Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To oppomart πάντως δεν στέλνει Ελλάδα...

 

Στέλνει αλλά με ems ή παρόμοια κουριερ.

Αν δεν κάνω λάθος, σε επικοινωνία που είχα μαζί τους, δέχτηκαν κ SG, με ένα μικρό κόστος αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασες να πας Ρυθμίσεις/Διαχείριση εφαρμογών/Προεπ ρυθ εφ και να βάλεις την προεπιλογή που θες για launcher?
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την touchplus.. Λίγη παραπάνω χρήση και θα ξέρω πόσο με βόλευει δηλαδή αν χάνει κλικς..

Η κιτρινιλα έχει σχεδόν εξαφανιστεί..

Δεν βγήκε ακόμα ΟΤΑ για την νέα ενημέρωση έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την touchplus.. Λίγη παραπάνω χρήση και θα ξέρω πόσο με βόλευει δηλαδή αν χάνει κλικς..

Η κιτρινιλα έχει σχεδόν εξαφανιστεί..

Δεν βγήκε ακόμα ΟΤΑ για την νέα ενημέρωση έτσι;

Θα βάλεις κ tempered glass;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω... Η θήκη μου ήδη πιέζει την touchplus.. Αν βάλω και άλλη επιφάνεια από πάνω θα την "κλωτσαει"..

Θέλει να τη συνηθίσεις πάντως την touchplus ειδικά στο σκοτάδι... ;)

Αν μου τη δώσει και την στείλω τοτε θα πάω για tempered..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω... Η θήκη μου ήδη πιέζει την touchplus.. Αν βάλω και άλλη επιφάνεια από πάνω θα την "κλωτσαει"..

Θέλει να τη συνηθίσεις πάντως την touchplus ειδικά στο σκοτάδι... ;)

Αν μου τη δώσει και την στείλω τοτε θα πάω για tempered..

 

Έχω την εντύπωση ότι κατεβαίνουν πολύ κάτω τα πλήκτρα

Link to comment
Share on other sites

To oppomart πάντως δεν στέλνει Ελλάδα...

 

Ευτυχώς που δεν είμαι Ελλάδα δηλαδή :p Κατά τα άλλα καταλαβαίνω ότι η συσκευή τα αξίζει τα λεφτά της. Μάλλον θα την παραγγείλω, θα δουλεύω ταυτόχρονα αυτήν και το MX4 που έχω και ανάλογα θα κρατήσω αυτή που θα με βολέψει στην τελική περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν είμαι Ελλάδα δηλαδή :p Κατά τα άλλα καταλαβαίνω ότι η συσκευή τα αξίζει τα λεφτά της. Μάλλον θα την παραγγείλω, θα δουλεύω ταυτόχρονα αυτήν και το MX4 που έχω και ανάλογα θα κρατήσω αυτή που θα με βολέψει στην τελική περισσότερο.

Φίλε μου μη νομίζεις ότι με το ένα χέρι θα είσαι στο άνετο με το Honor. Ειδικά επειδή έχει κοφτερό σχεδιασμό με το ένα χέρι θα φοβάσαι μη σου φύγει.

 

Όσο για τα λεφτά σε αποζημιώνει και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο ευρωπη με 2 σιμ υπαρχει καποιο σαιτ να το παραγγειλω? θελω να ερθει ταχυτατα και χωρις φορους
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα πηρα το κινητο και μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις.Μια ερωτηση ποιες οι διαφορες στην emui 2.3 και 3.0..Ενα αρνητικο που ειδα στο φορουμ ενας φιλος ειπε οτι με την 2.3 εχεις 5.5 ωρες οθονης ενω με την 3.0 ,4.5 ωρες.

Γιατι να εγκαταστησω την 3 και να μην μεινω σε αυτην που εχω;ποια τα θετικα στοιχεια;ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μη νομίζεις ότι με το ένα χέρι θα είσαι στο άνετο με το Honor. Ειδικά επειδή έχει κοφτερό σχεδιασμό με το ένα χέρι θα φοβάσαι μη σου φύγει.

