Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούριο μέλος και νέος κάτοχος της συσκευής!

Για αρχή μπράβο Romanos και σε ευχαριστώ για την βοήθεια!

Πολύ καλή δουλειά!

Την έχω 4 μέρες την συσκευή αλλά δεν την έχω ζορίσει ακόμα, μέχρι στιγμής το μόνο που με

ξενέρωσε είναι ότι δεν έχει βίντεο κλήση!

Ειχα παθει το ιδιο γιατι εκανα πολλες βιντεοκλησεις....

 

 

κατι καινουργιο παιδια...σημερα παρατηρησα στην οθονη μου οτι κατω δεξια στο υψος του πληκτρολογίου μου εμφανιζονται τρια σημαδακια μπλε οταν η οθονη προβάλλει κάτι στις αποχρώσεις του μαύρου μονο...ξερεις κανεις κατι..αφαιρεσα και το screen protector μηπως δημιουργούσε ψευδαίσθηση..

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο shop απο Ευρώπη κατα προτίμηση για αγορά του; Προσανατολίζομαι κυρίως στην έκδοση H60-L12.

 

 

Έχω επί του παρόντος iPhone 4S. Πιστεύω να δω ουσιαστική διαφορά. Τι λέτε; Ειδικά με τα τελευταία ios δεν παλεύεται πια.

Edited by sski
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο shop απο Ευρώπη κατα προτίμηση για αγορά του; Προσανατολίζομαι κυρίως στην έκδοση H60-L12.

 

 

Έχω επί του παρόντος iPhone 4S. Πιστεύω να δω ουσιαστική διαφορά. Τι λέτε; Ειδικά με τα τελευταία ios δεν παλεύεται πια.

 

Στην Ευρώπη δύσκολα θα το βρεις το L12, αποκλειστικά το L04 και ίσως κάνενα L02.

 

LG G3 vs Honor 6

 

 

Δείτε στο 10:30 που ανοίγει πιο γρήγορα το παιχνίδι σε σχέση με τον Snapdragon 801 του LG G3.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο μέλος και νέος κάτοχος της συσκευής!

Για αρχή μπράβο Romanos και σε ευχαριστώ για την βοήθεια!

Πολύ καλή δουλειά!

Την έχω 4 μέρες την συσκευή αλλά δεν την έχω ζορίσει ακόμα, μέχρι στιγμής το μόνο που με

ξενέρωσε είναι ότι δεν έχει βίντεο κλήση!

 

Κανενα android κινητο (εκτος απο samsung) δεν εχει βιντεοκληση 3G .... μπορεις να δοκιμασεις viber , hangout , skype...

Link to comment
Share on other sites

Κανενα android κινητο (εκτος απο samsung) δεν εχει βιντεοκληση 3G .... μπορεις να δοκιμασεις viber , hangout , skype...

Μην το λες...εχει να κανει με τη rom... η γυναικα μουεχει doogee dg800 και εχει βιντεοκληση

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το gps...δούλεψα πριν λίγο τους here maps της Nokia και με συγκεκριμένο προορισμό, και σαν απλό χάρτη.Δεν παρατήρησα σε καμία περίπτωση απόκλιση του βέλους κίνησης από το δρόμο, όπως είχαν αναφέρει κάποιοι φίλοι.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα.

εχει κανεις να προτεινει καμια καλη εφαρμογη για αρχεια βιντεο για να βλεπουμε καμια ταινια; εχω κατεβασει bs player αλλα δεν αντικαθιστα τον υφισταμενο και τα βιντεο μεσω internet ανοιγουν με την κινεζια.

καλος ο bs player αλλα κατι δεν μου καθεται καλα.

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τον mx player και για σειρές - ταινίες με υπότιτλους.

Τι έγινε ρε παιδιά ξέχασαν να βγάλουν την stable σε ΟΤΑ τόσο καιρό;

Link to comment
Share on other sites

κατι καινουργιο παιδια...σημερα παρατηρησα στην οθονη μου οτι κατω δεξια στο υψος του πληκτρολογίου μου εμφανιζονται τρια σημαδακια μπλε οταν η οθονη προβάλλει κάτι στις αποχρώσεις του μαύρου μονο...ξερεις κανεις κατι..αφαιρεσα και το screen protector μηπως δημιουργούσε ψευδαίσθηση..

 

Εχει δει κανένας τίποτα αντίστοιχο;...απο τι να προκλήθηκε;...το κινητό δεν εχει ουτε μια πτωση...

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανένας τίποτα αντίστοιχο;...απο τι να προκλήθηκε;...το κινητό δεν εχει ουτε μια πτωση...

 

Σαν χαλασμένα pixel ακούγετε, όχι καμένα, χαλασμένα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Σαν χαλασμένα pixel ακούγετε, όχι καμένα, χαλασμένα.

