Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικα εχω αρχίσει να απογοητευομαι απο τη φτηνοδουλεια των υλικών... Κι εγω ελπίζω να μη τα χρειαστουμε...

 

Δυο βδομάδες στα χέρια μου δεν το λέω και φτηνοδουλειά..μπορώ να πω ότι μου φαίνεται καλύτερο από το s4 του αδερφού μου...

και κάτι ακόμα..στο παρελθόν είχε αναφερθεί κάτι σχετικά με το αν έκανε νερά αν πίεζες την οθόνη...έμενα δεν κάνει νερά! (έχω το άσπρο)..το μόνο που έχει απασχολήσει από τα υλικά είναι αν είναι όντως gorilla 3 η οθόνη...δεν έχω κάποια ένδειξη αλλά θυμάμαι κάποιος σε προηγούμενα ποστ που το αμφισβήτησε..

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυο βδομάδες στα χέρια μου δεν το λέω και φτηνοδουλειά..μπορώ να πω ότι μου φαίνεται καλύτερο από το s4 του αδερφού μου...

και κάτι ακόμα..στο παρελθόν είχε αναφερθεί κάτι σχετικά με το αν έκανε νερά αν πίεζες την οθόνη...έμενα δεν κάνει νερά! (έχω το άσπρο)..το μόνο που έχει απασχολήσει από τα υλικά είναι αν είναι όντως gorilla 3 η οθόνη...δεν έχω κάποια ένδειξη αλλά θυμάμαι κάποιος σε προηγούμενα ποστ που το αμφισβήτησε..

 

Εγώ το αμφισβήτησα όχι από θέμα γρατζουνιών απλά για τον λόγο και μόνο ότι η Huawei δεν υπάρχει στις λίστες της corning εδώ.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αμφισβήτησα όχι από θέμα γρατζουνιών απλά για τον λόγο και μόνο ότι η Huawei δεν υπάρχει στις λίστες της corning εδώ.

 

σωστα αυτό είχα διαβάσει...αλλά αυτό που είχα δεί είναι ότι έτσι και αλλιώς δεν έχει εκεί την HUAWEI...παράδειγμα το ascend p7 που έρχεται επίσημα Ελλάδα αναφέρει corning glass 3 χωρίς να αναφέρεται στο παραπάνω λίνκ.

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

σωστα αυτό είχα διαβάσει...αλλά αυτό που είχα δεί είναι ότι έτσι και αλλιώς δεν έχει εκεί την HUAWEI...παράδειγμα το ascend p7 που έρχεται επίσημα Ελλάδα αναφέρει corning glass 3 χωρίς να αναφέρεται στο παραπάνω λίνκ.

 

Αυτή είναι η αμφισβήτηση μου, αν έχει όντως corning glass 3 δεν θα έπρεπε να είναι στις λίστες?

Εδώ είναι η MEIZU στις λίστες. Το τι αναφέρουν και τι βάζουν είναι άλλο θέμα.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκινητάκι κάτω δεξιά πατας..

 

Αυτό είναι το θέμα δεν έχει βέλος ούτε αυτοκινητάκι. Το μόνο που έχει είναι μία επιλογή για προεπισκόπιση της διαδρομής.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα δεν έχει βέλος ούτε αυτοκινητάκι. Το μόνο που έχει είναι μία επιλογή για προεπισκόπιση της διαδρομής.

 

Εγώ έκανα update τους χάρτες από το app center της Huawei..αν είναι κάνε απεγκατάσταση και και κατεβασέ την από την Huawei...

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα update τους χάρτες από το app center της Huawei..αν είναι κάνε απεγκατάσταση και και κατεβασέ την από την Huawei...

 

Έκανα απεγκατασταση και μετα εγκατασταση απο το app center της Huawei. Εγκατασταθηκε μια παλιά έκδοση 4,1 αν δεν κανω λαθος αλλα δεν νομιζω να ειναι αυθεντικο το προγραμμα. τουλαχιστον εχει πλοήγηση

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να να βαλω nova launcher αλλα δεν παιζει τοχει βαλει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να να βαλω nova launcher αλλα δεν παιζει τοχει βαλει κανεις?

