Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το 16αρι με το 32αρι εχουν αισθητη διαφορα στην ταχυτητα, ή μονο στην μνημη ειναι η διαφορα?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το 16αρι με το 32αρι εχουν αισθητη διαφορα στην ταχυτητα, ή μονο στην μνημη ειναι η διαφορα?

Μόνο χωρητικότητα και nfc.

Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργεί

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών έχω το κινητό από τις 21 Νοεμβρίου περίπου. Αρχικές εντυπώσεις πολύ καλές, αλλά λεπτομέρειες από τον καινούριο χρόνο για να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη του κινητού. Αυτό που θέλω να πω είναι για το GPS του. Δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα. Το χρησιμοποίησα και να ακολουθήσει διαδρομή και για πλοήγηση σε χώρα υποανάπτυκτη σε δρόμους (δεν μιλάω για Ελλάδα υπάρχουν και πολύ χειρότερα). Όλα έγιναν με google maps. Και στις δύο περιπτώσεις δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα ούτε καθυστέρηση ούτε με έβγαλε στα χωράφια ούτε με πήγαινε με την όπισθεν. Το gps του ΑΨΟΓΟ.

Και να ρωτήσω κάτι που ξαναρωτήθηκε αλλά δεν απαντήθηκε: πως θα κάνουμε το chrome προεπιλεγμένο πρόγραμμα; Δεν έχω βρει τίποτα.

 

Τότε αρχίζω να πιστεύω σε ελαττωματικές παρτίδες. Συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τον προσανατολισμό και αρχίζω να πιστεύω ότι φταίει το γυροσκόπιο. Όλα αυτά ξαναλέω συμβαίνουν σε ελεύθερη παρακολούθηση διαδρομής. Γενικώς τη δουλειά του στην πλοήγηση ΝΑΙ θα την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Clear defaults στον Browser της Huawei μετά disable, μετά ανοίγεται κάνα λινκ από το gmail σας, σας βγάζει όλες τις εφαρμογές που ανοίγουν λινκς και κάνετε ένα ταπ στον chrome και από κάτω always!

 

Φίλε μου αν σου πω ότι κατάλαβα ψέματα θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν σου πω ότι κατάλαβα ψέματα θα σου πω

 

Το έγραψα στα γρήγορα είναι η αλήθεια. Θα το γράψω πιο αναλυτικά αργότερα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν σου πω ότι κατάλαβα ψέματα θα σου πω

 

πήγαινε εφαρμογές,πάτα στον ιντερνετ εξπλορερ και θα δεις έχει επιλογή απενεργοποίηση.

την επομενη που θα ανοίξεις σύνδεσμο απο ιμειλ ή ΦΒ θα ρωτήσει τι θες ως προεπιλογή.

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε εφαρμογές,πάτα στον ιντερνετ εξπλορερ και θα δεις έχει επιλογή απενεργοποίηση.

την επομενη που θα ανοίξεις σύνδεσμο απο ιμειλ ή ΦΒ θα ρωτήσει τι θες ως προεπιλογή.

 

