Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε παρατηρησει πρόβλημα στο notification για corporate? Δεν λειτουργει σε μενα οταν το τηλεφωνο εχει κλειστη οθονη . Το power plan ειναι το normal....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και συγχαρητήρια για την πολύ καλή οργάνωση στην πρώτη σελίδα!

 

Πριν από 3 ώρες περίπου παρέλαβα απο ΕΛΤΑ το Honor 6 μου.

Η αποστολή είχε γίνει στις 20/11 απο to2c.

Εντυπώσεις και σχόλια μέσα στις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Romane,χωρίς να είμαι ειδήμων,νομίζω πως τα στατιστικά της μπαταρίας δεν βγαίνουν με την απλή αναγωγή που παραθέτεις. Γι'αυτό και ο φίλος είπε ότι δεν είχε κάνει τόση ώρα χρήση στο κινητό του. Αν ελέγξεις τα επιμέρους στατιστικά στοιχεία (πχ χρόνος ενεργής λειτουργίας για την οθόνη) σε σχέση με την παραπάνω αναγωγή, θα διαπιστώσεις ότι είναι διαφορετικά.

Υ.Γ. Χωρίς παρεξήγηση.

 

Παιδιά στα συννημένα φαίνεται η εικόνα της μπαταρίας του κινητού...χρόνος λειτουργίας οθόνης 1 ώρα και 25 λεπτά....σε συζήτηση με φίλο μου είπε οτι το Google play services έχει φανεί ότι δημιουργεί τρελό πρόβλημα με drain μπαταρίας, και όταν μου το είπε θυμήθηκα ότι όταν το επανέφερα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, δεν έκανα download το Google play services γιατί φαινόταν ότι είναι ήδη εγκατεστημένο...σκεπτόμενος αυτό, και το ότι δεν έχω βάλει, πλην Gmail, καμιά εφαρμογή στο κινητό, μπορεί αυτό να δημιουργεί σε μένα το πρόβλημα....θα μπορούσα, αν και με ρίσκο το γνωρίζω, να γυρίσω στην EMUI 2.3 για να διαγραφούν όλα απο την εσωτερική μνήμη, μήπως και κάτι που μένει δημιουργεί το πρόβλημα;;; υπάρχει τρόπος να σβηστεί όλη η εσωτερική μνήμη και να ξαναπεραστεί το Android με την EMUI;;;

 

Ευχαριστώ πολύ έτσι και αλλιώς...που θα πάει, θα την βρούμε την άκρη...αλλιώς το στέλνω πίσω κανονικά!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω λύση σε συγκεκριμένο θέμα.Θέλω μέσω εφαρμογών τύπου auto Bluetooth connect να ανοίγει το Bluetooth αυτόματα κατά τις κλήσεις.υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές αυτού του είδους.Και ενώ με το προηγούμενο δικαρτο μου τηλέφωνο δεν είχα πρόβλημα,Τώρα παρόλο που στους εξερχόμενες κλήσεις ανοίγει κατευθείαν, στους εισερχόμενες δεν ανοίγει το Bluetooth για κάποιο λόγο.έχω παραχωρήσει όλα τα δικαιώματα στους διάφορες εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει φυσικά.θεωρώ ότι και παίζει με το πρόγραμμα διαχείρισης τηλεφώνου.Μπορεί κάποιο από τα γνωστά τσακάλια του forum να δώσει καμία ιδέα.Δεν είμαι ροοτ και είμαι με την τελευταία επίσημη έκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ξέρει κανείς πώς προσθέτουμε στις επαφές ξεχωριστά Όνομα και Επίθετο;

 

Εμένα μου βγάζει μόνο Όνομα και γράφοντας τα στοιχεία ώς "Όνομα Επίθετο" τα καταχωρεί και τα δύο σαν Όνομα (μικρό). Πρέπει να τα διορθώνω κάθε φορά απο το PC μπαίνοντας στο gmail contacts. Κάποια λύση;

 

ΥΓ. Μεγάλη εφεύρεση το tempered glass!!!

 

κοίτα εδώ..πρoς το παρόν κάποιοi έχουν την δυνατότητα και κάποιοι όχι...δεν ξέρω γιατί...ευελπιστώ στο επόμενο update να μπορούμε και εμείς να επεξεργαζόμαστε το επίθετο..

