Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλη την παρέα. Σήμερα λοιπόν εκανα την παραγγελία μου απο to2c και περιμένω με υπομονή και γω το νεο μου κινητό.Θα μπορούσε κάποιος απο εσάς αν εχει την ευγενή καλοσυνη (πωπω τι ειπε ο ποιητης) να μου παραθέσει κάποιο link με tempered glass front and back; Αν σας βρίσκεται πρόχειρο και κανένα με nillkin frosted case θα σας ήμουν ευγνώμων. Περαιτέρω ερωτήσεις δεν σκοπεύω να σας κάνω διότι στην πρωτη σελιδα φροντισαν 2-3 ανθρωποι απο εδω ονοματα δε λεμε κε Ρωμανε :lol: να μας λυσουν οποιαδηποτε απορια (μόνο τη περιεχει το κουτί της Πανδώρας και η κιβωτός της διαθήκης δε μας έχουν παραθεσει). :p

Εγω πηρα αυτες :

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=251580200831&alt=web

αλλα ουτε το τηλεφωνο ηρθε ακομα και δεν τις εχω δοκιμασει :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πηρα αυτες :

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=251580200831&alt=web

αλλα ουτε το τηλεφωνο ηρθε ακομα και δεν τις εχω δοκιμασει :mad:

 

 

Και γω για nillkin σκεφτομαι αλλα μου ειπαν πως η πισω δεν ειναι tempered glass.Ισχυει;

Επισης ποσες μερες σου εκανε να ρθει επειδη χθες παρηγγειλα το τηλ οποτε καταλαβαινεις...:blink:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα παρέλαβα το δεύτερο Honor 6 για την κοπέλα μου από το minideal. Απ ότι φαίνεται ξεκινάει και αυτό με το εισαγωγικο WO που αναφέρθηκε.. Βρέθηκε λύση για την απομάκρυνσή του; Επίσης έχει κανείς σε cloud ολόκληρη την Β307 γιατί οι σερβερς των κινέζων σέρνονται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα παρέλαβα το δεύτερο Honor 6 για την κοπέλα μου από το minideal. Απ ότι φαίνεται ξεκινάει και αυτό με το εισαγωγικο WO που αναφέρθηκε.. Βρέθηκε λύση για την απομάκρυνσή του; Επίσης έχει κανείς σε cloud ολόκληρη την Β307 γιατί οι σερβερς των κινέζων σέρνονται;

 

Δοκίμασες με τον Free Download Manager? Προχθες που κατέβασα την beta έπιασα ~800-1000 kbps

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

To http://honor6.nianios.gr ξαναεμφανίζει τιμές

Το αρχείο των ρώσων μπορείς να το βρεις εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5751920#post5751920

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

To http://honor6.nianios.gr ξαναεμφανίζει τιμές

Το αρχείο των ρώσων μπορείς να το βρεις εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5751920#post5751920

 

Βάλε το κι αυτό πρώτη σελίδα ρε φίλε

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το κι αυτό πρώτη σελίδα ρε φίλε

 

Το δρομολόγησα :) :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, πέρασα το αρχείο, άλλαξα και το λοκαλ.Προπ και στην επανεκκίνηση χάθηκε το εικονίδιο των κλήσεων και των επαφών!!!!

Καμιά βοήθεια; δέχομαι κλήσεις, να πάρω τηλβδε μπορώ..

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, πέρασα το αρχείο, άλλαξα και το λοκαλ.Προπ και στην επανεκκίνηση χάθηκε το εικονίδιο των κλήσεων και των επαφών!!!!

Καμιά βοήθεια; δέχομαι κλήσεις, να πάρω τηλβδε μπορώ..

 

Λογικά άμα πάρει τα stock και τα κάνεις επικόλληση θα κάνεις δουλειά. :worry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικά άμα πάρει τα stock και τα κάνεις επικόλληση θα κάνεις δουλειά. :worry:

 

Αλλά τότε δε θα γίνουν και οι αλλαγές... :-/ ****τη..

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ σας πειράζουν τα κινέζικα στον Dialer και τα SMS, ειδικά στα SMS άμα δεν το έβλεπα σε screenshot ούτε που θα το καταλάβαινα. :lol: Δεν χρησιμοποιώ SMS. Άντε για τον Dialer πάει στα κομμάτια θέλετε να ξέρετε από που σας παίρνουν. :X Περίμενε τον Virus να σου δώσει τα stock, αφού έχουμε πει, πριν από κάθε flash backup ή τουλάχιστον backup αυτό που πάμε να πειράξουμε :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς φοράς την 4.11.16. Και εγώ την πάτησα έτσι, δεν ξέρω αν και πώς γίνεται να δουλέψει. Εγώ έμεινα στο λοκαλ προπ
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το κινητό. Όλα καλά εκτός ότι ο φορτιστής δεν είναι ευρωπαϊκού τύπου. Από το το2c το παρήγγειλα. Τους το είχα ζητήσει αλλά δεν μου τον έστειλαν. Τώρα τί ενέργειες μπορώ να κάνω για να τους ζητήσω να μου τον στείλουν; Πόσα Αmpere είναι ο φορτιστής του Honor 6;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα παρέλαβα το δεύτερο Honor 6 για την κοπέλα μου από το minideal. Απ ότι φαίνεται ξεκινάει και αυτό με το εισαγωγικο WO που αναφέρθηκε.. Βρέθηκε λύση για την απομάκρυνσή του; Επίσης έχει κανείς σε cloud ολόκληρη την Β307 γιατί οι σερβερς των κινέζων σέρνονται;

 

Όλες τις official ROM τις κάνω mirror εδώ.