 

Όσο για τα λεφτά σε αποζημιώνει και με το παραπάνω.

 

Κοίτα να δείς τι γίνεται. Αν το ΜΧ4 που έχω τώρα ήταν στις 5" θα ήταν το απόλυτο εργαλείο για χρήση με το ένα χέρι, αφού σκέψου ότι και το ΜΧ4 οριακά δεν με βολεύει στο μέγεθος. Τόσο απίστευτο σχεδιασμό έχει. Το Honor 6 από τις διαστάσεις του καταλαβαίνω ότι θα μπορώ να το λειτουργώ με ένα χέρι απροβλημάτιστα γιατί ο αντίχειρας μου άνετα φτάνει σε ολόκληρη την επιφάνεια μιας 5" οθόνης. Ειδικά αν έχει και τον λεπτό σχεδιασμό και λεπτά bezel που έχει το honor 6 μια χαρά βολικό θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δείς τι γίνεται. Αν το ΜΧ4 που έχω τώρα ήταν στις 5" θα ήταν το απόλυτο εργαλείο για χρήση με το ένα χέρι, αφού σκέψου ότι και το ΜΧ4 οριακά δεν με βολεύει στο μέγεθος. Τόσο απίστευτο σχεδιασμό έχει. Το Honor 6 από τις διαστάσεις του καταλαβαίνω ότι θα μπορώ να το λειτουργώ με ένα χέρι απροβλημάτιστα γιατί ο αντίχειρας μου άνετα φτάνει σε ολόκληρη την επιφάνεια μιας 5" οθόνης. Ειδικά αν έχει και τον λεπτό σχεδιασμό και λεπτά bezel που έχει το honor 6 μια χαρά βολικό θα είναι.

Ρε συ αφού το έχεις μελετήσει γιατί κάνεις την ερώτηση και ζητάς απόψη από χρήστες;

 

Εγώ είμαι στο 1.84 στο ύψος με ότι αντίχειρα συνεπάγεται αυτό, και άνετα - άνετα δεν νιώθω με το ένα χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την touchplus.. Λίγη παραπάνω χρήση και θα ξέρω πόσο με βόλευει δηλαδή αν χάνει κλικς..

Η κιτρινιλα έχει σχεδόν εξαφανιστεί..

Δεν βγήκε ακόμα ΟΤΑ για την νέα ενημέρωση έτσι;

 

Η κιτρινίλα έφυγε λόγω της touchplus ή λόγω ηλιοθεραπείας;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

@donkyxotis θα συμφωνήσω με τον Stakantzi το ΜΧ4 είναι καμπυλωτό πίσω και ίσως αυτό βολεύει στο κράτημα του.

Οι ίσιες σχεδιαστικές γραμμές του Honor6 δεν είναι βολικές για ένα χέρι, παρά τις διαστάσεις του.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ΟΤΑ θα βγει τέλος του μήνα με αρχές του Δεκέμβρη.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Η κιτρινίλα έφυγε λόγω της touchplus ή λόγω ηλιοθεραπείας;

Μετά την δεύτερη ηλιοθεραπεια ήταν πολύ λιγότερη.. Από τότε δεν ξανασχοληθηκα. Τώρα που εκρυψα τα κουμπιά με τα βίας τη διακρίνω. Ίσως αν δεν το ήξερα ότι υπάρχει δεν θα καταλάβαινα τίποτα.

Η ποιότητα της touchplus σαν screen protector δεν έχει καμία σχέση με τις αρχικές ζελατινες που έκαναν με το παραμικρό φουσκαλες και τσακιζαν στις άκρες.. (χωρίς να συγκρίνω με tempered) Είναι πιο σκληρή από τις κοινές και εφαρμοσε με την μια.