ok Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν θελουμε να αυξησουμε την ενταση του ηχου στο ραδιοφωνο ( επειδη δεν ειναι αρκετα μεγαλη η ενταση στην μεγιστη τιμη της κατα τη γνωμη μου!) μπορουμε να το κανουμε τροποποιωντας το αρχειο system/etc/audio/codec/ascend_MOGOLIA_ULG_ce.xml εφοσων ειμαστε root φυσικα.Στις τιμες που εχει για digital fm radio για headset για το level 0 ξεκιναει απο 44 db και ανα δυο για καθε level φτανει στο level 0 να ειναι 14db.Τροποποιωντας τις τιμες ( εγω εβαλα τις ιδιες που εχει για speaker δηλ 0 Level 30 db και level 15 0 db η ενταση του ηχου τωρα ειναι πιο μεγαλη απο τα χαμηλα επιπεδα μεχρι το μεγιστο!
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!! Μετά απο 3 μήνες χρήσης του κινητού, ξαφνικά η μπαταρία απο 2,5 μέρες έπεσε στην 1 μέρα με την ίδια χρήση. Δεν έχω root στο κινητό, έχω την τελευταία stable B307, και οι εφαρμογές (FB, Messenger, Youtube κλπ.) είναι οι ίδιες, χωρίς να έχω βάλει κάποια νέα εφαρμογή. Εχω κάνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, που όμως το επαναφέρει πάλι στην Β307, και όχι στην έκδοση 2.3 EMUI, όπως όταν το παρέλαβα. Επίσης, έκανα φορματ και την sd card, μήπως και είχε κάτι εκεί που τραβούσε μπαταρία. Ο συχρονισμός είναι απενεργοποιημένος, η προστασία οθόνης είναι on, το δίκτυο παραμένει στο 2G kai 3G, χωρίς internet ενεργοποιημένο όλη μέρα, παρα μόνο το ανοίγω όταν θέλω κάτι...γενικά, χωρίς να έχω κάνει κάτι διαφορετικό, βλέπω τραγική μείωση της μπαταρίας. Σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει ο αντάπτορας, για αυτό και το φορτίζω με έναν που αγόρασα απο Ελλάδα (χρισημοποιώ δλδ μόνο το καλώδιο Huawei) με αντάπτορα της Osio Usb, και θα δείξει μετά απο 2-3 πλήρεις φορτίσεις αν συνεχίζεται το πρόβλημα...έχετε αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο;; (αν και διαβάζω το φόρουμ καθημερινά, μήπως κάποιος δεν έγραψε κάτι τέτοιο)...

 

Εννοείται πως έχω απενεργοποιήσει τις εφαρμογές απο το να λειτουργούν όταν κλείνει η οθόνη, και γενικά έχω κλείσει ότι μπορεί να λειτουργεί στο παρασκήνιο (αλλά και πάλι βλέπω ότι κάποια λειτουργούν - αλλιώς πως τελειώνει η μπαταρία;;;)...σκέφτομαι αν μπορώ με κάποιον τρόπο να επαναφέρω το τηλέφωνο στην EMUI 2.3 και να αρχίσω ξανά τις αναβαθμίσεις, ή να βρώ τρόπο να περάσω τα Ευρωπαικά 4.4.2 Android, και αν θέλω μετά να βάλω την EMUI...

Edited by dimathess

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. ξερει κανεις κανενα προγραμμα για να παρακολουθουμε τη χρηση των δεδομενων. εχω το 3g watchdog αλλα για καποιο περιεργο λογο δεν ξεκιναει μαζι με την ενεργοποιηση των δεδομενων και ελεγα μηπως υπαρχει καποιο αλλο.

ευχαριστω πολυ.

 

υ.γ. προσωπικα απο την αρχη δεν ειχα κανενα προβλημα με τον dialer οσον αφορα τα κινεζικα ακομα και αγνωστα τηελφωνα που με καλουσαν και εμφανιζοταν το +30. απο την αρχη ομως ειχα απενεργοποιησει την προσβαση στη τοποθεσια. δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο αλλα ελπιζω να βοηθησω οσους εχουν θεμα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. ξερει κανεις κανενα προγραμμα για να παρακολουθουμε τη χρηση των δεδομενων. εχω το 3g watchdog αλλα για καποιο περιεργο λογο δεν ξεκιναει μαζι με την ενεργοποιηση των δεδομενων και ελεγα μηπως υπαρχει καποιο αλλο.

ευχαριστω πολυ.

