Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης αν όλα αυτά γίνονται και με κλειστά δεδομένα πράγμα σημαντικό για μένα για χρήση εκτός Ελλάδος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από hard reset, δεν ασχολήθηκα καθόλου με τους + here παρά μόνο με τους χάρτες της Microsoft. Κατέβασα χάρτη της Ελλάδος και έκανα μια δοκιμή, τζίφος. Ενώ δείχνει πως υπάρχει φωνητική πλοήγηση, εγώ δεν ακούω τίποτα. Θα το δοκιμάσω λίγο ακόμα και θα δούμε. Πάντως όταν κατέβασα τους χάρτες εμένα δεν μου ζήτησε να κατεβάσω και την φωνή.

 

 

EDIT: Λοιπόν όλα καλά, επιβεβαιώνω πως δεν χρειάζεται να ασχολείται κάποιος πλέον με τους + here.

Μετά από herd reset, άπλα πηγαίνετε απευθείας στους χάρτες κατεβάζετε τον χάρτη και ξεκινάτε την πλοήγηση με την φωνή στα Ελληνικά χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Πλέον δουλεύει μια χαρά και απροβλημάτιστα. Οπότε η + here πέρασαν εκτός τηλεφώνου και διεγράφησαν.

Ελπίζω να βοήθησα......

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

το here+ den δεν υπαρχει πλεον στο store ? δεν βρισκω τιποτα. μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για συστημα πλοηγησης με φωνητικη καθοδηγηση. ? Οταν πρωτοπηρα το 640xl υπηρχε κανονικα το here και δουλευε αψογα. επειτα απο ενα hard reset δεν ειχα πλεον φωνητικη καθοδηγηση. με τα την αναβάθμιση σε 10 η φωνητικη καθοδηγηση εξακολουθουσε να απουσιαζει παροτι κατεβηκε και εγκατασταυηκε κανονικα το αρχειο ελληνικης φωνης. Σε μια τελευταια προσπαθεια για να το επαναφερω εκανα διαγραφη τπυ here με σκοπο να το επαναεγκαταστησω ΑΛΛΑ δεν υπαρχει πια. Καποιος μπορει να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη χαρτες κανε απεγκατασταση τους ελληνικους χαρτες και μετα ξανα εγκατασταση αλλα προσοχη το τηλεφωνο να ειναι σε ελληνικη γλωσσα
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη χαρτες κανε απεγκατασταση τους ελληνικους χαρτες και μετα ξανα εγκατασταση αλλα προσοχη το τηλεφωνο να ειναι σε ελληνικη γλωσσα

 

εχω απεγκαταστησει τους χαρτες απο την εφαρμογη. παρολα αυτα η εφαρμογη ανοιγει κανονικα και βλεπω τους χαρτες. το here επιμενει να μην υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει εκτός των Ελληνικών και τους χάρτες Βαβαρίας (Γερμανία) πως βλέπω που είναι και πως τους ενεργοποιώ;

έχω windows 8.1

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι, απορίες φίλων για τα της πλοήγησης με 10, να γίνονται στο ανάλογο θέμα για να μη χάνουμε τη μπάλα :)

 

Kakos νομίζω ότι με τους που τους κατέβασες είναι έτοιμοι προς χρήση. Έκανα μια δοκιμή στο δικό μου και έτσι είναι!

 

Εμένα με τρώει η απορία, στα 10 στοπ οι Here, στα 8.1 θα ενημερώνονται;

 

Επίσης, σήμερα ανακάλυψα κατά λάθος, μια δυνατότητα που δεν ήξερα ότι υπάρχει και δε θυμάμαι να έχει αναφερθεί:

Ορίζεις προορισμό, βρίσκει τη διαδρομή... Αν μετά πατήσεις παρατεταμένα (όπως κατά λάθος έκανα εγώ :) ) το "Εκκίνηση", αρχίζει virtual φωνητική επισκόπηση της διαδρομής.

Χρήσιμο αν π.χ. θες να δείξεις σ' ένα φίλο πως να πάει κάπου, χωρίς να του δώσεις το τηλέφωνό σου δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τρώει η απορία, στα 10 στοπ οι Here, στα 8.1 θα ενημερώνονται;

 

Στην ίδια ερώτηση σε άλλο χώρο συζήτησης, η απάντηση είναι ναι θα συνεχίσει η αναβάθμιση των χαρτών, όχι όμως και του προγράμματος πλοήγησης.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κραταω μικρό καλάθι. Όταν λέει πως θα σταματήσει την υποστήριξη θεωρώ ως επακόλουθο να σταματήσει και τα updates των χαρτων. Ελπίζω να διαψευστω.

