Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα όχι δεν έχω πειράξει τίποτα..Απο το πρωί το παλεύω και τώρα μου έκανε την πρώτη αναβάθμιση.Και απ'ότι κατάλαβα πρέπει να περάσω όλες τις εκδόσεις μία μία εώς την τελευταία.?

 

ναι ολες μια μια. Ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα όχι δεν έχω πειράξει τίποτα..Απο το πρωί το παλεύω και τώρα μου έκανε την πρώτη αναβάθμιση.Και απ'ότι κατάλαβα πρέπει να περάσω όλες τις εκδόσεις μία μία εώς την τελευταία.?

 

Το θέμα είναι ότι μπορεί να στο έχουν πειράξει οι resselers, γιατί fail στα ΟΤΑ απείραχτο είναι περίεργο.

Καλύτερα να τις περάσεις μια μια ναι.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα υπήρχε κάποιο κόλλημα στον server τους τις πρωινές ώρες γιατί τώρα κάνω κανονικά μέσω ΟΤΑ χωρίς πρόβλημα..Ευχαριατώ για τις απαντήσεις σας και μπράβο σε όλους για τους οδηγούς της πρώτης σελίδας.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update?Εμένα δε μου βρίσκει κάτι..Δεν έχω πειράξει κάτι..Έχω την ...Β307

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που βλέπω πια έκδοση έχω;Γιατί βλέπω μόνο το ... Β307 κι οχι 4.12.1 κτλ

Μάλλον,επειδή έχω stable..Το έπιασα..!

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update?Εμένα δε μου βρίσκει κάτι..Δεν έχω πειράξει κάτι..Έχω την ...Β307

 

Που βλέπω πια έκδοση έχω;Γιατί βλέπω μόνο το ... Β307 κι οχι 4.12.1 κτλ

 

Φίλε μου εάν διαβάσεις ποιο πάνω θα δείς οτι εγώ είχα Β117 και γιυτο έχω αναβάθμιση . Εάν φτσω πάνω απο Β307 που τώρα την περνάω και είναι stable θα σε ενημερώσω.To 4.12.1 είναι beta.Διάβασε στην πρώτη σελίδα τους οδηγούς και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update?Εμένα δε μου βρίσκει κάτι..Δεν έχω πειράξει κάτι..Έχω την ...Β307

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που βλέπω πια έκδοση έχω;Γιατί βλέπω μόνο το ... Β307 κι οχι 4.12.1 κτλ

Μάλλον,επειδή έχω stable..Το έπιασα..!

 

Οι Huawei βγάζει 2 ROMs, όπως έχουμε ξαναπεί, Stable και Developer.

Οι Β3xx είναι stable και οι 4.x.x developer.

H B307 που είσαι είναι η τελευταία stable.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό. ποιό είναι το καλύτερο μέρος για να το τσιμπήσω? είναι να προσέξω κάτι? πχ έρχονται διαφορετικές εκδόσεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό. ποιό είναι το καλύτερο μέρος για να το τσιμπήσω? είναι να προσέξω κάτι? πχ έρχονται διαφορετικές εκδόσεις?

 

L02,L12 από Κίνα μεριά.

L04 από amazon.co.uk ή από το hihonor.com

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,εκανα πειραματισμούς με κάμερα κι έβαλα μια επιλογή υδατογράφημα..Εχω κλείσει κι εχω επανεκκίνηση πολλές φορές,αλλά τίποτα..Έχει κρασάρει τρελά..Είμαι χωρίς root...ok..Εκανα διαγραφή δεδομένων από την εφαρμογή και διακοπή.. Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,εκανα πειραματισμούς με κάμερα κι έβαλα μια επιλογή υδατογράφημα..Εχω κλείσει κι εχω επανεκκίνηση πολλές φορές,αλλά τίποτα..Έχει κρασάρει τρελά..Είμαι χωρίς root

 

clear cache από to cam app.

