Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από όσο το εχω ψάξει καμία διαφορά, μην σε αγχώνει το λογότυπο. Και που αφαιρεσα τα bootanimation zip μου έβγαζε στην αρχή το wo με το πορτοκαλί φόντο αλλά χωρίς τα κινέζικα λόγια και μετα έγραφε android χωρίς το λογότυπο του honor

Τσάμπα κόπος για μερικές επανεκκίνησεις που μπορεί να χρειαστεί να κάνεις.

Update κανονικά την ρομ και δεν χρειάζεται να βάλεις την προσαρμοσμενη

 

Οκ φιλε μου ευχαριστω για την αγχολυτική σου απαντηση. Ειχα αγχος οταν το πρωτανοιξα γιατι ειχα διαβασει ολες τις σελιδες και καπου ειχε παρει το ματι μου....οτι κατι ειχε ειπωθει...οταν λες κανονικα update μεσω OTA αυτο που βρισκει απο μονο του...ετσι?

 

και κατι ακομα αν γνωρίζει κανείς....πολλες φορες μου πεταει καποια μηνύματα στην notification bar...πχ αυτην η εφαρμογή καταναλώνει πολυ ενέργεια πατωντας να φύγει ή με συρσιμο αριστερα ή δεξια για να φυγει ....μετα απο λιγο το ξαναπεταει...υπαρχει τροπος να μην εμφανίζεται και παλι???Μου γεμίζει η λιστα συνεχώς απο τετοια χαζα...επισης μια αλλη ειδοποιηση λεει για την περιαγωγή δεδομενων λεει ''χασατε την συνδεεση δεδομενων επειδή φυγ......πως γίνεται να μην ξαναρθει αυτη η ειδοποίηση??? Γενικα μου βγαζει πολλα στην notification bar τα οποια ειτε φευγουν με το χ ειτε δεν φευγουν αλλα αν πας να πατησεις πανω σου βγαζει ενα μηνυμα που σου λεει αν θελεις να ακυρωσεις αυτην τη ειδοποιηση να μην ξανανοίξει κατι τέτοιο...Γενικα δεν εχω καταλαβει την φιλοσοφία της χρηστικοτητας της notification bar..σε αυτο το τηλεφωνο...ερχομενος απο το xiaomi mi3 που ήταν ποιο απλα τα μηνύματα και δεν σε ζαλιζε καθε τοσο με αχρηστα.....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Ένα προβληματάκι που είχα και εγώ με τις επαφές ήταν ότι κατά την αποθήκευση και την επεξεργασία νέας επαφής δεν σου έδινε την δυνατότητα να βάλεις επίθετο..σου έδινε μόνο όνομα με αποτέλεσμα να έχω πρόβλημα σε κάθε νέα επαφή που βάζου αφού σε όλeς μέχρι τώρα τις επαφές μου συμπλήρωνα ξεχωριστά όνομα επίθετο.. οπότε έπρεπε να μπω από τον υπολογιστή στις επαφές και να το αλλάξω από εκεί..η λύση δόθηκε αυτή την εφαρμογή που νομίζω ότι είναι ολόιδια με μιας AOSP rom..

 

Αν πατήσεις στο βελάκι διπλα στο όνομα σου βγάζει ενα κατεβατο τι θες να προσθέσεις

 

Περιεργο γιατι εμενα δεν μου βγαζει κατι τετοιο...

 

romanos και virusplus γνωρίζεται κάτι γι αυτό;

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

η 307 είναι η τελευταία επίσημη

αρα η Β307 ειναι η πρωτη εκδοση του EMUI 3.0;

να με ανησυχησει που ειναι μονο κινεζικα ή προχωραω κανονικα;

αν το κανω απο hisuite θα βγαλει αγγλικη εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

αρα η Β307 ειναι η πρωτη εκδοση του EMUI 3.0;

να με ανησυχησει που ειναι μονο κινεζικα ή προχωραω κανονικα;

αν το κανω απο hisuite θα βγαλει αγγλικη εκδοση;

 

Είναι η πρώτη stable...και σε μένα έτσι τα έδειχνε πριν την βάλω..οι περισσότεροι από εδώ έτσι την βάλαμε..μέσω ΟΤΑ

προχώρα!!!!

