Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.myphone.gr/gallery/data/3299/gps_apps.png[/imgalign]

Στο παρόν θέμα θα συγκεντρώσουμε τις συζητήσεις που αφορούν τις εφαρμογές πλοήγησης των Windows Phone 8 αλλά και ότι απορίες και προβλήματα υπάρχουν για τις συγκεκριμένες εφαρμογές.

 

Για θέματα που αφορούν την εκάστοτε συσκευή απευθυνόμαστε στο ανάλογο θέμα της συσκευής.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια

 

ΕΙχα αγορασει παλαιοτερα το Navigon σε WM 7.5 συσκευη αλλα μετα πηγα android. Τωρα στο Lumia 920 προσπαθησα να αγορασω παλι την εφαρμογη αλλα μου λεει οτι την εχω αγορασει ηδη και οτι απλα θα πρεπει να τη ξανακατεβασω.

 

Το κανω. Και οταν παταω στο εικονιδιο μου βγαζει το μυνημα "ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ. ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ NAVIGON EUROPE. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΤΕ ΞΑΝΑ"

 

Οτι ναι δηλαδη. Τα WM μου γ...

 

Ξερεις κανεις κατι ρε παιδια γιατι θα λαλησω μιλαμε. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαν νομιζω οι εφαρμογες απο 7.5 δε παιζουν στα 8 λογο αλλου πυρηνα αλλα οχι και το αντιστροφο.ψαχτο λιγο νομιζο αυτο ειναι...
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαν νομιζω οι εφαρμογες απο 7.5 δε παιζουν στα 8 λογο αλλου πυρηνα αλλα οχι και το αντιστροφο.ψαχτο λιγο νομιζο αυτο ειναι...

 

Δεν ειναι αυτο γιατι στη περιγραφη του app μιλαει για WM8.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις πλήρη απεγκατάσταση και μετά ξανά εγκατάσταση.

Αν δεν σου δουλέψει τοτε στείλε mail στο facebook@navigon.com και θα σε βοηθήσουν !!!

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Α παιδιά! Το nokia drive άκουσα οτι έγινε διαθέσιμο για όλες τις wp :happy: συσκευές αλλά μόνο για ΗΠΑ, Μ.ΒΡΕΤ, ΚΑΝΑΔΑ. Οσοι έχετε νοκια σας δουλεύει ελλάδα κανονικά ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μια χαρά (αν και δεν το χρειάστηκα ακόμη πολύ.....)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!! Ναι λογκά είναι για την μία φορά που θα σου τύχει να χαθείς αλλιώς συστηματική χρήση θα σ φάει όλη την μπαταρία θα θέλουμε και φορτιστή αυτοκινήτου μετά :P

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Εκτός το NOKIA DRIVE κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης θα κυκλοφορήσει για WM8;

Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει το iGO για WM8;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Εκτός το NOKIA DRIVE κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης θα κυκλοφορήσει για WM8;

Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει το iGO για WM8;

 

Ηδη κυκλοφορεί το NAVIGON !

Πρόσεξε όμως το παρακάτω:

***Προσοχή!***

Αγοράστε την εφαρμογή μόνο, εάν το smartphone σας έχει τουλάχιστον 1.6 GB ελεύθερη εσωτερική μνήμη! Διαφορετικά δεν θα τρέχει η εφαρμογή! ΔΕΝ υποστηρίζονται κάρτες μνήμης λόγω περιορισμών της Microsoft! Αυτό αφορά smartphone με εσωτερική μνήμη 4 GB, HTC8S.

 

Mπορείς να δοκιμάσεις και αυτό !

Edited by ppppetros

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Ηδη κυκλοφορεί το NAVIGON !

Πρόσεξε όμως το παρακάτω:

 

 

Mπορείς να δοκιμάσεις και αυτό !

Το Nokia Drive δεν είναι διαθέσιμο στο apps store για HTC 8X !

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia Drive δεν είναι διαθέσιμο στο apps store για HTC 8X !

 

ειναι διαθεσιμο στο apps store αλλα δεν ανοιγει να το δουλεψουμε λογω καρτας sim.Αναμενουμε

Link to comment
Share on other sites

ειναι διαθεσιμο στο apps store αλλα δεν ανοιγει να το δουλεψουμε λογω καρτας sim.Αναμενουμε

Στο apps store το Ελληνικό δεν υπάρχει το Nokia Drive+ beta.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ισως να παιζει ρολο οτι εχω δωσει αγγλικη διευθυνση.

Σωστά ! αφού έδωσες αγγλική διεύθυνση.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ξέρει κάποιος γιατί εξαφανίστηκε το Here Drive από το Store; To απεγκατέστησα σήμερα κατά λάθος και έκτοτε δεν μπορώ να το ξαναβρώ, ούτε και δέχεται να το εγκαταστήσω σαν αρχείο .xap μέσω της κάρτας SD. Αρχίζω και την ψωνίζω και τα μάτια μου στριφογυρίζουν όπως τα δύο όμικρον στο...Google!!! :angry:

 

 

AKΥΡΟ: Η απάντηση περί "προσωρινής απόσυρσης" βρέθηκε...αλλά δε με ικανοποίησε!