Να το στείλω πίσω; δεν με ενοχλει και τοσο η αισθηση.. σχεδόν καθόλου...με ξενερωνει γιατι είναι καινούργιο κινητό..μολις εκλεισε μήνα στα χέρια μου

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Να το στείλω πίσω; δεν με ενοχλει και τοσο η αισθηση.. σχεδόν καθόλου...με ξενερωνει γιατι είναι καινούργιο κινητό..μολις εκλεισε μήνα στα χέρια μου

 

Μπορείς να συνεννοηθείς με τον πωλητή σου να δεις τι θα σου πει, αν σε καλύπτει επισκευή ή αντικατασταση δηλαδή. Συνήθως όμως οι εγγυήσεις σε οθόνες καλύπτουν καμένα pixels κι όχι χαλασμένα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα...καμμενο πιξελ σιγουρα δεν ειναι...ειναι εντελως ακανόνιστο το σχήμα του και πολυ μεγαλύτερο απο πιξελ ...είναι σαν το αποτυπωμα που αφήνει το δάχτυλο μας πανω σε ενα screen protector..ειναι τρια στο συνολο κοντα κοντα ..το τριτο μικροτερο..και φαινονται μονο οταν ειναι ολομαυρη η οθόνη ή σε αποχρώσεις σκουρου μαύρου...υπαρχει περίπτωση να είναι κάτι αντίστοιχο με την κιτρινιλα που φαίνεταιστο ασπρο κάτω κατω σε πολλούς από εμάς;
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή συνομιλία με την Katherine Wang απο το Minideal.net, σχετικά με το πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας του κινητού μου, μου έγραψε ότι ήδη έχει λάβει 3-4 τηλέφωνα με το ίδιο πρόβλημα (δεν είπε αν ήταν απο Ελλάδα ή όχι), και ότι άλλαξαν τις μπαταρίες και ότι πάλι κάποια εξακολουθούσαν να έχουν το ίδιο θέμα, λεγοντας ότι "I think they changed the battery only, But I think it's msinboard's problem, So we need to resend to them for checking"...

Μου ζήτησε να το στείλω πίσω, χωρίς να το πειράξω καθόλου και ότι θα το στείλουν στο επίσημο service της Huawei...επίσης ότι η after sales πολιτική τους είναι ίδια με Samsung - Apple, πρώτα το στέλνουν για επιδιόρθωση και μετά αλλαγή αν δεν γίνεται...επίσης οι 12 μήνες εγγύησης ισχύουν απο το Minideal.net!!!

 

Για να μην γράφω ξανά το πρόβλημα που είχα με το τηλέφωνο, παρακάτω είναι το link και το νήμα όπου δίνω λεπτομέρειες του προβλήματος...post 3556, 3632

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394520&page=238

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5819733#post5819733

 

Υ.Γ. το τηλέφωνο το έχω απο 15 Σεπτέβρη και τα προβλήματα άρχισαν μετά απο 3,5 μήνες κανονικης χρήσης....Θα σας κρατάω ενήμερους για την πορεία του θέματος γιατί μάλλον μας αφορά όλους (ελπίζω πως όχι δλδ :-))

Edited by dimathess

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

http://www.lollipop-rom.org/mp3-0/huawei-honor-6-6461.html ποιοοος θα δοκιμασει??

 

Fake μην δοκιμάσει κανείς....

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή συνομιλία με την Katherine Wang απο το Minideal.net, σχετικά με το πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας του κινητού μου, μου έγραψε ότι ήδη έχει λάβει 3-4 τηλέφωνα με το ίδιο πρόβλημα (δεν είπε αν ήταν απο Ελλάδα ή όχι), και ότι άλλαξαν τις μπαταρίες και ότι πάλι κάποια εξακολουθούσαν να έχουν το ίδιο θέμα, λεγοντας ότι "I think they changed the battery only, But I think it's msinboard's problem, So we need to resend to them for checking"...

Μου ζήτησε να το στείλω πίσω, χωρίς να το πειράξω καθόλου και ότι θα το στείλουν στο επίσημο service της Huawei...επίσης ότι η after sales πολιτική τους είναι ίδια με Samsung - Apple, πρώτα το στέλνουν για επιδιόρθωση και μετά αλλαγή αν δεν γίνεται...επίσης οι 12 μήνες εγγύησης ισχύουν απο το Minideal.net!!!

 

Για να μην γράφω ξανά το πρόβλημα που είχα με το τηλέφωνο, παρακάτω είναι το link και το νήμα όπου δίνω λεπτομέρειες του προβλήματος...post 3556, 3632

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394520&page=238

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5819733#post5819733

 

Υ.Γ. το τηλέφωνο το έχω απο 15 Σεπτέβρη και τα προβλήματα άρχισαν μετά απο 3,5 μήνες κανονικης χρήσης....Θα σας κρατάω ενήμερους για την πορεία του θέματος γιατί μάλλον μας αφορά όλους (ελπίζω πως όχι δλδ :-))

 

πάντως είναι καλό που αναλαμβάνουν,απλά θα σε καθυστερησει λίγο η όλη διαδικασία :worry:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ήξερα αν παίζει κάποιος οδηγός εδώ στο φόρουμ για το πως να το στέλνουμε γρήγορα πίσω για service...δεν έχω δει κάτι!!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

http://www.lollipop-rom.org/mp3-0/huawei-honor-6-6461.html ποιοοος θα δοκιμασει??

Τι ιδιο ακριβως υπαρχει για το 3c ... μαλλον ειναι fake και νομιζω ιτι καλυτερα να μεινεις μακρυα

Link to comment
Share on other sites

http://www.lollipop-rom.org/mp3-0/huawei-honor-6-6461.html ποιοοος θα δοκιμασει??

 

Παιδια ειναι μουφα... σορρυ που την ανεβασα

(αν μπορει ο moderator ας σβησει τα ποστ...)

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κ εως τωρα κατενθουσιασμενος,

Μονο ενα προβλημα, θελω να κανω προσθηκη λογαριασμου gmail για συνχρονισμο επαφων κ δεν μπορω να βρω ακρη, παρακαλω βοηθεια.

Υ.Γ. δοκιμασα τις οδηγιες στην αρχη του νηματος αλλα με gmail τιποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσθηκη λογαριασμού θα κάνεις σύμφωνα με το πρώτο ποστ απο το youtube
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...