Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες λίγο την συνημμένη εικόνα. Ποιο μοντέλο έχεις? L02 ή L04? Ποια έκδοση φοράς?

καλησπερα. το L02 εχω αλλα σε 2.3 εκδοση και δεν ειναι σαν την εικονα που εχεις βαλει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. το L02 εχω αλλα σε 2.3 εκδοση και δεν ειναι σαν την εικονα που εχεις βαλει

 

Κάνε update στην EMUI 3.0

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα headers τα σβήνεις δεν χρειάζονται. Το πως θα το συνδέσεις και πως θα το αποσυνδέσεις δεν παίζει ρόλο και στο bootloop λογικά θα το βλέπει.

Μετά το unbrick θα πρέπει να κάνεις και εγκατάσταση με 3 κουμπιά.

 

OK,και πάλι ευχαριστώ!

Κατι τελευταίο,με αυτές τις δύο

H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_4.11.16

H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_4.12.1

δεν κατάφερα να κάνω τίποτα.Μιλάω για έχθες πριν ανεβάσω το αρχικό μήνυμα για bootloop.

 

Τώρα έχω κατεβάσει αυτή

H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_V100R001CHNC00B608.Είναι ΟΚ;Με προβληματίζει το CHN που περιέχει το όνομα,μην είναι αποκλειστικά Κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα backup από cw recovery.που αποθηκεύεται το αρχείο; στο φάκελο clockworkmod δεν υπάρχει τίποτα.Θέλω να το αντιγράψω σε ένα φλασάκι
Link to comment
Share on other sites

OK,και πάλι ευχαριστώ!

Κατι τελευταίο,με αυτές τις δύο

H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_4.11.16

H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_4.12.1

δεν κατάφερα να κάνω τίποτα.Μιλάω για έχθες πριν ανεβάσω το αρχικό μήνυμα για bootloop.

 

Τώρα έχω κατεβάσει αυτή

H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_V100R001CHNC00B608.Είναι ΟΚ;Με προβληματίζει το CHN που περιέχει το όνομα,μην είναι αποκλειστικά Κινέζικα.

 

Τι εννοείς δεν κατάφερες να κάνεις τίποτα?

Το Unbrick δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, απλά προσάρμοσα τις οδηγίες και τον κώδικα από τους Κινέζους στο Multi-Tool.

Όλες η ROM κινέζικες είναι για L01, L11, L02, L12.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση ειναι να απενεργοποιησεις τη default εφαρμογη..απο τις ρυθμισεις...ειχα το ιδιο προβλημα

 

Ευχαριστώ...Αυτό έκανα κι εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν κατάφερες να κάνεις τίποτα?

Το Unbrick δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, απλά προσάρμοσα τις οδηγίες και τον κώδικα από τους Κινέζους στο Multi-Tool.

Όλες η ROM κινέζικες είναι για L01, L11, L02, L12.

 

Το τηλέφωνο μου ήρθε με το Play store εγκατεστημένο (χωρίς να το έχω ζητήσει) και δεν μπορούσε να πάρει ΟΤΑ.Στην ενότητα του μενού είχε μόνο "έλεγχο για ενημέρωση" (ή κάτι τέτοιο,δν το θυμάμαι ακριβώς) και ενω πατούσα να ψάξει μου έλεγε οτι είναι ενημερωμένο και απλά άλλαζε την ώρα της τελευταίας αναζήτησης για ενημέρωση.

Απο οτι θυμάμαι η έκδοση που έτρεχε τελείωνε σε 608.

 

Ακολούθησα τις οδηγιες σου απο το post 2274 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5721734#post5721734) και όταν τελείωσα και το βήμα 5 το έκλεισα για να κάνω το βήμα 6.(3 κουμπιά)

 

Όση ωρα και να τα κράτησα το μονο που έκανε ήταν WO bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου ήρθε με το Play store εγκατεστημένο (χωρίς να το έχω ζητήσει) και δεν μπορούσε να πάρει ΟΤΑ.Στην ενότητα του μενού είχε μόνο "έλεγχο για ενημέρωση" (ή κάτι τέτοιο,δν το θυμάμαι ακριβώς) και ενω πατούσα να ψάξει μου έλεγε οτι είναι ενημερωμένο και απλά άλλαζε την ώρα της τελευταίας αναζήτησης για ενημέρωση.

Απο οτι θυμάμαι η έκδοση που έτρεχε τελείωνε σε 608.

 

Ακολούθησα τις οδηγιες σου απο το post 2274 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5721734#post5721734) και όταν τελείωσα και το βήμα 5 το έκλεισα για να κάνω το βήμα 6.(3 κουμπιά)

 

Όση ωρα και να τα κράτησα το μονο που έκανε ήταν WO bootloop.

