Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας.

Πως γίνεται στο 925 μου να χρησιμοποι΄ψ δωρεάν τους χάρτες HERE της Nokia?

 

Απλά ανοίγεις την εφαρμογή και φροντίζεις να μην έχεις ανοχτό το a-gps για να μην σε χρεώνει δεδομενα...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας.

Πως γίνεται στο 925 μου να χρησιμοποι΄ψ δωρεάν τους χάρτες HERE της Nokia?

 

Όπως είπαμε είναι free. Δεν υπάρχει χρέωση. Αν εννοείς χρέωση δεδομένων (πχ 1€ αν δεν εχεις data) τότε απενεργοποιημένη τα δεδομένα μέσα απο τις ρυθμίσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση για τους χάρτες της Nokia.

Ρυθμίσεις->Εφαρμογές(swipe αριστερά)->Χάρτες->Έλεγχος για ενημερώσεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι με συγχωρείτε δεν ήμουνα πολύ κατατοπιστικός. Εννοώ ότι δεν γνωρίζω καθόλου τι πέπει να κάνω για να τους βρώ.

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Ναι με συγχωρείτε δεν ήμουνα πολύ κατατοπιστικός. Εννοώ ότι δεν γνωρίζω καθόλου τι πέπει να κάνω για να τους βρώ.

 

Ανοιγεις το Here Drive + και την πρωτη φορα θα σου ζητησει να κατεβασεις τους χαρτες και την δωνη για την πλοηγηση ... απο κει και περα μεσα απο το Here Drive εχεις χαρτες και φωνητικη πλοηγηση

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους κατέβασα τους χάρτες. Τώρα πως γίνεται να κάνω χρήση την υπηρεσίας?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την "Τοποθεσία" μπες στην εφαρμογή, όρισε το σημείο που θες να πας είτε κάνοντας αναζήτηση με οδό, είτε πατώντας παρατεταμένα πάνω σε κάποιο σημείο στο χάρτη μέσα από το HERE+ και ξεκίνα :p
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την "Τοποθεσία" μπες στην εφαρμογή, όρισε το σημείο που θες να πας είτε κάνοντας αναζήτηση με οδό, είτε πατώντας παρατεταμένα πάνω σε κάποιο σημείο στο χάρτη μέσα από το HERE+ και ξεκίνα :p

 

Πρέπει να ρυθμισώ και που είμαι για να ξεκινήσω?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ρυθμισώ και που είμαι για να ξεκινήσω?

 

Εφόσον έχεις ενεργοποιήσει την τοποθεσία από τις ρυθμίσεις της συσκευής είναι θέμα χρόνου να εντοπίσει ο δορυφόρος της θέση σου.

Τότε μπορείς να πατήσεις έναρξη στην διαδρομή που έχεις ορίσει για να ξεκινήσει η πλοήγηση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ωπ, δεν το είχα δει αυτό το θέμα.

Έκανα την ενημέρωση και πήγα να ανοίξω την εφαρμογή. Μόλις άνοιξε έκλεινε μόνη της δεν μπορούσα να κάνω κάτι.

Τελικά μόλις έκλεισα το wifi επανήλθε. Πάλι καλά, διαφορετικά θα ήθελαν ξήλωμα και πέρασμα από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Bug με την 8.1 μετά την αναβάθμιση εχθές των χαρτών σήμερα και το drive και το maps πατάω μου λέει συνέχιση αλλά με βγάζει στην αρχική ή κάνει επανεκκίνηση το τηλ μόνο του, ολα αυτά στο 520 στο 625 που δεν αναβάθμιση χάρτες ολα ΟΚ. Και στα δυο τώρα δεν δουλεύει το sysapp pusher στο checking. Όταν πάω να μπω στους χάρτες από τις ρυθμίσεις δεν μπορώ είναι νεκρό.
Link to comment
Share on other sites

Bug με την 8.1 μετά την αναβάθμιση εχθές των χαρτών σήμερα και το drive και το maps πατάω μου λέει συνέχιση αλλά με βγάζει στην αρχική ή κάνει επανεκκίνηση το τηλ μόνο του, ολα αυτά στο 520 στο 625 που δεν αναβάθμιση χάρτες ολα ΟΚ. Και στα δυο τώρα δεν δουλεύει το sysapp pusher στο checking. Όταν πάω να μπω στους χάρτες από τις ρυθμίσεις δεν μπορώ είναι νεκρό.

κανε διαγραφη και ξαναπερασε τους.

