Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι σε μένα ήρθε.

είναι γνωστό, πως η nokia (χάρτες) έχουν πουληθεί σε αυτοκινητοβιομηχανίες.

και τώρα μας γνωστοποιούν αυτή την κίνηση κι επίσημα.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας Χρονια Πολλα Καλη Χρονια με υγεια σε ολους,σχετικα με τον HERE DRIVE το χρειαστηκα να το δουλεψω χωρις data και οταν εβαλα καποιον προορισμο μου λεει οτι δεν μπορει να βρει την διαδρομη.Την βρηκε μονο με ενεργοποιηση των data.Οποτε πως μπορει να δουλεψει χωρις δεδομενα,υπαρχει καποιος τροπος τον οποιον δεν γνωριζω? Ευχαριστω.

Υ.Γ.Εχω κατεβασει τον χαρτη της ελλαδας στην καρτα και την ελληνικη φωνη.Εχω το Lumia 640 dual sim.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Χρονια Πολλα Καλη Χρονια με υγεια σε ολους,σχετικα με τον HERE DRIVE το χρειαστηκα να το δουλεψω χωρις data και οταν εβαλα καποιον προορισμο μου λεει οτι δεν μπορει να βρει την διαδρομη.Την βρηκε μονο με ενεργοποιηση των data.Οποτε πως μπορει να δουλεψει χωρις δεδομενα,υπαρχει καποιος τροπος τον οποιον δεν γνωριζω? Ευχαριστω.

Υ.Γ.Εχω κατεβασει τον χαρτη της ελλαδας στην καρτα και την ελληνικη φωνη.Εχω το Lumia 640 dual sim.

 

καλή χρονιά και σε σένα, για να δουλέψει, πρέπει να εγκαταστήσεις τους χάρτες στη μνήμη της συσκευής.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά και σε σένα, για να δουλέψει, πρέπει να εγκαταστήσεις τους χάρτες στη μνήμη της συσκευής.

οκ,σ`ευχαριστω να εισαι καλα

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά guys

λοιπόν έχω NOkia 1020 μου κόλλησε το πήγα σε κατάστημα και μου το έφτιαξαν όμως

όταν ξεκίνησ ανα κατεβάζω από την αρχή προγράμματα, στο store δεν μου βρίσκει το here drive θέλω help διότι φρίκαρα. το συνήθισα και δεν με βολεύει το Gmaps+ κλπ

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά guys

λοιπόν έχω NOkia 1020 μου κόλλησε το πήγα σε κατάστημα και μου το έφτιαξαν όμως

όταν ξεκίνησ ανα κατεβάζω από την αρχή προγράμματα, στο store δεν μου βρίσκει το here drive θέλω help διότι φρίκαρα. το συνήθισα και δεν με βολεύει το Gmaps+ κλπ

 

Δεν είναι στο Lumia collection; (μπαίνεις στο Store και σέρνεις προς τα δεξιά)

Μπορείς να πας εδώ και να επιλέξεις τα Windows Phone. Κατά 99% θα σου ανοίξει απευθείας το Store, αλλιώς πατάς το Get this app. Διαφορετικά, ψάξε για το sysapp pusher μήπως στο κατεβάζει από 'κει.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Φίλος θα πάρει το 640LTE μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή και έχω την εξής απορία σχετικά με τους χάρτες. Στο κινητό θα γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων οπότε θα σβηστούν όλα μέσα. Όταν το πάρει θα μπορεί να κατεβάσει τους χάρτες Ελλάδος και την ελληνική γλώσσα στην ομιλία ή θα πρέπει τώρα να περιμένει να αναβαθμιστεί σε 10 που είναι ο πλοηγός ενσωματωμένος στο λειτουργικό; Το ρωτάω γιατί οι εφαρμογές στο store here map δεν υπάρχουν πλέον στα 8.1. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Και επαναφορά να κάνεις και roll back από τα 10 στα 8.1 να κάνεις θα σου έχει και here maps και here drive. Και επαναφορά έχοντας περασμένα τα 10 να κάνεις πάλι θα τα έχεις. Απλός άπαξ και τα σβήσεις μετά δεν μπορείς να τα βρεις στο store
Link to comment
Share on other sites

Και επαναφορά να κάνεις και roll back από τα 10 στα 8.1 να κάνεις θα σου έχει και here maps και here drive. Και επαναφορά έχοντας περασμένα τα 10 να κάνεις πάλι θα τα έχεις. Απλός άπαξ και τα σβήσεις μετά δεν μπορείς να τα βρεις στο store

 

Αν και έκανα την ίδια ερώτηση και στο θέμα του 640 και πήρα διαφορετικές απαντήσεις μάλλον ισχύουν τα παραπάνω που γράφεις. Ο κάτοχος του κινητού είχε περάσει τα 10 και πριν 15 μέρες γύρισε στα 8.1 και έχει κανονικά πλοηγό με ελληνική καθοδήγηση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Απλός άπαξ και τα σβήσεις μετά δεν μπορείς να τα βρεις στο store

Εγώ έκανα ένα hard reset στο 1020 που έχω και μετά δεν είχα τις εφαρμογές Here. Αλλά το Here Drive το κατέβασα σκανάροντας το qr code από εδώ για παράδειγμα. http://www.windowscentral.com/here-drive-windows-phone-get-updated-bug-fixes-and-improvements

 

Αν το σκανάρετε με το Bing δε σας πετάσει στο store για να το κατεβάσετε? Πράγματι, με αναζήτηση δεν το έβρισκα πάντως.