 

Ναι. Το pro και παίζει μια χαρά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το pro και παίζει μια χαρά.

Δεν μπορω ν α ορισω το nova default home launcher:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το pro και παίζει μια χαρά.

Διαχείριση εφαρμογων -> Προεπ ρυθ εφ -> και το επιλέγεις εκει.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να να βαλω nova launcher αλλα δεν παιζει τοχει βαλει κανεις?

 

Πρώτη σελίδα προεπιλεγμενες εφαρμογές

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όσο αφορά τα υλικά το μόνο παραπάνω που θα μπορούσαν να κάνουν είναι καλύτερο τζάμι πίσω και μεταλλικό πλαίσιο τα οποία όμως μπορεί και να ανέβαζαν κάνα $100 την τιμή του. Εγώ πιστεύω είναι τίμιο και τα υλικά του οκ δεν είναι τραγικά. Έχω δει ακριβότερα με χειρότερα πλαστικά. Το λάθος νομίζω ότι είναι ότι παρουσιαστηκε σαν ναυαρχίδα ενώ ουσιαστικά είναι ένα πολύ καλό mid-range, οπότε είχαμε ίσως παραπάνω απαιτήσεις. Μου αρέσει το ότι η huawei αρχίζει να προσθέτει δυνατότητες (όπως το split-screen τώρα) και γενικά δείχνει να ασχολείται σε επίπεδο software. Εγώ γενικά ευχαριστημένος είμαι πάντως σε όλα τα επίπεδα.

 

Άσχετο έχει παρατηρήσει κανείς ότι στις τελευταίες εκδόσεις το παράθυρο από πάνω από οπού κι αν το πιάσεις κατεβαίνουν οι συντομεύσεις ή μόνο σε εμένα συμβαίνει? Παλιά αν το έπιανες από αριστερά κατεβαίναν οι ειδοποιήσεις κι από δεξιά οι συντομεύσεις.

 

Εμενα δουλευει κανονικά οπως το ειπες απο δεξια βγαίνουν οι συντομευσεις και αριστερα οι ενημερώσεις...

 

Δεν μπορω να λύσω ακομα το θέμα με τις ρυθμίσεις του facebook ...και του pages manager...κρασάρει μολις παω εκει...Τι γινετε δεν το θελει το facebook η huawei???και η πλακα ειναι οτι το εκανε και με την 2.3 σε ολες τις εκδοσεις γιατι το ψαχνα να δω που δεν θα το κανει ανεβαίνοντας...αλλα και η 3.0....θελω να αλλαξω ήχο και δεν μπορω....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δουλευει κανονικά οπως το ειπες απο δεξια βγαίνουν οι συντομευσεις και αριστερα οι ενημερώσεις...

 

Σε πια έκδοση είσαι? Εγώ το έπαθα/παρατήρησα στις 2 τελευταίες developer αυτό τις 4.x.x.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Σε πια έκδοση είσαι? Εγώ το έπαθα/παρατήρησα στις 2 τελευταίες developer αυτό τις 4.x.x.

 

virus ποια ειναι η τελευταια stable?

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

virus ποια ειναι η τελευταια stable?

 

Η Β307.

 

10 χαρακτήρες

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Σε πια έκδοση είσαι? Εγώ το έπαθα/παρατήρησα στις 2 τελευταίες developer αυτό τις 4.x.x.

 

στη τελευταία ειμαι αν ενοεις εκδοση rom b307.

Μηπως μπορεις να μου πεις αν και εκει που εισαι στις 4....κρασαρει το facebook και κυρίως το pages manager του facebook όταν μπαίνεις στις ρυθμίσεις εφαρμογής? Γιατι αν δεν το κανει να παω εκει...

Link to comment
Share on other sites

στη τελευταία ειμαι αν ενοεις εκδοση rom b307.

