Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχει ενημέρωση 24,8 mb για το δικό μου 930.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

24,4 ΜΒ σε LUMIA 135 DS...:rolleyes:

 

Lumia 135DS; 535 εννοείς μήπως;;)

 

Μόλις πριν λίγο ήρθε και η δικιά μου ενημέρωση στους χάρτες στο Lumia 830!

Στα 23MB η ενημέρωση σε μένα.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Lumia 135DS; 535 εννοείς μήπως;;)

 

Μόλις πριν λίγο ήρθε και η δικιά μου ενημέρωση στους χάρτες στο Lumia 830!

Στα 23MB η ενημέρωση σε μένα.

 

LUMIA 435 DS,το διόρθωσα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα Windows 10 είναι ακόμα σε Technical Preview στάδιο... Το θέμα γράφει στον τίτλο του ότι αφορά τις Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8 και δεν χρειάζεται να μπερδεύτε τους υπόλοιπους χρήστες... Μόλις έρθουν τα Windows 10 Mobile επίσημα θα ανοιχτούν όλα τα κατάλληλα θέματα... Προς το παρόν η συζήτηση σε ότι αφορά τα Windows 10 Mobile Technical Preview γίνεται αποκλειστικά και μόνο στο συγκεκριμένο θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program)!

 

:!: :!: :!: Αυτή τη φορά τα μηνύματα μεταφέρθηκαν. Την επόμενη θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση :!: :!: :!:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εβγαλε update και στο here transit 20ΜΒ καιρος ηταν τελευταια μου εβγαζε λιγα δρομολογια.. :)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εβγαλε update και στο here transit 20ΜΒ καιρος ηταν τελευταια μου εβγαζε λιγα δρομολογια.. :)

 

http://www.windowscentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/medium/public/field/image/2014/03/QR_Nokia_Transit.jpg?itok=3EFhnVmK

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται

θα ήθελα βοήθεια όσον αφορά εφαρμογή που καταγράφει τις συντεταγμένες σημείου όπου βρίσκεσαι, έχω κατεβάσει την "my gps coordinates" αλλά πάντα είναι με απώλεια άνω των 200μ.

Κάτι αξιόπιστο όπως η ΕΓΣΑ στα android;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νέοι χάρτες (Tom Tom,με πληρωμή) στο MapFactor GPS Navigation ,με νέο update του app.

Φυσικά υπάρχουν και οι δωρεάν OpenStreetMaps.;)

 

(Version notes

1.0.9: optional TomTom GPS navigation maps with more consistent and reliable navigational information. They contain truck restrictions (height, weight), more accurate speed profiles for roads, advanced get in lane warnings and motorway signs).

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

Νέοι χάρτες (Tom Tom,με πληρωμή) στο MapFactor GPS Navigation ,με νέο update του app.

Φυσικά υπάρχουν και οι δωρεάν OpenStreetMaps.;)

 

(Version notes

1.0.9: optional TomTom GPS navigation maps with more consistent and reliable navigational information. They contain truck restrictions (height, weight), more accurate speed profiles for roads, advanced get in lane warnings and motorway signs).

 

 

Όσο υπάρχουν τα apps της Here.com που είναι και δωρεάν, οι υπόλοιπες εφαρμογές είναι χρόνια πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Όσο υπάρχουν τα apps της Here.com που είναι και δωρεάν, οι υπόλοιπες εφαρμογές είναι χρόνια πίσω.

 

Νομίζω το σχόλιο σου δεν προσφέρει κάτι,κατά την γνώμη μου.

Έγινε update και ενημέρωσα τα παιδιά.:cool:

 

Για εναλλακτική λύση τους έχω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το σχόλιο σου δεν προσφέρει κάτι,κατά την γνώμη μου.

Έγινε update και ενημέρωσα τα παιδιά.:cool:

 

Για εναλλακτική λύση τους έχω και εγώ.

 

Καλά κάνεις και ενημερώνεις. Απλά αυτό που λέει ο φίλος και που συμφωνώ κι εγώ, ειναι πως έχοντας here maps, ούτε που ασχολούμαστε με κάτι άλλο. Προσωπικά κατέβασα 2-3 τέτοιες εφαρμογές αλλα ούτε που τις δοκίμασα. Αν και όταν μας κόψουν τους here τότε θα τρέχουμε.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το σχόλιο σου δεν προσφέρει κάτι,κατά την γνώμη μου.