 

Τώρα, για την λειτουργικοτητα της κάπου το χάνει. Τα πάνω κουμπιά λειτουργούν άψογα με 100%επιτυχία στα πατήματα. Τα κάτω θέλουν να κρατάς λίγο παραπάνω το δαχτυλο σου (αν η επαφή στην οθόνη ανταποκρινεται με ένα κλασμα του δευτερολεπτου, η επαφή στα κάτω κουμπιά ίσως χρειάζεται 2 κλασματα) κατι το οποίο είναι θέμα συνήθειας.

Ο κύβος και το τετράγωνο μου λειτουργούν σχεδόν τέλεια 99 %, και το τρίγωνο είναι αυτό που μου τα χαλάει.. Χθες λειτουργούσε 9 στις 10 σήμερα τις μισές φορές..

Πάντως μπορεί να σημαίνει ότι δεν ευθυγραμμιστηκε σωστά η touchplus, την οποία εύκολα μετατοπιζεις με λίγο σπρωξιμο.

Συμπέρασμα : αν βρω άκρη με το τρίγωνο που είναι και το πιο σημαντικό από τα κουμπιά, τότε άξιζε η προσθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να ανεβάσει την ένταση του ηχείου με τον τρόπο από 4pda με SQLite editor η με άλλο τρόπο. Γιατί εγώ το έκανα αλλά δεν βλέπω διαφορά.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μετά την δεύτερη ηλιοθεραπεια ήταν πολύ λιγότερη.. Από τότε δεν ξανασχοληθηκα. Τώρα που εκρυψα τα κουμπιά με τα βίας τη διακρίνω. Ίσως αν δεν το ήξερα ότι υπάρχει δεν θα καταλάβαινα τίποτα.

Η ποιότητα της touchplus σαν screen protector δεν έχει καμία σχέση με τις αρχικές ζελατινες που έκαναν με το παραμικρό φουσκαλες και τσακιζαν στις άκρες.. (χωρίς να συγκρίνω με tempered) Είναι πιο σκληρή από τις κοινές και εφαρμοσε με την μια.

 

Τώρα, για την λειτουργικοτητα της κάπου το χάνει. Τα πάνω κουμπιά λειτουργούν άψογα με 100%επιτυχία στα πατήματα. Τα κάτω θέλουν να κρατάς λίγο παραπάνω το δαχτυλο σου (αν η επαφή στην οθόνη ανταποκρινεται με ένα κλασμα του δευτερολεπτου, η επαφή στα κάτω κουμπιά ίσως χρειάζεται 2 κλασματα) κατι το οποίο είναι θέμα συνήθειας.

Ο κύβος και το τετράγωνο μου λειτουργούν σχεδόν τέλεια 99 %, και το τρίγωνο είναι αυτό που μου τα χαλάει.. Χθες λειτουργούσε 9 στις 10 σήμερα τις μισές φορές..

Πάντως μπορεί να σημαίνει ότι δεν ευθυγραμμιστηκε σωστά η touchplus, την οποία εύκολα μετατοπιζεις με λίγο σπρωξιμο.

Συμπέρασμα : αν βρω άκρη με το τρίγωνο που είναι και το πιο σημαντικό από τα κουμπιά, τότε άξιζε η προσθήκη.

Αν από τις ρυθμίσεις τους αλλάξεις θέση;

Link to comment
Share on other sites

Αν από τις ρυθμίσεις τους αλλάξεις θέση;

Από τη στιγμή που εγκαταστήσεις την touchplus με το που πατήσεις πρώτη φορά ένα κουμπί ενέργοποιειται η λειτουργία της. Εφόσον είναι ενεργοποιημενη δεν σε αφήνει να μπεις στις ρυθμίσεις γραμμής πλοήγησης. Προφανώς γιατί η διάταξη είναι συγκεκριμένη.