 

υ.γ. προσωπικα απο την αρχη δεν ειχα κανενα προβλημα με τον dialer οσον αφορα τα κινεζικα ακομα και αγνωστα τηελφωνα που με καλουσαν και εμφανιζοταν το +30. απο την αρχη ομως ειχα απενεργοποιησει την προσβαση στη τοποθεσια. δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο αλλα ελπιζω να βοηθησω οσους εχουν θεμα

 

Το τηλέφωνο έχει στις ρυθμίσεις "Διαχείρηση κίνησης δεδομένων", αυτό δεν σου κάνει δουλειά;

Όσον αφορά τα κινέζικα, εμένα μου εμφανίζονται όταν με καλούν επαφές ή άγνωστοι αριθμοί, παρ όλο που αφαίρεσα το +30 με το number fixer. Θα δοκιμάσω όμως να βγάλω την πρόσβαση στην τοποθεσία όπως λες, να δω τι θα γίνει, αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι ρόλο παιζει στην εμφάνιση των κινέζικων.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. ξερει κανεις κανενα προγραμμα για να παρακολουθουμε τη χρηση των δεδομενων. εχω το 3g watchdog αλλα για καποιο περιεργο λογο δεν ξεκιναει μαζι με την ενεργοποιηση των δεδομενων και ελεγα μηπως υπαρχει καποιο αλλο.

ευχαριστω πολυ.

 

υ.γ. προσωπικα απο την αρχη δεν ειχα κανενα προβλημα με τον dialer οσον αφορα τα κινεζικα ακομα και αγνωστα τηελφωνα που με καλουσαν και εμφανιζοταν το +30. απο την αρχη ομως ειχα απενεργοποιησει την προσβαση στη τοποθεσια. δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο αλλα ελπιζω να βοηθησω οσους εχουν θεμα

Εγω χρησιμοποιώ το internet speedmeter lite κι ούτε κι εμένα μου ανοίγει αυτόματα, πρέπει κάθε φορά να το ανοίγω εγώ! Κι επίσης στο call recorder pro ηχογραφεί μόνο στην 1η σιμ το f2g ενώ καθόλου από την 2η σιμ το whats up.... Όσο για τη μπαταρία ευτυχώς 2 βδομάδες τώρα τα πάει super, να δούμε σε 1-2 χρόνια πως θα την αντικαταστησουμε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. ξερει κανεις κανενα προγραμμα για να παρακολουθουμε τη χρηση των δεδομενων. εχω το 3g watchdog αλλα για καποιο περιεργο λογο δεν ξεκιναει μαζι με την ενεργοποιηση των δεδομενων και ελεγα μηπως υπαρχει καποιο αλλο.

ευχαριστω πολυ.

 

υ.γ. προσωπικα απο την αρχη δεν ειχα κανενα προβλημα με τον dialer οσον αφορα τα κινεζικα ακομα και αγνωστα τηελφωνα που με καλουσαν και εμφανιζοταν το +30. απο την αρχη ομως ειχα απενεργοποιησει την προσβαση στη τοποθεσια. δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο αλλα ελπιζω να βοηθησω οσους εχουν θεμα

3g monkey ειχα κάποτε. Πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρέσει κάποιος τις κινέζικες εφαρμογές; αν ναι το τηλέφωνο δουλεύει σωστά; Γιατί σκέφτομαι να τις σβήσω χωρίς όμως να δημιουργήσω πρόβλημα στην λειτουργία του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρέσει κάποιος τις κινέζικες εφαρμογές; αν ναι το τηλέφωνο δουλεύει σωστά; Γιατί σκέφτομαι να τις σβήσω χωρίς όμως να δημιουργήσω πρόβλημα στην λειτουργία του τηλεφώνου.

 

Εγω τις εχω παγωσει ολες με τιτανιουμ ... κανενα θεμα μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Από lag τι λέει παιδιά; Είμαι ανάμεσα σε συτο και το Ascend P7 αλλά για το τελευταίο διάβασα ότι έχει πολλά κολλήματα.

Τώρα έχω το Mi2 το οποιο δε κολλάει πουθενά. Επίσης σκέφτομαι το G2 (δε θέλω συγκριτικό αλλά αν έχει κάποιος εμπειρία κι από τα 2 θα ήθελα να ακούσω συν και πλην).

Link to comment
Share on other sites

Από lag τι λέει παιδιά; Είμαι ανάμεσα σε συτο και το Ascend P7 αλλά για το τελευταίο διάβασα ότι έχει πολλά κολλήματα.