Έγινε update και ενημέρωσα τα παιδιά.:cool:

 

Για εναλλακτική λύση τους έχω και εγώ.

 

 

Όσο υπάρχουν οι Here Maps, πιστεύω είναι ανούσιο να ασχολούμαστε με εφαρμογές επί πληρωμή, που δεν προσφέρουν το κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός...

Για την παραπάνω εφαρμογή,υπάρχουν δωρεάν χάρτες για εναλλακτική λύση.

Αυτό και δεν επανέρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ανούσιο δεν είναι... Κάποιον εδώ μπορεί να τον βολεύουν άλλοι χάρτες και καλά κάνει ο Βασίλης και ενημερώνει...

 

Επίσης μην ξεχνάτε ότι αυτές τις μέρες έχουν κατέβει (προσωρινά ευτυχώς :p ) οι εφαρμογές Here από το Store και ίσως κάποιοι θέλουν μια back up επιλογή :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός...

Για την παραπάνω εφαρμογή,υπάρχουν δωρεάν χάρτες για εναλλακτική λύση.

Αυτό και δεν επανέρχομαι.

 

Oκ, πάω πάσο, αν είναι δωρεάν εντάξει, επειδή υπάρχουν οι δωρεάν και είναι καλές γι αυτό το αναφέρω.

 

Ανούσιο δεν είναι... Κάποιον εδώ μπορεί να τον βολεύουν άλλοι χάρτες και καλά κάνει ο Βασίλης και ενημερώνει...

 

Επίσης μην ξεχνάτε ότι αυτές τις μέρες έχουν κατέβει (προσωρινά ευτυχώς :p ) οι εφαρμογές Here από το Store και ίσως κάποιοι θέλουν μια back up επιλογή :)

 

 

Τώρα για όποιον θέλει να τις τις πλωρώνει πρόβλημά του.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός...

Για την παραπάνω εφαρμογή,υπάρχουν δωρεάν χάρτες για εναλλακτική λύση.

Αυτό και δεν επανέρχομαι.

 

Μη παίρνεις στραβά αυτά που γράφουμε και σου είπα πως ορθώς ενημερώνεις.

Για να το κλείσω κι εγώ από την πλευρά μου, θα πω τι κάνω εγώ.

Επειδή κάποια στιγμή οι here maps θα πάψουν να ειναι δωρεάν (έτσι εκτιμώ) προτιμώ να κατεβαζω τις εναλλακτικές δωρεάν που υπάρχουν σήμερα (έστω κι αν τις διαγράψω αμέσως) παρα να ψάχνομαι τότε που και οι δωρεάν πιθανόν να μετατραπούν σε επί πληρωμή....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια άποψη στο θέμα δωρεάν HERE Maps.

 

1. H Microsoft έχει πληρώσει την HERE επί εποχής ιδιοκτησίας της HERE από τη Nokia.

H Microsoft όταν είχε πληρώσει τη HERE, το έκανε ως μεταπράτης των δεδομένων των χαρτών,

δηλαδή για να χρησιμοποιεί και ενσωματώνει τα δεδομένα της HERE Maps στους Bing maps, αλλά και σε άλλες υπηρεσίες.

Σήμερα η Microsoft έχει πουλήσει τους Bing maps στους οποίους χρησιμοποιούσε δεδομένα και από άλλους παρόχους πλην HERE.

2. Η Microsoft διατηρεί ενσωματωμένους τους Χάρτες στα λειτουργικά της με δεδομένα από την HERE.

H Microsoft διατηρεί πλαίσιο συνεργασίας με τη HERE, με συμβόλαιο που έχει συναφθεί.

H HERE δεν ανήκει πλέον στη Nokia, αλλά σε εύρωστες αυτοκινητοβιομηχανίες.

Η πιθανώς ανταγωνιστική-εχθρική σχέση Microsoft-Nokia δε θα επηρεάσει στο μέλλον τη συνεργασία Microsoft-HERE.

3. H HERE κατά κανόνα ήταν μια ζημιογόνα επιχείρηση.

Η Microsoft απέρριψε την εξαγορά της HERE, όμως οι νέοι ιδιοκτήτες δεν είχαν ενδοιασμό αλλά τα αντίθετο έσπευσαν να πλειοδοτήσουν.