 

Αν δεν κάνω λάθος και ο Romanos την είχε αγοράσει. Καλό θα ήταν να μοιραστεί την άποψή του επί του θέματος. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που είναι root με unicom branded honor6 (WO)

μπορούν να τρέξουν από adb τα παρακάτω να δούμε αν το partition table είναι το ίδιο.

adb shell
su
ls -al /dev/block/platform/ff1fe000.dwmmc0/by-name

και να μου πουν που σε πια /dev/block/mmcblk0p** είναι τα splash.img, splash2.img και splash3.img

Έκανα extract τα splash.img από το δικό μου (που δεν είναι branded) και ίσως αν περάσετε αυτά ή κάποιο από αυτά να φύγει το "WO".

 

Στο L02 είναι:

splash -> /dev/block/mmcblk0p18

splash2 -> /dev/block/mmcblk0p33

splash3 -> /dev/block/mmcblk0p19

 

Για να τα κάνετε extract στην SD σας αν τα partitions είναι τα ιδια:

adb shell
su
dd if=/dev/block/mmcblk0p18 of=/sdcard/splash.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p33 of=/sdcard/splash2.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p19 of=/sdcard/splash3.img

 

Για να τα φλασαρετε (δεν το έχω δοκιμάσει αλλά λογικά θα δουλεύει):

fastboot flash splash splash.img
fastboot flash splash2 splash2.img
fastboot flash splash3 splash3.img

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που εγκαταστήσεις την touchplus με το που πατήσεις πρώτη φορά ένα κουμπί ενέργοποιειται η λειτουργία της. Εφόσον είναι ενεργοποιημενη δεν σε αφήνει να μπεις στις ρυθμίσεις γραμμής πλοήγησης. Προφανώς γιατί η διάταξη είναι συγκεκριμένη.

 

Αν δεν κάνω λάθος και ο Romanos την είχε αγοράσει. Καλό θα ήταν να μοιραστεί την άποψή του επί του θέματος. :cool:

 

Δεν την έχω παραλάβει ακόμα είμαι εν αναμονή.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που είναι root με unicom branded honor6 (WO)

μπορούν να τρέξουν από adb τα παρακάτω να δούμε αν το partition table είναι το ίδιο.

adb shell
su
ls -al /dev/block/platform/ff1fe000.dwmmc0/by-name

και να μου πουν που σε πια /dev/block/mmcblk0p** είναι τα splash.img, splash2.img και splash3.img

Έκανα extract τα splash.img από το δικό μου (που δεν είναι branded) και ίσως αν περάσετε αυτά ή κάποιο από αυτά να φύγει το "WO".

 

Στο L02 είναι:

splash -> /dev/block/mmcblk0p18

splash2 -> /dev/block/mmcblk0p33

splash3 -> /dev/block/mmcblk0p19

 

Για να τα κάνετε extract στην SD σας αν τα partitions είναι τα ιδια:

adb shell
su
dd if=/dev/block/mmcblk0p18 of=/sdcard/splash.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p33 of=/sdcard/splash2.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p19 of=/sdcard/splash3.img

 

Για να τα φλασαρετε (δεν το έχω δοκιμάσει αλλά λογικά θα δουλεύει):

fastboot flash splash splash.img
fastboot flash splash2 splash2.img
fastboot flash splash3 splash3.img

Μα να μην μπορώ να σε πιασω με την μία....

Link to comment
Share on other sites

Μα να μην μπορώ να σε πιασω με την μία....

 

Αν δεν έχεις adb tool κατέβασε το από εδώ.

Συνέδεσε το κινητό σου άνοιξε το cmd.exe και γράψε τις εντολές.

adb shell

su

θα χρειαστεί να επιβεβαιώσεις στο κινητό όταν δώσεις "su"

ls -al /dev/block/platform/ff1fe000.dwmmc0/by-name

μετά πες μου σε πια mmcblk0p** είναι τα splash, splash2 και splash3 κι αν έχει κι άλλα splash.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...