Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα έβαλα το Touchplus Film. Οι πρώτες εντυπώσεις αναμφίβολα ανάμεικτες.

 

Στα θετικά:

 

- Είναι μία κάποια προστασία για την οθόνη. Είναι κάτι ανάμεσα σε μεμβράνη και tempered glass.

- Επιτέλους έχεις full screen.

 

Στα αρνητικά:

 

- Γεμίζει δακτυλιές πιο εύκολα από την σκέτη οθόνη

- Αν και η τοποθέτηση ήταν σχεδόν άριστη, το τρίγωνο δεν πιάνει εύκολα και το διπλό tap για την κάμερα δεν πιάνει καθόλου

- Δυστυχώς δεν μπόρεσα να απενεργοποιήσω τελείως τα κουμπιά της οθόνης παρόλο που έχω επιλέξει την αντίστοιχη επιλογή.

 

Τελικό πόρισμα:

 

Φαίνεται αρκετά καλό και θα ήταν, άμα δούλευε κατά 90%. Δυστυχώς όπως αναφέρουν και άλλοι χρήστες αυτό δεν γίνεται. Πιστεύω ότι άμα γινόταν να λυθούν αυτά τα προβλήματα με ένα software update, θα άξιζε αν ήταν και απο καλύτερο υλικό. Προσωπικά θα το κρατήσω να δω πως θα πάει, ίσως το συνηθίσω. Αμα δεν, θα το το ξηλώσω και θα γυρίσω στα on-screen buttons που έτσι και αλλιώς τα είχα συνηθίσει.

 

Απο που το ειχες παραγγειλει ?

Να υποθεσω πως δεν ειναι αυτο ε ?

http://s825.photobucket.com/user/psytransas/media/IMG_20141125_140920_zpsbf0a67d4.jpg.html

Link to comment
Share on other sites

Απο που το ειχες παραγγειλει ?

Να υποθεσω πως δεν ειναι αυτο ε ?

http://s825.photobucket.com/user/psytransas/media/IMG_20141125_140920_zpsbf0a67d4.jpg.html

 

Μιλάω για το TouchPlus Film, αυτό είναι tempered glass.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για το TouchPlus Film, αυτό είναι tempered glass.

 

Απο που να το παραγγειλω ? Αυτο μου εστειλε το to2c για TouchPlus Film. :lol:

Hδη ανοιξα dispute στο paypal να παρω τα λεφτα μου πισω.

Link to comment
Share on other sites

Απο που να το παραγγειλω ? Αυτο μου εστειλε το to2c για TouchPlus Film. :lol:

Hδη ανοιξα dispute στο paypal να παρω τα λεφτα μου πισω.

 

http://www.b2cbuying.com/huawei-honor-6-touchplus-film.html

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ενεργοποιησει το 4g, επιλέγω το 3g, 2g αυτόματα αν θελω δεδομένα ή το 2g σκέτο αν όχι

 

Δεν το ειχα παρατηρήσει οτι αν κλεισω τα δεδομένα θα ειχα μεγαλύτερη αυτονομία. Εγω παλι εχω 4G με την πρωτη κάρτα και φωνή και μηνύματα στην δευτερη. Οκ αλλα θελω πχ οταν τελειώνει το πακέτο μου στην 4G στην πρώτη καρτα να ανοίγω τα δεδομένα της δευτερης που εχω έτσι κι αλλιώς και δεν τα καταναλώνω....Γίνεται ή θελει σώνει και καλά 3G??? για δεδομένα??? με 2G εχουμε δεδομένα κινητής εστω και ποιο αργή ταχύτητα???...

 

ειπα να το δοκιμασω αυτο που ειπα παραπανω. Εκλεισα το wifi....αλλαξα τα δεδομένα κινητής να παιρνω απο την δευτερη καρτα οχι απο την πρωτη (4G) και τελικα με 2g εχω κανονικα ιντερνετ...αλλα μεχρι Ε επιασα....edge...μετρησα μαλιστα και με internet speed meter lite..και βρηκα αρκετες καλες ταχύτητες...