 

Ναι κατάλαβα το πρόβλημα σου, ρωτάω τη δεν δούλεψε με το unbrick και τις 4.x.x ROMs? Άμα το tool φλασαρε τα 4 αρχεία χωρίς πρόβλημα το κινητό λογικά δεν θα ανοίγει μετά κατευθείαν, θα πρέπει να βάλεις τον dload φάκελο με το UPDATE.APP μέσα από την αντίστοιχη ROM στην SD σου με εναν SD reader και να το ανοίξεις με 3 κουμπιά πατημένα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα το πρόβλημα σου, ρωτάω τη δεν δούλεψε με το unbrick και τις 4.x.x ROMs? Άμα το tool φλασαρε τα 4 αρχεία χωρίς πρόβλημα το κινητό λογικά δεν θα ανοίγει μετά κατευθείαν, θα πρέπει να βάλεις τον dload φάκελο με το UPDATE.APP μέσα από την αντίστοιχη ROM στην SD σου με εναν SD reader και να το ανοίξεις με 3 κουμπιά πατημένα.

 

Τα φλάσαρε κανονικά.Τουλάχιστον δεν μου έδειξε κάτι.Όταν έβαλα τον dload φάκελο και άνοιξα με 3 κουμπιά μου πέταξε το WO και συνέχισα να τα πατάω μέχρι να δω οτι ξεκινάει η διαδικασία εγκατάστασης αλλά απλά έσβησε και ξανα άνοιξε στο WO κ.ο.κ...

 

Θα προσπαθήσω λίγο αργότερα να το ξανακάνω και θα ενημερώσω.Το μόνο που θέλω να αποφύγω είναι δεύτερη "εγχείριση" για να το κάνω να σβήσει όπως ξανα έγραψα.

 

(off topic,φτιάξε ένα donate link στην υπογραφή σου.τόση δουλειά και χρόνο μας αφιερώνεις.καπως πρέπει να δείξουμε και εμείς την αναγνώριση)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ενα περίεργο...στο google play store. Πηγαίνοντας να κανω εγατάστση απο το play store του υπολογιστή μου ωστε να μπει η εφαρμογή με wifi στο κινητό...Δεν υπάρχει η συσκευή μου. Μου βγαζει μονο τα 2 tablet και το κινητό της κόρης μου. Τι γινεται??? Μπαίνοντας στις ρυθμίσεις του play store στον υπολογιστή και παλι εκει δεν το βλεπω. Υπάρχει καποια λύση??? To googlara αλλα δεν μπορεσα να βρω απάντηση. Επίσης απο το κινητό ολα μια χαρα στην εγκατάσταση καονικα μπαινουν οι εφαρμογές...Σπαω το κεφάλι μου να δω τι φταιει...

Καμία ιδέα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Τα φλάσαρε κανονικά.Τουλάχιστον δεν μου έδειξε κάτι.Όταν έβαλα τον dload φάκελο και άνοιξα με 3 κουμπιά μου πέταξε το WO και συνέχισα να τα πατάω μέχρι να δω οτι ξεκινάει η διαδικασία εγκατάστασης αλλά απλά έσβησε και ξανα άνοιξε στο WO κ.ο.κ...

 

Θα προσπαθήσω λίγο αργότερα να το ξανακάνω και θα ενημερώσω.Το μόνο που θέλω να αποφύγω είναι δεύτερη "εγχείριση" για να το κάνω να σβήσει όπως ξανα έγραψα.

 

(off topic,φτιάξε ένα donate link στην υπογραφή σου.τόση δουλειά και χρόνο μας αφιερώνεις.καπως πρέπει να δείξουμε και εμείς την αναγνώριση)

 

Το power άμα το κρατήσεις για κάποια ώρα κάνει restart. Με τα 3 κουμπιά πρέπει να μπαίνει αμέσως σε installation. Αφού έχεις συσκευή με WO δοκίμασε την διαδικασία με τις customized ROM.

 

off topic: Με τιμά ότι θες να κάνεις donate αλλά πιστεύω στον "τσάμπα" και στην δύναμη των forums. Δεν θα επιθυμούσα donates για tools που φτιάχνω πρωταρχικά για την δικιά μου ευκολία, στον ελεύθερο μου χρόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμία ιδέα κάνεις?

 

δοκίμασες πρώτα να κατεβάσεις μια εφαρμογή από το play store στην συσκευή σου?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις συσκευή με WO δοκίμασε την διαδικασία με τις customized ROM.

 

Εννοείς πρώτα το unbrick και μετά αυτό;;

Costumized ROM??

Εδώ να ψάξω;Στο topic που είμαστε;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πρώτα το unbrick και μετά αυτό;;

Costumized ROM??

