Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το καταφερα και βρήκα τον τροπο για να παρω τον unlocking password απο την Huawei....απο αυτο το site

το οποίο ανοίγουμε με firefox (δεν δουλευε με Chrome που δοκίμαζα). Βαζουμε την πρώτη επιλογή και μετα παμε και κανουμε δεξί κλικ μεσα στο κουτάκι της πρωτης επιλογής HUAWEI C8812 και παταμε επιθεώρηση στοιχειου...Ανοιγει απο κατω στον browser το παραθυρο Elements εκει αλλάζουμε και στα δυο που εχει

''<option value="HUAWEI C8812">HUAWEI C8812</option>'' σε ''<option value="H60-L02">H60-L02</option>'' μετα βαζουμε Sn το δικο μας, Αριθμό ΙΜΕΙ kai producth id τον βρίσκουμε αν πατήσουμε στην κλήση *#*#1357946#*#* μας βγαζει εναν αριθμο τον βαζουμε εκει...απο κατω βαζουμε και το captcha..και αυτό ήταν...

μας δίνει τον δεξαεξαψήφιο αριθμό unlockin password

 

εκανα με το εργαλειο του virusplus την διαδικασία ξεκλείδωμα bootloader, install CWM και root. Ολα οκ μετα περασα με adb flashtool την stock recovery 4.12.1.....

Αυτο που ήθελα να δω ήταν αν με root μου αφηνε να κατεβασω θέματα αλλα και παλι τιποτα ζηταει cloud id....Εχει λυθεί το θεμα με αυτην την ιστορία????Γιατι στο αλλο τηλεφωνο θυμαμαι οτι μπορουσα και περνουσα θέματα τωρα δεν....

 

ΥΓ...για τον οδηγό: Μαλλον εχει αλλαξει τον server και το domain name η huawei και πλεον τα link στον οδηγό για το site της huawei (για τον κωδικο) ειναι λαθος....αν θελεις μπορεις να τα αλλαξεις...Virusplus

 

YΓ2. Τελικα ο παραπανω τροπος για τον κωδικο δουλεψε και στον Chrome απλα δεν εβαζα και στα δυο πεδία το H60-L02

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Product model: = δεν μπορώ να το εμφανίσω παρόλου που βάζω την 1η επιλογή και δεν μου εμφανίζει κανένα υπομενού!

2) Product SN: = από το κουτί του

3) Product IMEI/MEID: = από το κουτί του/????? εδώ βάζουμε κάτι για δίκαρτο???

4) Product ID: = τοποθετώ τον (8/ψηφιο) αριθμό από την διαδικασία *#*#1357946#*#* στο τηλέφωνό μου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ = ένα ώραία ΤΙΠΟΤΑ! Τι κάνω λάθος παρακαλώ??

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το καταφερα και βρήκα τον τροπο για να παρω τον unlocking password απο την Huawei....απο αυτο το site

το οποίο ανοίγουμε με firefox (δεν δουλευε με Chrome που δοκίμαζα). Βαζουμε την πρώτη επιλογή και μετα παμε και κανουμε δεξί κλικ μεσα στο κουτάκι της πρωτης επιλογής HUAWEI C8812 και παταμε επιθεώρηση στοιχειου...Ανοιγει απο κατω στον browser το παραθυρο Elements εκει αλλάζουμε και στα δυο που εχει

''<option value="HUAWEI C8812">HUAWEI C8812</option>'' σε ''<option value="H60-L02">H60-L02</option>'' μετα βαζουμε Sn το δικο μας, Αριθμό ΙΜΕΙ kai producth id τον βρίσκουμε αν πατήσουμε στην κλήση *#*#1357946#*#* μας βγαζει εναν αριθμο τον βαζουμε εκει...απο κατω βαζουμε και το captcha..και αυτό ήταν...