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση (έψαξα καμια 15 σελίδες στην αρχή αλλά δε βρήκα αναφορά) , είναι dual active sim or stantby το L60-H02?

Στην πρωτη σελιδα το λεει... dual active

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

ειμαι ακομα emui 2.3 και δεν το εχω βρει. μηπως μπορεις να εισαι λιγο πιο κατατοπιστικος σχετικα με το που βρισκεται η μετρηση δεδομενων;

ευχαριστώ

Πόσο πιο κατατοπιστικός να γίνω ;;;; Πατάς το κουμπάκι που λέει "Ρυθμίσεις" και αυτές ανοίγουν. Είναι η 4η επιλογή, "Διαχείρηση κίνησης δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα το honor 6 απο minideal και ενω ειχα ζητησει να απεγκατασταθουν οι κινεζικες εφαρμογες και να εγκατασταθει το play store αυτο δεν εγινε. Ευτυχως οι περισσοτερες κιν. εφαρμογες διαγραφηκαν. Το youtube που κατεβασα απο black market μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο. Γνωριζει καποιος πως μπορω να εγκαταστησω το play store και γενικα google εφαρμογες ?
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα το honor 6 απο minideal και ενω ειχα ζητησει να απεγκατασταθουν οι κινεζικες εφαρμογες και να εγκατασταθει το play store αυτο δεν εγινε. Ευτυχως οι περισσοτερες κιν. εφαρμογες διαγραφηκαν. Το youtube που κατεβασα απο black market μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο. Γνωριζει καποιος πως μπορω να εγκαταστησω το play store και γενικα google εφαρμογες ?

Πρώτη σελίδα φίλε μου...έχει πληροφορίες για πολλές απορίες σου!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για stable update στα κοντά;
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο κατατοπιστικός να γίνω ;;;; Πατάς το κουμπάκι που λέει "Ρυθμίσεις" και αυτές ανοίγουν. Είναι η 4η επιλογή, "Διαχείρηση κίνησης δεδομένων.

ενταξει δεν χρειαζεσαι να εκνευριζεσαι. μια απλη ερωτηση εκανα και αν θες απαντας. δεν θα ειναι η πρωτη φορα που καποιο ερωτημα μενει αναπαντητο.

στο τηλεφωνο μου δεν υπαρχει τετοια επιλογη. στο μενου ρυθμισεων ειτε στη καρτελα ''γενικα'' ειτε στην καρτελα ''ολα'' η 4η επιλογη δεν ειναι αυτο που λες. θα βρω μονος μου τη λυση. σε ευχαριστω που ασχοληθηκες. καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα συννημένα φαίνεται η εικόνα της μπαταρίας του κινητού...χρόνος λειτουργίας οθόνης 1 ώρα και 25 λεπτά....σε συζήτηση με φίλο μου είπε οτι το Google play services έχει φανεί ότι δημιουργεί τρελό πρόβλημα με drain μπαταρίας, και όταν μου το είπε θυμήθηκα ότι όταν το επανέφερα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, δεν έκανα download το Google play services γιατί φαινόταν ότι είναι ήδη εγκατεστημένο...σκεπτόμενος αυτό, και το ότι δεν έχω βάλει, πλην Gmail, καμιά εφαρμογή στο κινητό, μπορεί αυτό να δημιουργεί σε μένα το πρόβλημα....θα μπορούσα, αν και με ρίσκο το γνωρίζω, να γυρίσω στην EMUI 2.3 για να διαγραφούν όλα απο την εσωτερική μνήμη, μήπως και κάτι που μένει δημιουργεί το πρόβλημα;;; υπάρχει τρόπος να σβηστεί όλη η εσωτερική μνήμη και να ξαναπεραστεί το Android με την EMUI;;;

 

Ευχαριστώ πολύ έτσι και αλλιώς...που θα πάει, θα την βρούμε την άκρη...αλλιώς το στέλνω πίσω κανονικά!!!

 

 

Οι υπηρεσίες Google play services δεν κάνουν drain, το βλέπω στο 2%. Εγώ όταν άφηνα τον αυτόματο συγχρονισμό ON μου έτρωγαν 6-8%.