 

Θα κανω τεστ με ενεγοποιημένο το 4G για την αυτονομία και χωρίς αυτο και θα σας πω αποτελέσματα....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα φορτώνει γρήγορα τις σελίδες αλλά σίγουρα θα έχεις νετ. Η πολυ ενέργεια καταναλωνεται όταν το τηλέφωνο ψάχνει να βρει σήμα 4g ή 3g και δεν βρίσκει. Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα κουφαθώ, συγγνώμη αν έχει απαντηθεί έκανα search στο θέμα μας δεν το βρίσκω, πάω να πάρω unlocking password και στο product model δεν βρίσκω το τηλ , ποιο απ΄αυτά είναι? έχω το L02.

EDIT

To βρήκα γράψτε λάθος, είχα πατήσει το english στο site.... μπήκα με google translate

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο και με απασχολουν 2 πραγματα.

 

1. το gps του ειναι αξιοπιστο; γιατι ενα παιδι που πουλαγε το κινητο στο ινσομνια μου ειπε οτι τον εβγαζε σε αλλο δρομο καθε φορα το sygic. εφταιγε το προγραμμα ή το gps chip;

2. επωνυμη βαση και φορτιστη αυτοκινητου που θα βρω;

 

Απαντηστε μου αν σας ειναι ευκολο γιατι σκεφτομαι να παραγγειλω το κινητο απο to2c αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο και με απασχολουν 2 πραγματα.

 

1. το gps του ειναι αξιοπιστο; γιατι ενα παιδι που πουλαγε το κινητο στο ινσομνια μου ειπε οτι τον εβγαζε σε αλλο δρομο καθε φορα το sygic. εφταιγε το προγραμμα ή το gps chip;

2. επωνυμη βαση και φορτιστη αυτοκινητου που θα βρω;

 

Απαντηστε μου αν σας ειναι ευκολο γιατι σκεφτομαι να παραγγειλω το κινητο απο to2c αμεσα.

 

1.το gps κλειδώνει πάρα πολύ γρήγορα χρησιμοποιώ google maps και δεν έχω πρόβλημα με τους δρόμους μέχρι στιγμής..σε προηγούμενη συσκευή που είχα το sygic και εμένα μου έκανε κάτι αντιστοίχο..

2.δεν γνωρίζω

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

1.το gps κλειδώνει πάρα πολύ γρήγορα χρησιμοποιώ google maps και δεν έχω πρόβλημα με τους δρόμους μέχρι στιγμής..σε προηγούμενη συσκευή που είχα το sygic και εμένα μου έκανε κάτι αντιστοίχο..

2.δεν γνωρίζω

 

 

Το GPS του κλειδώνει πολύ γρήγορα με βάση το google maps. Για πλοήγηση δεν ξέρω γιατί το google maps 9.1 που έχω εγκαταστήσει δεν έχει επιλογή για πλοήγηση. Αν κάποιος ξέρει πως θα βάλω πλοήγηση στο google maps ας μου πει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Το GPS του κλειδώνει πολύ γρήγορα με βάση το google maps. Για πλοήγηση δεν ξέρω γιατί το google maps 9.1 που έχω εγκαταστήσει δεν έχει επιλογή για πλοήγηση. Αν κάποιος ξέρει πως θα βάλω πλοήγηση στο google maps ας μου πει παρακαλώ.

βάλε gps test , το Google maps κλειδονη βάση δικτύου (ακόμη και να μην έχεις gps δέκτη κλειδώνει)

Link to comment
Share on other sites

Το GPS του κλειδώνει πολύ γρήγορα με βάση το google maps. Για πλοήγηση δεν ξέρω γιατί το google maps 9.1 που έχω εγκαταστήσει δεν έχει επιλογή για πλοήγηση. Αν κάποιος ξέρει πως θα βάλω πλοήγηση στο google maps ας μου πει παρακαλώ.

 

και εγώ 9.1 έχω αλλά και πλοήγηση έχω και κλειδώνει πολύ γρήγορα (2-5 δευτ)με δεδομένα και gps ανοιχτά

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω tomtom και sygic, offline (μόνο GPS χωρίς data δηλαδή) κλειδώνει στα 2-3 δευτερόλεπτα.

Δεν έχει κανένα πρόβλημα η κεραία του.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω tomtom και sygic, offline (μόνο GPS χωρίς data δηλαδή) κλειδώνει στα 2-3 δευτερόλεπτα.

Δεν έχει κανένα πρόβλημα η κεραία του.