Τώρα έχω το Mi2 το οποιο δε κολλάει πουθενά. Επίσης σκέφτομαι το G2 (δε θέλω συγκριτικό αλλά αν έχει κάποιος εμπειρία κι από τα 2 θα ήθελα να ακούσω συν και πλην).

ειχα g2 , εχω honor

Τα + του g2 knock code και custom ROMs

Τα + του Honor δικαρτο , λιγο καλυτερη μπαταρια , πιο πολυ επεξεργαστκη δυναμη

Link to comment
Share on other sites

Από lag τι λέει παιδιά; Είμαι ανάμεσα σε συτο και το Ascend P7 αλλά για το τελευταίο διάβασα ότι έχει πολλά κολλήματα.

Τώρα έχω το Mi2 το οποιο δε κολλάει πουθενά. Επίσης σκέφτομαι το G2 (δε θέλω συγκριτικό αλλά αν έχει κάποιος εμπειρία κι από τα 2 θα ήθελα να ακούσω συν και πλην).

 

Ειχα Μi2s μετα lg g2 και τωρα το honor 6.Το καθενα με τα καλα του καιτα κακα του.Για το πρωτο οντως δεν κολλουσε πουθενα αλλα η μπαταρια του και η θερμοκρασια του δεν παλευοταν με τιποτα,το δευτερο μετο ασταθες σημα κτλ.

Το honor με το χερι στην καρδια με εχει γοητευσει σε ολα του.Δεν του βρισκω τιποτα αρνητικο.Παρτο με κλειστα τα ματια και θα με θυμηθεις.

Το μονο αν θες αρνητικο....θα ηθελα λιγο πιο δυνατο led flash για τις φωτο στο σκοταδι.Ολα τα αλλα θετικα

Link to comment
Share on other sites

Από lag τι λέει παιδιά; Είμαι ανάμεσα σε συτο και το Ascend P7 αλλά για το τελευταίο διάβασα ότι έχει πολλά κολλήματα.

Τώρα έχω το Mi2 το οποιο δε κολλάει πουθενά. Επίσης σκέφτομαι το G2 (δε θέλω συγκριτικό αλλά αν έχει κάποιος εμπειρία κι από τα 2 θα ήθελα να ακούσω συν και πλην).

 

Τα υπέρ του G2 για εμένα ήταν to knock code και το service της LG όσες φορές το χρειάστηκα.

Στα κατά τώρα, οι αργές χρονικά αναβαθμίσεις λογισμικού, το χάλι GPS, η μέτρια ποιότητα κλήσης του, το πίσω καπάκι που έτριζε και το γεγονός πως γλίστραγε πολύ στο χέρι το τηλέφωνο.

Σε γενικές γραμμές έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από την αγορά του honor

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Εμένα που δε με ενδιαφέρουν οι custom romps μια χαρά μου φαίνεται το honor λοιπόν. Όχι ότι έχω παράπονο από το mi2. Αλλά οσο νάναι 2 χρόνια είναι αρκετά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα,

Ενδιαφερομαι παρα πολυ, σχεδον ερωτικα, για το εν λογω κινητο! Το νιωθω ηδη να λικνιζεται, κατω απ το αγγιγμα μου...

Γνωριζει κανεις ποτε θα ερθει Ελλαδα? Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο αξιοπιστο ιντερνετικο καταστημα να το παραγγειλω απο εκει? Κατα προτιμηση καποιο ευρωπαϊκο, ωστε να ερθει πολυ πιο γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα,

Ενδιαφερομαι παρα πολυ, σχεδον ερωτικα, για το εν λογω κινητο! Το νιωθω ηδη να λικνιζεται, κατω απ το αγγιγμα μου...

Γνωριζει κανεις ποτε θα ερθει Ελλαδα? Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο αξιοπιστο ιντερνετικο καταστημα να το παραγγειλω απο εκει? Κατα προτιμηση καποιο ευρωπαϊκο, ωστε να ερθει πολυ πιο γρηγορα!

 

Ελλάδα δύσκολα ...

Ευρώπη http://hihonor.com/direct το μονόκαρτο H60-L04

H60-L02 dual sim από Κίνα ... http://honor6.nianios.gr/

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...