Αν χρησιμοποιείς θήκη με μαγνήτη στο κάλυμμα βγάλε την λειτουργία και ξανατσέκαρε. Το λέω γιατί 2 φορές έφαγε σκάλωμα και με κλειστό καπάκι έμενε ενεργή η οθόνη στην κατάσταση με το παραθυράκι και έβλεπα το κινητό μετά από 2 ωρες με 30% κάτω.

 

Βάλε λίγο και στιγμιότυπο με την ενεργή ώρα οθόνης..

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να σβήσω μια συντόμευση εφαρμογής απο την οθόνη και να μείνει το widget της εφαρμογής,χωρίς να διαγράφει εντελώς η εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

κοίτα εδώ..πρoς το παρόν κάποιοi έχουν την δυνατότητα και κάποιοι όχι...δεν ξέρω γιατί...ευελπιστώ στο επόμενο update να μπορούμε και εμείς να επεξεργαζόμαστε το επίθετο..

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Λύνεται το πρόβλημα εισάγοντας καινούριες επαφές με την εφαρμογή αλλά καλό θα είναι να το λύσουν αυτό το πρόβλημα και από την huawei σε κάποιο update της Emui.

 

ΥΓ. στην emui 2.3 ήταν εντάξει. στην emui 3.0 εμφανίστηκε το πρόβλημα

Edited by douglas
Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν χρειαζεσαι να εκνευριζεσαι. μια απλη ερωτηση εκανα και αν θες απαντας. δεν θα ειναι η πρωτη φορα που καποιο ερωτημα μενει αναπαντητο.

στο τηλεφωνο μου δεν υπαρχει τετοια επιλογη. στο μενου ρυθμισεων ειτε στη καρτελα ''γενικα'' ειτε στην καρτελα ''ολα'' η 4η επιλογη δεν ειναι αυτο που λες. θα βρω μονος μου τη λυση. σε ευχαριστω που ασχοληθηκες. καλη συνεχεια

 

Δες λίγο την συνημμένη εικόνα. Ποιο μοντέλο έχεις? L02 ή L04? Ποια έκδοση φοράς?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Προχθές και ενω ειχα ενεργοποιημενο το ultra battery με μπαταρια 90%,μετα απο κανα δυωρο που πηγα για υπνο το κινητό ειχε υπερθερμανθει,και δεν αναβε...τελικα εκανε επανεκκίνηση και η μπαταρια ηταν στο 10%...Στο μενου της μπαταριας ελεγε 5ωρες και 47 λεπτά με μπαταρια και οθονη ενεργη περιπου 30 λεπτα με 26% καταναλωση....Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Προχθές και ενω ειχα ενεργοποιημενο το ultra battery με μπαταρια 90%,μετα απο κανα δυωρο που πηγα για υπνο το κινητό ειχε υπερθερμανθει,και δεν αναβε...τελικα εκανε επανεκκίνηση και η μπαταρια ηταν στο 10%...Στο μενου της μπαταριας ελεγε 5ωρες και 47 λεπτά με μπαταρια και οθονη ενεργη περιπου 30 λεπτα με 26% καταναλωση....Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο;

Βαλε κάποιο antivirus και τρέξε ένα σκαναρισμα. Δεν ξέρω αν θα λύσει το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να σβήσω μια συντόμευση εφαρμογής απο την οθόνη και να μείνει το widget της εφαρμογής,χωρίς να διαγράφει εντελώς η εφαρμογή?

 

Κανένας?αναμένω..

Link to comment
Share on other sites

Κανένας?αναμένω..

 

Επειδή δεν υπάρχει συρτάρι εφαρμογών, φτιάξε ένα φάκελο,ονόμασέ το εφαρμογές και πέτα όλες τις εφαρμογές μέσα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό πώς γίνεται;

 

Πατάς την συντόμευση της εφαρμογής που θέλεις και την σέρνεις πάνω σε όποια άλλη θες,και δημιουργείται αυτόματα ο φάκελος.

Υ.Γ. Αν διαβάσεις το post, αναφέρονται τα πάντα, ή σχεδόν τα πάντα.:wink:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ολα αυτα που διαβασα το παραγγειλα κι εγω απο to2c με ems

σε καμια εβδομαδα πιστευω θα το εχω στα χερια μου αν δεν κολλήσει στο τελωνείο.

μόλις το παραλάβω θα γράψω τις εντυπώσεις μου..

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...