Χωρίς root δεν μπορείς να έχεις αυτή τη λειτουργία, είναι στο 1ο post.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5732799#post5732799

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..Πιστεύω αυτή και μερικές άλλες ατέλειες(πχ κινέζικα στο dialer) να διορθωθουν με κάποιο update..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..Πιστεύω αυτή και μερικές άλλες ατέλειες(πχ κινέζικα στο dialer) να διορθωθουν με κάποιο update..

 

Μπα τσάμπα ελπίζεις, από τη στιγμή που έδωσε Ευρώπη το L04 δεν υπάρχει λόγος να γυρίσει τα L02 και L12 σε ευρωπαϊκά μοντέλα. Φαίνεται αυτό από τις απαντήσεις που δίνει μέσω HiCare.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..Πιστεύω αυτή και μερικές άλλες ατέλειες(πχ κινέζικα στο dialer) να διορθωθουν με κάποιο update..

 

Εντάξει,μικρό το κακό με τα κινεζικά στον dialer.Μας θυμίζει και την προέλευση της συσκευής.:lol:

Εγώ απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί από τον ίδιο αποστολέα κάποιες φορές μου εμφανίζει τα κινέζικα και άλλες όχι :confused:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Χθές το βράδυ έκλεισα το τηλέφωνο με 28% μπαταρία κ στο ανοιγμα είχε 19% , είναι ο πρώτος κύκλος πλήρης φόρτισης, δικαιολογήται ή να ανησυχώ???? παραπάνω διάβασα για μεγάλες μειώσεις πχ απο 50% περίπου το πρωί δεν άνοιγε καν.

ευχαριστώ

Οταν λες έκλεισες, εννοείς απενεργοποιηση; Ή απλά σε αναμονη;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση από κάποιον που έχει το Ευρωπαϊκό μοντέλο να πάρουμε την ρομ του, αμα παρει backup με cwm και να την περάσουμε σε κινέζικο?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση από κάποιον που έχει το Ευρωπαϊκό μοντέλο να πάρουμε την ρομ του, αμα παρει backup με cwm και να την περάσουμε σε κινέζικο?

 

Μπορείς απλά να φλασαρεις από fastboot τα cust.img, boot.img και system.img από το L04 στα L02/L12 το θέμα είναι πως δεν έχουν ακόμα EMUI3.0 άρα οι ROM δεν είναι ακόμα παρόμοιες.

O Γάλλος πάντως που έκανε το port της L01 B307 για τα L04 στην επαναφορά το brickare.

Φαντάσου τα L01 και L04 είναι μάλλον ίδια συγκριτικά με τα L02/L12 που είναι dual sim.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό. ποιό είναι το καλύτερο μέρος για να το τσιμπήσω? είναι να προσέξω κάτι? πχ έρχονται διαφορετικές εκδόσεις?

 

τι συσκευή χρειάζεσαι; single ή dual sim?

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλοι κάτοχοι του H60-L12 (32GB, NFC) που να αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το NFC;

 

Είμαι με stable B307 και το κινητό κατά τύχη διαβάζει "που και που" κάποιο από τα NFC Tags.

Τις περισσότερες φορές δεν τα αναγνωρίζει. Ορισμένες φορές αν είμαι τυχερός, πρέπει να το αγγίξω στο πίσω μέρος και να το περάσω από πάνω του 5-10 δευτερόλεπτα ώστε να το αναγνωρίσει.

 

Έχω δοκιμάσει το προεγκατεστημένο app αλλά και εφαρμογές τρίτων.

 

Τα ίδια NFC Tags σε άλλο κινητό αναγνωρίζονται άμεσα!

 

Άραγε είναι πρόβλημα λογισμικού ή hardware;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλοι κάτοχοι του H60-L12 (32GB, NFC) που να αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το NFC;

 

Είμαι με stable B307 και το κινητό κατά τύχη διαβάζει "που και που" κάποιο από τα NFC Tags.