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή τις εφαρμογές ή τους χάρτες; Από τις ρυθμίσεις δεν μπορώ να μπω στους χάρτες να κάνω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή τις εφαρμογές ή τους χάρτες; Από τις ρυθμίσεις δεν μπορώ να μπω στους χάρτες να κάνω κάτι.

αν πας εκεί που μπορείς να ελέγξεις για αναβαθμίσεις δεν σου έχει επιλογή διαγραφή των χαρτών?

από εκεί τους διαγράφεις... πρώτα όμως φαντάζομαι ότι θα έκανες ένα σοφτρισετ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κοντά στα 50 softreset, δεν μπορώ να μπω στις αναβαθμίσεις, στις ρυθμίσεις -χάρτες με το που πατάω χάρτες ή κάνει επανακίννηση το τηλ ή βγαίνει στην λίστα στις εφαρμογές.....::worry::worry::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το βάζω εδώ αν και παίζει να είναι γενικότερο θέμα.

 

Έκανα σήμερα το πρωί την αναβάθμιση στους χάρτες, χειροκίνητα.

 

Δεν τους κοίταξα, δεν ασχολήθηκα.

 

Πριν 2-3 ώρες που κάτι χρειάστηκα...μπουμ!

 

Συγκεκριμένα: Ανοίγει το Here Maps και σε ελάχιστα δευτερόλεπτα, μόλις που βρει περιοχή, κλείνει η εφαρμογή. Το αυτό και στο Here Drive.

 

Αν μπω από τους "Χάρτες", μπορώ να ψάξω, αλλά με λήψη οδηγιών κλπ, κλείνει.

 

Θα τους σβήσω/ξανακατενάσω, αλλά δεν είμαι αισιόδοξος. Μέχρι πριν την αναβάθμιση, λειτουργούσαν άψογα.

 

Γνωρίζετε κάτι?

 

εδιτ:

 

Έσβησα ότι χάρτες είχα, εκτός από αυτόν της Ελλάδας. Πριν την επανεκκίνηση, είπα να κάνω μια δοκιμή...Λειτούργησε χωρίς πρόβλημα.

 

Λεπτομέρεια: Στο δρόμο που είχα το θέμα, είχα 3g. Στο σπίτι, τώρα, WiFi. Θα δοκιμάσω αύριο συμπεριφορά και θα ενημερώσω.

Edited by Dekaohtoura
Νεώτερα δεδομένα
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το έκανε με το που πέρασα την αναβάθμιση των χαρτών, αλλά μετά απο μια επανεκκίνηση δουλευει κι χαρά. Τελικά μάλλον ορθώς έκανα που δεν έχω περάσει ακόμα την 8.1. Ίσως είναι θέμα drivers.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα σε HTC 8X - 8.1 (Ανοίγει το Here Drive + και σε ελάχιστα δευτερόλεπτα, μόλις βρει περιοχή, κλείνει η εφαρμογή.)

απεγκετέστησα και εγκατέστησα την εφαρμογή , εππανεκινήσεις αρκετές τα ίδια.

Δεν έχω άλλο χάρτη εγκατεστημένο.

Φαίνεται να υπαρχει πρόβλημα με την αναβάθμιση του χάρτη :mad:.

Edited by ssteve
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μπροστά,το έλυσα από το Σάββατο το απόγευμα κάνοντας Hard Reset & όλα ΟΚ. Τα 8.1 έχουν και τιμήματα:lol::lol:

Στο 625 (8.1) δεν έχω κάνει αναβάθμιση χαρτών και ΟΚ. Όταν κάνετε καινούργια αναβάθμιση και είναι ΟΚ να την κάνω και στο 625.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση Και συγνωμη αν έχει απαντηθεί αλλά δεν παρακολουθώ τα wp από τα 7.5..πήρε ένας φίλος μετά από προτροπή μου ένα 520 γιατί ήθελε Και GPS..όλα καλά,κατεβάσαμε χάρτες κτλ έκανε Και δύο τρεις πλοήγησης αλλά είχαμε ανοιχτά τα δεδομένα..Τώρα πήρε την wind Και του τα έκλεισε..αλλά το GPS του γράφει ότι δεν μπορεί να βρει προορισμό..δεν είναι δωρεάν το GPS??η έχει ακόμη το θέμα όπως στα 7.5 που ήθελε ιντερνέτ για να βρει προορισμό;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

η έχει ακόμη το θέμα όπως στα 7.5 που ήθελε ιντερνέτ για να βρει προορισμό;;

 

Ούτε στα 7.5 ήθελε internet για να βρει προορισμό...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...