Το έχω αναφέρει και παλιότερα κι έχω το link στο multi-tool επίσης.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?Δεν ειχε ανταπτορακι μεσα η συσκευασια??Το μονο που χρειαζεσαι αν ξεχασαν να σου βαλουν ανταπτορα ειναι να παρεις ενα ανταπτορακι!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ευρωπαϊκός φορτιστής και ο αντάπτορας πρέπει να είναι στο κουτί κάτω- κάτω.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ευρωπαϊκός φορτιστής και ο αντάπτορας πρέπει να είναι στο κουτί κάτω- κάτω.

 

έχει αντάπτορα αλλά είναι ο αμερικάνικου τύπου. Στο to2c τους είχα ζητήσει να βάλουν ευρωπαϊκού τύπου αλλά δεν τον έστειλαν. Γι αυτό ρωτάω πόσα Ampere είναι ο φορτιστής του Η6 για να αγωράσω έναν αντάπτορα έτσι ώστε να φορτίζει η μπαταρία στο σωστό χρόνο και χωρίς προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

έχει αντάπτορα αλλά είναι ο αμερικάνικου τύπου. Στο to2c τους είχα ζητήσει να βάλουν ευρωπαϊκού τύπου αλλά δεν τον έστειλαν. Γι αυτό ρωτάω πόσα Ampere είναι ο φορτιστής του Η6 για να αγωράσω έναν αντάπτορα έτσι ώστε να φορτίζει η μπαταρία στο σωστό χρόνο και χωρίς προβλήματα

 

Κάπου μπερδεύεσαι φίλε μου!Ευρωπαικος φορτιστής δεν υπαρχει!Ανταπτορα μπορεις να πάρεις απο κάποιο μαγαζι με ηλεκτρονικα και έχει 0,5Ε!Αλλα κοίταξε καλυτερα κάτω απτο κουτι γιατι και εγω απο to2c το πήρα και τον ειχε τερμα κατω!Εκτός αν δεν είχε καθόλου φορτιστη μεσα η συσκευασια!Εξήγησε μας λίγο καλύτερα για να σε βοηθήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου μπερδεύεσαι φίλε μου!Ευρωπαικος φορτιστής δεν υπαρχει!Ανταπτορα μπορεις να πάρεις απο κάποιο μαγαζι με ηλεκτρονικα και έχει 0,5Ε!Αλλα κοίταξε καλυτερα κάτω απτο κουτι γιατι και εγω απο to2c το πήρα και τον ειχε τερμα κατω!Εκτός αν δεν είχε καθόλου φορτιστη μεσα η συσκευασια!Εξήγησε μας λίγο καλύτερα για να σε βοηθήσουμε!

 

Δεν είπα πως δεν έχει φορτιστεί. Είπα πως δεν κάνει για το δικό μας ηλεκτρικό δίκτυο. Έπειτα ρώτησα πόσα Ampere είναι ο φορτιστής του για να αγωράσω έναν από Ελλάδα. Τελικά έμαθα και είναι 2Α. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πως δεν έχει φορτιστεί. Είπα πως δεν κάνει για το δικό μας ηλεκτρικό δίκτυο. Έπειτα ρώτησα πόσα Ampere είναι ο φορτιστής του για να αγωράσω έναν από Ελλάδα. Τελικά έμαθα και είναι 2Α. Ευχαριστώ πάντως.

 

Αυτο θέλω να σου εξηγησω!Δε χρειάζεται να πάρεις φορτιστη!Πάρε εναν αντάπτορα αν δεν εχει μεσα η συσκευασια!Κανεις μας δεν έχει ευρωπαικο φορτιστη! :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το αμερικάνικο είναι ίδιο με το κινέζικο οπότε μάλλον κανα αγγλικό θα σου έστειλαν.

 

Μάλλον κάτι τέτοιο θες για να πάρεις μία ιδέα και καλύτερα όχι σε σούκου για να μπαίνει παντού.

 

Υπάρχει σε όλα τα μαγαζιά σχεδόν με ηλεκτρονικά - ηλεκτρολογικά με τιμή 0,5 - 1 ευρώ και κάνεις την δουλειά σου κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Η αφαίρεση των κινέζικων από τις επαφές και τα sms μπορεί να γίνει Και σε unroot τηλέφωνα και πώς?
Link to comment
Share on other sites

Και γω για nillkin σκεφτομαι αλλα μου ειπαν πως η πισω δεν ειναι tempered glass.Ισχυει;

Επισης ποσες μερες σου εκανε να ρθει επειδη χθες παρηγγειλα το τηλ οποτε καταλαβαινεις...:blink:

Δεν εχουν ερθει ακομα φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν ερθει ακομα φιλε μου...

 

Εγώ όταν παράγγειλα, η νιλκιν προσέφερε πακέτο είτε δύο tempered μπρος-πίσω, είτε μπρος tempered κ πίσω ζελατίνα για λόγους κόστους.

Πλέον το σετ με γυαλί μπρος-πίσω κοστίζει όσο κόστιζε με 1 γυάλινη.

 

 

 

Εμένα αυτό που με τρώει είναι αν δουλεύει το touchplus με tempered, γιατί δεν παίζει να αφήσω την οθόνη ακαλυπτη.

Ακόμα κ το gorilla 3,ραγίζει πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...