Τις περισσότερες φορές δεν τα αναγνωρίζει. Ορισμένες φορές αν είμαι τυχερός, πρέπει να το αγγίξω στο πίσω μέρος και να το περάσω από πάνω του 5-10 δευτερόλεπτα ώστε να το αναγνωρίσει.

 

Έχω δοκιμάσει το προεγκατεστημένο app αλλά και εφαρμογές τρίτων.

 

Τα ίδια NFC Tags σε άλλο κινητό αναγνωρίζονται άμεσα!

 

Άραγε είναι πρόβλημα λογισμικού ή hardware;

Δοκιμασες να επαναπρογραμματισεις τα tags?

Link to comment
Share on other sites

Τρεις μέρες συμβίωσης με το H6(L12). Τρεις μέρες ευτυχίας! Τρεις μέρες ξεγνοιασιάς! Πλέον η εμμονή μου να είμαι κοντά σε πρίζα έπαψε να υφίσταται (πρώην χρήστης LG 4x HD, για όσους ξέρουν :p).

Σε προηγούμενα post είδα κάποιοι να ρωτάνε για handsfree. Πήρα αυτά τα Samsung (?) για τον αδερφό μου. Δουλεύουν μια χαρά και στο Honor, όπως και τα πλήκτρα έντασης και απάντησης (βασικά δεν τα δοκίμασα σε τηλεφωνική κλήση αλλά στην μουσική). Καθαρός και δυνατός ήχος!

 

 

Υπάρχουν άλλοι κάτοχοι του H60-L12 (32GB, NFC) που να αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το NFC;

 

Είμαι με stable B307 και το κινητό κατά τύχη διαβάζει "που και που" κάποιο από τα NFC Tags.

Τις περισσότερες φορές δεν τα αναγνωρίζει. Ορισμένες φορές αν είμαι τυχερός, πρέπει να το αγγίξω στο πίσω μέρος και να το περάσω από πάνω του 5-10 δευτερόλεπτα ώστε να το αναγνωρίσει.

 

Έχω δοκιμάσει το προεγκατεστημένο app αλλά και εφαρμογές τρίτων.

 

Τα ίδια NFC Tags σε άλλο κινητό αναγνωρίζονται άμεσα!

 

Άραγε είναι πρόβλημα λογισμικού ή hardware;

 

Πριν 1-2 μέρες προσπαθούσα να στείλω κάποια αρχεία από το παλιό μου κινητό (LG). Το NFC δούλευε όποτε ήθελε. Μετά από αυτό σου το post, βρήκα κάποια tags που είχα από το LG. Δεν μου δούλευαν στην αρχή, μέχρι που διαπίστωσα πως αν τα τοποθετήσω λίγο πιο πάνω από το ηχείο, τα αναγνωρίζει άμεσα! Υποθέτω πως η κεραία του βρίσκεται εκεί. Δοκίμασε το!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1-2 μέρες προσπαθούσα να στείλω κάποια αρχεία από το παλιό μου κινητό (LG). Το NFC δούλευε όποτε ήθελε. Μετά από αυτό σου το post, βρήκα κάποια tags που είχα από το LG. Δεν μου δούλευαν στην αρχή, μέχρι που διαπίστωσα πως αν τα τοποθετήσω λίγο πιο πάνω από το ηχείο, τα αναγνωρίζει άμεσα! Υποθέτω πως η κεραία του βρίσκεται εκεί. Δοκίμασε το!

 

Έχεις δίκιο, κάπου πάνω από το ηχείο πρέπει να βρίσκεται η κεραία του. Σ' αυτό το σημείο πιάνει πιο εύκολα, αλλά αν το πας λίγο πιο δεξιά ή αριστερά δεν αναγνωρίζει το tag. Θέλεις τύχη και εκπαίδευση λοιπόν για να λειτουργήσει σωστά το NFC με το Honor 6!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...