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μονο εγω εχω προβλημα με το gps αλλαζω οδο και ακομα με εχει στην προηγουμενη χανει στροφες ..και το βελακι δειχνει οπου νανε

κατευθηνση ....ελπιζω να λυθει με κανενα update ( google maps-here maps-sigic) ενταξει κλειδωνει γρηγορα αλλα τι να το κανεις?????:cry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παλικαρια.

κατοχος του εργαλειου περιπου 5 μερες...τι να πω τα λογια ειναι περιττα.

λεω να το πειραξω λιγο,αλλα τα λινκ για CWM και Ξεκλείδωμα/Κλείδωμα Bootloader δεν δουλευουν.εαν μπορει καποιος και το ανεβασει...

ευχαριστω πολυ.

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παλικαρια.

κατοχος του εργαλειου περιπου 5 μερες...τι να πω τα λογια ειναι περιττα.

λεω να το πειραξω λιγο,αλλα τα λινκ για CWM και Ξεκλείδωμα/Κλείδωμα Bootloader δεν δουλευουν.εαν μπορει καποιος και το ανεβασει...

ευχαριστω πολυ.

 

Πια link δεν δουλεύουν?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

για το ξεκλειδωμα /Κλείδωμα Bootloader και για την εγκατασταση του CWM απο το θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5675449#post5675449

Link to comment
Share on other sites

για το ξεκλειδωμα /Κλείδωμα Bootloader και για την εγκατασταση του CWM απο το θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5675449#post5675449

 

To CWM μαζί με όλα τα recovery είναι εδώ.

To adb εδώ.

Το site της EMUI είναι με τις ώρες του, πότε ανοίγει πότε οχι.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

To CWM μαζί με όλα τα recovery είναι εδώ.

To adb εδώ.

Το site της EMUI είναι με τις ώρες του, πότε ανοίγει πότε οχι.

 

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη συγνωμη που αναφέρομαι σε λάθος τοπικ, αφορά το 3c και έγραψα και εκεί, αλλά κάπου είχε πάρει το μάτι μου πως εδώ δόθηκε απάντηση στο πρόβλημά μου. Μετά την αναβάθμιση σε 3.0 δεν μπορώ να κατεβάσω θέματα μου ζητάει σύνδεση και id που στην Ελλάδα δεν μπορουμε να έχουμε. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη συγνωμη που αναφέρομαι σε λάθος τοπικ, αφορά το 3c και έγραψα και εκεί, αλλά κάπου είχε πάρει το μάτι μου πως εδώ δόθηκε απάντηση στο πρόβλημά μου. Μετά την αναβάθμιση σε 3.0 δεν μπορώ να κατεβάσω θέματα μου ζητάει σύνδεση και id που στην Ελλάδα δεν μπορουμε να έχουμε. Τι μπορώ να κάνω;

 

Χωρίς sim πάλι σου ζητάει ID?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς sim πάλι σου ζητάει ID?

Δεν το έχω δοκιμάσει, θα τις βγάλω και θα δω.

 

έβγαλα τις σιμ αλλά και πάλι ζητάει να συνδεθώ με Huawei Id :(

 

το περίεργο είναι ότι μερικά θέματα που με τις σιμ στο κινητό μου τις βγάζει ως δωρεάν, όταν έβγαλα τις σιμ τα είχε επί πληρωμή...

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει, θα τις βγαλω και θα δω.

