Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλές Γιορτές σε όλους ,παλαιούς και νέους κατόχους. Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω και όποια βοήθεια καλοδεχούμενη. Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί φωνητικές κλήσεις σε αγαπημένες επαφές.Προσπάθησα από το quick recall, στις ρυθμίσεις, που σου λέει με σβηστή οθόνη πατάς volume down και λές το όνομα που θές. Δοκίμασα με διάφορους τρόπους αλλά τίποτα:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλές Γιορτές σε όλους ,παλαιούς και νέους κατόχους. Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω και όποια βοήθεια καλοδεχούμενη. Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί φωνητικές κλήσεις σε αγαπημένες επαφές.Προσπάθησα από το quick recall, στις ρυθμίσεις, που σου λέει με σβηστή οθόνη πατάς volume down και λές το όνομα που θές. Δοκίμασα με διάφορους τρόπους αλλά τίποτα:(

 

Αν είσαι με L02/L12 υποστηρίζει μόνο κινιζεκα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Romanos, gtok34 δεν σας ήρθε ΟΤΑ από 4.12.1 σε 4.12.16?

Γιατί έκανα downgrade στην 4.12.1 για να κάνω capture το ΟΤΑ και έρχεται κανονικά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Λέω να έρθω και γω στην παρέα σας πουλώντας το g2 και αγοράζοντας την dual sim έκδοση του honor. Είχε κανένας άλλος g2 να μου πει εμφανείς διαφορές στη χρήση του honor? Κυρίως η κάμερα θα με ενδιέφερε. Είναι στο ίδιο επίπεδο ή χειρότερη του g2?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Λέω να έρθω και γω στην παρέα σας πουλώντας το g2 και αγοράζοντας την dual sim έκδοση του honor. Είχε κανένας άλλος g2 να μου πει εμφανείς διαφορές στη χρήση του honor? Κυρίως η κάμερα θα με ενδιέφερε. Είναι στο ίδιο επίπεδο ή χειρότερη του g2?

Αν είχες την γνήσια του g2 και όχι κάποια πειραγμένη από g3 , είναι σχεδόν ισάξιες. Γενικά το honor μου φαίνεται πιο "δυνατό" από το g2 , ακόμη και στην μπαταρία. ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Λέω να έρθω και γω στην παρέα σας πουλώντας το g2 και αγοράζοντας την dual sim έκδοση του honor. Είχε κανένας άλλος g2 να μου πει εμφανείς διαφορές στη χρήση του honor? Κυρίως η κάμερα θα με ενδιέφερε. Είναι στο ίδιο επίπεδο ή χειρότερη του g2?

 

Καλημέρα, και εγώ από G2 έρχομαι, και είμαι πολύ ευχαριστημένος, το HONOR το βρίσκω καλύτερο σε όλα, αν εξαιρέσεις την έλλειψη knock code... Στα της κάμερας τώρα, εγώ θα τη χαρακτήριζα πολύ καλύτερη, τουλάχιστον στην καθημερινή χρήση που κάνω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς πως μπορούμε να ενεργοποιήσουμε την κινεζική εφαρμογή για video streaming μέσω ίντερνετ και να παίζει με άλλη εφαρμογή πχ mx player; ευχαριστω

καλημερα και χρονια πολλα.

εχει κανεις να προτεινει κατι στο παραπανω;

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με L02/L12 υποστηρίζει μόνο κινιζεκα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Κρίμας πάντως που δεν έχει βρεθεί κάποιος τρόπος για να δουλέψει και σε αυτή την έκδοση.:(

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που το κινητό φορτιζε σε 2 μιση με 3 ώρες περίπου τώρα κάνει γύρω στις 6. Όποτε βαζω το φορτιστή εμφανίζεται στις ειδοποιήσεις οι επιλογές που εμφανίζονται όταν συνδεω το κινητό με τον υπολογιστή με το καλώδιο ( αν θέλω μόνο φόρτιση, συνδεση κε hi suite κλπ). Είναι σαν να το φορτιζω στον υπολογιστή. Τοσο αργά φορτιζει. Μήπως πάτησα καποια επιλογή κατά λάθος; Η μπαταρία κρατάει όσο και πριν δεν ειδα διαφορά και χρησιμοποιώ τον δικό του φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που το κινητό φορτιζε σε 2 μιση με 3 ώρες περίπου τώρα κάνει γύρω στις 6. Όποτε βαζω το φορτιστή εμφανίζεται στις ειδοποιήσεις οι επιλογές που εμφανίζονται όταν συνδεω το κινητό με τον υπολογιστή με το καλώδιο ( αν θέλω μόνο φόρτιση, συνδεση κε hi suite κλπ). Είναι σαν να το φορτιζω στον υπολογιστή. Τοσο αργά φορτιζει. Μήπως πάτησα καποια επιλογή κατά λάθος; Η μπαταρία κρατάει όσο και πριν δεν ειδα διαφορά και χρησιμοποιώ τον δικό του φορτιστή.