μας δίνει τον δεξαεξαψήφιο αριθμό unlockin password

 

εκανα με το εργαλειο του virusplus την διαδικασία ξεκλείδωμα bootloader, install CWM και root. Ολα οκ μετα περασα με adb flashtool την stock recovery 4.12.1.....

Αυτο που ήθελα να δω ήταν αν με root μου αφηνε να κατεβασω θέματα αλλα και παλι τιποτα ζηταει cloud id....Εχει λυθεί το θεμα με αυτην την ιστορία????Γιατι στο αλλο τηλεφωνο θυμαμαι οτι μπορουσα και περνουσα θέματα τωρα δεν....

 

ΥΓ...για τον οδηγό: Μαλλον εχει αλλαξει τον server και το domain name η huawei και πλεον τα link στον οδηγό για το site της huawei (για τον κωδικο) ειναι λαθος....αν θελεις μπορεις να τα αλλαξεις...Virusplus

 

YΓ2. Τελικα ο παραπανω τροπος για τον κωδικο δουλεψε και στον Chrome απλα δεν εβαζα και στα δυο πεδία το H60-L02

 

δούλεψε :)

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλάζει την επιλογή τηλεφώνου...τι πρέπει να κάνω?

Βγάζει συνέχεια Verification Code error παρόλου που το βάζω καλά...αλλά μάλλον αφού δεν έχω το σωστό μοντέλλο???

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται μου την δίνει η LockScreen :lol:

 

 

Άλλαξε τη με άλλη και ολα κομπλέ!!Αυτό έκανα και εγώ!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς το έβαλες γιατί εμένα μου ζητάει να κάνω λογαριασμό cloud κάτι το οποίο δεν γίνεται δεκτό για την περιοχή μας έτσι δεν μπορώ να βάλω κανένα θέμα άλλο. Καμία λύση σε αυτό?

 

Παρεπιπτόντως πηγα να παρω τον κωδικο απο το site της huawei και δεν δουλευει το site....Μπορούμε να τον βρούμε απο αλλού???

 

Με το ψάξιμο βρήκα αυτο το link που μου βγαζει μαλλον παλι στο ιδιο αλλα δεν ξερω τι να βαλω στο product type ποιο ειναι το μοντέλο μας...Η επιλογή H60-L02 δεν υπαρχει τι βαζουμε??

 

http://prntscr.com/5bi9tr screenshot παραθέτω με τα μονέλα που βγαζει...και το δευτερο http://prntscr.com/5biaiy εδω απο τα υπόλοιπα αυτα ειναι ολα ολα ποιο ειναι το δικο μας H60-L02??? ιδου η απορία...

 

Δεν μου ζητάει κάποιο κωδικό στα θέματα!Έχω κατεβάσει αρκετά και δεν μου ζήτησε ποτέ account!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχετε παρατηρησει υπερθερμανση του κινητού; Εμενα το κανει δυστυχως, και οταν γίνεται αυτό, αργεί να ανταποκριθεί.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχετε παρατηρησει υπερθερμανση του κινητού; Εμενα το κανει δυστυχως, και οταν γίνεται αυτό, αργεί να ανταποκριθεί.

 

Τι κάνεις και υπερθερμένεται? Τρέχει κάτι από πίσω; Μόνο μια φορά που έκανα το Antutu να δείξω σε ένα φίλο το έκανε αλλά το θεώρησα φυσιολογικό, κατά τα άλλα δεν έχω νιώσει τίποτα τόσο καιρό. :worry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνεις και υπερθερμένεται? Τρέχει κάτι από πίσω; Μόνο μια φορά που έκανα το Antutu να δείξω σε ένα φίλο το έκανε αλλά το θεώρησα φυσιολογικό, κατά τα άλλα δεν έχω νιώσει τίποτα τόσο καιρό. :worry:

Δεν κανω κατι εκτος φυσιολογικης χρησης romanos. Ειδικα οταν το φορτιζω παραλληλα, εκει ζεστενεται υπερβολικά.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω κατι εκτος φυσιολογικης χρησης romanos. Ειδικα οταν το φορτιζω παραλληλα, εκει ζεστενεται υπερβολικά.

