοι; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ενδιαφερομαι για την συσκευη και θα ηθελα να μαθω την ποιοτητα του gps. Ειστε ευχαριστημενοι; Ευχαριστω

Εμένα κλειδώνει το πολύ σε 5 δευτερα και απο οτι έχω δει δεν έχω απόκλιση στο δρόμο.. Χρησιμοποιώ Google maps...

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

έχω επαναφέρει στη B307 το local.prop της stock έκδοσης από το mediafire που το έχει ανεβάσει ο VirusPlus, όταν πειράξαμε τα language=el και region=GR αλλάξαμε και την άδεια σε -rw-r--r--

στη stock το local.prop έχει permissions -rwxrwxr-x τα αφήουμε ως έχει ή τα αλλάζουμε όπως παραπάνω;

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

έχω επαναφέρει στη B307 το local.prop της stock έκδοσης από το mediafire που το έχει ανεβάσει ο VirusPlus, όταν πειράξαμε τα language=el και region=GR αλλάξαμε και την άδεια σε -rw-r--r--

στη stock το local.prop έχει permissions -rwxrwxr-x τα αφήουμε ως έχει ή τα αλλάζουμε όπως παραπάνω;

 

Το local.prop έχει permissions rw-r--r--

[ATTACH]54645[/ATTACH]

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το local.prop έχει permissions rw-r--r--

[ATTACH]54645[/ATTACH]

 

το αρχείο το κατέβασα και το μετέφερα όπως το είχες και είναι -rwxrwxr-x, αρά αλλάζω τις άδειες όπως παραπάνω:)

 

ευχαριστώ

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

το αρχείο το κατέβασα και το μετέφερα όπως το είχες και είναι -rwxrwxr-x, αρά αλλάζω τις άδειες όπως παραπάνω:)

 

ευχαριστώ

 

Ναι

 

Δέκα χαρακτήρες.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κλειδώνει το πολύ σε 5 δευτερα και απο οτι έχω δει δεν έχω απόκλιση στο δρόμο.. Χρησιμοποιώ Google maps...

 

Το χρησιμοποίησα με αμάξι, δεν χάνει πολύ. Είναι αρκετά ακριβές.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποίησα με αμάξι, δεν χάνει πολύ. Είναι αρκετά ακριβές.

 

ποιο σύστημα πλοήγησης χρησιμοποιείς;

 

navigon & sygic λειτουργούν άψογα σε μένα

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το genius maps γιατί τα άλλα ήταν ακριβά για την τσέπη μου. Με καλύπτει σε μεγάλο βαθμό και μου φαίνεται πολύ πιο εύχρηστο ειδικά στην αναζήτηση σε σχέση με το sygic. Το navigon δεν το έχω δουλέψει ποτέ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανεις χριστιανός που να χει πάρει ΟΤΑ την Β310 είτε σε L02 ειτε σε L12 ;

Έχω το H60-L12 με την Β307 και προς το παρον δεν υπάρχει κάτι νεότερο.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα κ εντελώς ξαφνικά τα πάντα μαύρισαν.. Δεν ανοίγει με τίποτα κ δεν φορτίζει .. Έχει τύχει σε κανένα; Καμμια βοήθεια ; Ευχαριστώ..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί και απαγορεύεται βάσει των κανονισμών του forum.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Πατα το power button για 15 δευτερόλεπτα , απελευθέρωσε και δοκίμασε να το ανοίξεις (είναι σαν να βγαζεις μπαταρια). Να υποθεσω βεβαια ότι εχει κανονικα μπαταρια και δοκιμασές να το φορτισεις και με άλλο φορτιστη :) . Όταν βαζει το φορτιστη αναβει το led? Edited by chkritop
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι εγω ρε παιδια επειδη εχω ψηθει για την αγορα:

Βλεπω στα κινεζομαγαζα ολα τα παιδια στελνουν μηνυμα με το γνωστο ποιματακι για root,multιlanguage rom,delete chinese κ.λ.π.

Τελικα εχει νοημα,η καλυτερα οτι κανουμε να γινει απο εδω τη στιγμη βεβαια που υπαρχουν τοσο καλοι γνωστες στο forum?

Το τσεκαρουν οι κινεζοι πριν το στειλουν η λενε ναι σε ολους?

Επισης στο To2c στο πρωτο παιδι απαντουν οτι το τηλ.δε ρουταρεται,οποτε?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όντως μικρή σημασία έχει το αν θα το rootάρουν κτλ μιας και στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, ότι μπορούν να κάνουν αυτοί το κάνουμε και εμείς και ακόμα περισσότερα εδώ. Ωστόσο κάποια καταστήματα όντως τα ελέγχουν πριν τα στείλουν για να αποφύγουν παράπονα προβληματικής συσκευής out of the box.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και το δικό μου. Απλά του έχω εγκαταστήσει τις εφαρμογές μου μέχρι τώρα.

Μια ερώτηση. Στον καιρό δε βρίσκει τη θέση μου. Πρέπει να του αλλάξω κάτι; Το ίδιο και στο Google maps. Το GPS STATUS με βρίσκει κανονικά άρα δεν είναι θέμα GPS. Να σημειώσω ότι δεν του έχω βάλει κάρτα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι?

 

έχει πληρώσει κανείς τελωνείο για το honor 6?

 

και πόσο ήταν? γιατί βλέπω το δικό μου κολλημένο στην ΥΕΔ Θεσνίκης για 13 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τις υπηρεσίες τοποθεσίας στις ρυθμίσεις.

 

Την έχω ενεργοποιημένη με δίκτυα WiFi και δίκτυα κινητής όπως σε όλα τα τηλέφωνα μου μέχρι τώρα. Ακόμα και όταν του καρφώνω πόλη Athens, Greece πάλι δε τη βρίσκει στη βάση του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Καμία πρόταση για αγορά tempered glass μπρος-πισω;

Εχω δει σε aliexpress και etotalk. Υπάρχει κάποια καλύτερη, πιο αξιόπιστη ίσως επιλογή;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Καμία πρόταση για αγορά tempered glass μπρος-πισω;

Εχω δει σε aliexpress και etotalk. Υπάρχει κάποια καλύτερη, πιο αξιόπιστη ίσως επιλογή;

 

Έχω αυτά από όταν πείρα το κινητό χωρίς κανένα προβλημα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι?

 

έχει πληρώσει κανείς τελωνείο για το honor 6?

 

και πόσο ήταν? γιατί βλέπω το δικό μου κολλημένο στην ΥΕΔ Θεσνίκης για 13 μέρες

 

 

Δεν έχω πληρώσει μέχρι στιγμής αλλά απ όσο γνωρίζω δε πληρωνεις το Φ.Π.Α. ή δασμό εκτελωνισμου που πιστεύουν οι περισσοτεροι.Κάπως αλλιως το χουν βαφτίσει και έχω διαβάσει έως 80€ το ανώτερο. Εύχομαι το δέμα σου να είναι θύμα των εορτών και να μη χρειαστεί να πληρώσεις τίποτα.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πληρώσει μέχρι στιγμής αλλά απ όσο γνωρίζω δε πληρωνεις το Φ.Π.Α. ή δασμό εκτελωνισμου που πιστεύουν οι περισσοτεροι.Κάπως αλλιως το χουν βαφτίσει και έχω διαβάσει έως 80€ το ανώτερο. Εύχομαι το δέμα σου να είναι θύμα των εορτών και να μη χρειαστεί να πληρώσεις τίποτα.

 

ευχαριστώ. να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...