 

Δοκιμασε και αλλο φορτιστη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά σήμερα παρελαβα και εγω το huawei honor 6 16gb το πηρα απο την minideal. Απο που να αρχισω... ολο το κινιτο ειναι γεματο με κινεζικες εφαρμογες.Playstore δεν εχει. Οτι κινεζικο ειχε το διεγραψα. και τωρα το κανω OTA update μπας και γινει τιποτα. Ας δωσει καποιος ιδεα πως κατεβαζω το playstore και γενικα τι μπορω να κανω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά σήμερα παρελαβα και εγω το huawei honor 6 16gb το πηρα απο την minideal. Απο που να αρχισω... ολο το κινιτο ειναι γεματο με κινεζικες εφαρμογες.Playstore δεν εχει. Οτι κινεζικο ειχε το διεγραψα. και τωρα το κανω OTA update μπας και γινει τιποτα. Ας δωσει καποιος ιδεα πως κατεβαζω το playstore και γενικα τι μπορω να κανω

 

"Όλα λάθος" καλά το λες, τα κάνεις όλα λάθος. Πρώτα πας στο 1ο post να διαβάσεις και μετά αρχίζεις να ρωτάς, αν χρειαστεί.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πηγα στο πρωτο ποστ και διαβασα για την αναβαθμιση το playstore δεν βρισκω ομως

 

Δηλαδή πήγες στην πρώτη σελίδα, στο πρώτο ποστ και δεν βρήκες τίποτα για το Play Store :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σ ευχαριστω πολυ τα βρηκα ολα. Το μονο που δεν εχω βρει ειναι οταν με παιρνουν τηλ μετα μου βγαζει κατι εικονιδια στα κινεζικα και μου λεει tag και κατι τετοια. Αυτα πως τα βγάζω?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πρωι παρελαβα και εγω το L12. Εβγαλα τα κινεζικα απο την lockscreen διαβαζοντας το πρωτο ποστ. Του εβαλα την θηκη που μου εστειλαν απο το to2c και οταν το εχω κλειστο και εμφανιζεται το ρολοι μολις συρω προς τα δεξια και βγαινει στο παραθυρακι ο καιρος βγαζει μια λεξη στα κινεζικα πανω απο την ημερομηνια. Πως βγαινει αυτη; Ειναι απο το weather.com.cn , εσβησα την cache του απο το app manager και εβαλα current location βολος αλλα η κινεζικη λεξη παλι εμφανιζεται στο εικονιδιο του καιρου στην lockscreen της θηκης.

 

Επισης μπορει να μου πει καποιος ποια ειναι η τελευταια εκδοση του hisuite και απο που την κατεβαζω;

Edited by jason72
Link to comment
Share on other sites

Επισης μπορει να μου πει καποιος ποια ειναι η τελευταια εκδοση του hisuite και απο που την κατεβαζω;

 

HiSuite2.3.35

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο sms application να κατεβάσω για να έχω 160 χαρακτήρες στα μηνύματα? Καθώς στο υπάρχον όσο κι αν έψαξα ρυθμίσεις κτλ. δεν βρίσκω τρόπο!

Για δικαρτο καθώς έχω l12

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει, πιστεύω το Go SMS θα σου κάνει την δουλειά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό έφυγε για Κίνα...θα σας ενημερώνω, απο την ενημέρωση που θα έχω και εγώ...πάντως απο το Minideal μέχρι τώρα είναι πολύ εξυπηρετικοί....μακάρι να στείλουν κανένα καινούργιο τηλέφωνο να μην έχω θέματα μπαταρίας και πάλι...Καλά Χριστούγεννα σε όλους τους συμφορουμίτες!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Ποιο sms application να κατεβάσω για να έχω 160 χαρακτήρες στα μηνύματα? Καθώς στο υπάρχον όσο κι αν έψαξα ρυθμίσεις κτλ. δεν βρίσκω τρόπο!

Για δικαρτο καθώς έχω l12

 

Στο προηγουμενο κινητο μου (δικαρτο) καθως εψαχνα για εφαρμογη περαν του go sms επεσα πανω σ αυτο το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989. Ο ts του, theos0o, επειδη δε δουλευε καμια απο ολες αυτες που ειχε παραθεσει,εκατσε και μου φτιαξε ο ιδιος εφαρμογη για 160 χαρακτηρες βασισμενη στη στοκ του κινητου μου!Αν το ψαξετε το thread καποιο τροπο θα βρειτε να κανετε κατι αντιστοιχο, η ακομα και μ ενα donate να το κανει εκεινος!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο sms application να κατεβάσω για να έχω 160 χαρακτήρες στα μηνύματα? Καθώς στο υπάρχον όσο κι αν έψαξα ρυθμίσεις κτλ. δεν βρίσκω τρόπο!

Για δικαρτο καθώς έχω l12

Go sms pro. Κατεβάζεις το πακέτο για ελληνικά, ενεργοποιείς από ρυθμίσεις για προχωρημένους- ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις, επανεκκίνηση εφαρμογής και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Go sms pro. Κατεβάζεις το πακέτο για ελληνικά, ενεργοποιείς από ρυθμίσεις για προχωρημένους- ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις, επανεκκίνηση εφαρμογής και είσαι οκ.

Οι ρυθμίσεις για προχωρημένους που είναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...