 

Κάτι θα τρέχει από πίσω δεν παίζει φάση :X ψάξε για wakelocks κτλπ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα τρέχει από πίσω δεν παίζει φάση :X ψάξε για wakelocks κτλπ.

Ξερεις κανενα πρόγραμμα να το ψαξω; Ειμαι without root.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

1) Product model: = δεν μπορώ να το εμφανίσω παρόλου που βάζω την 1η επιλογή και δεν μου εμφανίζει κανένα υπομενού!

2) Product SN: = από το κουτί του

3) Product IMEI/MEID: = από το κουτί του/????? εδώ βάζουμε κάτι για δίκαρτο???

4) Product ID: = τοποθετώ τον (8/ψηφιο) αριθμό από την διαδικασία *#*#1357946#*#* στο τηλέφωνό μου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ = ένα ώραία ΤΙΠΟΤΑ! Τι κάνω λάθος παρακαλώ??

 

Και εμενα το ιδιο μου εκανε στην αρχή...Πρεπει να περιμενεις να φορτωσει τα data τελειως ο browser σου...Θα δεις οταν ανοιξεις την σελιδα οτι το βελακι της αναμονής το γνωστό οπου κάνει κυκλο....μεχρι να φορτώσει...κινείτε συνεχώς....Αρα θελει λιγο μερικα δευτερόλεπτα να περιμενεις να φορτώσει....η σελιδα

Τα αλλα 2,3,4 σωστα αυτα βαζεις ....Θα δεις στο τελος αν φορτώσει η σελιδα σωστα και κανεις αυτα που εγραψα οτι θα εισαι οκ και θα παρεις τον πολυποθητο αριθμο απο κατω...(καμια φορα θελει και ανανεωση το captcha για να δουλεψει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίο φαίνεται μου την δίνει η LockScreen :lol:

 

 

Άλλαξε τη με άλλη και ολα κομπλέ!!Αυτό έκανα και εγώ!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μου ζητάει κάποιο κωδικό στα θέματα!Έχω κατεβάσει αρκετά και δεν μου ζήτησε ποτέ account!

 

Τι Ρομ εχεις φίλε μου???

Αυτο παλι για να βαλουμε Θέματα, αλλους να ζηταει cloud id και αλλους οχι εχει να κανει με την Rom???

Τι λετε Virusplus και Romanos σε αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανενα πρόγραμμα να το ψαξω; Ειμαι without root.

 

Ίσως τα καταφέρεις με αυτό https://docs.google.com/presentation/d/1r3VlhZIZVSufZlAeICJet6QBtyAF7z06_ysl1kUKME4/edit#slide=id.g259567f19_036

Και εμενα το ιδιο μου εκανε στην αρχή...Πρεπει να περιμενεις να φορτωσει τα data τελειως ο browser σου...Θα δεις οταν ανοιξεις την σελιδα οτι το βελακι της αναμονής το γνωστό οπου κάνει κυκλο....μεχρι να φορτώσει...κινείτε συνεχώς....Αρα θελει λιγο μερικα δευτερόλεπτα να περιμενεις να φορτώσει....η σελιδα

Τα αλλα 2,3,4 σωστα αυτα βαζεις ....Θα δεις στο τελος αν φορτώσει η σελιδα σωστα και κανεις αυτα που εγραψα οτι θα εισαι οκ και θα παρεις τον πολυποθητο αριθμο απο κατω...(καμια φορα θελει και ανανεωση το captcha για να δουλεψει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι Ρομ εχεις φίλε μου???

Αυτο παλι για να βαλουμε Θέματα, αλλους να ζηταει cloud id και αλλους οχι εχει να κανει με την Rom???

Τι λετε Virusplus και Romanos σε αυτό???

