Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ενημερώθηκαν οι εφαρμογές HERE Maps HERE Drive+ και HERE Transit.Επίσης υπάρχει αναβάθμιση χαρτών.

Μάλιστα ειναι η δεύτερη φορά μετά από περίπου 3-4 μέρες,αν δεν κάνω λάθος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Εγώ το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι μόλις πατήσω έναρξη στην πλοήγηση δεν έχω φωνητική καθοδήγηση με την πρώτη φορά. Πρέπει να ακυρώσω την διαδρομή και με την δεύτερη φορά λειτουργεί κανονικά. Δεν μου το κάνει πάντα αλλά πολύ συχνά.

δεν μπορει ν αβοηθησει καποιος??????

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει και χαθηκε η φωνητικη πλοηγηση στο here drive se lumia 640 xl. αρχικα μετεφερα την εφαρμογη και τους χαρτες στην sd. ekana format, ξαναεγκατεστησα το προγραμμα, ΤΙΠΟΤΑ. μετα διεγραψα τα παντα. εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ,ολα απ την αρχη πραγραμμα χαρτες ελληνικη φωνη, κλπ, ΤΙΠΟΤΑ. Φωνητικη πλοηγηση δεν εχω. Τι μπορει να συμβαινει? σε εσας δουλευει κανονικα?

 

μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

WP8 έχεις??

 

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να κατεβάσεις τη φωνητική πλοήγηση μέσα από το Here Drive..

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

WP8 έχεις??

 

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να κατεβάσεις τη φωνητική πλοήγηση μέσα από το Here Drive..

απο εκει την κατεβασα , κατα την εγκατασταση .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα τον χάρτη Ελλάδα. Περίπου 250mb. Ποια είναι η διαφορα των δυο εφαρμογών drive της ms? Είναι η μια για αυτοκίνητο και η άλλη για πεζό? Ο χαρτης καλυπτει και τις δυο εφαρμογες?επίσης κατέβασα τα αγγλικά και τα ελληνικά. Εκφωνούν δρόμους ή όχι?επίσης οι χάρτες δεν μεταφέροντα σε SD. Πρέπει να μεταφερω και την εφαρμογή για να γίνει ή δεν γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα ενημερώθηκαν οι εφαρμογές HERE Maps HERE Drive+ και HERE Transit.

Το κύκνειο άσμα.

Που μάλλον περιέχει το διακόπτη κλειδώματος της εφαρμογής

και τα σχετικα ενημερωτικά μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Το κύκνειο άσμα.

Που μάλλον περιέχει το διακόπτη κλειδώματος της εφαρμογής

και τα σχετικα ενημερωτικά μηνύματα.

 

Στα 8 δεν την αποσύρουν την εφαρμογή, στα 10 που ούτως ή αλλως οι Maps έχουν καλύτερη λειτουργικότητα την αποσύρουν.

Link to comment
Share on other sites

Στα 8 δεν την αποσύρουν την εφαρμογή, στα 10 που ούτως ή αλλως οι Maps έχουν καλύτερη λειτουργικότητα την αποσύρουν.

 

Σωστά λάθος μου.

Το διορθώνω.

 

Αυτά που είπα αφορούν τα 10.

Στα 10 η ενσωματωμένη εφαρμογή των χαρτών δε δίνει ούτε τη δυνατότητα για ελληνικό φωνητικό πακέτο πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά λάθος μου.

Το διορθώνω.

 

Αυτά που είπα αφορούν τα 10.

Στα 10 η ενσωματωμένη εφαρμογή των χαρτών δε δίνει ούτε τη δυνατότητα για ελληνικό φωνητικό πακέτο πλοήγησης.

 

Για εμένα που δεν έχω πρόβλημα με τα αγγλικά, η χρήση πιο σύγχρονου API, η καλύτερη ολοκλήρωση με το λειτουργικό σύστημα και η λιγότερο ενεργοβόρα λειτουργία μετράνε περισότερο από τα διαθέσιμα πακέτα γλώσσας φωνητικών οδηγιών. Εξάλου δεν αποκλείει κανένας να προστεθούν και τα υπόλοιπα πακέτα γλώσσας στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Στα 8 δεν την αποσύρουν την εφαρμογή, στα 10 που ούτως ή αλλως οι Maps έχουν καλύτερη λειτουργικότητα την αποσύρουν.

 

Ένας σοβαρότατος λόγος να μείνω με τα 8.1......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που δεν έχω πρόβλημα με τα αγγλικά, η χρήση πιο σύγχρονου API, η καλύτερη ολοκλήρωση με το λειτουργικό σύστημα και η λιγότερο ενεργοβόρα λειτουργία μετράνε περισότερο από τα διαθέσιμα πακέτα γλώσας φωνητικών οδηγιών. Εξάλου δεν αποκλείει κανένας να προστεθούν και τα υπόλοιπα πακέτα γλώσσας στην πορεία.