Οι νέοι ιδιοκτήτες της HERE είναι αυτοκινητοβιομηχανίες

Οι υπόλοιποι υποψήφιοι αγοραστές είχαν παράπλευρες επιχειρηματικές δραστηριότητες εξαρτώμενες από δεδομένα χαρτογράφησης.

Η HERE δεν αντλεί την αξία της τόσο ως οικονομικά αποτελέσματα, αλλά ως βάση δεδομένων-χρηστών.

4. Το μέλλον της αυτοκίνησης βρίσκεται στην αυτόνομη οδήγηση, για την οποία καίριο ρόλο παίζει η χαρτογράφηση.

Αυτοκινητοβιομηχανία και πληροφορική συγκλίνουν σε σχέσεις ανταγωνισμού και συνεργασίας.

5. Στη χαρτογράφηση πρωταρχικό και αναντικατάστατο λόγο έχει η συμβολή των χρηστών.

Η συμβολή των χρηστών θα είναι αποτελεσματική και μαζική όσο μεγαλώνει η βάση χρηστών.

Κομμάτι της αξίας της υπηρεσίας των HERE maps είναι ακριβώς και η πελατειακή βάση.

Η πελατειακή βάση της HERE διευρύνεται όσο είναι μαζική κι ελεύθερη η πρόσβαση στις υπηρεσίες της.

 

Με το δεδομένο λοιπόν πως η HERE ανήκει σε αυτοκινητοβιομηχανίες και εξαγοράστηκε για να υπηρετήσει την αυτόνομη οδήγηση,

είναι συμφέρον προς τα αφεντικά της HERE να μην αλλάξουν το επιχειρηματικό μοντέλο που περιλαμβάνει μια μαζική βάση χρηστών

και ένα μαζικό feedback που θα επιτρέπει την διόρθωση και την επικαιροποίηση των δεδομένων της χαρτογράφησης.

Edited by yolome
Link to comment
Share on other sites

Να πω μια άποψη στο θέμα δωρεάν HERE Maps.

 

1. H Microsoft έχει πληρώσει την HERE επί εποχής ιδιοκτησίας της HERE από τη Nokia.

H Microsoft όταν είχε πληρώσει τη HERE, το έκανε ως μεταπράτης των δεδομένων των χαρτών,

δηλαδή για να χρησιμοποιεί και ενσωματώνει τα δεδομένα της HERE Maps στους Bing maps, αλλά και σε άλλες υπηρεσίες.

Σήμερα η Microsoft έχει πουλήσει τους Bing maps στους οποίους χρησιμοποιούσε δεδομένα και από άλλους παρόχους πλην HERE.

2. Η Microsoft διατηρεί ενσωματωμένους τους Χάρτες στα λειτουργικά της με δεδομένα από την HERE.

H Microsoft διατηρεί πλαίσιο συνεργασίας με τη HERE, με συμβόλαιο που έχει συναφθεί.

H HERE δεν ανήκει πλέον στη Nokia, αλλά σε εύρωστες αυτοκινητοβιομηχανίες.

Η πιθανώς ανταγωνιστική-εχθρική σχέση Microsoft-Nokia δε θα επηρεάσει στο μέλλον τη συνεργασία Microsoft-HERE.

3. H HERE κατά κανόνα ήταν μια ζημιογόνα επιχείρηση.

Η Microsoft απέρριψε την εξαγορά της HERE, όμως οι νέοι ιδιοκτήτες δεν είχαν ενδοιασμό αλλά τα αντίθετο έσπευσαν να πλειοδοτήσουν.

Οι νέοι ιδιοκτήτες της HERE είναι αυτοκινητοβιομηχανίες

Οι υπόλοιποι υποψήφιοι αγοραστές είχαν παράπλευρες επιχειρηματικές δραστηριότητες εξαρτώμενες από δεδομένα χαρτογράφησης.

Η HERE δεν αντλεί την αξία της τόσο ως οικονομικά αποτελέσματα, αλλά ως βάση δεδομένων-χρηστών.

4. Το μέλλον της αυτοκίνησης βρίσκεται στην αυτόνομη οδήγηση, για την οποία καίριο ρόλο παίζει η χαρτογράφηση.

Αυτοκινητοβιομηχανία και πληροφορική συγκλίνουν σε σχέσεις ανταγωνισμού και συνεργασίας.