 

Δεν πιστεύω ότι είναι θέμα ROM, και μένα άλλωτε μου ζητάει άλλωτε όχι :X, κάποιος κινέζος μάλλον μπέρδεψε το κουμπί του Huawei ID, με την μαλαπέρδα του, και παίζει μαζί του.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να το κανω root πρεπει να κανω ολη την διαδικασια που αναφερει το post #1613, ή μονο εκει που αναφερει root?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως τα καταφέρεις με αυτό https://docs.google.com/presentation/d/1r3VlhZIZVSufZlAeICJet6QBtyAF7z06_ysl1kUKME4/edit#slide=id.g259567f19_036

 

 

Δεν πιστεύω ότι είναι θέμα ROM, και μένα άλλωτε μου ζητάει άλλωτε όχι :X, κάποιος κινέζος μάλλον μπέρδεψε το κουμπί του Huawei ID, με την μαλαπέρδα του, και παίζει μαζί του.

 

μα και σε εμενα σε προηγούμενες rom δεν μου ζήτησε ποτε. Τροπος για αποφυγή ...ή τροπος για να κανουμε cloud id μήπως μπορουμε να βρούμε....Λεω εγω αν πχ παμε και αλλαξουμε κατι στο τηλεφωνο ίσως την ζώνη ώρας ή την γλώσσα μήπως μας αφήσει να κανουμε cloud id???Γιατι πως καταλαβαίνει το τηλεφωνο την περιοχή μας??? Επειδή ειχα xiaomi Παλιοτερα MI3 ειχα micloud και ήταν πολυ βολικό....δεν εχανα τιποτα...

 

παντως καποια καλά θέματα βρήκα και έβαλα απο την παραπάνω σελίδα...οποιος ενδιαφερεται...http://gallery.mobile9.com/c/huawei-honor-6-themes_12167/1/

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται μου την δίνει η LockScreen :lol:

 

 

Άλλαξε τη με άλλη και ολα κομπλέ!!Αυτό έκανα και εγώ!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μου ζητάει κάποιο κωδικό στα θέματα!Έχω κατεβάσει αρκετά και δεν μου ζήτησε ποτέ account!

Πώς αλλάζεις μόνο την lock screen ;;;

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση στο Huawei id θέλει από την 4.11.16 και μετά μέχρι την σταθερή β307 δεν ήθελε. Με την 4.12. παρατήρησα ότι κάποιες φορές η πρώτη σιμ χάνει το σήμα εντελώς πρέπει να ενεργοποιήσω airplane mode για επανέλθει, το έχει κανείς άλλος αυτό?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση στο Huawei id θέλει από την 4.11.16 και μετά μέχρι την σταθερή β307 δεν ήθελε. Με την 4.12. παρατήρησα ότι κάποιες φορές η πρώτη σιμ χάνει το σήμα εντελώς πρέπει να ενεργοποιήσω airplane mode για επανέλθει, το έχει κανείς άλλος αυτό?

 

εγω οχι δεν ειχα τετοιο θέμα...Ακομα τουλαχιστον την εχω μια μερα μονο.

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλάζεις μόνο την lock screen ;;;

 

Παρατεταμένο πάτημα σε κενή περιοχή σe όποιο screen θέλεις, μετά διαλέγεις "wallpapers", και μετά διαλέγεις όποια εικόνα θέλεις είτε για lock screen είτε για home screen.

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλάζεις μόνο την lock screen ;;;

Μεσα στα θεματα δεξια πανω λεει "Δικο μου"...Πατας εκει και κατω στο κεντρο σου βγαζει "Προσαρμογη"!Απο εκει διαλεγεις οτι εικονιδια θες ή lock screen απο τα θεματα που εχεις κατεβασμενα!! :) Αν καταλαβα καλα αυτο εννοεις και οχι το πως αλλαζεις φωτο στη lock screen!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του κινητού περίπου μια βδομάδα κι έχοντας βγάλει τα συμπεράσματά μου σε γενικές γραμμές, είπα να τα μοιραστώ μαζί σας.