 

Τα δικά μου αγγλικά μπορεί να είναι εξαίρεετα

αλλά εγώ έχω ένα κακό ελάττωμα να θέλω το περιβάλλον χρήσης μου να είναι στη μητρική μου γλώσσα στο καθημερινό μου τηλέφωνο.

 

Κι όταν δεν χρησιμοποιώ εγώ πάλι την πλοήγηση,

δε θέλω πάλι να ψάχνομαι κατά πόσο ο διπλανός μου αντιλαμβάνεται με τον ίδιο τρόπο τις αγγλικές οδηγίες όπως εγώ.

Edited by panton
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου αγγλικά μπορεί να είναι εξαίρεετα

αλλά εγώ έχω ένα κακό ελάττωμα να θέλω το περιβάλλον χρήσης μου να είναι στη μητρική μου γλώσσα στο καθημερινό μου τηλέφωνο.

 

Κι όταν δεν χρησιμοποιώ εγώ πάλι την πλοήγηση,

δε θέλω πάλι να ψάχνομαι κατά πόσο ο διπλανός μου αντιλαμβάνεται με τον ίδιο τρόπο τις αγγλικές οδηγίες όπως εγώ.

 

Συμφωνώ αλλά θεωρώ δεδομένη την προσθήκη όλων των πακέτων γλωσσών στου χάρτες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι ηταν αυτο ρε παιδια τωρα? μας δουλευουν? ενα καλο πραγμα ειχε η πλατφορμα μας και το πετανε ετσι?? κατι παιζει απο πισω. το νοκια ντραιβ εγινε χιαρ ντραιβ και τωρα το κλεινουν. εκδικητικη κινηση προς τη νοκια? δεν καταλαβαινω...

τα γουιντοουζ 3 καλα πραγματα ειχαν. μηδενικο λαγκ, καταπληκτικες καμερες και φανταστικο τζιπιες...

τι να πεις. δεν θελω να σκεφτομαι ουτε κατα διανοια να παω σε αντροιντ.

με βλεπω με τα 8.1 για την ωρα...

Link to comment
Share on other sites

τι ηταν αυτο ρε παιδια τωρα? μας δουλευουν? ενα καλο πραγμα ειχε η πλατφορμα μας και το πετανε ετσι?? κατι παιζει απο πισω. το νοκια ντραιβ εγινε χιαρ ντραιβ και τωρα το κλεινουν. εκδικητικη κινηση προς τη νοκια? δεν καταλαβαινω...

τα γουιντοουζ 3 καλα πραγματα ειχαν. μηδενικο λαγκ, καταπληκτικες καμερες και φανταστικο τζιπιες...

τι να πεις. δεν θελω να σκεφτομαι ουτε κατα διανοια να παω σε αντροιντ.

με βλεπω με τα 8.1 για την ωρα...

Γιατι να κατσει η Here να βγαλει UWP εφαρμογη στα window 10(mobile&desktop) και να σπαταλα πορους για να την στηριζει,εφοσων το προιον της(τους χαρτες κ.λ. πληροφοριες) το προσφερει η ιδια η MS και σε default εφαρμογη μαλιστα?

Προφανως τα εχουν συμφωνησει μεταξυ τους και καταληξαν,να αναλαβει η MS την εφαρμογη και η Here να δινει απλα τα δεδομενα.

 

Το θεμα ή το στοιχιμα,αν θελετε,ειναι αν η MS καταφερει μεχρι τις 30 Ιουλιου,να φερει την εφαρμογη στα επιπεδα που ειχαν οι εφαρμογες των Here apps.

Η ημερομηνια λογικα να μην ειναι τυχαια,γιατι καπου εκει θα κυκλοφορισει και η Redstone.

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά θεωρώ δεδομένη την προσθήκη όλων των πακέτων γλωσσών στου χάρτες.

Τα πακέτα των χαρτών έχουν στα ελληνικά και στην εκάστοτε τοπικη γλώσσα

μόνο τα δεδομένα που αφορούν τη χαρτογράφηση.

 

Η φωνητική πλοήγηση στην τοπικη γλώσσα εμπεριέχεται στα πακέτα γλωσσών της εκάστοτε εφαρμογής πλοήγησης.

Έτσι γίνεται παντού και στα HERE apps & MS maps.

 

Συνεπως εγώ δεν θεωρώ αυτονόητη για τη MS την υποστηριξη της ελληνικής φωνητικής πλοήγησης

όταν η MS δεν την υποστηρίζει μέχρι σήμερα.

 

Και δεν την υποστηρίζει μέχρι σήμερα

επειδή αν πρώτα δεν έχεις κατεβάσει το ελληνικό φωνητικό πακέτο μέσω των HERE maps

δεν έχεις ούτε στα MS maps την ελληνική φωνητική πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκαν και λειτουργούν μια χαρά οι HERE! Για να μη πω ότι ενημερώνονται πιο γρήγορα σχετικά απο όταν τους είχε η Nokia! Δεν ξέρω για τα 10 τι θα κάνουν, αλλά ελπίζω μέχρι να έρθουν και σε μας επίσημα τα 10, να ειναι όλα στη θέση τους! Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα των χαρτών έχουν στα ελληνικά και στην εκάστοτε τοπικη γλώσσα

μόνο τα δεδομένα που αφορούν τη χαρτογράφηση.