5. Στη χαρτογράφηση πρωταρχικό και αναντικατάστατο λόγο έχει η συμβολή των χρηστών.

Η συμβολή των χρηστών θα είναι αποτελεσματική και μαζική όσο μεγαλώνει η βάση χρηστών.

Κομμάτι της αξίας της υπηρεσίας των HERE maps είναι ακριβώς και η πελατειακή βάση.

Η πελατειακή βάση της HERE διευρύνεται όσο είναι μαζική κι ελεύθερη η πρόσβαση στις υπηρεσίες της.

 

Με το δεδομένο λοιπόν πως η HERE ανήκει σε αυτοκινητοβιομηχανίες και εξαγοράστηκε για να υπηρετήσει την αυτόνομη οδήγηση,

είναι συμφέρον προς τα αφεντικά της HERE να μην αλλάξουν το επιχειρηματικό μοντέλο που περιλαμβάνει μια μαζική βάση χρηστών

και ένα μαζικό feedback που θα επιτρέπει την διόρθωση και την επικαιροποίηση των δεδομένων της χαρτογράφησης.

 

Το ερώτημα ειναι όμως, θα μείνουν δωρεάν οι HERE ή θα τους χρεώνει στη πλοήγηση; Θα τους κρατήσει η MS ή όχι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν εννοώ το επιχειρηματικό μοντέλο, που από πριν οι πλειοδότες γνώριζαν πως έχει ζημιογόνο αποτέλεσμα.

Παρά ταύτα έσπευσαν και συνέστησαν συμμετοχικό μοντέλο για την εξαγορά της HERE, αν και αντίπαλες εταιρείες,

ακριβώς με το φόβο να βρεθούν αποκλεισμένες την επαύριο από την πρόσβαση σε δεδομένα χαρτών.

 

Οι αγοραστές έχουν παράπλευρα και όχι άμεσα κέρδη για να τους ενδιαφέρει να βγάλουν φράγκα από την πλοήγηση.

Τα παράπλευρα κέρδη είναι η αψεγάδιαστη χαρτογράφηση που είναι προϋπόθεση για την επόμενη μέρα της αυτοκινητοβιομηχανίας,

την αυτόνομη οδήγηση.

 

Οι χρήστες δοκιμάζουν-χρησιμοποιούν δωρεάν τη χαρτογράφηση

και επιστρέφουν στη χαρτογράφηση το feedback.

Πάρε-δώσε δηλαδή, που αν ο καταναλωτής δεν έχει συμφέρον, δεν πρόκειται να δώσει αξιόπιστο και μαζικό feedback.

 

Η σύγκλιση αυτοκινητοβιομηχανίας-πληροφορικής θέτει σε αμφισβήτηση το status quo της αυτοκίνησης,

και οι παραδοσιακές δυνάμεις της αυτοκινητοβιομηχανίας θα πρέπει να προσαρμοστούν

ώστε να μην μείνουν όχι μόνον πίσω, αλλά και εντελώς εκτός παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το here drive μου εσπασε τα νευρα. ημουν γερακα και ηθελα να παω νεο ηρακλειο περνωντας μεσα απο τα μελισσια γιατι απο μεσογειων ειχε τρελη κινηση. ε μεχρι τα μελισσια ολο μου εκανε επανυπολογισμο μεσω μεσογειων. ανυποφορο. δεν υπαρχει καποιος τροπος να του λεμε να βρισκει αλληδιαδρομη? στο σιτζικ που εια παλια οταν εκανες επανυπολογισμο σου εβρισκε αλλη διαδρομη οχι την ιδια με αλλαγμενο ενα στενο ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

σημερα το here drive μου εσπασε τα νευρα. ημουν γερακα και ηθελα να παω νεο ηρακλειο περνωντας μεσα απο τα μελισσια γιατι απο μεσογειων ειχε τρελη κινηση. ε μεχρι τα μελισσια ολο μου εκανε επανυπολογισμο μεσω μεσογειων. ανυποφορο. δεν υπαρχει καποιος τροπος να του λεμε να βρισκει αλληδιαδρομη? στο σιτζικ που εια παλια οταν εκανες επανυπολογισμο σου εβρισκε αλλη διαδρομη οχι την ιδια με αλλαγμενο ενα στενο ξερω γω...

 

Και στο Symbian είχε την επιλογή για άλλη διαδρομή. Εδώ δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...