Εδώ να ψάξω;Στο topic που είμαστε;

 

Στο thread του XDA που τις έχω ανεβάσει υπάρχει η B307SP03 (Customized). Απ'οτι έχουμε καταλάβει είναι η "μαμά" ROM για τις συσκευές με το WO. Unzip αυτήν και για το unbrick και μετά πέρνα την κιόλας με 3 κουμπιά. Αν ξεκωλώσει θα μπορείς να βάλεις όποια ROM θες μετά.

Άλλη πιθανή λύση είναι να βάλεις CWM και μια custom ROM παρόμοια με stock κι έπειτα μια official.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Στο thread του XDA που τις έχω ανεβάσει υπάρχει η B307SP03 (Customized). Απ'οτι έχουμε καταλάβει είναι η "μαμά" ROM για τις συσκευές με το WO. Unzip αυτήν και για το unbrick και μετά πέρνα την κιόλας με 3 κουμπιά. Αν ξεκωλώσει θα μπορείς να βάλεις όποια ROM θες μετά.

Άλλη πιθανή λύση είναι να βάλεις CWM και μια custom ROM παρόμοια με stock κι έπειτα μια official.

 

OK,θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Για άλλη μια φορά ευχαριστώ για το χρόνο και τη βοήθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Το power άμα το κρατήσεις για κάποια ώρα κάνει restart. Με τα 3 κουμπιά πρέπει να μπαίνει αμέσως σε installation. Αφού έχεις συσκευή με WO δοκίμασε την διαδικασία με τις customized ROM.

 

off topic: Με τιμά ότι θες να κάνεις donate αλλά πιστεύω στον "τσάμπα" και στην δύναμη των forums. Δεν θα επιθυμούσα donates για tools που φτιάχνω πρωταρχικά για την δικιά μου ευκολία, στον ελεύθερο μου χρόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δοκίμασες πρώτα να κατεβάσεις μια εφαρμογή από το play store στην συσκευή σου?

Ε ναι ενοειτε αυτο. Μα ετσι κατεβαζω μονο δεν μπορω με τον τροπο απο το pc...ενα περιεργο πραγμα δεν ξερω τι γινεται γιατι δεν το βρισκει....ολ τα τηλεφωνα που ειχα στο παρελθον ολα φαινονται στην λιστα των συσκευων μου του λογαριασμου μου

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει περιπτωση να παρει android 5 σε αναβαθμιση?
Goodness reflects the light and evil bears the seed of all darkness. These are the mirrors of the soul, reflections of the mind. Choose well...;)
Link to comment
Share on other sites

Q1 του 2015

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς xposed framework? Διάβασα κάτι για θέμα ασυμβατότητας με τις roms της huawei στο xda γενικότερα... Το θέλω για να βάλω το greenify κυρίως
Link to comment
Share on other sites

Το xposed έχει θέμα με οποιαδήποτε rom δεν είναι AOSP.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο thread του XDA που τις έχω ανεβάσει υπάρχει η B307SP03 (Customized). Απ'οτι έχουμε καταλάβει είναι η "μαμά" ROM για τις συσκευές με το WO. Unzip αυτήν και για το unbrick και μετά πέρνα την κιόλας με 3 κουμπιά. Αν ξεκωλώσει θα μπορείς να βάλεις όποια ROM θες μετά.

Άλλη πιθανή λύση είναι να βάλεις CWM και μια custom ROM παρόμοια με stock κι έπειτα μια official.

 

Καλησπέρα σε όλους!

Από CWM για να περάσω ROM την αποσυμπιέζω ή απ'ευθείας το .zip όπως το κατεβάζω.

Σε HTC & Samsung π.χ. έβαζα το .zip

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν παρακολουθω το thread καθημερινα να ρωτησω η δευτερη σιμ δινει 3g?εχω το honor 3c με παρομοιο θεμα γιαυτο ρωταω κι εδω..
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν παρακολουθω το thread καθημερινα να ρωτησω η δευτερη σιμ δινει 3g?εχω το honor 3c με παρομοιο θεμα γιαυτο ρωταω κι εδω..

 

η απάντηση εδώ είναι αρνητική

Link to comment
Share on other sites

ποια εναλλακτική εφαρμογή της κινέζικης προτείνετε για τη μουσική? θα ήθελα να διαθέτει ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες που είναι πολλες και χρήσιμες : )
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιες λειτουργίες θέλεις εγώ έχω το JetAudio plus

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο μέλος και νέος κάτοχος της συσκευής!

Για αρχή μπράβο Romanos και σε ευχαριστώ για την βοήθεια!

Πολύ καλή δουλειά!

Την έχω 4 μέρες την συσκευή αλλά δεν την έχω ζορίσει ακόμα, μέχρι στιγμής το μόνο που με

ξενέρωσε είναι ότι δεν έχει βίντεο κλήση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...