Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την Β307 την πρώτη επίσημη EMUI 3.0 :) οδηγίες για το πού και το ΠΩΣ, στην πρώτη σελίδα λίγο πιο πάνω από τη λίστα με τους οδηγούς.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από περιέργεια ποιό Product model διάλεξες/??

 

το πρωτο διαλεξα...αλλα δεν εχει καμια σημασια οποιο και να διαλεξεις μιας και μετα το αλλαζεις με το δικο μας μοντελο.

παντως ο τροπος ειναι ενος λεπτου υποθεση για να λαβεις τον κωδικο ξεκλειδωματος...και προτεινω να μπει και στους οδηγους στην πρωτη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως περνουμε screenshot απο τη συσκευή;;

 

Κατεβασε το κεντρο ειδοποιησεων και έχει συντομευση εκεί

 

Επίσης γίνεται με ταυτόχρονο πάτημα και κράτημα του power botton και του κουμπιού μείωσης της έντασης.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Την Β307 την πρώτη επίσημη EMUI 3.0 :) οδηγίες για το πού και το ΠΩΣ, στην πρώτη σελίδα λίγο πιο πάνω από τη λίστα με τους οδηγούς.

 

for the record κατεβασα την εκδοση απο το site την περασα με HiSuite με Wifi γιατι αλλιως με σταματουσε συνεχεια περασαν ολα γινανε και upgrade οποτε bye bye B919

benis
Link to comment
Share on other sites

Επίσης γίνεται με ταυτόχρονο πάτημα και κράτημα του power botton και του κουμπιού μείωσης της έντασης.

Σε μενα δεν γίνεται αυτό.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν γίνεται αυτό.

 

Περίεργο.Θέλει ταυτόχρονο πάτημα και κράτημα για 1 με 1.5 δευτερόλεπτα.

Το αναφέρω γιατί στην αρχή και γω το κρατούσα λιγότερο και δεν...

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωσα τον boatloader ...... υπαρχει καπιος ευκολος τροπος να κανω root??? εχω κατεβασει 3-4 προγραμματα one click root ...αλλα τπτ.Ολη την μερα μ εχει φαει αυτο το ροοτ

(καινουργιος με τα android)

Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωσα τον boatloader ...... υπαρχει καπιος ευκολος τροπος να κανω root??? εχω κατεβασει 3-4 προγραμματα one click root ...αλλα τπτ.Ολη την μερα μ εχει φαει αυτο το ροοτ

(καινουργιος με τα android)

 

Αν διάβαζες το 1ο post και τους οδηγούς μου δεν θα σου έπαιρνε ούτε 5 λεπτά.

"Εύκολος" τρόπος με softwares δεν υπάρχει, θες CWM.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες το 1ο post και τους οδηγούς μου δεν θα σου έπαιρνε ούτε 5 λεπτά.

"Εύκολος" τρόπος με softwares δεν υπάρχει, θες CWM.

 

δεν μπορω να το κανω γτ Invalid or Deleted File. δεν υπαρχει το λινκ:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν μπορω να το κανω γτ Invalid or Deleted File. δεν υπαρχει το λινκ:(

 

ουτε το λινκ για το zip file

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το κανω γτ Invalid or Deleted File. δεν υπαρχει το λινκ:(

 

Τα Link δεν είναι ανανεωμένα οκ αλλά έχω δώσει ένα tool και τα καινούρια Link λίγο πιο πίσω.

 

EDIT: Έστειλα στον moderator να κάνει τις απαραίτητες διορθώσεις.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να ανοιγει η οθονη με double tap η gestures και γενικα χωρις να χρησιμοποιησουμε το κουμπι ???

 

Όχι δεν υπάρχει. Αυτό είναι προσόν των MTK.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι γιατι δεν βγαζω ακρη εχω ενα L04 .... στα email ενω εχω επιλεξει στις ρυθμισεις ειδοποιησεων ειδοποιηση στη γραμμη καταστασης καθως και ειδοποιηση με ηχο οταν η οθονη ειναι κλειστη και η συσκευη συνδεδεμενη στο ιντερνετ δεν εχω καμια ειδοποιηση!!! ουτε στη γραμμη ουτε ηχο ουτε φωτεινη ενδειξη( στα sms εχω φωτεινη ενδειξη!) αλλα τα εμαιλ ερχονται κανονικα ...σε λογαριασμο yahoo :(
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ προχθές δεν μπορούσα να μπω στο play store, με πετούσε συνέχεια έξω.