 

Τώρα το πρόσεξα κι εγώ μέχρι τώρα δεν απαιτούσε ID σε εμάς.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

και στο δικό μου έχω αυτό το πρόβλημα και είμαι με την τελευταία επίσημη ρομ

 

Παράθεση από pappasmix >

 

Ένα προβληματάκι που είχα και εγώ με τις επαφές ήταν ότι κατά την αποθήκευση και την επεξεργασία νέας επαφής δεν σου έδινε την δυνατότητα να βάλεις επίθετο..σου έδινε μόνο όνομα με αποτέλεσμα να έχω πρόβλημα σε κάθε νέα επαφή που βάζου αφού σε όλeς μέχρι τώρα τις επαφές μου συμπλήρωνα ξεχωριστά όνομα επίθετο.. οπότε έπρεπε να μπω από τον υπολογιστή στις επαφές και να το αλλάξω από εκεί..η λύση δόθηκε αυτή την εφαρμογή που νομίζω ότι είναι ολόιδια με μιας AOSP rom..

 

Αν πατήσεις στο βελάκι διπλα στο όνομα σου βγάζει ενα κατεβατο τι θες να προσθέσεις

 

 

 

Γεια σας και το δικό μου έχει αυτό το πρόβλημα και έχω την Β307

Edited by ggoldend
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε πως και στο http://contacts.google.com όταν πας να γράψεις την Επαφή, άμα δεν πατήσεις στις τρεις τελίτσες, πάλι όλο το string που θα γράψεις θα αποθηκευτεί στο Name. Πρέπει και εκεί δηλαδή να πατήσεις τρεις τελίτσες και να γράψεις ξεχωριστά όνομα και επίθετο. Τόσα χρόνια δεν το είχα πάρει χαμπάρι, θεώρησα πως το κάνει όπως και το outlook, που στο σπάει σε όνομα και επίθετο άμα βάλεις κενό ανάμεσα.

 

Google ---> John Doe ---> Name:John Doe LastName: "" (τίποτα)

Outlook---> John Doe ---> Name: John, LastName: Doe

 

Η λύση για μαζική μεταφορά του επίθετου, στο πεδίο του επιθέτου, είναι να κάνεις export όλες τις επαφές μέσα από το προαναφερθέν site, να κάνει import το CSV στο Excel και από εκεί με Formulas να μεταφέρεις, ότι υπάρχει μετά το κενό στο πεδίο του ονόματος, να μεταφερθεί στην στήλη του επιθέτου. Νομίζω τα Formulas είναι RIGHT και LEFT μπορεί να με απατά η μνήμη μου γιατί είναι πολύ πρωί για μένα, ούτε καν διψήφια ώρα.

 

Από ότι φαίνεται μία λύση για την ώρα είναι η εφαρμογή True Contacts που αναφέρθηκε και πιο πριν, σε συνδιασμό με το από πάνω (άμα την έχετε πατήσει) για να στρώσετε τον κατάλογο σας.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε πως και στο http://contacts.google.com όταν πας να γράψεις την Επαφή, άμα δεν πατήσεις στις τρεις τελίτσες, πάλι όλο το string που θα γράψεις θα αποθηκευτεί στο Name. Πρέπει και εκεί δηλαδή να πατήσεις τρεις τελίτσες και να γράψεις ξεχωριστά όνομα και επίθετο. Τόσα χρόνια δεν το είχα πάρει χαμπάρι, θεώρησα πως το κάνει όπως και το outlook, που στο σπάει σε όνομα και επίθετο άμα βάλεις κενό ανάμεσα.

 

Google ---> John Doe ---> Name:John Doe LastName: "" (τίποτα)

Outlook---> John Doe ---> Name: John, LastName: Doe

 

Η λύση για μαζική μεταφορά του επίθετου, στο πεδίο του επιθέτου, είναι να κάνεις export όλες τις επαφές μέσα από το προαναφερθέν site, να κάνει import το CSV στο Excel και από εκεί με Formulas να μεταφέρεις, ότι υπάρχει μετά το κενό στο πεδίο του ονόματος, να μεταφερθεί στην στήλη του επιθέτου. Νομίζω τα Formulas είναι RIGHT και LEFT μπορεί να με απατά η μνήμη μου γιατί είναι πολύ πρωί για μένα, ούτε καν διψήφια ώρα.