 

σκεψου εμενα που πηρα το 920 χτες και περιμενα πως και πως να δοκιμασω το drive και δεν το εβρισκα πουθενα...

νομιζα οτι εφταιγε η συσκευη που ηταν ελβετικη αλλα τελικα εφταιγε το timing να αποσυρει η ms-nokia την εφαρμογη λιγο πριν ενεργοποιησω εγω την νεα μου συσκευη

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

σκεψου εμενα που πηρα το 920 χτες και περιμενα πως και πως να δοκιμασω το drive και δεν το εβρισκα πουθενα...

νομιζα οτι εφταιγε η συσκευη που ηταν ελβετικη αλλα τελικα εφταιγε το timing να αποσυρει η ms-nokia την εφαρμογη λιγο πριν ενεργοποιησω εγω την νεα μου συσκευη

 

χαχαχαχα Επεσες στην περιπτωση φιλε ...

Στο τουιτερ τους ειπαν οτι ειναι στην διαδικασια του περασματος απο το store οποτε θα ειναι σημερα η αυριο online

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εφαρμογή HERE Drive+ , θα ήθελα να ρωτήσω αν την έχει εγκαταστήσει κάποιος σε HTC 8X να μας πει εντυπώσεις.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Κ κάτι άλλο,

χάρτες για πλοήγηση έχει δωρεάν; Επειδή θέλω htc.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημερα, οχι δεν αναφερθει κατι τετοιο μεχρι τωρα. Ειναι αρκετα πιο κλειστο λειτουργικο απο τα desktop win.

 

Ένας από τους λόγους που μου αρέσουν τα WP. :happy:

 

Edit: Ας γράψω και την απορία μου: Πριν από μερικές μέρες το χάρτη της Ελλάδας και στην SD card. Η απορία μου είναι η εξής. Πώς διαγράφω τους χάρτες από τη συσκευή, έτσι ώστε να ελευθερωθεί χώρος;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους που μου αρέσουν τα WP. :happy:

 

Edit: Ας γράψω και την απορία μου: Πριν από μερικές μέρες το χάρτη της Ελλάδας και στην SD card. Η απορία μου είναι η εξής. Πώς διαγράφω τους χάρτες από τη συσκευή, έτσι ώστε να ελευθερωθεί χώρος;

 

Άμα πας στον έλεγχο μνήμης δεν σου έχει επιλογή για τους χάρτες; Πατάς χάρτες και μετά κρατάς πατημένο τον χάρτη που θέλεις να διαγράψεις και σου εμφανίζει την επιλογή διαγραφή! Στο 920 έτσι γίνεται τουλάχιστο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους που μου αρέσουν τα WP. :happy:

 

Edit: Ας γράψω και την απορία μου: Πριν από μερικές μέρες το χάρτη της Ελλάδας και στην SD card. Η απορία μου είναι η εξής. Πώς διαγράφω τους χάρτες από τη συσκευή, έτσι ώστε να ελευθερωθεί χώρος;

 

Άμα πας στον έλεγχο μνήμης δεν σου έχει επιλογή για τους χάρτες; Πατάς χάρτες και μετά κρατάς πατημένο τον χάρτη που θέλεις να διαγράψεις και σου εμφανίζει την επιλογή διαγραφή! Στο 920 έτσι γίνεται τουλάχιστο!

 

Αν εχω καταλαβει πριν μεταφερεις τους χαρτες στην sd ειχες ηδη κατεβασει τους χαρτες στο τηλεφωνο με αποτελεσμα να τους εχεις και στα 2; Θυμαμαι το ειχα κανει και εγω αυτο. Νομιζω πρεπει να σβησεις τους χαρτες στην sd πρωτα, μετα το lumia storage beta και λογικα θα σου εμφανισει τους χαρτες του τηλεφωνου για να τους διαγραψεις.

Δεν το θυμαμαι σιγουρα ομως, μην σε παρω στο λαιμο μου και ταλαιπωρηθεις αδικα!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω καταλαβει πριν μεταφερεις τους χαρτες στην sd ειχες ηδη κατεβασει τους χαρτες στο τηλεφωνο με αποτελεσμα να τους εχεις και στα 2; Θυμαμαι το ειχα κανει και εγω αυτο. Νομιζω πρεπει να σβησεις τους χαρτες στην sd πρωτα, μετα το lumia storage beta και λογικα θα σου εμφανισει τους χαρτες του τηλεφωνου για να τους διαγραψεις.

Δεν το θυμαμαι σιγουρα ομως, μην σε παρω στο λαιμο μου και ταλαιπωρηθεις αδικα!

 

Καλά, δε θα είναι άδικη ταλαιπωρία. Άλλο που δε θέλω να ασχοληθώ κι άλλο με το 820 μου. :P

 

Edit: haigoeo, δούλεψε ακριβώς όπως μου είπες. :thanks:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια,

 

γινεται καπως στα nokia lumia, να αποθηκευω καπως με τους nokia here maps την τρεχουσα τοποθεσια μου εκτος πολης (πχ σε εναν λόφο 'η βουνο') με ακριβεια καποιων μέτρων ? όσο κι αν το εψαξα δεν βρηκα καποιον τρόπο.

 

ή αν ξερει κανεις εφαρμογή εξειδικευμενη για αυτή τη λειτουργία ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...