 

Σήμερα μου κάνει force close το instagram. Επίσης την τελευταία εβδομάδα είχα κάποια force reboots.

 

Τα αναφέρω μηπως έχουμε κάποιον συμπασχοντα...

 

Φοράω την B307.

 

Κι αλλες εφαρμογες το κανουν αυτο.......:worry:

Κι οταν γραφει για αναφορα βγαζει οτι εχει σταματησει η εφαρμογη google play........

Ειναι καποιο bag που θα διορθωθει στην πορεια αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο. Μαυρο σε dual active sim.

Ποια εκδοση μου προτεινετε και απο ποιο μαγαζι; Ελλαδα δεν το βρισκω. Εγγυηση θα εχει κανονικα; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω τα http://honor6.nianios.gr εγγύηση θα έχει από το μαγαζί που το αγόρασες συνήθως 1 χρόνο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει. Αυτό είναι προσόν των MTK.

 

Κρίμα. Να ρωτήσω,τα lg πως τα καταφέρνουν με τα knock;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Να ρωτήσω,τα lg πως τα καταφέρνουν με τα knock;

 

Με τον kernel τους. Προφανώς πατέντα της LG.

Αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν apps που σου δίνουν αυτή την επιλογή αλλά ο επεξεργαστής σου δεν θα κοιμάται που σημαίνει μεγάλη κατανάλωση...

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Με τον kernel τους. Προφανώς πατέντα της LG.

Αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν apps που σου δίνουν αυτή την επιλογή αλλά ο επεξεργαστής σου δεν θα κοιμάται που σημαίνει μεγάλη κατανάλωση...

 

Μάλιστα. Ευχαριστώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω τα http://honor6.nianios.gr εγγύηση θα έχει από το μαγαζί που το αγόρασες συνήθως 1 χρόνο.

 

Σε ευχαριστω Romanos.

Μπηκα στο vickmall και εχει την επιλογη Nillkin Tempered Glass. Αυτο τι ειναι; Αξιζει;

 

Το GPS του ειναι αξιοπιστο για εκτενη χρηση με εφαρμογες πλοηγησης;

Επισης καποιο επωνυμο φορτιστη αυτοκινητου [+ ενα καλωδιο usb στριφογυριστο!] για να μην παθει τιποτα το κινητο απο που θα παρω; Εριξα μια ματια στο ebay αλλα δεν βρηκα κατι.

Τελος μπορειτε να μου πειτε τι sim παιρνει; Κανονικες ή micro sim;

 

Να 'στε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να ανοιγει η οθονη με double tap η gestures και γενικα χωρις να χρησιμοποιησουμε το κουμπι ???

 

Υπάρχει τρόπος . Εγώ χρησιμοποιώ το tap tap app . Έχει επιλογή να ανοίγει και να κλείνει την οθόνη ..Δεν έχω αισθητή διαφορά στην κατανάλωση παρά το γεγονός ότι ο αισθητήρας proximity μένει σε μόνιμη λειτουργία

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος . Εγώ χρησιμοποιώ το tap tap app . Έχει επιλογή να ανοίγει και να κλείνει την οθόνη ..Δεν έχω αισθητή διαφορά στην κατανάλωση παρά το γεγονός ότι ο αισθητήρας proximity μένει σε μόνιμη λειτουργία

 

Αυτό το app χρησιμοποιεί τον proximity? Δηλαδή κάνεις ταπ στον proximity ή στην οθόνη? Γιατί ο φίλος ρώτησε για την οθόνη.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ισχύει ότι το κινητό μας με την Li-Po μπαταρία έχει μόνο 300-400 κύκλους ζωής?Ειδα ότι είχε ξανασυζητηθει και ένα παλληκάρι είχε γράψει ότι οι Li-Po μπαταρίες έχουν <1000 κύκλους αλλά με ένα γρηγορο γκουγκλαρισμα όλοι γράφουν για 300-400
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...