 

Από ότι φαίνεται μία λύση για την ώρα είναι η εφαρμογή True Contacts που αναφέρθηκε και πιο πριν, σε συνδιασμό με το από πάνω (άμα την έχετε πατήσει) για να στρώσετε τον κατάλογο σας.

 

Και γω τώρα το πρόσεξα.Και δεν παρατήρησα εάν υπήρχε το θέμα και στην 2,3.

Υπάρχει περίπτωση να λυθεί το με κάποιο μελλοντικό update?

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και γω τώρα το πρόσεξα.Και δεν παρατήρησα εάν υπήρχε το θέμα και στην 2,3.

Υπάρχει περίπτωση να λυθεί το με κάποιο μελλοντικό update?

 

Yeah why not.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,θα χρειαστω την βοηθεια σας . Το κινητο μου ξαφνικα απο χθες σταματησε να συνδεεται σε 3g ,εχω μονιμος ενδειξη 2g και φτανει μεχρι Ε . Τις ρυθμισεις APN τις ελεγξα ,τι αλλο μπορει να φταει;;;;
Link to comment
Share on other sites

απεκτησα κι εγω το L04 .....ειδοποιηση για εισερχομενα sms και mail δεν υπαρχει με ενδειξη φωτεινη απο το LED ????
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

απεκτησα κι εγω το L04 .....ειδοποιηση για εισερχομενα sms και mail δεν υπαρχει με ενδειξη φωτεινη απο το LED ????

 

σορυ λάθος!

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε πως και στο http://contacts.google.com όταν πας να γράψεις την Επαφή, άμα δεν πατήσεις στις τρεις τελίτσες, πάλι όλο το string που θα γράψεις θα αποθηκευτεί στο Name. Πρέπει και εκεί δηλαδή να πατήσεις τρεις τελίτσες και να γράψεις ξεχωριστά όνομα και επίθετο. Τόσα χρόνια δεν το είχα πάρει χαμπάρι, θεώρησα πως το κάνει όπως και το outlook, που στο σπάει σε όνομα και επίθετο άμα βάλεις κενό ανάμεσα.

 

Google ---> John Doe ---> Name:John Doe LastName: "" (τίποτα)

Outlook---> John Doe ---> Name: John, LastName: Doe

 

Η λύση για μαζική μεταφορά του επίθετου, στο πεδίο του επιθέτου, είναι να κάνεις export όλες τις επαφές μέσα από το προαναφερθέν site, να κάνει import το CSV στο Excel και από εκεί με Formulas να μεταφέρεις, ότι υπάρχει μετά το κενό στο πεδίο του ονόματος, να μεταφερθεί στην στήλη του επιθέτου. Νομίζω τα Formulas είναι RIGHT και LEFT μπορεί να με απατά η μνήμη μου γιατί είναι πολύ πρωί για μένα, ούτε καν διψήφια ώρα.

 

Από ότι φαίνεται μία λύση για την ώρα είναι η εφαρμογή True Contacts που αναφέρθηκε και πιο πριν, σε συνδιασμό με το από πάνω (άμα την έχετε πατήσει) για να στρώσετε τον κατάλογο σας.

Το ίδιο σχετικά με αυτό που ανέφερες για το outlook συνέβαινε και στο s2 που είχα..Η δεύτερη λέξη καταχωρούνταν ως επίθετο..

Το θεμα είναι όμως γιατί ενώ έχουμε την ίδια ρομ κάποιοι να το έχουν και κάποιοι όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα το πρόσεξα κι εγώ μέχρι τώρα δεν απαιτούσε ID σε εμάς.

Εχω κατεβάσει αρκετά θέματα και δεν μου έχει ζητήσει id μέχρι στιγμής.

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ προχθές δεν μπορούσα να μπω στο play store, με πετούσε συνέχεια έξω.

 

Σήμερα μου κάνει force close το instagram. Επίσης την τελευταία εβδομάδα είχα κάποια force reboots.

 

Τα αναφέρω μηπως έχουμε κάποιον συμπασχοντα...

 

Φοράω την B307.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ κάποια force close από το inbox..είμαι και εγώ στην ίδια έκδοση
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...