Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια προσπαθω απο χθες να μπω στο σαιτ της huawei για να ξεκλειδωσω τον bootloader,και στη συνεχεια να το ρουταρω αλλα δεν μπαινει .

υπαρχει καποιος αλλος τροπος για το ξεκλειδωμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια προσπαθω απο χθες να μπω στο σαιτ της huawei για να ξεκλειδωσω τον bootloader,και στη συνεχεια να το ρουταρω αλλα δεν μπαινει .

υπαρχει καποιος αλλος τροπος για το ξεκλειδωμα?

 

Μπορείς να τους στείλεις mail να σου πουν τον κωδικό.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τους στείλεις mail να σου πουν τον κωδικό.

 

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα σε πιο μειλ?

πρεπει να τους στειλω και τα στοιχεια id,imei,κτλ?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα σε πιο μειλ?

πρεπει να τους στειλω και τα στοιχεια id,imei,κτλ?

 

Τα στοιχεία πρέπει να τα στείλεις ναι. Τώρα σε πιο mail δεν ξέρω βρες κάποιο από το γενικό site της huawei (όχι το EMUI), κάποιος άλλος από εδώ είχε πάρει έτσι code, οπότε δεν ξέρω κι ακριβώς.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις παρέλαβα το H60-L02 και μου ήρθε με root απο οτι λέει το CPU Z και με μια έκδοση Β919SP05 την εχει αλλος αυτή? είναι οκ? μπορώ να κάνω upgrade σε enui 3.0 ? είναι της unicom ? παρακαλώ βοηθήστε αν ξέρει κάποιος :cry: απο pandawill το πήρα.
benis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως περνουμε screenshot απο τη συσκευή;;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως περνουμε screenshot απο τη συσκευή;;

Κατεβασε το κεντρο ειδοποιησεων και έχει συντομευση εκεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις παρέλαβα το H60-L02 και μου ήρθε με root απο οτι λέει το CPU Z και με μια έκδοση Β919SP05 την εχει αλλος αυτή? είναι οκ? μπορώ να κάνω upgrade σε enui 3.0 ? είναι της unicom ? παρακαλώ βοηθήστε αν ξέρει κάποιος :cry: απο pandawill το πήρα.

 

Ειναι stable εκδοση της 2.3 μπορεις να κανεις αναβάθμιση σε emui 3 απο τις ρυθμισεις»Λογισμικό ενημέρωσης..λογικα θα περασεις και απο αλλες εκδοσεις τις 2.3 μεχρι να φτασεις στη 3.0 που είναι η B307..αν ειναι unicom θα το καταλάβεις εάν την ώρα που κανει boot δεν βγάζει ένα λόγκο κινέζικο wo και βγάζει μόνο το λόγκο honor

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέσα στο site με τις ρομ αν πατήσεις να στο μεταφράσει στα Ελληνικά στο ενα γράφει unicom και στο άλλο unicom προσαρμοσμενη
Link to comment
Share on other sites

Ειναι stable εκδοση της 2.3 μπορεις να κανεις αναβάθμιση σε emui 3 απο τις ρυθμισεις»Λογισμικό ενημέρωσης..λογικα θα περασεις και απο αλλες εκδοσεις τις 2.3 μεχρι να φτασεις στη 3.0 που είναι η B307..αν ειναι unicom θα το καταλάβεις εάν την ώρα που κανει boot δεν βγάζει ένα λόγκο κινέζικο wo και βγάζει μόνο το λόγκο honor

 

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση αλλα δεν βλεπω να μου βγαζει κατι παω ρυθμισεις -> ολα -> ενημερωσεις και μου λεει το συστημα σας ειναι ενημερωμενο το ιδιο μου λεει και με το HiSuite οτι δεν εχει κατι. Αρα τι κανω ?? Οταν ξεκιναει μονο honor λεει !

benis
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω απο χθες να μπω στο σαιτ της huawei για να ξεκλειδωσω τον bootloader,και στη συνεχεια να το ρουταρω αλλα δεν μπαινει .