 

Και με το Here Maps λογικά μπορείτε να κάνετε το ίδιο από εδώ. http://www.windowscentral.com/here-maps-windows-phone-update-ask-users-download-new-version-cant-be-seen

 

Ελπίζω να γίνεται για καιρό ακόμη.

Edited by jimzipo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ένα hard reset στο 1020 που έχω και μετά δεν είχα τις εφαρμογές Here. Αλλά το Here Drive το κατέβασα σκανάροντας το qr code από εδώ για παράδειγμα. http://www.windowscentral.com/here-drive-windows-phone-get-updated-bug-fixes-and-improvements

 

Αν το σκανάρετε με το Bing δε σας πετάσει στο store για να το κατεβάσετε? Πράγματι, με αναζήτηση δεν το έβρισκα πάντως.

 

Και με το Here Maps λογικά μπορείτε να κάνετε το ίδιο από εδώ. http://www.windowscentral.com/here-maps-windows-phone-update-ask-users-download-new-version-cant-be-seen

 

Ελπίζω να γίνεται για καιρό ακόμη.

 

Το δεύτερο που ανέβασες μου αναφέρει ότι το στοιχείο δεν υπάρχει στο store. Το here drive το βρίσκει κανονικά!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω που έγραψα τα έγραψα γιατί τα έχω δοκιμάσει όλα (σε Lumia 535) Εγώ που το σκαναρα με άλλο πρόγραμμα ( γιατί από Lumia denim αν δεν κάνω λάθος και μετα δεν υπάρχει ενσωματωμένο ) με βγάζει στον edge (όχι στο store) χωρίς την επιλογή Get this app που έπρεπε να βγαλει.

Ενημερωτικά στα 10 στους Microsoft maps έχεις φωνιτικη πλοηγιση ανάλογα την γλώσσα του κινητού, έχω πχ που το έχω en us με καθοδηγεί στα αγγλικά.

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο που ανέβασες μου αναφέρει ότι το στοιχείο δεν υπάρχει στο store. Το here drive το βρίσκει κανονικά!

 

Σε ένα Lumia 532 που μόλις το δοκίμασα μου το έβγαλε κανονικά. Ίσως παίζει ρόλο το τι μοντέλο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Είναι δωρεάν για κάποιο διάστημα,ακόμα.

 

Travel+Navigation⁸·¹

 

4.3 stars out of 5 (820)

Free

★★ Travel + Navigation for WP 8.1 ★★ ★★ One of TOP Navigation Apps ★★ ★★ FEATURED more than 25 times in more than 47 different Countries ★★

Link to comment
Share on other sites

Στο άρθρο αυτό λέει πως οι εφαρμογές Here έχουν επιστρέψει στο Windows Store και δίνει QR codes:

 

http://wmpoweruser.com/here-apps-now-back-in-windows-store/

 

Είναι για Windows 10, τουλάχιστον σε εμένα ετσι λέει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είναι για Windows 10, τουλάχιστον σε εμένα ετσι λέει.

 

Συγγνώμη και σε εμένα μόνο το Here Drive ανοίγει από τα λινκς πάνω και πίστεψα ότι ανοίγουν και τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη και σε εμένα μόνο το Here Drive ανοίγει από τα λινκς πάνω και πίστεψα ότι ανοίγουν και τα υπόλοιπα.

 

Μόλις έκανα αναζήτηση here στο store και μου εμφάνισε και τα 3 map, drive και transit με την ένδειξη εγκαταστημένα. Οπότε είναι διαθέσιμα για όποιους δεν τα είχαν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

@snapp

 

Σωστός φίλε μου, έχεις δίκιο. Επανήρθαν κανονικά στο Store όλα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκαν οι HERE Maps και Drive+ μάλιστα! :) Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει και χαθηκε η φωνητικη πλοηγηση στο here drive se lumia 640 xl. αρχικα μετεφερα την εφαρμογη και τους χαρτες στην sd. ekana format, ξαναεγκατεστησα το προγραμμα, ΤΙΠΟΤΑ. μετα διεγραψα τα παντα. εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ,ολα απ την αρχη πραγραμμα χαρτες ελληνικη φωνη, κλπ, ΤΙΠΟΤΑ. Φωνητικη πλοηγηση δεν εχω. Τι μπορει να συμβαινει? σε εσας δουλευει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει και χαθηκε η φωνητικη πλοηγηση στο here drive se lumia 640 xl. αρχικα μετεφερα την εφαρμογη και τους χαρτες στην sd. ekana format, ξαναεγκατεστησα το προγραμμα, ΤΙΠΟΤΑ. μετα διεγραψα τα παντα. εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ,ολα απ την αρχη πραγραμμα χαρτες ελληνικη φωνη, κλπ, ΤΙΠΟΤΑ. Φωνητικη πλοηγηση δεν εχω. Τι μπορει να συμβαινει? σε εσας δουλευει κανονικα?

 

Καλημέρα. Εγώ το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι μόλις πατήσω έναρξη στην πλοήγηση δεν έχω φωνητική καθοδήγηση με την πρώτη φορά. Πρέπει να ακυρώσω την διαδρομή και με την δεύτερη φορά λειτουργεί κανονικά. Δεν μου το κάνει πάντα αλλά πολύ συχνά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...