Μηπως μπορεις να μου πεις αν και εκει που εισαι στις 4....κρασαρει το facebook και κυρίως το pages manager του facebook όταν μπαίνεις στις ρυθμίσεις εφαρμογής? Γιατι αν δεν το κανει να παω εκει...

 

κρασαρει, αυτό δεν το έφτιαξαν.

Στη Β307 δεν είχα αυτό το πρόβλημα με το dropdown menu.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω την m 3.0 εχω

Το ευρωπαϊκό μοντέλο honor 6 H60-L04 έχει βγει κάποιο επίσημο upload.?

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Β307.

 

10 χαρακτήρες

 

η 4.11.16 που εχεις ανεβασει στο mediafire ειναι beta?

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

η 4.11.16 που εχεις ανεβασει στο mediafire ειναι beta?

 

Είναι developer κάτι σαν beta ναι.

Η Huawei δίνει 2 ROMs Stable και Developer. Τα έχει εξηγήσει ο Romanos κάπου πιο πίσω.

H τελευταία stable είναι η B307 και η τελευταία developer 4.12.1 (OTA Leak).

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω την m 3.0 εχω

Το ευρωπαϊκό μοντέλο honor 6 H60-L04 έχει βγει κάποιο επίσημο upload.?

Ευχαριστώ!!!!

 

Δεν υπάρχει κάτι ακόμα για το honor h60-l04 λογικά θα παίξει κάτι στη συνέχεια

 

η 4.11.16 που εχεις ανεβασει στο mediafire ειναι beta?

 

Είναι developer κάτι σαν beta ναι.

Η Huawei δίνει 2 ROMs Stable και Developer. Τα έχει εξηγήσει ο Romanos κάπου πιο πίσω.

H τελευταία stable είναι η B307 και η τελευταία developer 4.12.1 (OTA Leak).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757730#post5757730

 

Όπου b6xx βάλτε 4.xx.xx :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικως τις τελευταίες δυο μερες σέρνεται πολυ το τηλέφωνο. Δεν μας ειχε συνηθίσει έτσι. Ξέρετε γιατι μπορεί να το κανει αυτό; Μηπως να κανω καμια επαναφορά ρυθμίσεων; Είμαι με την Β307. Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όσο αφορά τα υλικά το μόνο παραπάνω που θα μπορούσαν να κάνουν είναι καλύτερο τζάμι πίσω και μεταλλικό πλαίσιο τα οποία όμως μπορεί και να ανέβαζαν κάνα $100 την τιμή του. Εγώ πιστεύω είναι τίμιο και τα υλικά του οκ δεν είναι τραγικά. Έχω δει ακριβότερα με χειρότερα πλαστικά. Το λάθος νομίζω ότι είναι ότι παρουσιαστηκε σαν ναυαρχίδα ενώ ουσιαστικά είναι ένα πολύ καλό mid-range, οπότε είχαμε ίσως παραπάνω απαιτήσεις. Μου αρέσει το ότι η huawei αρχίζει να προσθέτει δυνατότητες (όπως το split-screen τώρα) και γενικά δείχνει να ασχολείται σε επίπεδο software. Εγώ γενικά ευχαριστημένος είμαι πάντως σε όλα τα επίπεδα.

 

Καλησπέρα, είμαι στην Β307 και εγώ και split screen δεν έχω παρατηρήσει πουθενά στο μενού,που ακριβώς είναι?έχω το L02 unicom customized version(μπουτάρει με το logo της WO) και έχω περάσει με local update την Β307 του στάνταρ L02....

 

Τώρα, όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής και υλικών, ερχόμενος από lg g2 το οποίο έτριζε σα μεντεσές πόρτας στο πίσω καπάκι (αν και μοντέλο με μη αφαιρούμενο καπάκι όπως το honor μας) έχω να πω τα καλύτερα......Γενικά έχω εντυπωσιαστεί από την ποιότητα κατασκευής του τηλεφώνου μας,δεδομένης της τιμής του πάντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...