υπαρχει καποιος αλλος τροπος για το ξεκλειδωμα?

 

τελικα τα καταφερα απο αλλο site και ολα οκ.ειμαι ξεκλειδωτος και ρουταρισμενος.

ευχαριστω για την βοηθεια.

α!! να παραθεσω και το site που μπορει να το ξερετε...http://en.club.vmall.com/emotiondownload.php?mod=unlock&action=pre

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδω

 

Εμενα λεει Β9ΧΧ οποτε ?? και δεν ειναι και unicom γιατι δεν εχει το Logo μηπως εχει κανεις την ιδια εκδοση με μενα να μας δωσει τα φωτα του ?Ευχαριστω

benis
Link to comment
Share on other sites

Εμενα λεει Β9ΧΧ οποτε ?? και δεν ειναι και unicom γιατι δεν εχει το Logo μηπως εχει κανεις την ιδια εκδοση με μενα να μας δωσει τα φωτα του ?Ευχαριστω

 

Μάλλον σου το έχουν στείλει με περασμένη λάθος ROM. Δεν έχει Β9xx το ΗΗ6.

Στείλε φωτο από το "Ρυθμίσεις" > "Σχετικά με το τηλέφωνο" ή πες μας τι Κωδικό μοντέλου και αριθμό έκδοσης λέει.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλουμε πότε από emui 3.0 να γυρίσουμε πίσω στην 2.3 γίνεται ? Είναι εύκολη διαδικασία αν ναι?

Ξέρει κανείς? γιατί είμαι με το χέρι στην σκανδαλη ....να την βάλω την 3.0 η να μην την βάλω...?. Επειδή όπως είπα την είδα και την 3.0 σε αλλού φίλου.... Δεν μου πολυαρεσε και τόσο... Αν διορθώνει σημαντικά θέματα ποια ειναι αυτα.?...πάνω κάτω επιγραμματικά? Όμως επιμένω στο αρχικό μου ερώτημα γίνεται στο κινητό μας downgrade? Και με ποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς? γιατί είμαι με το χέρι στην σκανδαλη ....να την βάλω την 3.0 η να μην την βάλω...?. Επειδή όπως είπα την είδα και την 3.0 σε αλλού φίλου.... Δεν μου πολυαρεσε και τόσο... Αν διορθώνει σημαντικά θέματα ποια ειναι αυτα.?...πάνω κάτω επιγραμματικά? Όμως επιμένω στο αρχικό μου ερώτημα γίνεται στο κινητό μας downgrade? Και με ποιο τρόπο?

 

Από fastboot γίνεται, με downgrade zip που κυκλοφορούν επίσης γίνεται άλλα από συγκεκριμενες εκδώσεις. Δες στο index του XDA για τα zip και περισσότερα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα απο αλλο site και ολα οκ.ειμαι ξεκλειδωτος και ρουταρισμενος.

ευχαριστω για την βοηθεια.

α!! να παραθεσω και το site που μπορει να το ξερετε...http://en.club.vmall.com/emotiondownload.php?mod=unlock&action=pre

από περιέργεια ποιό Product model διάλεξες/??

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σου το έχουν στείλει με περασμένη λάθος ROM. Δεν έχει Β9xx το ΗΗ6.

Στείλε φωτο από το "Ρυθμίσεις" > "Σχετικά με το τηλέφωνο" ή πες μας τι Κωδικό μοντέλου και αριθμό έκδοσης λέει.

 

Here it is ! η ισως ειναι μια αλλη εκδοση που ακομα δεν εχει για update :wacko:

benis
Link to comment
Share on other sites

Παντως σίγουρα benis δεν εχεις την official
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση με 3 κουμπια, δες τον οδηγό στη πρώτη σελίδα περί αναβαθμίσεων.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...