 

GPS: Ακούστηκαν πολλά και διάφορα. Μετά από 4 μέρες χρήσης του κατέληξα στα εξής συμπεράσματα:

Το gps ακόμα και σε εσωτερικούς χώρους αλλά κοντά σε παράθυρο κλειδώνει αρκετά γρήγορα και βρίσκει πολλούς δορυφόρους.

Όντως σε σχέση με άλλα κινητά με επεξεργαστή snapdragon δεν έχει τόση ακρίβεια στη θέση και προσπαθεί συνεχώς να τη διορθώσει. Αυτό έχει επίπτωση όταν χρησιμοποιείτε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης (εγώ δοκίμασα igo, google maps, here maps) αλλά δεν έχετε ορίσει τελικό προορισμό παρά μόνο παρακολούθηση διαδρομής, εκεί να μπερδεύεται και να αποπροσανατολίζεται (πράγμα που δεν είχα παρατηρήσει με το galaxy s plus).

Όμως όταν δώσετε τελικό προορισμό τότε το gps πάει σφαίρα χωρίς προβλήματα. Είναι ακριβέστατο στις οδηγίες και κάνει γρήγορα επανακαθορισμό διαδρομής σε περίπτωση που στρίψετε λάθος. Και στην ουσία αυτή η χρήση μας ενδιαφέρει. Να μας πάει από ένα μέρος σε ένα άλλο. Οπότε τελικά μπορώ να πω ότι και το gps μου άφησε θετική άποψη.

Στο gps η χρήση του έγινε με την επιλογή device only, χωρίς δηλαδή συνεργασία με wifi και 3g, ώστε να γίνεται πιο γρήγορα ο επανακαθορισμός διαδρομής (καμιά φορά επηρεάζει).

 

Οταν με καποια εφαρμογη πλογησης επιλεγουμε παρακολουθηση διαδρομης τι προβλημα υπαρχει ακριβως; Διορθωνεται;

Το εχετε παρατηρησει και αλλοι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στα θεματα δεξια πανω λεει "Δικο μου"...Πατας εκει και κατω στο κεντρο σου βγαζει "Προσαρμογη"!Απο εκει διαλεγεις οτι εικονιδια θες ή lock screen απο τα θεματα που εχεις κατεβασμενα!! :) Αν καταλαβα καλα αυτο εννοεις και οχι το πως αλλαζεις φωτο στη lock screen!

Ακριβώς αυτό! Ευχαριστώ πολύ αν και το είχα βρει μόνος μόλις βρήκα χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Οταν με καποια εφαρμογη πλογησης επιλεγουμε παρακολουθηση διαδρομης τι προβλημα υπαρχει ακριβως; Διορθωνεται;

Το εχετε παρατηρησει και αλλοι αυτο;

Όταν επιλέγουμε απλά παρακολούθηση διαδρομής χωρίς να έχουμε δώσει τελικό προορισμό, τότε τουλάχιστον στο δικό μου honor 6 δε μπορεί να παρακολουθήσει τη διαδρομή. Είτε μένει σε προηγούμενες στροφές, ενώ τις περισσότερες φορές με βγάζει σε διπλανούς δρόμους. Για παράδειγμα κινούμαι στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης και αυτό με δείχνει σε παράλληλο παράδρομο ή ακόμα και μέσα σε χωράφια. Όπως όμως προείπα δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα γιατί η χρήση του gps κυρίως γίνεται όταν έχουμε δώσει τελικό προορισμό και όχι απλά για να παρακολουθούμε το που πάμε. Εκεί θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

για εμενα ομως που χρησιμοποιω και την παρακολουθηση διαδρομης αποτελει σημαντικο προβλημα.

το παρουσιαζει μονο στο δικο σου τηλεφωνο ή ειναι γενικο το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...