 

virus, ο φίλος λέει ότι ενώ βρίσκεται σε ένα δρόμο, το sygic του λέει ότι βρίσκεται σε άλλο και ψάχνει να δει αν φταίει το gps ή το sygic :)

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

virus, ο φίλος λέει ότι ενώ βρίσκεται σε ένα δρόμο, το sygic του λέει ότι βρίσκεται σε άλλο και ψάχνει να δει αν φταίει το gps ή το sygic :)

 

Δεν είχα τέτοιο πρόβλημα μέχρι στιγμής, αν και περισσότερο χρησιμοποιώ το tomtom.

Αυτό πάντως δεν ακούγετε σαν πρόβλημα κεραίας GPS.

Πως το ψάχνει δηλαδή? Έχει και με άλλα offline GPS το ίδιο πρόβλημα ή μόνο με το sygic?

 

Άσχετο το pandawill έφερε οθόνες replacement βλέπω.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ 9.1 έχω αλλά και πλοήγηση έχω και κλειδώνει πολύ γρήγορα (2-5 δευτ)με δεδομένα και gps ανοιχτά

 

Τι δεν έκανα σωστά στην εγκατάσταση και δεν μου έχει επιλογή για πλοήγηση; δεν μου βγάζει το μπλε βελάκι. τί να κάνω για να λυθεί το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν έκανα σωστά στην εγκατάσταση και δεν μου έχει επιλογή για πλοήγηση; δεν μου βγάζει το μπλε βελάκι. τί να κάνω για να λυθεί το θέμα;

Το αυτοκινητάκι κάτω δεξιά πατας..

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο το pandawill έφερε οθόνες replacement βλέπω.

 

και εγώ προχτές πέτυχα το ίδιο στο etotalk

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

και εγώ προχτές πέτυχα το ίδιο στο etotalk

 

Α και φτηνότερα.

Με προβληματιζει ο λόγος που φέρνουν ανταλλακτικα οθόνης :cry:

Ελπίζω να μην τα χρειαστούμε.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Α και φτηνότερα.

Με προβληματιζει ο λόγος που φέρνουν ανταλλακτικα οθόνης :cry:

Ελπίζω να μην τα χρειαστούμε.

Γενικα εχω αρχίσει να απογοητευομαι απο τη φτηνοδουλεια των υλικών... Κι εγω ελπίζω να μη τα χρειαστουμε...

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχω αρχίσει να απογοητευομαι απο τη φτηνοδουλεια των υλικών... Κι εγω ελπίζω να μη τα χρειαστουμε...

 

Εντάξει όσο αφορά τα υλικά το μόνο παραπάνω που θα μπορούσαν να κάνουν είναι καλύτερο τζάμι πίσω και μεταλλικό πλαίσιο τα οποία όμως μπορεί και να ανέβαζαν κάνα $100 την τιμή του. Εγώ πιστεύω είναι τίμιο και τα υλικά του οκ δεν είναι τραγικά. Έχω δει ακριβότερα με χειρότερα πλαστικά. Το λάθος νομίζω ότι είναι ότι παρουσιαστηκε σαν ναυαρχίδα ενώ ουσιαστικά είναι ένα πολύ καλό mid-range, οπότε είχαμε ίσως παραπάνω απαιτήσεις. Μου αρέσει το ότι η huawei αρχίζει να προσθέτει δυνατότητες (όπως το split-screen τώρα) και γενικά δείχνει να ασχολείται σε επίπεδο software. Εγώ γενικά ευχαριστημένος είμαι πάντως σε όλα τα επίπεδα.

 

Άσχετο έχει παρατηρήσει κανείς ότι στις τελευταίες εκδόσεις το παράθυρο από πάνω από οπού κι αν το πιάσεις κατεβαίνουν οι συντομεύσεις ή μόνο σε εμένα συμβαίνει? Παλιά αν το έπιανες από αριστερά κατεβαίναν οι ειδοποιήσεις κι από δεξιά οι συντομεύσεις.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια φθηνοδουλεια. Διαφωνώ κάθετα. Με τα ίδια λεφτά αγοράζεις άλλες γνωστές μάρκες και νομίζεις ότι είσαι 3 χρόνια πίσω στην τεχνολογία. Και δλδ προφανώς αν είχε και μεταλλικό πλαίσιο και και και θα έκανε σαν το s5..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...