Να ρωτησω κάτι άλλο ποιος ξέρει. Κατέβασα το sygic για δοκιμή, κατέβηκαν κάποια αρχεία, ο χάρτης και η φωνή των ελληνικών. TTS ελληνικό δεν έχει; Μόνο στα αγγλικά είδα αντίστοιχη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Νέος κάτοχος Lumia640XL και έχω 1-2 απορίες:1. Στο HereDrive υπάρχει η δυνατότητα να βάζουμε πολλαπλά waypoints? δηλαδή 'πήγαινέ με εδώ αλλά μετά πήγαινε εκεί, κοκ. 2. Μπορούμε να φτιάξουμε μια διαδρομή στο heremaps στο pc και μετά να την 'περάσουμε' στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός πως να εισαγωγη μαι διαδρομη απο το site του Here Maps στο πρόγραμμα στο κινητο ωστε να την αποθηκευσω για μελλοντικη χρηση (πλοηγηση σε ταξιδι) ??

 

Συσκευη Microsoft Lumia 640 LTE κ λειτουργικό WP 8.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός πως να εισαγωγη μαι διαδρομη απο το site του Here Maps στο πρόγραμμα στο κινητο ωστε να την αποθηκευσω για μελλοντικη χρηση (πλοηγηση σε ταξιδι) ??

 

Συσκευη Microsoft Lumia 640 LTE κ λειτουργικό WP 8.1

Μπορείς να αποθηκεύσεις τον προορισμό στη συσκευή σου και απλά να επιλέγεις μετάβαση προς τον συγκεκριμένο προορισμό.

 

EDIT:

Αφού κάνεις είσοδο στη σελίδα maps.here.com με τον λογαριασμό που χρησιμοποιείς στο HERE Maps, επιλέγεις στο πρώτο πεδίο την θέση σου και στο από κάτω τον προορισμό σου. Θα σου εμφανίσει τις διαθέσιμες διαδρομές. Θα επιλέξεις το εικονίδιο με το αυτοκίνητο και μετά την επιθυμητή διαδρομή. Επάνω από τις οδηγίες που θα εμφανιστούν θα έχει 2 εικονίδια, ένα γαλάζιο αστέρι και έναν εκτυπωτή. Αν κάνεις κλικ στο αστέρι αποθηκεύει τη διαδρομή την οποία και θα συγχρονίσει με την συσκευή σου.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για αντικατάσταση του here drive κατέβασα το mapfactor . Οταν βάζω διαδρομή στους χάρτες microsoft και θέλω να κάνω πλοήγηση με την εφαρμογή αυτή τότε με πετά έξω.

Με αναζήτηση μέσω του mapfactor ξεκινάει κανονικά και όλα οκ . Δεν συμβαίνει το ίδιο όμως με την εφαρμογή και τους χάρτες here. Λογικά πρέπει να ειναι θέμα εφαρμογής. Οι εφαρμογές here κακά τα ψέματα είναι πιο καλοστημένες. Εγώ φωνητικές οδηγιές πάντως στους χάρτες microsoft της συσκευής μου δεν έχω...

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα που είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα, μόλις άνοιγα την εφαρμογή με πετούσε, ευθυνόντουσαν οι χάρτες. Τους διαγράφεις, του περνάς ξανά και είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αυτές τις μέρες είμαι στο μόναχο της γερμανίας, έχω το εξής πρόβλημα.

συχνά το gps χάνει τη σύνδεση με τους δορυφόρους και μετά από μερικές ώρες επανέρχεται.

έχω ανοίξει και κλείσει πολλές φορές το τηλέφωνο όμως το πρόβλημα δε λύθηκε.

όποτε θέλει λειτουργεί κανονικά, τί μπορεί να φταίει;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αυτές τις μέρες είμαι στο μόναχο της γερμανίας, έχω το εξής πρόβλημα.

συχνά το gps χάνει τη σύνδεση με τους δορυφόρους και μετά από μερικές ώρες επανέρχεται.

έχω ανοίξει και κλείσει πολλές φορές το τηλέφωνο όμως το πρόβλημα δε λύθηκε.

όποτε θέλει λειτουργεί κανονικά, τί μπορεί να φταίει;

 

Αν δεν στο έχει ξανακάνει ίσως φταίνε τα κτίρια και η θέση των δορυφόρων.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δέχεται εισαγωγή διεύθυνσης προορισμού με φωνητική εντολή όπως το Google Maps στα iPhone.

 

Βοηθάει πάρα πολύ όταν είναι κανείς εν κινήσει να υπαγορεύει την διεύθυνση προορισμού αντί να την πληκτρολογεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα

Σήμερα πρωί πρωί έκανα update τους χάρτες.Μακάρι να συνεχίσουν να δίνουν update στα 8.1 έχω βολευτεί πάρα πολύ.

Εμένα έκανε 2 μέρες πριν από σένα update τους χάρτες! Σε κάθε έναν κάνει διαφορετικές μέρες update; Φυσιολογικό ειναι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...