 

Η φωνητική πλοήγηση στην τοπικη γλώσσα εμπεριέχεται στα πακέτα γλωσσών της εκάστοτε εφαρμογής πλοήγησης.

Έτσι γίνεται παντού και στα HERE apps & MS maps.

 

Συνεπως εγώ δεν θεωρώ αυτονόητη για τη MS την υποστηριξη της ελληνικής φωνητικής πλοήγησης

όταν η MS δεν την υποστηρίζει μέχρι σήμερα.

 

Και δεν την υποστηρίζει μέχρι σήμερα

επειδή αν πρώτα δεν έχεις κατεβάσει το ελληνικό φωνητικό πακέτο μέσω των HERE maps

δεν έχεις ούτε στα MS maps την ελληνική φωνητική πλοήγηση.

 

Σου εχω ευχάριστα νέα. Υπάρχει κανονικά το φωνητικό πακετο ακόμη κι αν δεν έχεις κατεβάσει οποιαδήποτε εφαρμογή hers (naps, drive κλπ). Το έχουν επιβεβαιώσει παιδιά σε άλλο νήμα. Μιλάω πάντα για windows 10 mobile.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες windows δουλευουν ρολοι σε lumia 925 650 620 550 ολα με win 10 και φων, οδηγιες παρακαλω ψαχτετο τι λαθος υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Απο άλλο site:

"Εχθές ανακοινώθηκε επίσημα ότι το Here Maps θα σταματήσει την υποστήριξη για συσκευές που τρέχουν Windows 10 mobile. Για την ακρίβεια τα HERE apps αποσύρονται από το Windows 10 store στις 29 Μαρτίου και 30 Ιουνίου σταματούν να λειτουργούν.

 

Η κίνηση αυτή σημαίνει ότι οι χρήστες της Microsoft θα πρέπει αναγκαστικά να χρησιμοποιήσουν τους δικούς της χάρτες, που δεν είναι οι καλύτεροι.

 

H Microsoft φαίνεται πως δεν θα αφήσει παραπονεμένους τους χρήστες της και μέσα από το Reddit, υπάλληλός της υπόσχεται ότι θα φέρουν ένα «συναρπαστικό update» για το Windows 10 maps app. Η αναβάθμιση θα περιλαμβάνει βελτιωμένο driving mode, το οποίο υπάρχει στο Microsoft maps app, αλλά υστερεί σε σχέση με το Here.

 

Η Microsoft θα δώσει το update πρώτα στους Windows 10 testers πριν αναβαθμίσει την εφαρμογή για όλους τους χρήστες της"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

στο here η φωνητικη πλοηγηση λειτουργει ? εμενα οχι. εγκατεστησα το αρχειο κανονικα αλλα φωνητικη πλοηγηση δεν υπαρχει. μπορει να βοηθησει καποιος? τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω ρε παιδιά. Μετά την αναβάθμιση και αφού πλέον έχουν περάσει μέσα οι ενσωματωμένοι χάρτες τις Microsoft, υπάρχει κάποιος λόγος να κρατάω τους προκατόχους here maps και here drive; Μπορώ να τα σβήσω, άλλα χωρίς να υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τους καινούργιους χάρτες της Microsoft.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο νήμα του τηλεφώνου μου. Όσοι είχαμε Here + είχαμε εκτός απο δωρεάν χάρτες και δωρεάν φωνητική πλοήγηση στα Ελληνικά για πάντα για όλη την Ευρώπη, κάτι που εμένα με βόλεψε πολύ. Τώρα μένει να το δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο νήμα του τηλεφώνου μου. Όσοι είχαμε Here + είχαμε εκτός απο δωρεάν χάρτες και δωρεάν φωνητική πλοήγηση στα Ελληνικά για πάντα για όλη την Ευρώπη, κάτι που εμένα με βόλεψε πολύ. Τώρα μένει να το δούμε.

 

Οκ το κατάλαβα αυτό, εγώ ρωτάω αν χρειάζεται πλέον να υπάρχουν ως εφαρμογές οι +here. Αν τους απεγκαταστήσω δλδ δεν θα δουλεύει η φωνητική πλοήγηση στους χάρτες της Microsoft;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οκ το κατάλαβα αυτό, εγώ ρωτάω αν χρειάζεται πλέον να υπάρχουν ως εφαρμογές οι +here. Αν τους απεγκαταστήσω δλδ δεν θα δουλεύει η φωνητική πλοήγηση στους χάρτες της Microsoft;

 

Σε εμένα δουλεύει κανονικά η φωνητική πλοήγηαη και χωρίς τις εφαρμογές here.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...